Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האלטו נמכרה. מתלבט לגבי הדגמים הידניים: סוזוקי סוויפט\פורד פיאסטה\קיה ריו

oriaha
שימו לב! השרשור הזה בן 3992 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא משנה לי גודל באגז'.

משנים לי הנתונים העיקריים: אחרי שנסעתי באלטו אני מחפש נסיעה עם "יותר" עוצמה.

אני מחפש רכב מאובזר כמה שיותר.

והכי חשוב - סחירות סחירות סחירות! הירידת ערך הכי מזערית נרשמת בסוזוקי, בדקתי את זה ורוב ההמלצות מבחינת סחירות היו על הסוזוקי. אבל יש כאן פשרנות על האבזור.

לגבי הריו מה שמדליק אותי הוא ה-7 שנים אחריות. מעניין איך הרכב בצריכת הדלק.

אשמח לחוות הדעת שלכם יקירי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעשה חיפוש לגבי הריו, אני ועוד אחרים הגבנו פה לא מעט.

אבל אתן לך בקצרה ממש: הכול תלוי בנהג, ראיתי נהג שמוציא 1-10 ואני מוציא 1-14.5 בנסיעה ש80 אחוז עירוני.

ריו 1.2 ידנית.

תעשה חיפוש, רק אני לבד רשמתי כמה פעמים.

לגבי "סחירות סחירות סחירות!" חוץ מבנאדם שניחן בנבואה אף אחד לא יכול להתנבא ולהגיד לך מה יהיה עוד X זמן מעכשיו, יכול להיות שרכב X יהיה סחיר ורכב Y לא, היום השוק לא מה שהיה פעם וגם טויוטה מהוללת וקדושה יכולה להיתקל בבעיות סחירות, וראיתי לא אחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את הריו תוציא מהרשימה, היא לדעתי לא בליגה של הסוויפט והפיאסטה.

הבחירה האישית שלי היא סוויפט, לאחר נהיגה בה היא התגלתה כאופציה הכי טובה במיוחד למי שמחפש צריכת דלק נמוכה + זריזות + אבזור + אמינות + שמירת ערך וסחירות. לטעמי גם היא היפה מכולן.

גם הפיאסטה טובה, אבל הרגישה עצלה יותר, פחות מאובזרת משמעותית, וסחירות וירידת ערך גבוהה יותר + מוניטין אמינות לא בשמיים.

*בדקתי את כולן כעזרה לבחירת רכב לבחורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת אבזור בגרסא הידנית, איזה אקסטרות יש לה ? וכמה היא עלתה לך ד"א?

אני לא יודע על איזה "אקסטרות" אתה מדבר, פשוט כנס לאתר של קיה, פתח את הקטלוג ותראה תשובה לכול מה שעולה בדעתך, מבטיח :wink:

~MeiR~ - דווקא נהגתי על כולן ואני אהבתי יותר את הריו, על טעם ועל ריח אין להתווכח :-D

ד"א - אם כבר אתה בודק רכבים, תכניס אולי את האיביזה למשוואה, למרות שנהגתי גם עליה ואותה הכי פחות אהבתי, יש לחבר שלי מהלימודים אז לקחת סיבוב דיי ארוך, והיא הכי פחות טובה מכולן לדעתי. אבל תבדוק, אולי תאהב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה לגבי הצורה החדשה שאמורה להיות מתישהו בסוויפט ? זה קצת יפגע בסחירות של הרכב אם זה ייצא נגיד ב-2014 או ב-2015.

האם יש צפי מתי אמורה להגיע צורה חדשה?

יחסית הדגם הידני של הסוויפט 1.2 משווק בישראל החל מ-2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הייתי שונא את אותה בחורה, בהחלט הייתי ממליץ על האיביזה. :-)

אוו, צדיק בסדום, חשבתי שרק אני דפוק.

באמת שמכול הרכבים שבדקתי, ובדקתי ממש את כולם, כול מה שעמד בתקציב ובגודל המתאים. והאיביזה הייתה הגרועה ביותר BY FAR, אחרי חצי שעה ירדתי מהרכב, אמרתי תודה לחבר, הצעתי לשלם לו על הדלק שהתבזבז ובלב נשבעתי שלעולם לא ארכוש רכב כזה. (לא אמרתי לו את זה כי הוא רכש אותו מספר חודשים לפני ולא רציתי להרוס לו)

עריכה: הדגם משווק כשנה, מ2012, לכמה שנים הקרובות הוא אמור להישאר אותו דבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה לגבי הצורה החדשה שאמורה להיות מתישהו בסוויפט ? זה קצת יפגע בסחירות של הרכב אם זה ייצא נגיד ב-2014 או ב-2015.

האם יש צפי מתי אמורה להגיע צורה חדשה?

יחסית הדגם הידני של הסוויפט 1.2 משווק בישראל החל מ-2012

הצורה החדשה יצאה ב2012, אני מאמין שלא יהיה שינוי בצורה לפחות עוד 3-4 שנים.

אוו, צדיק בסדום, חשבתי שרק אני דפוק.

