Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סוזוקי סוויפט 1990 - אם יש תקתוקים לשנות צמיגות שמן?

Yotam1131
שימו לב! השרשור הזה בן 4158 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

סוזוקי סוויפט 90

לפני 3 חודשים בערך עשיתי טימינג לרכב והוחלף גם שמן לחצי סינטטי 10W40 פרסטון ומסנן מקורי , בחודש האחרון התחילו תקתוקים מהמנוע בעיקר שהרכב קר אבל גם אחרי שהוא מתחמם , אם אני ישנה ל20W50 הרעש יפסק או שאולי בגלל שהשמן לא הכי איכותי??

באותו טיפול גם בוצע פלאשינג , חוץ מזה אין עוד בעיות של סחיבה או משהו כזה מלבד התקתוקים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרסטון לא ראוי להיקרא ״שמן״ מבחינתי, איכות גרועה. יכול להיות שאם תחליף שמן התקתוקים יעלמו, יכול להיות שלא, אולי מרווח שסתומים לא תקין. אם תוכל להעלות סרטון ששומעים את עבודת המנוע זה יועיל ככה זה רק השערות.

volkswagen golf mk2 1.3

volkswagen golf mk2 1.6

Volkswagen golf mk2 1.3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרסטון לא ראוי להיקרא ״שמן״ מבחינתי, איכות גרועה. יכול להיות שאם תחליף שמן התקתוקים יעלמו, יכול להיות שלא, אולי מרווח שסתומים לא תקין. אם תוכל להעלות סרטון ששומעים את עבודת המנוע זה יועיל ככה זה רק השערות.

קודם כל זה לא ממש הוגן שאתה מאשים שמן במצב של מכונית שנמצאת על הכביש משנת 1990. למען הסר ספק אין לי קשר לפרסטון אבל לפי דעתי אתה מגזים ביותר. אולי לא הייתי מעיז לשים אותו במרצדס או פורשה כי הוא פשוט לא יעמדו בתקן של המכוניות הנ"ל אבל במכונית רגילה שלא דורשת תקן מסויים כמו למשל המכונית המדוברת כאן לא צריכה להיות בעיה. מי יודע, אולי התקתוקים האלה נובעים מכך שהמכונית הזו צריכה בכלל שמן עם דרגת API נמוכה יותר? לא מדובר בשמן תוצרת עזה או השטחים. זה שזה שמן מדבקה זה לא אומר שזה דראק. אני מכיר סוג שמן שהרבה מחזיקים ממנו כשמן שמן והוא מגיע בצוברים ענקיים והיבואן ממלא אותו כאן בארץ. נו? אז זה גם עושה אותו שמן דראק?

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רעש מערכת תזמון ושסתומים נשמע מיד לאחר התנעת הרכב גם כאשר הוא על סרק. אם הרעשים בנסיעה זו יכולה להיות כל תקלה אחרת ולא ניתן לדעת אלא רק במוסך. תחזור למוסך שבו בצעת את הטיימינג, יש אחריות...

יש אפשרות נוספת: http://he.mot.gov.il/index.php?option=com_content&view=article&id=316&catid=64&Itemid=91

G-Media

יעוץ והתקנת מערכות שמע, קולנוע ותקשורת.

www.g-media.org

052-5634010

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רעש מערכת תזמון ושסתומים נשמע מיד לאחר התנעת הרכב גם כאשר הוא על סרק. אם הרעשים בנסיעה זו יכולה להיות כל תקלה אחרת ולא ניתן לדעת אלא רק במוסך. תחזור למוסך שבו בצעת את הטיימינג, יש אחריות...

יש אפשרות נוספת: http://he.mot.gov.il/index.php?option=com_content&view=article&id=316&catid=64&Itemid=91

למה שאני יגרוט ? הרכב נוסע פיקס.

