Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פורד מונדאו או שברולט מאליבו

oren1800
שימו לב! השרשור הזה בן 2607 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב

אני בתחילת הדרך בחיפוש אחר רכב.

אנחנו משפחה עם 3 ילדים , צריכים רכב גדול (מעדיף לא להתקרב למשפחתית 1.6)

אני מתלבט מאוד בין שברולט מאליבו 2008-2009 לבין פורד מונדאו מאותן השנים.

אשמח לקבל חוו"ד מכל אחד מכם על אחד הרכבים הללו.

צריכת הדלק לא מפחידה אותי

תחושה שמלווה אותי שלאורך שנים המאליבו יותר בסיסית ופשוטה ותצריך פחות ביקורים במוסך.

אשמח להערות/הארות

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי המונדאו,

רכב גדול, נח ומרווח. מאחור יכולים לשבת בנוחות 3 מבוגרים. הרכב, למרות גודלו מאוד זריז ומהנה לנהיגה.

מבחינת אמינות, אני לא חוותי בעיות פרט לטיפולים השוטפים לא ביקרתי במוסך.

לרכב 3 רמות גימור: טרנד, טרנד X וטיטניום. ההבדל בין השניים הראשוניים הוא תוספת של גלגלי מגנזיוםץ

דגם הטיניום הוא ה"מפואר" מבין השלושה.

לדעתי, כדאי לך גם לבחון את הסקודה סופרב. גם היא נותנת לך מרווח יפה מאחור. הסקודה תיתן לך, בנוסף גם נגיעת פרמיום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי המאליבו,

הרכב מרווח יותר בשנים האלה הרכב גם מגיע עם מנוע עוצמתי, 3500 סמ"ק.

אבזור מלא, חבילת הבטיחות מקיפה, בקרת שיוט, כסא נהג חשמלי, הנעה בשלט רחוק ועוד...

אני חושב שרבים יכולים להעיד על המאליבו שחווית הנהיגה ברכב היא מהטובות בקטגוריה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,בין המליבו והמונדאו זה עניין של טעם ,שתיהן מכוניות מרווחות נוחות ואמינות המליבו לא שומרת על הערך שלה בשוק כמו המונדאו וערכה יורד בקצב מהיר יותר יחסית אך לא בקיצוניות ,מאחר והמונדאו יותר מבוקשת בשוק יהיה לך קל יותר למצוא רכב כזה במצב טוב מליסינג שישרת אותך לכמה שנים טובות.

בכול רכב שתבחר בסופו של דבר לא להתפשר ולקחת את הרכב לבדיקה עצמאית.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיקח בחשבון שמאליבו בתוך העיר אוכלת הרבה מאוד, בסביבות ה 1 ל-7,

וכמו כן, אל תחשוב בשום פנים ואופן על אופציה להסבה לגז, כי זה יכול לגרום לך להרבה צרות, ובנוסף בתור בונוס גם המוסכים המורשים לא יהיו מוכנים לטפל ברכב שלך (בגלל המערכת של הגז).

(מדבר אחד שלאבא שלו יש מאליבו 2009 3.5).

subaru grand leone 94 ידנית - נמכרה.

chevrolet spark 2014 1.0 manual רכב נוכחי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וכמו כן, אל תחשוב בשום פנים ואופן על אופציה להסבה לגז, כי זה יכול לגרום לך להרבה צרות, ובנוסף בתור בונוס גם המוסכים המורשים לא יהיו מוכנים לטפל ברכב שלך (בגלל המערכת של הגז).

כמה הרכב צורך מחוץ לעיר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התנהגות כביש,מונדיאו

מרווח פנימי, מונדיאו

גימור פנימי ברמה נמוכה, מונדיאו

כוח מנוע וביצועים, מאליבו

אם אינך חובב נהיגה בכיוון הספורטיבי, לדעתי המאליבו עדיפה.

בהצלחה בבחירה

רענן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אצלכם הייתה חוויה לא נעימה עם הגז, זה יכול להיות הפרט שאינו מעיד על הכלל, לא? דווקא מנועים אמריקאיים כאלו סובלים גז בצורה לא רעה בכלל.

