Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תכנון תיבות פוצל מהזמנה למפגשי סאונד ברמה אחרת

Kicker Furious
שימו לב! השרשור הזה בן 7105 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא הבנתי משהו.

דציבל זה כעיקרום עוצמת הרעש, אז למה "אלמנט נוסף נותן רק עוד 3DB" שזה בעצם

כלום כי בשמיעת מוזיקה בבמומצע בבית יש 85 דציבל. אז 3 זה בעצם כלום!

ועוד דבר למה הגרף של סאב יש מינוס דציבל? (את זה אני ממש לא מבין!)

ולמה הסאב מוציא למשל 20 הרץ ב מינוס 10 דציבל?

My Dream: Shelby Mustang GT500 Eleanor

FIAT TEMPRA 1.6 92

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 48
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אנסה להסביר במה שהיני יודע,

קצת תיאוריה, מבחינת הנייר, 6 דציבלים, זאת הכפלת עוצמה.

3 דציבלים, זאת הכפלת הספק.

מבחינת האוזן האנושית, 9-10 דציבלים, זה הכפלה בעוצמה.

6 דציבלים, זה הוספת אלמנט עם אותו ההספק.

3 דציבלים זה הרבה (הבדל שניתן לשמוע), פשוט הגרף כלפי מעלה, הוא כפי שתיארתי פה...

המשתמש עזב את הפורום.

if i have seen farther than other men it is because i have stood on the shoulders of giants

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור פוקו, עם כל הדיבורים יש ביצועים???

הבטחת לנו תיבה ל 305 בשבוע הזה , יהיה משהו????

תודה.

אני עדיין ממתין לתיבת ה SPL האולטימטיבית. :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

POKO היי,

אם זה גוזל ממך זמן יקר שאין לך, אני מוכן לוותר, רק תעדכן אותי כי אני גם כך בשלבי תכנון

של תיבה, ואני מקפיא הנושא בהמתנה לך.

אם תרצה, אולי כשאסיים התכנון שלי, אשלח לך לבדיקה, ומקסימום אם אתה רואה שאתה יכול

לשפר - רק אז אעזר בך...

איך נשמע?

גל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה מילים על דציבל, כיוון שיצא לי קצת להתעסק עם זה...

- דציבל הוא בעצם עשירית מהיחידה בל (דצי=עשירית), למי שלא שם לב.

- דציבל הוא סולם לוגריתמי ולא לינארי, וזו הסיבה ש-26 דציבל מייצג עוצמה כפולה מ-20 דציבל, ולא מ-13 דציבל.

- דציבל, במקורו, לא בא ע"מ למדוד עוצמת סאונד, אלא להוות בסיס להשוואה בין 2 מקורות של כוח\מתח\עוצמת סאונד וכו'. במקור זוהי יחידה *להשוואה* ולא *למדידה*

- כאשר מדברים על עוצמת סאונד מוחלטת בדציבל, כמו שאת מדובר, מדובר על דציבל ביחס לעוצמה מינימלית שנקבעה מראש והיא 20 מיקרופסקל (אני לא פיזיקאי, אבל בכל זאת, זה ממש ממש מעט).

- ההפרש הכי מזערי בווליום שבנאדם רגיל יכול לשמוע בין 2 צלילים הוא 1dB. אם אני אשמיע לכם 2 צלילים, האחר גבוה בחצי dB מהשני, אתם לא תשימו לב להבדל. ב-3dB בהחלט אפשר להבחין, והפרש של 6dB הוא הכפלה בעוצמת הסאונד.

- היות והעוצמה בה אנו שומעים צליל תלויה גם בתדירות, ישנה מדידה משוקללת הלוקחת בחשבון פרמטר זה, זו נקראת dBA. היא נותנת מדד יותר מדויק לעוצמת הסאונד כמו *שאנחנו* כבני אדם שומעים אותה. יש גם שקלולים קצת שונים בשם dBC ואף dBB אך הם פחות נפוצים.