התקתוקים זה בגלל הטיימינג ? כי לאחר הטיפול זה לא היה והתחיל רק בחודש האחרון , וגם זה לא תמיד , יש נסיעות שאין רעשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל זה לא ממש הוגן שאתה מאשים שמן במצב של מכונית שנמצאת על הכביש משנת 1990. למען הסר ספק אין לי קשר לפרסטון אבל לפי דעתי אתה מגזים ביותר. אולי לא הייתי מעיז לשים אותו במרצדס או פורשה כי הוא פשוט לא יעמדו בתקן של המכוניות הנ"ל אבל במכונית רגילה שלא דורשת תקן מסויים כמו למשל המכונית המדוברת כאן לא צריכה להיות בעיה. מי יודע, אולי התקתוקים האלה נובעים מכך שהמכונית הזו צריכה בכלל שמן עם דרגת API נמוכה יותר? לא מדובר בשמן תוצרת עזה או השטחים. זה שזה שמן מדבקה זה לא אומר שזה דראק. אני מכיר סוג שמן שהרבה מחזיקים ממנו כשמן שמן והוא מגיע בצוברים ענקיים והיבואן ממלא אותו כאן בארץ. נו? אז זה גם עושה אותו שמן דראק?

ותן לי לנחש מה שם השמן ליקווי מולי כנראה,

אז מה אם הרכב ישן! זה לא אומר שצריך לשים שמן חרא שאפילו היצרן שלו משתמש בשם של חברה אחרת! ויש רכבים ישנים שלהם יש תקן, הרכב שלי שנת 90 ולו יש תקן ואני פועל לפי התקן, מי שרוצה לשמור על רכבו פועל לפי הוראות יצרן! ומה קשור מצב הרכב שחיקת המנוע וכו׳ לשנת הרכב, ואם הקמ׳ שלו 100000 קמ״ והרכב טופל אז המנוע שלו ידפוק? לא! אצלי הרכב עבר 250000 קמ״ אני עושה טיפולים במרווח קטן יותר מהוראות היצרן ואצלי המנוע תקין בלי עין הרע!

שמן לא איכותי יכול להוביל לפעולה לא שקטה של המנוע. וכן לפי איכות השמן הזה יכול להיות שזה גם ממנו. אבל אני לא קבעתי ביקשתי מבעל הרכב אם יש הקלטה שנשמע ולא סתם נזרוק ניחושים!

לבעל הרכב אם אתה רוצה תשובה מדוייקת יותר ובלי השערות זה לא דרך המקלדת! תנסה לעלות סרטון באיזה דרך!

volkswagen golf mk2 1.3

volkswagen golf mk2 1.6

Volkswagen golf mk2 1.3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

בעבר החלפתי שמן במוסך 10W40 API SL ששם לי המוסכניק שלי מחברה לא ידועה לאחר שהשתמשתי שנים בליקי מולי 5W40 לשביעות רצוני.

זה היה בחורף בתחילת 2011,לאחר כחודש נסיעה בערך המנוע החל להרעיש בצורה לא סבירה.כמו כן לאחר נסיעה ממושכת בסל"ד גבוה החלה להדלק נורת לחץ שמן בסרק בהתחלה לפרק זמן קצר היבהובים ולאחר מכן שמזג האויר התחמם לפרק זמן ארוך יותר(רק לאחר נסיעה ממושכת ב3500 4000 סל"ד בסרק).-כשהמנוע התקרר מעט לאחר כמה דקות של נסיעה עירונית זה היה מפסיק ,כמו כן על מנוע קר ולאחר נסיעות בסל"ד נמוך מ3500 זה כמעט לא היה קורה.

חקר התופעה עלה לי בסביבות 400 ש"ח שזה כלל החלפת פילטר שמן החלפת יוניט לחץ שמן ריקון השמן ניקוי הקרטר והפילטר הפנימי (שהיה מעט מלוכלך אך לא סתום-והחזרת אותו שמן) מה שלא פתר את הבעיה שהמשיכה. מן הסתם לא שייכתי את התופעות לשמן עצמו.

