Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שנה עם קיה פיקנטו - סיקור אישי

רוכב_צעיר
שימו לב! השרשור הזה בן 3908 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נכון אם תסתכלו ימינה תראו שזו אחת מ10 ההודעות הראשונות שלי , זה יגרום לכם לפקפק באמינות הפוסט או לחשוב שאני שתול שלהם , אז אתחיל במשפט נחמד שאמר לי המוסכניק בחברה "קיה קנית , בעליה לא עלית , ועל הכסף בכיתה "

ולענייננו , אני קורא סמוי בפורום הזה כבר קרוב ל5 שנים , נוהג על קיה פיקנטו ידנית 1.0 שנה+ שנת 2011 בעלת 22,000+ ק"מ

שבערך 10,000 מתוכם ננהגו על ידי .

לאחר שלל תגובות שקראתי על הפיקנטו , מי בעד מי נגד רציתי לתת קצת מניסיוני העשיר למי ששוקל לקנות .

אז נתחיל ...

בפנים :

מבחינת מקום , אין הרבה , 5 אנשים ישבו בלחץ , הבאג'ז קטן מאוד , עגלת תינוק דוקא נכנסת .

רדיו דיסק מובנה שהתצוגה שלו לא משו , במיוחד בשמש . איתו באים רמקולים הכי חלשים ששמעתי עד היום ברכב .

חיבור USB חיבור אייפון או אייפוד ומצת - אני משתמש בהם מלא , המערכת מסתכרנת עם השירים של הUSB יופי .

מושבים לא הכי נוחים , במיוחד בנסיעה .

כל השאר לא עושה רעש של חיבורים , נראה יופי שורד יופי , רק המושבים התחילו לתפוס קצת צבע רע משום מה .

בחוץ :

עיצוב , לטעמי מצוין , כמובן על טעם ועל ריח אין מה להתווכח .

פנסי ערפל שעדיין לא הבנתי מה עושים שם .

מניע>נוסע>חונה

אז נכנסים לאוטו , קודנית איזה כיף קיבלנו חינם מקיה איזה אדיבים אתם , מניעים ו... זה מונע ? לא מונע ? קצת קשה לדעת , אני מהישנים , נותן בקטנה גז וכן ... היא חיה !

מתחילים לנסוע האוטו בקשי מאיץ המנוע לא זז לפני 3 בסל"ד וכבר ב2 המחשב רכב אומר לך להעלות , לוחצים גז סוחבים קצת את ההילוכים , המון ויברציות , אם עזבת את הגז מהר מיידי חבל על הגב ...

בסדר לא נורא שנעבור את ההילוך השלישי נתחיל להרגיש קצת יותר טוב , ברביעי כבר על הגל

כמובן שאם אתה על מהירות 20-30 קמ"ש ושמת שלישי האוטו יעשה לך רעשים , הוא פשוט מת בסל"ד נמוך .

יוצאים קצת מהעיר , פה אתה מרגיש יותר טוב שם הילוך 5 ושוכח , רוצה לעקוף ? תמשיך לחלום גם רביעי לא כל כך יעזור לך בכל זאת כולה 69 כוחות סוס ...

המתלים...אח המתלים...אם אתם מפונקים יש לכם בעיות בגב ואתם לא אוהבים לקפוץ , האוטו הזה לא בשבילכם .

מבחינת אחיזת כביש האוטו מתהדר כמובן בכל הפיצ'רים השטוטיים של EBD ABS ESP ועוד , הוא גם מרגיש ככה גם אם תיקח אותו קצת קצת לקצה הוא ישרוד , המערכות יפעלו ואתה תישאר על המסלול

טוב בהגענו לנקודה בוא נחנה , איזה כיף ! באמת אני נכנס פה ? פש...

האוטו קטן קטן נכנס לכל חור , באמת סבבה להחנות איתו .

יוצא מהאוטו , מזל שקיבלנו מרימי חלונות אה ? ואו... לוחץ על הכפתור ונמשיך...

