Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אלפא 159 2.2 או 3.2 ?

ronen.nahmias
שימו לב! השרשור הזה בן 4014 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הי חבר'ה,

אני מעוניין לרכוש בזמן הקרוב רכב 4 דלתות מנהלים עם הרגשה ספורטיבית

שמתי עין על האלפא 159 שהיא מאוד יפה לטעמי ורציתי להתייעץ אתכם האם ללכת על הדגם 2.2 ליטר בשנתון קצת יותר גבוה (2009) או ללכת על הדגם 3.2 בשנתון קצת יותר נמוך (2007)

נושא הדלק פחות מפריע לי ואני לא רוצה דגם ידני (רק אוטומט או סלספיד)

אגב רכב נוסף ששמתי עליו עין בסגנון שונה לגמרי זה אודי A6 דגם 3.2 קוואטרו (2006) אני יודע שהוא פחות ספורטיבי והרבה יותר "עשיר" אך הוא בהחלט נראה לי דגם שמעניין יהיה לנסוע בו

תודה מראש וסופ"ש נעים,

רונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי רונן, נהגתי בשתיהן.

ממה שהבנתי ה-3.2 הוא מנוע ודגם עם יותר בעיות מה-2.2, בנוסף הניהוג טוב יותר ב-2.2.

קח בחשבון שב-2.2 יש לך סלספיד (אני פחות אוהב) ביחס לאוטומט רגיל ב-3.2.

גם ה-V6 נשמעת פשוט מדהים בקנה מידה עולמי.

"If you can't explain it to a six year old, you don't understand it yourself."

- Albert Einstein

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה3.2 שונה מה2.2 מהרבה בחינות.

מדובר בהנעה כפולה והבדל המשקל מורגש משמעותית.

הסאונד של הv6 מטמטם לחלוטין אך היא אוכלת כפול דלק.

אני אישית מעדיף את ה2.2 ואם כבר 3.2 אז שתהיה ידנית!

עידן

צרפתיה שגורמת לך לחייך :-D

סקס סמים ואריה שאוהב סולר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

גם מנוע 2.2 של ה-159 הוא V6? ראיתי פעם 159 מנוע 3200 ידנית למכירה, מאובזרת כמו שצריך.

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבר לזה שהאחזקה השוטפת של ה2.2 זולה בהרבה לאחזקה והדגש הוא על דלק,ה3.2 V6 סובלת מגל הינע הכושל עם הזמן מה שיגרור איתו הוצאה כבדה מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רונן היקר, ברוך הבא לעולם האלפא :-D

יש המון מידע על הדילמה שאתה נמצא בה, כאן ובאתר מועדון בעלי אלפא רומיאו הישראלי.

שני השקל שלי: לדעתי החבילה של מנוע 2.2 וגיר סלספיד היא השפויה והמאוזנת ביותר, וכן, שווה להיות בשנתון כמה שיותר גבוה אם הרכב במצב טוב באופן כללי.

ואומר את זה אחד שבחר בחירה לא שפויה בעליל ולא מתחרט על זה לשניה.

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכל הפונים,

הסיבה שחשבתי ללכת על ה 3.2, אחת היא אוטומטית נראה לי הרבה יותר נוח ונוסף על כך רכב הרבה יותר חזק ויותר מפנק מבחינת התוספות.

ממה שאני ממבין ממכם עדיף לחפש 2.2 עם כל התוספות

מישהו מכיר מוסך טוב שמתמחה באלפות לפני שאני לוקח לבדיקה (שבד"כ אני פחות סומך עליה)

תודה מראש,

רונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסלספיד של ה-159 טוב וחלק יחסית לרוב החד-מצמדיות שיש בשוק כרגע. ה-3.2 סובלת, כפי שאמרו, מבעיות בגל ההינע ולפעמים גם המנוע זורק הרבה שקלים למוסך. נוסף על זה - ההפרש במשקל עובר את ה-200 ק"ג. לך על ה-2.2.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באיזה אזור רונן? במרכז כמובן יש כמה מומלצים, מקצועיים ואמינים - "אוטו איטליה", מיכאל אלפא ועוד.

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פותח השרשור, הוא בדיוק לדעתי רוכש אלפא טיפוסי, הוא מחפש רכב ״עם הרגשה ספורטיבית״ והוא רוצה גיר אוטומטי ולא ידני.

אני כותב זאת לא בציניות אלא בהתייחס לשרשור שהיה לאחרונה לגבי אלפא ג׳ולייטה והתעורר שם ויכוח לא רלבנטי לדעתי, האם האלפא היא ספורטיבית יותר ממתחרות אלו או אחרות שהציעו שם כדוגמא.

כאמור מי שרוכש אלפא לא מחפש דווקא את הרכב הטוב ביותר והספורטיבי ביותר, אלא חבילה של תכונות ייחודיות שקורצת לו.

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=473889&page=6

ההודעה שלי היא מספר 86 ושם ציינתי את דעתי שנראה שהיא מתארת את שיקוליו של רוכש אלפא ממוצע כמו פותח השרשור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואלה. טוב שאתה קיים כדי לספר לי מה זה רוכש אלפא טיפוסי...

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואלה. טוב שאתה קיים כדי לספר לי מה זה רוכש אלפא טיפוסי...

כנראה שלא קראת את השרשור אליו הפניתי. תקרא ותבין על מה הויכוח וכי מה שאתה ואני מקבלים כמובן מאליו אחרים לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רונן שלום.

אנסה להוסיף עוד מעט על מה שכבר נאמר.

נסה לארגן לך נסיעת מבחן על ה-159 2.2 ותראה אם אתה מסתדר עם הסלספיד (אין סיבה שלא).

בנוסף, הייתי קופץ למוסך או שניים ושומע גם מהם וממקור ראשון (בלי לזלזל בכלל בכל מה שנאמר פה) לגבי ההתלבטות שלך

לגבי שתי הגרסאות של ה-159.

תאמין לי, שיהייה לך כדאי ! (תפגוש אנשים מקסימים שישמחו לחלוק איתך מנסיונם ויוכלו להדריך אותך גם בסינון הראשוני שתערוך בעצמך).

לרשימה המכובדת שנהג מתחיל ציין, אוסיף גם את איציק מ"איציק אלפא".

עם כל השלושה יש לי נסיון מצויין.

בהצלחה.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4014 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...