לאחר מכן כשהייתי כבר אובד עצות ,לאחר שלושה חודשי שימוש בשמן הנחות,החלטתי לחזור שוב לליקי מולי 5W40,התופעה לא פסקה מיידית אך המנוע היה שקט יותר ולאט לאט התופעה הצטמצמה,היא פסקה לחלוטין והמנוע נהיה עוד יותר שקט חודש בערך לאחר שהוספתי חצי פחית תוסף MOS2 של ליקי מולי כך שכבר אי אפשר היה לשמוע את המנוע והנסיעה הפכה הרבה יותר זריזה וחלקה.(משהו כמו חודשיים לאחר החזרה לליקי מולי)-עד היום המצב זהה למרות שלא הוספתי שוב את התוסף מאז.

ההנחה שלי היתה שהשימוש בשמן הנחות גרם לשחיקה מואצת אשר רק שיכבת הMOS2 שיצר התוסף על חלקי המנוע הפנימיים חיפתה עליה.

כל זאת אני מספר כדי שיהיה ברור שאין תחליף לשמן איכותי מחברה מוכרת ורצוי סינטטי ע"מ לשמור על המנוע תקין לאורך שנים ולהנות מנסיעה זריזה חלקה ושקטה.

היום ביצעתי טיפול ושמתי שמן סינטטי של יורול API SM 5W30 ,כרגע התחושה לא שונה בהרבה ,המנוע שקט כמו עם הליקי מולי אך מרגיש מעט יותר זריז,כדאיות המעבר תיבחן לאורך זמן בחודשים הקרובים.

ניצן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ותן לי לנחש מה שם השמן ליקווי מולי כנראה,

אז מה אם הרכב ישן! זה לא אומר שצריך לשים שמן חרא שאפילו היצרן שלו משתמש בשם של חברה אחרת! ויש רכבים ישנים שלהם יש תקן, הרכב שלי שנת 90 ולו יש תקן ואני פועל לפי התקן, מי שרוצה לשמור על רכבו פועל לפי הוראות יצרן! ומה קשור מצב הרכב שחיקת המנוע וכו׳ לשנת הרכב, ואם הקמ׳ שלו 100000 קמ״ והרכב טופל אז המנוע שלו ידפוק? לא! אצלי הרכב עבר 250000 קמ״ אני עושה טיפולים במרווח קטן יותר מהוראות היצרן ואצלי המנוע תקין בלי עין הרע!

שמן לא איכותי יכול להוביל לפעולה לא שקטה של המנוע. וכן לפי איכות השמן הזה יכול להיות שזה גם ממנו. אבל אני לא קבעתי ביקשתי מבעל הרכב אם יש הקלטה שנשמע ולא סתם נזרוק ניחושים!

לבעל הרכב אם אתה רוצה תשובה מדוייקת יותר ובלי השערות זה לא דרך המקלדת! תנסה לעלות סרטון באיזה דרך!

אתה צודק בהחלט, רכב משנת 1990, עבר כבר כברת דרך ואתה מאשים את השמן כדבר ראשון. זה שבגלל שהאוטו ישן ולכן לא שווה להשקיע בשמן את זה אתה אמרת, אני לא אמרתי את זה באף מקום.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

http://www.youtube.com/watch?v=mirMnDC3XiI&feature=youtu.be דרך יוטיוב
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.

לפעמיים המנוע יותר שקט ולפעמיים יותר רועש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי הרגשה שהטיימניג "לא בסימנים". תנסה איך שהוא לבדוק את זה.

מי עשה לך את הטיימינג?

יש סיכוי שנגעת ב"מפלג" ("דיסטרבוטור")? בכיוון שלו?

בקיצור, מה שנראה לי שזה לא השמן, אלא משהו בכיוון הצתה. (כיוון הצתה לא טוב)

כל סוף הוא התחלה חדשה, העצב הוא סימן שבקרוב תבוא שמחה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוסך מורשה עשה לי את הטיימינג , לפי מה שהם אמרו לי הטיימינג לא היה מכוון לפני שהטיפול שהם עשו , והם כיונו לי לפי הסימונים שהיו שם ואז המנוע זייף והם לא הבינו למה , ואז הם הוציאו את השרטוט לך הטיימינג המחשב וראו שהסימון שהיה שם זייף בחצי שן והם סידרו את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4158 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...