No Nick, לגבי השאלה שלך:

לכל רמקול יש תחום תדרים בו הוא פועל בצורה הכי יעילה. בתחום זה היענות התדרים שלו (ז"א היכולת שלו להפיק סאונד בכל תדר) היא פחות או יותר זהה. לדוגמה סאבוופר יוציא בערך אותה עוצמה ב-50 הרץ, 60 הרץ, ו-70 הרץ. ככל שהיענות התדרים של הרמקול יותר אחידה ושטוחה (Flat), הוא יבצע שחזור יותר מדויק של הצליל בצורה אמינה (זה מעיד על איכות).

עם זאת, מחוץ לתחום התדרים הנ"ל הרמקול מאבד את יכולתו להפיק סאונד

http://www.mediacollege.com/audio/images/mic-frequency-response1.gif

באיזור זה מתרחש מה שנקרא "Roll-Off", העוצמה שבה הרמקול יכול להפיק את התדרים נחלשת בהדרגה.

לכן, סאבוופר לדוגמה יכול להפיק עוצמת Reference של 0dB בתדר 60 הרץ, וכדי לבדוק עד כמה הבאס שלו "יורד נמוך", מציינים שהוא מגיע לעוצמה של מינוס 10dB בתדר 30 הרץ.

כמובן שאם היה נאמר שהוא מגיע למינוס 10dB בתדר 20 הרץ זה היה יותר טוב, כיוון שכך הוא מאבד מהעוצמה שלו רק בתדרים ממש נמוכים.

- - -------[Fireball]------ - -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם מכיר את הטענה שמבדילים ב1DB למרות שכבר קראתי על יודעי דבר שאמרו שגם שינוי ב0.2DB מורגש. אני דווקא חושב ששינוי של 3DB מאוד מורגש, הרי אם אתה מחליף מגבר לכזה שיש לו הספק גדול פי 2 ישר מבחינים בהבדל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם יכולים לחפש. יש מבחנים באינטרנט שיציגו לכם כמה קבצים עם הפרש של 1dB וכך תוכלו לראות אם אתם שמים לב להבדל.

- - -------[Fireball]------ - -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע - וגם אותי זה הפתיע אך עשיתי פעם מבחן שפשוט הפתיע אותי עד כמה ההבדל היה זניח.

אני לא הייתי היחיד שהיה מופתע, לאור סטטיסטיקות של לא מעט משתתפים.

אני אולי אצליח למצוא מבחן דומה ברשת. פעם, אני זוכר, שניתקלתי במשהו דומה.

מאוד מקווה למצוא.

בכול אופן - מבחינה קצת יותר מדעית - בהספקים קטנים ככול שנכפיל (יחס לינארי) הרי שהאוזן שהיא לוגריתמית אכן תבחין בהבדל אך בעוצמות גבוהות הכפלה לינארית תפגוש את האוזן במצב שבו האוזן כבר פחות רגישה לשינויים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שאמרתי, אני תומך בדעה של 1DB. אני לא סומך על מבחן לא עיוור ואין לי כח לעשות לעצמי אחד כזה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פוקו , אחרי הכל עבר הרבה זמן ועדיין אין תשובה , אני מת לשנות את התיבה שלי ואני ממתין לתשובה שלך , אם אתה עסוק ואין באפשרותך לעזור לי , רק תודיע לי שאני יעזר באנשים אחרים ... תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פוקו , אחרי הכל עבר הרבה זמן ועדיין אין תשובה , אני מת לשנות את התיבה שלי ואני ממתין לתשובה שלך , אם אתה עסוק ואין באפשרותך לעזור לי , רק תודיע לי שאני יעזר באנשים אחרים ... תודה

חול חול, ואין מה לאכול... :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער על העיכובים ,

גם הייתי עסוק מאוד בחנות , גם אני עובד על תכנון תיבה בשבילי , גם על תכנון תיבה לבית ועוד ועוד מיליון דברים אחרים.

אני מקווה השבוע למצוא לזה כמה שעות ולתכנן את שתי תיבות ה SPL שהבטחתי.

Leon Cupra 2009

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7105 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...