באמת שמכול הרכבים שבדקתי, ובדקתי ממש את כולם, כול מה שעמד בתקציב ובגודל המתאים. והאיביזה הייתה הגרועה ביותר BY FAR, אחרי חצי שעה ירדתי מהרכב, אמרתי תודה לחבר, הצעתי לשלם לו על הדלק שהתבזבז ובלב נשבעתי שלעולם לא ארכוש רכב כזה. (לא אמרתי לו את זה כי הוא רכש אותו מספר חודשים לפני ולא רציתי להרוס לו)

ויש אנשים שמאוהבים ברכב הזה. כמו שאמרת מקודם, על טעם וריח..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשית נסיעות מבחן?

קח בחשבון לסוויפט תא מטען קטנטן, לריו חלון אחורי קטנטן אך 3+4 שנים אחריות.

עשיתי נסיעת מבחן קצרה על הריו, לא הספקתי להתרשם מספיק זמן בשביל להשוות לסוויפט, גם עבר הרבה זמן מאז הנסיעה הקצרצרה.

אני עברתי ממשפתומטית שנת 1999 לסוויפט ידנית חדשה שקיבלתי לפני כ3 שבועות, ועד עכשיו אני מבסוט אש טפו טפו טפו.

אני 1.84 מ', וממש לא חסר לי מקום, להיפך, המושבים של הסוויפט נוחים בצורה באמת יוצאת דופן, ואני נהנה מישיבה גבוהה. פתאום, לאחר יותר מעשור, אני אשכרה רואה מצויין את הכביש, אפילו את מראה הפנורמית שהיתה לי כל השנים השארתי לקונה הרכב הקודם.

ע"פ נתוני יצרן ודיווחים מהשטח הסוויפט חסכונית וחזקה יותר, מה שכן אין לה את ההיל הולד שמונע מהרכב להתדרדר בזינוק בעליה, שלפי המשתמש M.L היא קיימת בריו, דבר נחמד מאד, ויכול להיות שימושי אם אתה גר באזור הררי או תקוע בפקק משופע.

על הפיאסטה לא נהגתי, כך שאין לי מושג, מבחינתי היא לא היתה אופציה. בחו"ל בהרבה מקומות היא נחשבת הסופר מיני הטובה ביותר, למרות שהיא לא החסכונית ביותר ובטח שלא החזקה ביותר, אבל בהתנהגות כביש ונוחות מדווחים שהיא הטובה ביותר.

בכל מקרה לא נראה לי שתיפול בבחירה.

לגבי הסחירות אין לי מושג מה יהיה.

ארליך, תביא אורז, מקרוני וביצים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ על האיביזה בחום,אנחנו גם שידרגנו לא מזנן, הפיאסטה לא הייתה אופצייה בכלל, הריו והסויפט כן, ביום מכירות של סיאט קיבלנו מהם הרבה יותר, באותו מחיר צבע מטאלי מגנזיום דיבורית בלוטוס וחיבור aux ,וכבעלי סיאט sc לשכבר אין לנו תלונות לא על הרכב ולא על השירות של צמפיון,

לגבי ההתלבטות שלך אם סיאט לא אופציה, הייתי הולך על הסוויפט, לדעתי רכב מעולה גם מרגיש זריז,נראה נאה, בהצלחה ברכישה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסוזוקי עונה הכי הרבה על הדרישות שלך: המנוע הכי חזק, ועל סמך השוואת דגמים אחרים של אותם יצרנים, סביר גם ששם תראה את ירידת המחיר הנמוכה ביותר.

בדר״כ האזהרה לגבי הסוזוקי היא תא מטען מצומק,מאבל רתה ציינת שזה לא מעניין אותך...

לגבי החלפת הדגם - לא נראה לי שיקרה ב3 השנים הקרובות.

אם מדברים על איכות הרכבה, אז הפיאסטה מובילה באיכות תא נוסעים.

חוץ מזה, תיקח את שלושתן לנסיעת מבחן - רק ככה תוכל להרגיש את המנוע, הגיר ונוחות הנסיעה.

.We apologise for the inconvenience

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בערך באותה התלבטות : פיאסטה\ריו .

אתמול עשיתי נסיעת מבחן על הפיאסטה וקצת התאהבתי האמת. הישיבה ברכב ממש נוחה וכיפית . החלל הפנימי יפה . המתלים טובים , נסעתי ברחובות משובשים ולא מרגישים הרבה . הקלאץ והגיר הידני חמאה , כיף להעביר הילוכים ולא מצריך מאמץ . אין HILL HOLD אבל לדעתי זה זניח לעומת הנוחות הכללית בנהיגה , מה גם שאני תמיד נהגתי על ידני אז לא כזה קריטי מבחינתי .. אגב , ישר אחרי הפיאסטה לקחתי את האיביזה ידנית לנסיעה וישר הרגשתי הבדל ענק בנוחות ובאחיזת כביש ..

תכלס אם לא הייתי סקרן לגבי הריו (והמגה אחריות שלה) הייתי כבר מזמין את הפיאסטה.

לגבי הסוויפט , לא מתכוון לבדוק אותה . ואשמח לתת רשמים מהריו אחרי הנסיעת מבחן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3992 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...