Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בדרך להרים ידיים, מנוע עובד על 5 צילינדרים. ביואיק לה סייבר 96 3.8

Big_White
שימו לב! השרשור הזה בן 4149 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מנוע של ביואיק להסייבר 96 מנוע 3.8 V6 סירייס 1

מזרקים עובדים, הצתה יש, פלאג יוצא עם ממש הרבה פיח מה שמעיד על תערובת עשירה.

יש עוד למישהו רעיונות?

אזלו לי.

אינסטגרם עם הריתוכים שלי :-D

http://instagram.com/newworldofdisorder

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. נסה להצליב בין המזרקים ובדוק אם הבעיה "נודדת"

2. בדוק קומפרסיה לצילינדר החשוד.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה, הצלבנו הכל את כל המזרקים, אחד אחד, הבעיה בצילינדר מספר 6 האחרון בסדר ההצתה.

שעון קומפרסיה יש, הבעיה שבגלל המיקום של המנוע שהוא לרוחב הרכב, אין גישה וקשה עד בלתי אפשרי להבריג את הפיטינג עם הצינורית במקום הפלג. שרפנו 3 שעות על השעות בלנסות להבריג אותו לשם. כל הניסיונות כשלו. :x

בעיה דומה, הייתה בכלי אחר, שהוא לצורך העניין אופנוע ZX12R

שפתאום היה עובד על 3 צילינדרים במקום 4 הצלבנו מזרקים, מצתים, קויילים קומפרסיה הכל הכל, בסוף גילינו את הבעיה, אלה היו הסלילים (אלטרנטור) אחרי שסידרתי את הסלילים, הכל חזר לעבוד כמו שצריך

השאלה איך בודקים את האלטרנטור?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מתכוון אולי לסלילי הצתה (קוילים), מה קשור אלטרנטור? בהנחה שהוא מוציא מתח תקין תפקידו בהצתה הסתיים.

יכול להיות שהבעיה בחוט הצתה לא תקין שלא מביא לך ניצוץ לצילינדר הזה?

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצלבנו גם חוטי הצתה. יותר מזה, החלפנו חוטי הצתה בסט מרכב אחר.

לא לא באופנוע אני מתכוון לסלילים , שזה בעצם האלטרנטור ברכב.:shock: אז באופנוע זאת הייתה הבעיה.

אני יודע מה זה קויילים.

איך בודקים קויילים לתקינות? ניצוץ יש בקוייל שאחראי על הניצוץ בצילינדר 6, ידוע ניסיתי התחשמלתי:roll: . אז הוא בוודאות עובד.:oops:

אני יחפש ספר רכב (שאני מתקשה למצוא למרות שיש ארת הספר של היינז אבל הספר הזה לא טוב בכלל) ואני יבדוק את הנתונים וימדוד כמה האלטרנטור מוציא. עם רב מודד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, השלב הבא הוא לוודא שהפיקודים לסליל ולמזרק תקינים באמצעות סקופ (קיצור של אוסילוסקופ).

יש לוודא שאורך הגל ועוצמתו שווים למזרקים אחרים תקינים. כנל לגבי הסליל הצתה (לוודא גרף זהה ביחס לאחרים).

אם עברת את בדיקת הסקופ ללא בעיה, כנראה שיש לך בעיה מכאנית במנוע...

אם גילית בעיה בגרף עם הסקופ, לא מן הנמנע ש:

1. אולי בעיה בגלגל התנופה או החיישן שלו שגורמים לצילינדר הזה זיוף\חוסר עבודה\עבודה לא תקינה

2. בעיית חיווט גורמת לפיקוד לא תקין

3. אולי בעיה במחשב הזרקה.

האם היה תיקון או תקלה שקדמה לבעיה הספציפית הזו ?

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיפור הוא כזה.

הרכב לא שלי אישית, הוא של חבר אבל יוצא לי להיתעסק בו יותר ממנו.

המנוע שלו הוחלף לפני שנה. בגלל איזה סיבה אני לא יודע.

בהתחלה הבעיה הייתה רעידות בעמידה, כאילו צילינדר חסר ( אז חשבנו שהוא עובד על 6 צילינדרים)

לא היה מעביר הילוכים, לא מוריד קיק דאון, לא סוחב. הרגשה של ניתקע על הילוך. ריח של קלאצ' שרוף ברכב.

