Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם הגיר האוטומטי של פורד פוקוס 2012 באמת בעייתי?

Yirg
שימו לב! השרשור הזה בן 3954 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קראתי דיווחים על רעידות במהירויות איטיות, התדרדרות במדרון ואי נוחות בהפעלת כפתורי הטיפטרוניק על ידית ההילוכים בהשוואה לשליטה עם הידית עצמה, כמו בדגם הקודם. האמנם?

אני נוהג כיום בפוקוס 2009 אוטומטית שלא סובלת מאף אחת מהבעיות האלה. אם אשדרג לפוקוס חדשה חווית השימוש צפויה להיות פחות טובה? בנהיגת מבחן קצרה על פוקוס 2012 טורר לא נתקלתי בבעיות בנושא הזה. הדבר היחידי שהפריע לי הוא המיקום הנמוך של פתחי האוורור, אבל זה שייך לדיון אחר.

האם הגיר האוטומטי ברכב הזה בעייתי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 61
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הפוקוס החדשה שונה מקודמתה, מדובר על גיר כפול מצמדים בדומה לDSG המוכר מסקודה ופולקסווגן.

פעולת הגיר היא אכן שונה, הגיר לעיתים קופצני בעיר, נתקלתי בכמה פוקוסים שהתחילו רעידות חזקות מהגיר בתחילת נסיעה.

מבחינת מיקום הטיפטרוניק הוא אכן לא ממש נוח מדובר על שתי כפתורים קטנים שנמצאים על הידית עצמה בחלקה העליון.

מבחינת אבזור הרכב מצויין , מרגיש פחות כבד מבעבר אומנם לטעמי פחות מרווח ליושבים מאחור.

תנסה להשיג נסיעת מבחן יותר ארוכה טיפה ותרגיש האם התנהגות הגיר נוחה לך או לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

מדובר על שתי ליגות אחרות מבחינת אבזור, ביצועים וחסכון בדלק.

יש לנו גם 2009 (שלי), וגם 2012 (של אבי שאני נוהג עליה המון). טחנו פה מספיק את כל נושא הגיר. כן, יש קפיצות, כן יש לעיתים בלבול או חוסר החלטה של הגיר, כן יש לעיתים רעידות, וכן לעיתים הרכב מתדרדר מעט בזינוק בעליה.

ולמרות הכל זה הדור החדש כנראה של התיבות. כמו הDSG המפורסמת, אלו אותם סממנים גם בPS של פורד.

לכפתורים של הטיפטרוניק מתרגלים בקלות במקום הסטת הידית למסילה נפרדת, ונחש מה? הפעם הם באמת גורמים לרכב לזוז יותר מהר, ולא רק להעלות טורים ולהשאר במקום כמו מה שאתה (ואני) רגילים מה2009 שלנו:-D.

במה אני מתגלגל ?

פורד פוקוס 2012

פורד פיאסטה 2012

פורד מונדאו 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ערן, אני מודע לכך שיש הרבה שיפורים בפוקוס החדשה, אבל מבחינתי היא לא מתחרה מול הפוקוס שלי אלא מול ה-I30CW. ספציפית לעניין הגיר, בעיניך הוא מהווה שיפור או נסיגה בהשוואה לגיר של הפוקוס שלך?

מסתבר אגב שיש עדכון תוכנה שאמור לשפר את התפקוד של הגיר. אני מניח שברכבים החדשים הוא כבר מותקן, אבל לא מזיק לבדוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בארה"ב יש עדכוני תוכנה שוטפים, יש 1700 פוסטים רק על הנושא הזה בפורום האמריקאי :

http://www.focusfanatics.com/forum/showthread.php?t=271673

בכלל יש שם הרבה חומר קריאה מעניין למי שיש זמן וכוח.

הבעיה היא שאין הורדה אוטומטית של העדכונים מארה"ב לארץ. היבואן צריך לקבל גירסה מותאמת לארץ (אין לי מושג למה).

ברגע שהיבואן מוציא גירסה זה מופיע לעדכון במחשב במוסך באופן אוטומטי כשמתחברים לרכב או כשמכניסים את הVIN למחשב.

למיטב ידיעתי היבואן אמור לקבל גירסה נוספת מתישהו בקרוב, לא ידוע מתי.

