Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אלפא 75 (דעתכם?!)

boaz9090
שימו לב! השרשור הזה בן 4205 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אלפא 75 זו אלפא האחרונה שמיוצרת על פלטפורמה מפרי פיתוח של אלפא רומאיו. מדובר על תצורה ייחודית של מנוע קדמי, הנעה אחורית עם גיר שמותקן על הסרן האחורי לחלוקת משקל אופטימאלי. כדי להוריד את המשקל הבלתי מוקפץ גם הדיסקים של הבלמים מותקנים על הסרן אחורי. מדובר על רכב מאוזן היטב מבחינת התנהגות וחלוקת משקל.

לרכב יש משקל עצמי נמוך יחסית לנפח מנוע, כך שגם דגם עם מנוע בסיסי נותן נתוני האצה מרשימים למדי.

חלק מהדגמים עם הזרקה וחלק עם שני קרבורטורים כפולים.

הרכבים מסוף שנות ה80 תחילת שנות ה90. אם תמצא אחת שמורה אני בטוח שמאוד תהנה עם הרכב הזה.

גילויי נאות, אני מפרסם אלפא 75 עבור חבר למכירה בלוח המודעות של הפורום.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתה תקופה שגם אני שקלתי, וביצעתי נסיעה על שתיים כאלה, מדגמים שונים.

נכון, חלוקת משקל; נכון, הנעה אחורית (כיף בסיבובים, אני מודה); נכון, אלפא. אבל, בגדול זו אכזבה, משום שהרכב די "עגלה", ומבפנים הוא, כצפוי, מיושן. לכן, השאלה היא מה הציפיות שלך. אני חשבתי שאמצא רכב זריז שנעים לשהות בו על אף גילו (בכל זאת, מתגי חלונות חשמל על הגג זו הברקה :-) ), אבל התבדיתי. אולי אם אתה מגיע עם ציפיות אחרות תהנה יותר. בכל אופן, תמצא מראש מי מטפל ברכב כזה ליד ביתך.

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האלפא הכי גרועה שהיתה לי - היתה נתקעת ביצאה מהמוסך ובדרך למוסך. אמינות נמוכה מאפס.

בנוסף גיבוב מוזר של מיקום כפתורים ושעונים שהיה אמור להיות מודרני והיה בפועל פשוט מוזר.

ה-75 שנת 86, החליפה גיוליטה 82 שהיתה פשוט תענוג, הוחלפה לאחר שנה וחצי בלנציה תמה 93 מדהימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה על הנתונים והמידע..

דבר שני מדובר באלפא 75 שנת 90 עם מנוע הבסיסי 1.6 ליטר קרבורטורים. לא הזרקה.

ידוע לי כי הגיר והכל מורכב על הסרן האחורי.

נאמר לי שהרפידות מקדימה קצת קטנות ויעילות הבלימה לא ממש מורגשת. יש בזה הגיון?!

אין כמו אלפא :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הרכב מדבר אליך ואתה בנוי למחיר שתדרש לשלם מבחינת כאבי הראש ויש לך כמובן מי שיודע לטפל ברכב ונגיש לחלקים לך על זה.

Never drive faster than your guardian angel can fly

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו יש 75 מעטות, ספורות ממש, שיכולות לשמש רכב יומיומי, והדבר דורש השקעה ניכרת בכסף ועבודה. אם היא נקנית שלא לשימוש יומיומי, זה כבר עניין אחר. על מנת להביא את מערכת המתלים והדרייבשפט למצב תקין תידרש לסכום כסף לא קטן. ממליץ לך לבקר בפורום IAROC ולעבור על רשימת המוסכים המומלצים, גם כדי להתייעץ וגם כדי לקבל חוו"ד על הרכב - רוב הסיכויים שהוא מוכר באופן זה או אחר - ולקבל אומדן להוצאות הצפויות.

מנוע 1.6, בניגוד למה שיספרו לך, לא באמת מזיז את הרכב, למרות נתונים יבשים מאד קרובים ל-1.8. בפועל - הכל עניין של זמינות (ונותרו מעט מאד יחידות).

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האלפא הכי גרועה שהיתה לי - היתה נתקעת ביצאה מהמוסך ובדרך למוסך.

אני מניח שזה קשור לאופן אחזקה של הרכב. ממה שאני יודע הרכב מפגין אמינות טובה מאוד. יש לא הרבה אנשים שיודעים לטפל ברכב הזה.

דבר שני מדובר באלפא 75 שנת 90 עם מנוע הבסיסי 1.6 ליטר קרבורטורים. לא הזרקה.

הזרקה היה מאט חלש יותר מקרבורטורים.

נותרו באמת מאט מאוד יחידות של אלפא 75 ועוד פחות יחידות שהן שמורות.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4205 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...