Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יונדאי אלנטרה 2003 1600 על הפרק. תהיות.

NaveH
שימו לב! השרשור הזה בן 4192 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אתמול ביצעתי טרייד של פיג'ו 206 שברשותי (1400 סמ"ק, 2002, יד 4, 123000 ק"מ, מצב מכאני מפוקפק משהו) ליונדאי אלנטרה (1600 סמ"ק, 2003, יד 3, 140000 ק"מ, מצב מכאני טוב לכאורה) שברשות סוחר הרכב. יש לציין שהוחלף מנוע (מיבוא) ליונדאי לפני כ 60000 ק"מ.

הטרייד בוצע כיוון שלרגל עבודתי החדשה נדרש ממני לסוע כ 150 ק"מ ביום, ורציתי לעשות זאת בנוחות, אמינות וחיסכון (מין משולש זהב כזה).

ועכשיו לשאלה - הסוחר טוען שרכב כזה יכול לעשות 1:14, ועל בסיס טענה זו קניתי את הרכב. לאחר שיטוט בפורומים ואתרים נראה כי הצריכה היא משהו כמו 1:9-10. מי צודק? יכול להיות שהסוחר פושר בלתי נלאה ולקח אותי לסיבוב?

האם על בסיס זה ניתן להפר זכרון דברים?

אודה לתשובתכם המהירה, כיוון שהעיסקה תתבצע היום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם,

הסוחר טוען שרכב כזה יכול לעשות 1:14, ועל בסיס טענה זו קניתי את הרכב. לאחר שיטוט בפורומים ואתרים נראה כי הצריכה היא משהו כמו 1:9-10. מי צודק? יכול להיות שהסוחר פושר בלתי נלאה ולקח אותי לסיבוב?

האם על בסיס זה ניתן להפר זכרון דברים?

אודה לתשובתכם המהירה, כיוון שהעיסקה תתבצע היום.

אסור לי עדיין לפרסם קישורים, אבל תחפש "צריכת דלק" בגוגל, האתר הראשון שמופיע הוא אתר נחמד שטוען להראות צריכת דלק אמיתית של רכבים ולהלן מסקנותיי מהודעתך ומהאתר:

1) לא הייתי לוקח את זה כתורה משמיים, אבל אם נתוני היצרן הם באמת 12, אין סיכוי שהוא עושה 1:14 (אולי בין עירוני בירידה וסיוע רוח, תוך כדי שאתה עוזר עם הרגליים כמו בפלינסטונס)

2) באופן כללי סוחר אשם עד שהוכח אחרת. אם הייתי צריך לשאול שאלה בקשר לדגם שהוא מוכר, הוא הבן אדם האחרון שהייתי שואל. אנשים בורחים מסוחרים כמו מאש בגלל שלרוב בשביל להרוויח כסוחר צריך לקנות בזול ולמכור ביקר, ויש הרבה מאד שיטות מפוקפקות לגזור עוד שוליים. (למען הסר ספק אני לא אומר שאין סוחרים הגונים, אבל הסיכוי שתפול על אחד כזה לא שווה את הסיכון).

3) בקשר לזכרון דברים, אין לי מושג לצערי אני מקווה שמישהו עם יותר ידע יגיב פה בקרוב.

טויוטה קורולה 2000 > דייהאטסו סיריון 2008 > טויוטה ספייס-ורסו 2013 > ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב,

קודם כל אני בעל יונדאי אלנטרה שנת 2007 1600 סמ"ק גיר אוטומטי ואני מבצע כשלוש פעמים בשבוע נסיעה של כ-100 ק"מ בינעירוני ובשאר הזמן נסיעה עירונית בלבד.

עכשיו בקשר לצריכת הדלק, אני לא יכול להצדיק את הסוחר אבל אני יכול להגיד לך שכבר תשע חודשים אני נוסע בצורה מאוד חסכונית ואני מצליח להגיע לצריכת דלק קבועה שעומדת בין 11\11.5 ק"מ לליטר ל-12 ק"מ לליטר.

עכשיו מה זה אומר נסיעה חסכונית מבחינתי, נסיעה במהירות שלא עולה על 100 קמ"ש ובסל"ד נמוך ככל האפשר ללא קיק דאונים במידת האפשר וניסיון שלא לעבור 3000 סל"ד, כמו כן כאשר זה מתאפשר אני נוסע בלי מזגן (למרות שמבדיקה שלי בנסיעה בין עירונית המזגן לא גורע בצורה משמעותית מהחיסכון בצריכת הדלק), לרוב אני נוסע לבדי ברכב ככה שאין עומס משקל על הרכב וכו'.

הרכב ברשותי כבר 4 שנים ולפני שהתחלתי לנהוג בצורה חסכונית צריכת הדלק שלי הייתה תואמת למה שמצאת באתרים ובפורומים השונים ולפעמים אפילו גרוע מכך לכיוון ה-8 או 7 ק"מ לליטר.

הרכב עצמו עובר טיפולים בזמן ורק במוסך המורשה ולפי המוסך הרכב במצב מכני טוב מאוד.

בקשר להפרת זכרון הדברים אני לא יודע האם יש לך עילה טובה לכך, מעבר לכך תנסה לראות מה הנתון המוצהר ע"י היצרן לגבי צריכת דלק.

אולי היצרן מכריז על אותה צריכה כמו שהסוחר אמר לך ואז אולי הוא בעצם לא שיקר או הונה אותך אלא אמר לך את נתון היצרן.

מעבר לכך עם אתה באמת רוצה להפר זכרון דברים תנסה לראות האם יש תקדימים משפטיים בנושא או תתיעץ עם עורך דין לגבי האפשרויות שעומדות בפנייך.

שיהיה יום טוב ואני מקווה שעזרתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברשותי יש יונדאי אלנטרה שנת 2002 1600 סמק אוטומטית.

הרכב עושה בנסיעה ממוצאת (שלוש רבעים מהזמן בעיר והשאר בין עירוני) בנסיעה חסכונית ככל שאפשר

ללא קיק דאון ולא לעבור 3000 סלד ולרוב בלי מזגן הרכב עושה 1 ל7 או 1 ל8...

אז לא הייתי מחשיב את הרכב הזה לחסכוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני תקווה שלנתונים האחרים של הרכב (כמו המצב המכאני) יש אסמכתאות. אחרת - גם זה לא ממש בטוח.

בגדול צריכת הדלק המומצעת של האלנטרה ע"פ אתר KML היא 9.3 ק"מ לליטר. וזה (פחות או יותר) מה שאני יודע מבעלים של אלנטרות.

לגבי תביעה משפטית על דבר כזה - לא נראה לי שיש לך case - פשוט בקש מהסוחר שימצא לך משהו חסכוני ב-א-מ-ת, ושיעשה לך החלפה.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמי שהיתה לו אלנטרה ויש לו במישפחה עוד 2 הצריכה בתוך העיר כ8 ק"מ לליטר. אם תירכוש פיאט שהיא חסכונית אבל האמינות שלה לא משתווה ליונדאי ככה שאת החיסכון בדלק תוציא בתיקונים

איך המכונאי שלי אומר יונדאי חרה אוטו לא מתקלקל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבעלים לשעבר של אלנטרה 2002 אני יכול להעיד שהרכב הפתיע לטובה מבחינת אמינות, מרחב פנים ונסיעה

אך לגביי הדלק הוא ממש רחוק מלהיות חסכוני וברגעי השיא איתו התצרוכת דלק עמדה על 1:9...

DOMO2

WELLCOME TO THE END OF THE WORLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4192 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...