בינתיים היה עדכון אחד כזה שעשו לי לפני חצי שנה בערך, לא הרגשתי הבדל משמעותי. מאז הגיר שלי הלך והתדרדר עם הזמן,

כרגע הקלאץ' מחליק מדי פעם ואני מנסה לפתור את זה מול המוסך.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הרבה דיבורים גם בפורום על תקלות רבות בגירים האלה של פורד שמוחלפים הרבה, אבל בגלל שרוב המכוניות האלה נמכרות לציי רכב ולא ללקוחות פרטיים, זה "נסגר" בין קציני הרכב והיבואן כי למשתמש מחליפים מיד רכב וזה לא מגיע לדיונים פה. כבר במבחנים שנערכו לפוקוס עם הגיר החדש טרחו כל הכתבים לציין שההתנהגות שלו בעייתית בתנועה עירונית במהירות איטית. בקיצור ירידה בחווית המשתמש מבחינת הגיר עד שהיצרן ישדרג אותו. אחרי הכל זאת פעם ראשונה שלו וכמו שלפולקסווגן היו מחלות ילדות עם הגיר כפול המצמדים, כנראה שעכשיו פורד חווים את זה. הפוקוס עצמה אחלה מכונית חוץ מהגיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי, תודה על התגובות. הזמנתי פוקוס סטיישן חדשה. אני מאמין שאוכל להתרגל לגיר. מקווה שגם שאר הדברים שבהם הדגם הזה פחות טוב מהקודם (פתחי אוורור נמוכים, סירקולציה מתאפסת, העדר תאים בסביבת הנהג) לא יהיו מעצבנים מדי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שאם מפנימים שזה גיר רובוטי ולא גיר אוטומטי רגיל אפשר להסתדר איתו טוב מאוד.

דרדור בזינוק בעליה יש רק אם עוברים מהברקס לגז כ"כ לאט שה HILL HOLD מפסיק לעבוד.

V5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי, תודה על התגובות. הזמנתי פוקוס סטיישן חדשה. אני מאמין שאוכל להתרגל לגיר. מקווה שגם שאר הדברים שבהם הדגם הזה פחות טוב מהקודם (פתחי אוורור נמוכים, סירקולציה מתאפסת, העדר תאים בסביבת הנהג) לא יהיו מעצבנים מדי.

עם הפתחי אוורור אין שום בעיה לדעתי (התלונה הרווחת זה שהם מכוונים לידיים שעל ההגה, ולא שהם נמוכים מדי).

אני לא מוצא את זה מפריע או שונה במיוחד מכל רכב אחר.

עניין הסירקולציה אכן מעצבן. מתרגלים לבדוק מדי פעם..

לגבי תאי אכסון - אם אתה הולך על הטיטניום הבעיה פחות קשה כי יש משענת יד. אם אתה הולך על הטרנד - תקנה לך

משענת יד באופן עצמאי ותפתור שתי בעיות במכה.

http://www.topcar-ltd.com/hebrew-----%D7%9E%D7%A9%D7%A2%D7%A0%D7%95%D7%AA_%D7%99%D7%93.html

(דגם C מתאים לפוקוס).

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמח לשמוע בעוד כמה חודשים אם באמת התרגלת.

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם הפתחי אוורור אין שום בעיה לדעתי (התלונה הרווחת זה שהם מכוונים לידיים שעל ההגה, ולא שהם נמוכים מדי).

זו אכן הבעיה. פתחי האוורור מכוונים לידיים כי הם נמוכים יותר מאשר בדגם הקודם. שינוי תמוה מצד פורד.

אני לא מוצא את זה מפריע או שונה במיוחד מכל רכב אחר.
זה מפריע לי כשאני נכנס לרכב שעמד בשמש. במקרים כאלה אני מעדיף לכוון את האוורור לפנים, ועם הפוקוס החדשה זה אומר שאצטרך להחזיק את ההגה בחלק התחתון. לא אופטימלי.

עניין הסירקולציה אכן מעצבן. מתרגלים לבדוק מדי פעם..
מעניין מה עבר להם בראש כשהם הכניסו את ה"שיפור" הזה. זה נראה כמו יוזמה של מתכנת שהחליט להוסיף משהו על דעת עצמו, מבלי שמנהל המוצר דרש את זה.

לגבי תאי אכסון - אם אתה הולך על הטיטניום הבעיה פחות קשה כי יש משענת יד. אם אתה הולך על הטרנד - תקנה לך

משענת יד באופן עצמאי ותפתור שתי בעיות במכה.

http://www.topcar-ltd.com/hebrew-----%D7%9E%D7%A9%D7%A2%D7%A0%D7%95%D7%AA_%D7%99%D7%93.html

(דגם C מתאים לפוקוס).

אני הולך על הטרנד (ליסינג). תודה על הלינק, אני מניח שדבר כזה יכול להקטין את הבעיה, גם אם הנגישות לחפצים פחות נוחה מאשר בתאים (הקטנים אמנם) של הפוקוס הקודמת. אני בהחלט אבדוק את המוצר הזה.

אגב, אף אחת מהבעיות האלה לא קיימת ב-I30CW החדשה, אבל יש לה חסרונות משלה. כנראה שברכבים ברמת המחיר הזו תמיד תהינה בעיות קטנות ומעצבנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני אוהב לכוון את כל הפתחים עליי כשאני נכנס לרכב חם. אין שום בעיה עם זה.