לפעמים הבעיה הייתה מסתדר מעצמה והכל היה חוזר לקדמותו (גם אז חשבתי שהמנוע עובד על 6 צילינדרים כי היה לו הרבה כוח)

חבר החליט לעשות שיפוץ גיר, לאחר שיפוץ גיר, הבעיה נפתרה חלקית. הפעם הגיר מעביר את ההילוכים,מוריד בקיק דאון, אבל עדיין לפעמים יש בעיות בסחיבה, עבודה לא סדירה של המנוע,רעידות ( מכיבן שאין מד סל''ד לא ברור מה הולך שם)

אחרי שהצלבנו ובדקנו כל דבר אפשרי, עד כמה שזה אפשרי לבדוק בנתאים בייתיים

בשביל הלוודא הנענו את הרכב עם אינג'קטור מנותק. ברגע שחיברנו המצב לא היה משתנה. אחרי זה הוצאנו אפילו את חוט ההצתה ואז האינג'קטור עדיין המצב לא השתנה.

בקיצור מסתבר שעד עכשיו הוא תמיד היה נוסע על 5 צילינדרים ומכיבן שלמנוע לא חסר כוח ויש לו עוד 5 שמגבים אותו הוא לא הרגיש את זה בכלל.

אז היום באמת גילינו שצילינדר אחד לא עובד, אחרי שהצלבנו, החלפנו, ניקינו ומיצינו את העניין. לא מצאנו את הפתרון לבעיה.

כמו שציינתה עם האוסילוסקופ (לא חשבתי על זה בכל למען האמת) אני יחפש מישהו שיש בבעלותו מכשיר כזה. ויכול לעזור לי בנושא :roll:

ד''א מישהו יכול לעזור לי לחפש ספר רכב נורמאלי ואנושי לרכב הזה (להורדה)? הספר של היינז פשוט כושל.:?

רצינו לבדוק עם רב מודד את ההתנגדויות של המזרקים בסוף הוחלט שאין טעם כי הצלבנו אותם ורק צילינדר אחד בעייתי, ככה שאין טעם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיח מעיד שנכנסת תערובת ויש ניצוץ .

אתה חייב לבדוק דליפות בצילנדר (בוכנה במצב עליון, החדרת לחץ ממתאם פלג + מחוון לחץ.

במידה ויש דליפה לחפש להיכן . לאגן השמן, למע' הפליטה, לסעפת יניקה).

אגב, המנוע עם או בעבר היה לו מע' גז ?

רענן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך לחפש ספר בסגנון הזה:

http://www.ebay.com/itm/1990-Buick-Regal-3800-Engine-Repair-Shop-Manual-Supplement-90-3-8-V6-Service-/400173256906?pt=Motors_Manuals_Literature&hash=item5d2c2f50ca&vxp=mtr

או שתברר במוסך מורשה UMI אולי יתנו לך להציץ, אמור להיות להם במחלקה הטכנית

Volvo 960 3.0 24V 1996

Volvo 940 GLE 2.0 Turbo 1997

Volvo 940 GLE 2.3 1995

Oldsmobile Cutlass Supreme Brougham 5.0L V8 1982

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרענן,

אנחנו לא יכולים לדעת מצה עבר על המנוע הזה. מכיבן שלא היה בבעלותינו.

פיח גם מעיד על תערובת עשירה מדי מכיבן שהפלאג פשוט יוצא שחור שחור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרענן,

אנחנו לא יכולים לדעת מצה עבר על המנוע הזה. מכיבן שלא היה בבעלותינו.

פיח גם מעיד על תערובת עשירה מדי מכיבן שהפלאג פשוט יוצא שחור שחור.

מה זאת אומרת תערובת עשירה לצילנדר בודד ?

דבר יחידי שיכול להיות זה מזרק דולף (בשפת העם משתין). אך בצעת הצרחות בין מזרקים ונשארה אותה תופעה.

ניצוץ יש (אמרת שחטפת זרם) אחרת הפלג היה יוצא רטוב.

אם אתה לא מצליח להתחבר/להשיג מחוון דליפות, מציע שתלך למכון בדיקה ותבצע בדיקת קומפרסיה ממוחשבת בלבד.

עפ"י הגרף החשמלי אפשר לראות אם הבוכנה בכלל דוחסת תערובת.

רענן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה גם מה שאנחנו לא מבינים איך זה יכול ליהיות שתערובת שם עשירה מדי, למרות שהחלפנו מזרקים, בדקנו אותם ועם לא נוזלים אלה משפריצים כמו שצריך.

בכל מקרה, אחכה לסופש הקרוב על מנת עוד פעם לנסות לכניס לשם את המד קומפרסיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כניראה שהדחיסות באותו צילינדר נמוך וחלק מהאוויר הדחוס בורח משמע פחות אוויר ונשאר הדלק וזאת התערובת העשירה שאתה רואה בפלאג.

יש לבדוק קומפרסיה ולחץ הפוך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזוב, אל תסתבך. קודם תתחיל עם בדיקות קומפרסיה - אני דיי בטוח שתראה שבצילינדר הזה אין הרבה דחיסה.

אגב, בהחלט יש סיכוי שמהתחלה המנוע הזה פגום ונסעתם ככה הרבה זמן.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4149 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...