Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יונדאי סונטה/טויוטה קאמרי/פורד מונדאו

eladn11
שימו לב! השרשור הזה בן 3990 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

ההתלבטות היא כזאת - סונטה 2.4 שנת 06-07 או קמארי 03-04 או מונדאו 06-07

טווח המחירים נע בין 35-50 ליונדאי וטויוטה הפורד בפחות..

השאלה היא מאחר וזה רכב שעתיד לשמש לתקופה ארוכה כפי שזה נראה היום לפני הרכישה.

נושא הדלק הבנתי עפי קריאת הודעות פה ומkml החסכונית ביותר היא הסונטה 2.4, השאלה מה לגבי טיפולים, מי אמינה יותר וזולה יותר לתחזןקה?

עדיף לרדת בשנים ולקחת טיוטה?

את הסונטה ניתן לקבל עם סאן רוף, עור ושליטה מההגה בניגוד לאחרות.

תשמש לנסיעות בינעירוניות לעבודה ואחרה״צ בתוך העיר... כ15-17 א׳ ק״מ בשנה

יש מחלות מסוימות? פאקים בייצור ? בעיות תכופות?

תודה מראש...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ידבר איתך מתוך נסיון עם הפורד מונדאו,אוטו אמין בצורה לא רגילה אני הוצאתי צריכה דלק של כ1/9 בעיר וכ1/12.5 בין עירוני.רכב מוצלח מאוד זה מאזדה 6 אותם החלקים אותו הדבר רק שם של פורד לכן המחיר יותר זול מהמאזדה 6.אני לא יכול לדבר איתך על טיפולים כי עוד לא עשיתי פעם אחת מאז שקניתי את הרכב יש לי את הרכב חודשיים.הוא מפנק בצורה לא רגילה בקרת שיוט,בקרת אקלים,כיסא נהג חשמלי ועוד פיצ'רים למינהם.הרכב בהמלצה חמה.

פורד מונדיאו בורח מהטראומה של הפונטו הקסם שבמכוניות!!!

פורד פוקוס מנוע 2.0 אוטו מצויין חלום של אוטו!!!

אני החלטתי פורד זה הרכב שילוו אותי כל החיים!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט מסכים עם קודמי , מונדיאו זה משתלם מאד מאד.

אמינות קצת פחותה משל הקאמרי אבל סה"כ בגלל שמקבלים 3 שנים קדימה במודל עדיף המונדיאו (רגב גם צריכת הדלק עדיפה לקאמרי).

New - Acura NSX 573BHP of Hybrid Awesomeness

Old - Cadillac CTS-V V8 6.2 562 BHP

Older Subaru legacy 3.6R AWD limited

Oldest - Volvo S60 AWD 240 BHP haldex 4X4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה בקשר לסונטה? יש מישהו עם היכרות אישית?

האוטו הזה מושך אותי יותר האמת משני הדגמים האחרים.

האבזור גם משחק פה תפקיד מאחר וברוב הרכבים של ה2.4 יש מושבי עור וסאן רוף. (בלי קשר אני אוהב את יונדאי ושלושת הרבים שלהם שהיו לי במהלך השנים היו מעולים) מה גם שלפי kml צריכת הדלק בקמארי ובמונדאו סביב ה1:9 ואילו בסונטה טיפה מעל 1:11...

זה די משמעותי במחירי הדלק היום סביב ה200 ₪

בחודש הבדל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה לי להאמין שסונטה עושה 1\11 הייתה אצלנו אחת שכורה 2009 והייתה עושה 1\7 עד 1\8 . מוזר. אולי בנהיגה ממש עדינה, ללא מזגן וללא נוסעים נוספים.

יש רק דרך אחת לשחות 100 מטר בשביל להביא מדליה;

אתה מתחיל הכי מהר שלך, ואז לאט לאט אתה מגביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה לי להאמין שסונטה עושה 1\11 הייתה אצלנו אחת שכורה 2009 והייתה עושה 1\7 עד 1\8 . מוזר. אולי בנהיגה ממש עדינה, ללא מזגן וללא נוסעים נוספים.

בנפח מנוע 2.4, ה2.0 עושה סביב מה שאמרת...

