Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צריכת דלק סיטרואן C5

tomer310
שימו לב! השרשור הזה בן 4037 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

האם הגיוני שבסיטרואן C5 1800 שנת 2003 הצריכת דלק בעיר היא 1:6 ומחוץ לעיר 1:11 אני חייב לציין שהמדידות הם מדויקות 1:6 רק בעיר ו1:11 רק מחוץ לעיר וזה בנסיעה איטית מאודד בלי האצות כמעט בכלל. בנוסף הנסיעות בעיר הם בערך כל 3 ק"מ וכיבוי מנוע. האם צריכת הדלק הזאת סבירה.

תודה מראש לעוזרים וחג שמח :).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנסיעות שלך בזבזניות.

3 ק"מ בתור העיר, המנוע אפילו לא מספיק להגיע לטמפרטורת עבודה, ואז הצריכה בהתאם.

סביר להניח שבנסועה עירונית ארוכה גם אפשר להוציא 1:8, אולי אפילו 1:9.

אבל זה דורש הגעה לטמפרטורת עבודה ונסיעה בטמפרטורת עבודה של הרכב.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בערך מה שהייתי עושה עם מנוע 2.0 של פולקסווגן, אז כן זה הגיוני.

Just daily

07' Škoda Octavia 1.9 TDI DSG6 09' Toyota Avensis

HU: Alpine CDE-126BT AMP: Mac Audio ZX 4000 SUB: Hifonics HFI12D4

מצלמות תיעוד לרכב - המון מידע והמלצות מחברי הפורום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי הנתונים שלך הממוצע הוא כ-1:8.5, אני עם מנוע 2.0 של פולקסווגן הייתי עושה ממוצע של 1:9.5 ורוב הנסיעות היו בין-עירוניות.

אם רוב הנסיעות שלך הן דווקא עירוניות ואפילו קצרות, אז לפני דעתי 1:8.5 זה מעולה לרכב כמו שלך.

Just daily

07' Škoda Octavia 1.9 TDI DSG6 09' Toyota Avensis

HU: Alpine CDE-126BT AMP: Mac Audio ZX 4000 SUB: Hifonics HFI12D4

מצלמות תיעוד לרכב - המון מידע והמלצות מחברי הפורום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני די בטוח שאפשר להגיע לנתונים קצת יותר טובים ברכב הזה. אין הגיון ש1.8 יצרוך יותר מ2.0. לא מדבר על שיפור של 50% יותר לכוון של 1:8 בעיר ו 1:12 בחוץ.

או שהתנאים שאתה נוהג בהם מאוד בעייתיים (המון נסיעות קצרצרות, והרבה פקקים) או שהנהיגה שלך בזבזנית, או שהחלפת מסנן דלק (או ניקוי מערכות/כיוונונים) ישפר קצת את המצב.

אבל המצב בפירוש הגיוני ולא חריג במיוחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בכוונה מנסה לנסוע כמה שיותר לאט בלי האצות מעביר הילוכים ב2300 סל"ד בערך(אם אני נוסע בלי הטיפטרוניק הוא מעביר לי הילוך משני לשלישי רק במינימום 2600 סל"ד גם בלחיצה הכי חלשה לא מעביר לי הילוך לפני 2600 סל"ד האם זה תקין ההעברת הילוכים???

וגם שהחלפתי פילטר דלק הצריכה לא השתנתה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשהמנוע ושמן הגיר עדיין קרים, מאוד קשה לגרום לגיר הזה (קרי: AL4) להעביר הילוכים.

אחרי 10 ד', אם נוסעים כפי שאתה מתאר, הגיר צריך להעביר הילוכים מאוד מוקדם. לא יודע לגבי המספרים המדוייקים ב1.8, אבל מאוד מוקדם.

בסל"ד הכי מוקדם שהגיוני להעביר בו.

זה בתנאי שנוסעים ממש רגוע עם מינימום לחיצות מתחילת הנסיעה. הגיר לומד.

בכל מקרה, כשהכל תקין הגיר עצמו (בשימוש פשוט בD) מכוון למקסימום חיסכון בדלק.

טיפטרוניק הוא גימיק שנועד לדברים אחרים שהם לא חסכון בדלק (האטת מנוע, מה שקורה גם בD בגיר הזה).

יכול להיות שביצעו עדכון תוכנה לא מוצלח לגיר שלך, או שמנגנון נעילת המומנט לא נכנס לפעולה משום מה. האם אתה מרגיש את המומנט ננעל? (כמו חצי הילוך)

נסיעה ארוכה ורגועה נטו מחוץ לעיר חייבת להניב קצת מעל 11 ק"מ לליטר לדעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי רכב דומה שנת 2004 ועפ מחשב רכב התצרוכת מחוץ לעיר בנהיגה רגועה עומדת על 1 ל13 לערך...

הממוצע שלי עומד על ליטר ל11 מעורב עירוני ובינעירוני.

נשמע לי שהאוטו שלך די בזבזן.

מתי עבר טיפול לאחרונה?

לגבי העברת הילוכים, גם כשהאוטו קר ההעברה מתבצעת יחסית מוקדם ללא משיכה מיותרת.

המלצה...כשהאוטו קר תנהג עם דוושת גז ממש בנגיעה...אתה תרגיש שינוי לטובה בהתנהגות הגיר.

אגב מנוע ה2 ליטר חסכוני משמעותית מהמנוע הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הגיוני ואף מוגזם.

ב406 שהייתה לי, גם כן 1800, ואני מניח שזה מנוע דומה מאוד אם לא אותו מנוע.

הייתה לי צריכה של 1\10-11 עירוני, ו\12-13.5 בינעירוני.

או בחישוב פשוט, 50L הספיקו לי בעיר לכ500 ק"מ בערך אפילו קצת יותר, ומחוץ לעיר גם ל700 ק"מ בערך.

ולזה מעליי, מחשב הרכב זה לפוזה.

בפאביה שלי הוא כותב בשיוט בלי גז 0 ל100, עם קצת גז 3 ל100, ובפול גז ב130 12 ל100. (כמובן שזה בערך, הוא עולה רציף תלוי בגז).

זה סתם גאדג'ט נחמד שעושה עבודה פסיכולוגית נחמדה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאוד יפה צריכת דלק כזו של 11 ק"מ לליטר בנסיעה עירונית, ודאי כשמדובר במכונית שאינה מכונית מיני מודרנית, אלא באוטו כזה די כבד ודי מיושן כמו 406 1.8. אני מעריך שמדובר גם בעיר רגילה, כזו עם רמזורים, תמרורי עצור ותן זכות קדימה, מעברי חציה ועוד כל מיני כאלו דברים שמחייבים גם עצירה או האטה וכמובן חזרה למהירות נסיעה רגילה וכל אלו פעמים רבות בכל נסיעה. בהחלט מרשים מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצריכה הרלוונטית במחשב הרכב היא צריכה ממוצעת שנמדדת לאורך מאות ק"מ (בלבד).

אני חושב שהC5 לא אופטימי במיוחד (מחשב מדייק).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4037 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...