אמינות

בעיות מענות טענות לא היה משו מיוחד , הקלאץ בקניה הרגיש לא משו אז פשוט מתחו או הורידו קצת לחץ ו..זהו...

יש אחריות 3 שנים מלאות ו 7 על מנוע גיר שילדה , אז בסדר אין כל כך לחץ...

צריכת דלק

נסיעות עירוניות שלי , לא הכי מרחם , 1-14

נסיעות בין עירוניות 1-19

בכיף בכיף אפשר לצאת בשכלול של 1-17 או 1-18

שירות מקיה

הייתי שם כולה פעמיים לבדוק מה עם הקאלץ , חפרתי ושאלתי המון שאלות , הם ענו על כולם , הייתי בהרבה מוסכים עם רכבים קודמים , אצל קיה השירות טוב אבל כמובן , יקר .

נ.ב טיפול 15 לא לקח הרבה זמן ועלה יקר (מוסך מורשה)

בכללי ולסיום :

אחרי מה שרשמתי אולי תחשבו קצת אחרת אבל אני נורא אוהב את האוטו , משרת אותי נאמנה , נראה נורא טוב לדעתי , הביטוח זול נכון האוטו לא מפנק אבל הצריכת דלק טובה וזה מה שחשוב היום לא ? חוץ מהפיאט פונטו דיזל 00 (רכב שני במשפחה) לא נסעתי על אוטו עם צריכת דלק יותר טובה, אם רוצים הוא גם יאיץ , על עליות אני לא מדבר כי שם הסיפור קצת אחרת ...

אז נכון לא אוטו עם ביצועים , הוא גם לא נוח או מהיר , אבל אם אתה נוסע לבד רוב היום , פוזה לא מעניינת אותך ואתה מחפש לקבל רכב כמה שיותר חדש שצורך כמה שפחות דלק בהכי פחות כסף זאת אחלה נוסחה לפיקנטו

והמחיר...אח המחיר...בשבילו אתה מקבל מספיק זה בטוח

וזהו , שאלות אפשר בפרטי וגם כאן ,אשמח לענות

רוכב_צעיר

בשיפוצים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שהטיפולים לא זולים בלשון המעטה ,ואם זה לא ישתנה ,קיים סיכוי יותר מסביר ,שהעתיד לא יהיה וורוד במכירות כמו עכשיו.

580 ש"ח (כולל מע"מ) שילמתי בעבור החלפת שמן ופילטר שמן :shock:

זה מה שמוחלף בטיפול 15000 .אם איני טועה מדובר בשמן של חברת "פז" (5x40) .

מחיר מוגזם :evil:

מדובר במונית קיה ריו 1400 טורבו דיזל.

בחשבונית רשום 1.2 ש"ע כשבפועל - לא יותר מ-15 דקות בנחת.

ככשאלתי למה ,נעניתי שזה עפ"י "תקן יצרן" .

בחשבונית רשום "חבילת טיפול" ואין פירוט ,מאחר וה"חבילה" כוללת רק שמן ופילטר שמן.

בשורה תחתונה כדאיות רכישה מוטלת בספק .אומנם אין לי מקור להשוואה מול רכב חדש אחר ,אבל כבר בתגובה שמעליי הבנתי שזה יקר אפילו מול איביזה כשצמפיון לא נחשבים הכי זולים.

נ.ב

המחיר שציינתי זה מחיר מיוחד למונית (זול יותר לכאורה)

בברכה

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהיניתי מאוד ליקרוא, תיארת הכל כל כך יפה ומדוייק שאני הרגשתי כאילו אני נוהג בתוך הרכב בזמן שקראתי.

אומנם לא נהגתי על פיקנטו, אבל לפי מה שאתה כותב זה בדיוק כמו שאני דמיינתי את הרכב.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתמול עשיתי טיפול 15000 ראשון. לקיה, עלה לי 528 שח במורשה ברחובות, שלי אוטומטית 1250

Volvo 960 3.0 24V 1996

Volvo 940 GLE 2.0 Turbo 1997

Volvo 940 GLE 2.3 1995

Oldsmobile Cutlass Supreme Brougham 5.0L V8 1982

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3908 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...