ככה לפי האתר ולפי שירשורים שקראתי פה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ייתכן, היא הייתה שכורה וכנראה מדגם פשוט יותר

יש רק דרך אחת לשחות 100 מטר בשביל להביא מדליה;

אתה מתחיל הכי מהר שלך, ואז לאט לאט אתה מגביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ידבר איתך מתוך נסיון עם הפורד מונדאו,אוטו אמין בצורה לא רגילה אני הוצאתי צריכה דלק של כ1/9 בעיר וכ1/12.5 בין עירוני.רכב מוצלח מאוד זה מאזדה 6 אותם החלקים אותו הדבר רק שם של פורד לכן המחיר יותר זול מהמאזדה 6.אני לא יכול לדבר איתך על טיפולים כי עוד לא עשיתי פעם אחת מאז שקניתי את הרכב יש לי את הרכב חודשיים.הוא מפנק בצורה לא רגילה בקרת שיוט,בקרת אקלים,כיסא נהג חשמלי ועוד פיצ'רים למינהם.הרכב בהמלצה חמה.

היו בבעלותי שתי מונדאו 04+06 .הן לא היו קרובות לצריכת דלק הזו. אתה כנראה נוהג עם רגיל קלילה על הדוושה.

ולפותח השרשור-הסונטה נותנת הרגשה של רכב אמריקאי מדורות קודמים לטוב ולרע , לא לכולם זה מתאים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבין שלושת הרכבים הללו הקאמרי היא בעקרון ליגה אחת למעלה למרות שמדובר כאן בנפחים דומים.

הסונטה תהיה האמינה מכולן באופן סטטיסטי והזולה ביותר לתחזוקה אבל כמו שציינו כאן היא ספינת שיוט "אמריקאית" ובדגם של ה2.5 ליטר אפשר למצוא אותה במחיר הזול ביותר עם האבזור הרב ביותר.

הקאמרי תהיה יקרה באופן ניכר מהאחרות אבל היא תיתן את הטוב מכל העולמות ובמקביל לא תתבלט בשום דבר באחד מהם.

היא תהיה נוחה מספיק, מהירה מספיק, "חסכונית" מספיק אבל שום דבר מעבר למספיק בכל האספקטים האלה - למרות שאני חובב טויוטות מושבע וקאמרי גורמת לי להזיל ריר.

המונדאו אמורה להיות כבדה יותר בתחושה שלה וגם בזינוק שלה מהשאר וכנראה תהיה הזללנית מבין השלושה אבל לפי מה שאני מבין מביקורות מאוד אוהדות בחו"ל - תהיה לה את התנהגות הכביש הטובה מבין השלושה וזה צריך להיות משמעותי לפי הביקורות.

אני הייתי הולך על הסונטה במובן של עלות ואמינות - גם ככה אני אוהב לשייט בנוחות ושום דבר מעבר אבל - אם לא היה איכפת לי מהדלק דווקא הייתי בוחר בפורד בגלל שהיא אמורה להיות הרכב הכיפי יותר לנהיגה.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנוע ה2.4 של הסונטה הוא מנוע מצויין שעדיין נמצא בשימוש אם כי היום יש לו מערכת הזרקה ישירה.

מבחינת מיצוב, ה3 מתחרות אחת בשניה, בעוד הקאמרי והסונטה פונות לשוק האמריקאי המונדאו היא מכונית אירופאית, הדגם החדש הוא כבר גלובלי ונמכר בארה"ב בתור פורד פיוז'ן.

אם אתה אוהב את היונדאי, מבסוט על החבילה שהיא נותנת מבחינת אבזור, גודל ותמורה למחיר אל תהסס ותהנה.

הסונטה והקאמרי הן מכוניות משפחתיות בסיסיות בלי שום יומרות ספורטיביות, הן עושות את עבודתן נאמנה.

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתוך אחד שעובד בתחום ממליץ בחום להתרחק מהמונדאו..

רכב מחלה שאין כדוגמתו.

בעיות מכאן ועד שבוע הבא.

הסונטה(מניסיון) מעולה..צריכת דלק טובה יותר מהמונדאו(בנסיעה עדינה),תקלות מעטות וזולות יחסית.

לגבי קאמרי-תלוי בדגם.

הדגם המפואר מומלץ מאוד.

שים לב לעובדה מעניינת..אם היונדאי והטויוטה באותו מחיר..צריכה להלדק לך נורה אדומה לגבי הטויוטה הזו ספציפית.

כנראה שנתקלת ברכב שהוא לימון או שלא טיפלו בו בכלל,זה רכב מעולה אמין בצורה לא רגילה צריכת דלק של משפחתית,מקבל הרבה רכב בקצת כסף פורד מונדאו זה הרכב בשבילי הטוב ביותר!!!!!