מאליבו עושה 1/7 וכמה בדיוק אתה חושב צורכת מונדיאו כזו בתוך העיר? או מאזדה 6? או הונדה אקורד? בדקת פעם מה ההבדלים? 1/7.5 במכוניות שהזכרתי בתוך העיר זה ביום טוב ובמנועים 2000 הרגועים יותר, תעלה לגדולים יותר 2300-2500 (תלוי ברכב) ותגיע ל 1/7 ואולי אפילו יותר גרוע. מי שמספר לך סיפורים על צריכות נמוכות בהרבה (1/10 למשל בתוך העיר נטו), אז או שהוא נוהג כמו סבתא שלי זכרה לברכה או שהואלא יודע למדוד, או שהוא מחרטט. :)

(ושיהיה ברור אני מדבר על הדגמים שלפני ה DSG ודומיו עם 17000 הילוכים)

מחוץ לעיר מאליבו כזו עושה סביב ה 1/12.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עם 3 ילדים וצריך 2 כיסאות בטיחות ובוסטר.

אני שקלתי בין C5, אמריקאיות וסונטה.

בסוף לקחתי סונטה.

אישית הייתי מעדיף את המאליבו !!!אני איש של אמריקאיות.

לצערי לאחר חוויות קשות מרכב אמריקאי קודם, לא אישרו לי (אשתי) אמריקאי אחר.

הסונטה מרווחת מאד, חזקה(אצלי מנוע2.4) תא מטען גדול מאד, אני מכניס שם עגלת ילדים טיולון ותיקים.

ואפילו כלב רגוע במיוחד בגודל בינוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע על איזו מונדאו אתם נהגתם, אך על המונדאו 2.3L 2008 שאני נהגתי בה-אי אפשר להגיד שהיא זריזה

וכשרכב לא מרגיש לך זריז, אתה לחוץ לו, ויוצא עם צריכה ממוצעת של 1\7 או 1\8 . דגם הטורבו נכנס רק לפני כשנה\שנתיים.

נראה לי שבאמת רק בנהיגת הסבתא של yonisi ובעזרת ניווט מתקדם של הסבתא שלי ז"ל, אפשר להגיע עם הזללנית הזאת ל1\10

מה שכן, הרכב יושב טוב ומרגיש על הכביש כמו אכזרית:roll:

על המאליבו לא נהגתי.

על פניו הפנים של המונדאו הרגיש לי יותר טוב ובחלק מהדגמים יש גם דלת חמישית, שפותחת צוהר לתא מטען ענקי, מה שמייצר יתרון מובהק כמשפחתית.

יש רק דרך אחת לשחות 100 מטר בשביל להביא מדליה;

אתה מתחיל הכי מהר שלך, ואז לאט לאט אתה מגביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה קודם כל

אני משוכנע שהמונדיאו איכותית יותר.

אבל המאליבו זולה יותר

פשוטה יותר (לטוב ולרע)

המונדיאו בטח עמוסת מחשבים וחיישנים ואלוהים יודע מה.

המאליבו נחשבת אמינה בשנתונים האלה , ואין בה כלום חוץ מגז , ברקס והרבה מנוע. :)

עברתי על קבלות של טיפולים של שכן שלי מהמוסך (יש לו מאליבו 2009 - וחוץ מטיפולים שגרתיים של 500-600 שח או אם מחליפים ברקסים קצת יותר) אני לא רואה שם יותר מדי דברים.

למרות ההעדפה הברורה למונדיאו כיוון שהיא איכותית יותר - היא מפחידה אותי , מפחידה אותי האחזקה שלה (לא ..לא דלק)

צריכת הדלק לפי מה שאני מבין דומה.

כרגע אני נוטה למאליבו משום מה.

יש למישהו מושג בכמה הרכב הזה נסחר משנתון 2008-9?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש ניסיון ממקור ראשון על שתיהן.

המאליבו יותר נוחה (רכה יותר ומושבים נוחים נותר), יותר שקטה, ויותר חסכונית. המונדיאו מוצקה יותר ומבחינה דינאמית השלדה שלה הרבה יותר טובה (המאליבו מהנה רק אם אתה אוהב להאיץ בקו ישר).

החיסרון העיקרי של המאליבו הוא רדיוס סיבוב של סמיטריילר. פרא לזה האבזור שלה קצת מוזר (אין בקרת אקלים ואין ידית אחיזה בתקרה לנוסע אבל יש כיסא מתכוונן חשמלית).

מבחינת אמינות המאליבו הפגינה אמינות מצויינת, ביטוחים זולים מאוד וטיפולים זולים. המונדיאו היא בליסינג ורק עם 18,000 ק"מ אז לא אחווה דיעה על אמינות ועלויות טיפולים.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעליות , בייחוד ארוכות כמו מים המלח עד מחסום עיסאוויה, המונדיאו קרוב יותר לדה שבו מאשר למליבו,בייחוד כששניהם עמוסים.ביניהם נכנסות הרבה 2 ליטר ומעלה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2607 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...