Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הרכב מניע בנסיון התנעה שני.האם זה הסטרטר? (מתנע) כ.ע.

רז לוי
שימו לב! השרשור הזה בן 4183 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מדובר במזדה 6 2004

תופעה לאחרונה ביזמן הסטאטר הראשון

נישמע מין קליק מהסטרטר כאילו הוא תפוס

אבל בנגיעה השניה הרכב מניע חלק ללא שום תופעות.

חייב לציין שזה קורה ליפעמים.

מישהו מכיר ? ניתקל בתופעה?

אשמח לעזרה ליפני שאני מחליף סטארטר.

רז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן יש לבדוק את המתח שמגיע לפקודה בסטרטר (חיוט מס' 50) , יש לבדוק שאין מפל מתח בהזנת המתח הראשי למתנע.

מאוד יתכן שזה המתנע עצמו ואולם, כדאי לבדוק את שני אלה.

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לעונים.

מצבר אם אני זוכר נכון 72 אמפר בין פחות מיחודשיים.

אשמח להכוונה איך אני בודק את המתח על הסטרטר.

הכוונה מישהוא צריך לתת סטרארטר ביזמן הבדיקה נכון?

רז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תופעה מוכרת מאוד במאזדה6, החלף את הממסר של הסטרטר שנמצא בקופסאת הנתכים בתא המנוע, במידה ובעיה עדיין קיימת אז הבעיה בסלונואיד של הסטרטר עלותו 150ש"ח כמעט אצל כל חשמלאי.

הגישה לסטרטר ברכב הזה קשה מאוד, ישנם 2 דרכים: הקשה היא לפרק את הבית פילטר שמן ואחר כך להילחם להגיע לברגים.

הדרך הקלה היא לפרק סעפת יניקה ולפרק את הסטרטר בקלות (הסעפת יניקה מאוד פשוט לפרק אותה רק לדאוג לחבר את ה

צינוריות וואקום במיוחד את הצינור וואקום עבה בין בלוק לסעפת יניקה שהוא הנשם אדי שמן).

יקיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל שוב תודה על התשובות.

אתמול ישבנו אני וחבר חשמלאי שעה על הרכב עם יותר מ50 סטרטרים ולא היה שום בעיה.

לאחר המון בדיקות שהחבר עשה חשבתי לעצמי אולי להחליף ממסר של הסטרטר שיושב בקופסאת הפיוזים בכל זאת.

מה יש לי להפסיד מלהחליף מיממסר ליפני החלפת הסטרטר.

רז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי היום באחת ההחנות החלפים שמורשת רק מזדה פורד שברחוב המסגר בתא.

הבחור טוען שזה בטוח מנעול שיושב בסטרטר בעלות של 1000 שח.

ביקשתי מימנו ממסר לסטרטר והוא לא ידע על מה אני מדבר.

אחרי בירורים הבחור טוען שיש ממסר ראשי ושואל אותי אם זה גם למשאבת דלק.

ביקשתי שיוציא לי תמונה מהתוכנה והוא טוען שאני אמור לדעת מה אני רוצה- ואמרתי שוב ממסר לסטרטר.

עלות של ממסר מקורי 150 שח ליפני מעמ---חבל לי ליזרוק קרוב ל 200 שאני אפילו לא יודע איזה ממסר.

הרכב אצל אישתי שלא מוכנה להיפרד מימנו אפילו 10 דקות ובעבודה לא מאשרים לי חופש לתקופה הקרובה.

ככה שאשמח לנסות ליפתור את הבעיה בעצמי.

אשמח לתמונה או קוד רכיב.

תודה רז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המוכר בחנות מבלבל את המוח אל תתייחס אליו.

הממסר פשוט מאוד בעל 4 רגליים אם איני טועה קוראים לסוג ממסר הזה mini relay והוא אחראי אך ורק לסטרטר.

אתה יכול להצליב אותו עם ממסר אחר אבל לא משהוא שעלול לסכן את המנוע כמו ממסר מאוורר אלא למשל הממסר של הצופר תצליב עם של הסטרטר ובדוק מה קורה בימים הקרובים.

אם הבעיה חוזרת אז הבעיה בסלונואיד של הסטרטר ועלותו כ 150 שח לחליפי וכדי להחליף אותו צריך לפרק את הסטרטר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק לפי מה שאני זוכר בשורה הראשונה שקרובה אליך השני משמאל, תבקש ממישהוא שיתן לך נגיעות סטרטר קטנות ואתה עם היד תרגיש איזה ממסר משמיע קליק עם היד אחרי זה תוציא אותו ותנסה לתת סטרטר כאשר תוציא את הממסר הנכון הסטרטר לא יעבוד בניסיון.

אם לא תסתדר אז בערב אני אבדוק ברכב של אמא שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4183 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...