פורד מונדיאו בורח מהטראומה של הפונטו הקסם שבמכוניות!!!

פורד פוקוס מנוע 2.0 אוטו מצויין חלום של אוטו!!!

אני החלטתי פורד זה הרכב שילוו אותי כל החיים!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באופן כללי אני לא מחפש רכב ספורט (מצד שני לא מעוניין ב״עגלה״... עד היום נהגתי ב1.6/1.8 כך שלא אצפה למעבר לכך בכדי ״להינות״..)

מבחינת הקאמרי רשמתי כי מדובר בשנת 2003-2004 ואילו הסונטה היא מדגם 2006 אולי 2007...

המונדאו שמעתי כבר דיעות רבות וקראתי שמדובר ברכב שיתכנו בו בעיות אבל באופן כללי רכב טוב ביחס לתמורה סביב 30-33 לרכב 06-07...

יש מישהו שמחזיק סונטה ויכול לתת חוו״ד אני כבר בעניין להתחיל לחפש ורוצה לדעת במה להתמקד.. כי ברגע שאמצע משהו טוב אלך עליו ועדיף להתמקד באחד או שניים מהשלושה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לנו סונטה 2006, 2.4 מאובזרת ביותר.

אף פעם לא בדקתי צריכת דלק בדרך הקלאסית, רק לפי המחשב דרך.

בכביש בין עירוני לצפון, עם קצת עליות בצפון ורכב עם קצת ציוד, 3 מבוגרים, הרכב הראה 8 ליטר, משמע 1:12.

אבא שלי אמר לי שהוא היה מרוצה מזה, כשקנינו את הרכב אני נסעתי איתו דיי הרבה מראשון לאשדוד, והצלחתי לשמור על 7.4 ליטר ל 100. כשרוב הנסיעות הם רגועות.

בעיר הרכב דיי שתיין, לדעתי 1:8 וגם כן נסיעה רגוע, אף אחד לא מתגרזן איתו, הילוך עובר ב 2200, גג 2500 סל"ד, אין צורך ביותר הרכב מרגיש קליל ונוסעה יפה גם ככה.

יש לנו במשפחה גם B4 2007 מנוע 2 ליטר שהיא יותר חסכונית מהסונטה, שנייהם ננהגות באותם התנאים והסובארו חסכונית יותר, בין עירוני לאילת עשיתי איתה 1:14+.

סבה"כ אחלה תמורה למחיר ודלק זה ממש לא הכל, כל המכוניות החדישות עתירות הטכנולוגיה עם טורבו וגיל משוכלל שכביכול חסכוניות יותר, מספיק שיש לך תקלה אחת והלך החסכון בדלק.

אצלנו הכפתורים של המושב החשמלי לא עובדים ב 100%, מציע לך לבדוק את זה כמו שצריך.

בזמנו בדקתי להמזין מחול וזה היה סביב ה 40 דולר, אבא שלי מעדיף לא להתעסק עם זה כי גם ככה הוא בקושי משתמש בכיוונים האלה, חוץ מזה הכל עובד מצויין.

לרכב הזה יש תקלה ידוע באימובליזר הפנימי שלפעמים גורם לרכב לא להניע, בשביל לפתור את זה צריך לסובב את הסויץ 3 פעמים ואח"כ הרכב מניע.

זה קורה פעם בכמה חודשים בערך אז גם את זה בינתיים אנחנו לא מתקנים, לדעתי בקיץ זה קרה יותר אז זה קשור למזג אוויר.

אתה יכול להתחבר עם קורא OBD2 באמצעות בלוטוט ולראות את התקלות שרשומות שם.

המוכר היה מאוד כנה איתנו ואמר לנו הכל על הרכב, כולל את הבעיה של האימובליזר.

את שלנו רכשנו ב 43K לפני בערך חצי שנה, לרכב אין סחירות באופן כללי.

אבל אם תמצא אחת שמורה אז סביר להניח שהיא כן תמכר מהר.

אם צריכת הדלק מדאיגה אותך אני הייתי ממליץ לך לרדת מהקטגוריה הזאת בכלל, אם אתה מוכן לאכול 1:8 ממוצע אז לך על זה ואתה תהנה.

זה שהמנוע 2.4 לא בהכרח חזק, הסובארו מרגישה יותר חזקה ובפועל היא יותר חזקה, במיוחד מעל 100, עד 100 אני חושב שהסונטה זריזה יותר.

אני אוהב אותך.

סע לאט, סע לאט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3990 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...