בעיה נוספת שאני קצת סובל ממנה - המזגן די עצל בדקות הראשונות לנסיעה. לוקח לו כמה דקות מאד ארוכות להתחיל להוציא

אויר קריר, בניגוד לרכבים אחרים כמו הקורולה למשל שבה המזגן היה מתחיל לקרר אחרי 2-3 דקות לכל היותר.

אבל אחרי שהוא נכנס לעניינים הוא מקרר מצויין, למעט מצב שאתה בפול גז ואז המדחס מתנתק לכמה שניות כל פעם וזה קצת מציק.

לגבי הסירקולציה - יש כאן 2 בעיות :

1. בכל כיבוי מנוע המצב מתאפס לאויר מבחוץ. ה'פיצ'ר' הזה קיים בכל דורות הפוקוס החל מהראשון, תמיד שנאתי את זה.

2. אחרי X זמן (משהו כמו חצי שעה) של נסיעה במצב סירקולציה, המחשב מחליט שמספיק לך וכדאי שתשאף קצת אויר אגזוזים.

זה משהו חדש שלא היה קודם. אני מניח שהמחשבה מאחורי זה הייתה למנוע מצב של אויר מחניק ברכב בשימוש לזמן ארוך.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי הגיר הזה פספס את המטרה,אין יותר ביצועים ביחס לרכב מתחרה,העברות ההילוכים לא יותר מהירות,לא יותר חסכוני בדלק!

אז למה אני צריך לסבול את "החסרונות" של גיר רובוטי כשאין לי את היתרונות שלו?

איכות הרכבה מאוד לקויה בחסר,ידית בלם יד שמתפרקת,פלסטיקה פנימית שמקרקשת אחרי 50 אלף ק"מ, דיבורית בלוטות' שנתקעת ללא סוף.

אם בכל זאת אתה מעוניין ברכב,עלה והצלח.

לדעתי? כשלון בכל קנה מידה אפשרי.

להוציא את דגמי ה 2.0 שבהם לפחות הביצועים מפצים הרבה פעמים על הגיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי הכל זאת פעם ראשונה שלו וכמו שלפולקסווגן היו מחלות ילדות עם הגיר כפול המצמדים, כנראה שעכשיו פורד חווים את זה. הפוקוס עצמה אחלה מכונית חוץ מהגיר.
מחלות ילדות לא אמורות להיות לטכנולוגיה שקיימת יחסית הרבה זמן בשוק, ראה לדוגמה את הגיר כפול המצמדים של יונדאי אשר קיבל שבחים על פעילותו החלקה וחסרת אותם מחלות, וכן גם זו פעם ראשונה שיונדאי משתמשת בטכנולוגיה הזאת (מותקן בוולוסטר). כמו הקונצרן הגרמני גם פורד עשו פדיחה עם הגיר כפול המצמדים ושולחים את לקוחותיהם לחפש עדכונים כל הזמן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני אוהב לכוון את כל הפתחים עליי כשאני נכנס לרכב חם. אין שום בעיה עם זה.

בעיה נוספת שאני קצת סובל ממנה - המזגן די עצל בדקות הראשונות לנסיעה. לוקח לו כמה דקות מאד ארוכות להתחיל להוציא

אויר קריר, בניגוד לרכבים אחרים כמו הקורולה למשל שבה המזגן היה מתחיל לקרר אחרי 2-3 דקות לכל היותר.

אבל אחרי שהוא נכנס לעניינים הוא מקרר מצויין, למעט מצב שאתה בפול גז ואז המדחס מתנתק לכמה שניות כל פעם וזה קצת מציק.

לגבי הסירקולציה - יש כאן 2 בעיות :

1. בכל כיבוי מנוע המצב מתאפס לאויר מבחוץ. ה'פיצ'ר' הזה קיים בכל דורות הפוקוס החל מהראשון, תמיד שנאתי את זה.

2. אחרי X זמן (משהו כמו חצי שעה) של נסיעה במצב סירקולציה, המחשב מחליט שמספיק לך וכדאי שתשאף קצת אויר אגזוזים.

זה משהו חדש שלא היה קודם. אני מניח שהמחשבה מאחורי זה הייתה למנוע מצב של אויר מחניק ברכב בשימוש לזמן ארוך.

דווקא המזגן בסדר גמור. זו הקורולה שיוצאת דופן.

לגבי הסירקולציה, לא בדקתי אבל היא לא נשלטת ע"י בקרת האקלים ונסגרת כשצריך לקרר יותר?

לי מה שמפריע בפוקוס זה מרווח לרגלי הנהג, מרווח מאחור והגיר הקפריזי. כל השאר אולי לא מושלם אבל סביר בהחלט.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3954 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...