Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם תאורת יום (DRL) מקורית מהיצרן מספיקה למילוי חובת הדלקת אורות ביום?

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 2002 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

השאלה בכותרת, ראיתי את הדיון בפורום הכללי, אך אין שם תשובה חד משמעית.

לצורך העיניין - נניח ויש לי סיטרואן C1 מודל 2012.

יש תאורת יום מקורית (שני פסי LED ), שנדלקת עם פתיחת סוויץ', ונכבית, כשמדליקים אורות מעבר רגילים (אור נמוך).

האם תאורה זו מספיקה מבחינה חוקית למילוי חובת הדלקת אורות ביום בחודשים נובמבר-מרס, או שבכל מקרה חייבים להדליק אורות מעבר?

תודה.

1.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 197
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בוקי - לדעתי, מכיוון שהמחוקק לא התייחס ספציפית לאורות הנ"ל, זה יתברר רק בבית המשפט.

בפעם הראשונה שמישהו יבקש להישפט על דוח שקיבל למרות שה- DRL היה דלוק, אנחנו נדע... :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מצאתי אזכור בחוקים לDRL, אבל כמו שבלאקי ציין, כנראה שנגלה בבית משפט (אם נגלה).

בכל מקרה, למה פשוט לא להדליק אורות מעבר?

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בטוח שדה מרקר צודקים, כי טענו אנשים בשרשור בפורום הכללי שהDRL לא מדליק את הפנסים האחוריים, ולכן פשוט תדליקו אורות מעבר, ליתר בטחון.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חובת הדלקת אורות ברכב

בתקנה 97 לתקנות התעבורה נקבעו החובות לנסיעה ברכב כאשר האורות דולקים,

רבים פונים בשאלות לגבי חובת הנהיגה ברכב כאשר האורות דולקים וזאת לאחר ה – 31 למרס בכל שנה

להלן התקנה כלשונה ובהמשכה הבהרות והמלצות.

97. הארת רכב מנועי

(א) לא ינהג אדם רכב מנועי בזמן תאורה אלא כשפנסי החזית ופנסים אחוריים מאירים ולוחית הזיהוי האחורית מוארת.

(ב) לא ינהג אדם אופנוע בדרך אלא כשמאירים בו פנסי החזית או הפנסים המיועדים בלבדית לנסיעה ביום.

(ג) לא ינהג אדם מונית, אוטובוס או רכב מנועי מסחרי שמשקלו הכולל המותר עולה על 14,999 ק"ג, בכל דרך וברכב מנועי אחר, למעט אופנוע, בדרך שאינה דרך עירונית, בתקופה שמיום 1 בנובמבר ועד 31 במרס בכל שנה, אלא כשמאירים בו פנסי החזית והפנסים האחוריים.

בבקשה ,זאת התקנה ,לפי מה שאני מבין מהכתוב :פנסי DRL לא תופסים כאן.

C4 PICASSO 1.6THP

PEUGEOT 206 XS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך זה מה שאתה מבין?

רשום פנסי חזית ולא מוגדר אילו (רק נוסף שם שגם אחוריים ולוחית רישוי אמורים לעבוד).

אם כבר, ממה שמשתמע מסעיף ב' שמתייחס לאופנועים אומנם ואומר "הפנסים המיועדים בלבדית לנסיעה ביום",

לי זה נשמע בדיוק כמו DRL שהרי הפירוש שלהם Daylight Running Lights.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פנסי ה DRL מיועדים לנסיעה ביום ואין צורך להדליק את הפנסים הראשיים ברכב משרד התחבורה פרסם תיקון לעניין כבר משנת דגם 2011 שהפנסים האלה התחילו להגיע עם הרבה יצרנים.

אין צורך להדליק את הפנסים הראשיים ברכב ביום ברכב עם מערכת ה DRL זהו תקן אירופאי שגם אצלנו אומץ על ידי משרד התחבורה.

באתר של משרד התחבורה יש התייחסות לכך אם תחפשו טוב תמצאו.

היה לי מקרה שנה שעברה עם שוטר שעצר אותי ביום עם C5 של העבודה עם תאורת DRL בצורת לד כמובן מקורי מהחברה וטען שזה לא מספיק ואני צריך להדליק את האורות הראשיים ברכב אחרי הסבר קצר ומנומס לשוטר מה זה DRL הוא הלך ובדק כנראה התקשר למישהו שמבין ואז חזר אליי ואמר לי צדקת הכל בסדר אתה יכול לנסוע.

העניין עדיין לא נכנס לתודעה של שוטרי התנועה אבל אני מאמין שהיום יש להם יותר מודעות הרי בסופו של דבר הם מקבלים את ההנחיות ממשרד התחבורה לגבי תקנות חדשות וזה לוקח קצת זמן עד שהתקנות האלה מגיעות לשוטר תנועה עצמו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי תשובה מבוססת משפטית אלא על לוגיקה:

- DRL מיועד
לתנועה בתנאי תאורה
.

- התקנות בדבר המועדים שבהם שעות ההדלקה של פנסי הדרך בשעות היום, יוצאות מנקודת הנחה שבשעות אלו (בחורף) התאורה הטבעית אינה מספקת - לכן, יש להפעיל תאורת דרך. זאת אומרת DRL אינו מספיק.

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

DRL עושה עבודה אפקטיבית בשיעור של בערך פי 100 מהחוק הדבילי של משרד התחבורה.

ישראל היא לא אירופה, קרינת השמש כאן גבוהה כל השנה והחוק הזה הוא חוק מטופש ואווילי. החוק הזה אומר לנהג :אתה מטומטם, אתה טרוריסט, תדליק אורות מ X עד Y ואם לא אותך למשטרה. למה? ככה.

ומה קורה ביום מעונן באמצע אוקטובר ויורד גשם? אז החוק לא תופס.

את כמות ימי הגשם והימים המעוננים (שגם אז הראות מצויינת ולא ממש אפור כמו באירופה) ניתן לספור על שתי ידיים, מקסימום מוסיפים גם את האצבעות ברגליים. או אז ורק אז צריך לבוא חוק שקובע שחובה להדליק אורות.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חסרים חוקים דביליים (ולא רק מטעם משרד התחבורה)? השאלה פה היא מה החוק הדבילי התורן, במדויק ועל כל תיקוניו הנוכחיים...

גם שימוש בDRL במדינות עם קרינת שמש חזקה במרבית השנה לא הוכח כמועיל במיוחד מבחינה בטיחותית ברכבים פרטיים...So?

וכן, זה ישראל, יש הרבה נהגים מטומטמים וטרוריסטים על הכביש, ובכל זאת לטענת העיתונות כ-95% מהנהגים מקשיבים לחוק הזה.

אני מסכים שהחוק מוגבל מתוקף ניסוחו ותוקפו. כיצד אתה היית מנסח אותו? האם היית סומך על הנהגים לזהות כיסוי עננות של 7/8 וירידת התאורה מתחת ללומנס מסוים?! :lol:

מניח שבענין זה יש יתרון למערכות הדלקת אורות אוטומטית. משום מה זכור לי משהו לגבי העובדה שבשוודיה אורות המעבר דולקים תמיד וזה בכלל לא בשליטת הנהג, אבל אין לי כוח לחפש עכשיו לראות אם הצדק עם זכרוני.

באופן אישי אני כמעט תמיד נוהג עם אורות. זה הולך אצלי כמעט אוטומטית יחד עם החגורה (שתמיד במקומה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2002 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...