Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סקודה אוקטביה או יונדאי i30cw - חדש

nangel
שימו לב! השרשור הזה בן 4200 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מתלבט בין רכישה של אוקטביה 1.2 TSI במבצע של "חבר" לבין רכישה של i30cw החדשה.

בגלל המבצע, עלויות הביטוח ותחת הנחת יסוד של 10% חסכון בדלק באוקטביה אני מגיע לכך שהיונדאי עולה 10,000 ש"ח יותר בשנה הראשונה, ואח"כ נשארים עם החסכון של האוקטביה בחסכון בדלק.

מצד שני, לאוקטביה אין כרית אויר לברכיים של הנהג ולכן בתאונות חזית קיבלה רק ציון "עובר" והורידו לה כוכב בטיחות.

מה דעתכם? היונדאי שווה את ההפרש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האוקטביה מיושנת יותר ותתחלף שנה הבאה, היתרון שלה זה המנוע המודרני.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חד משמעית- אוקטביה. ואני אפילו לא שואל מהם הצרכים שלך כי היא עולה על היונדאי בכל הפרמטרים.

כרית אויר לברכיים? זה ההבדל בין חיים ומוות? זה שטויות לטעמי.

אוקטביה בכל הכוח אחי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"עולה על היונדאי בכל פרמטר" - באמת?

בוא נציג לך מספר יתרונות של הi30CW:

1. מודל חדש לעומת דור יוצא של האוקטביה

2. גיר אוטומטי שהוכיח את אמינותו בצורה גבוהה מאוד, לעומת DSG שסובל עדיין מתקלות

3. בטיחות עדיפה

4. אבזור עדיף

5. אחריות ארוכה יותר

6. טיפולים זולים יותר

איכות תא הנוסעים של הi30CW לא נופל מזה של האוקטביה.

חלאס לחשוב שיונדאי של היום זה של יונדאי של לפניי 15-18 שנים, פעם לא הייתה איכות משהו בתא הנוסעים, אבל היום הן לא מביישות הרבה מכוניות אירופאיות ויפניות.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

tomvak, אני מאוד אשמח אם תפרט באילו פרמטרים בדיוק עולה האוקטביה על ה-I30 CW החדשה שסביר להניח שלא יצא לך אפילו להיתקל בה ובטח לא לנהוג בה.

גם יתרון התא מטען הגדול של האוקטביה נעלם אל מול היונדאי בדגם הסטיישן. תא הנוסעים שלה נראה מעולה ומרגיש איכותי, היא בטיחותית יותר ומאובזרת. בנהיגה עוד לא יצא לי להתנסות אז אני לא יכול לחוות את דעתי ובטח שלא להיות חד משמעי כמוך.

מבחינת על הנייר, למעט צריכת הדלק היונדאי עדיפה. יש לציין שבנהיגה אגרסיבית האוקטביה לא תגיע לנתוני צריכת הדלק המפורסמים שלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל יש עניין ההפרש במחיר שלא קיבל התייחסות.

דבר שני - במבצע של חבר מקבלים מערכת מולטימדיה (GPS, מצלמה אחורית, חיישני רוורס, DVD, Bluetooth) כך שזה סוגר חלק מהפער באבזור.

נכון שהאוקטביה תוחלף עוד שנה אבל אני צריך את הרכב כעת.

פרמטר שחשוב לנו כמה שפחות רעשי נסיעה (מנוע, צמיגים, רוח). האם ידוע באיזה אוטו יותר שקט?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שניתן לראות, לכאורה, מדובר ברכבים עם פרמטרים די זהים מבחינת כח (מומנט, תאוצה), נפח תא מטען, מימדים פיזיים. יש ליונדאי יתרון קל באיבזור, אבל צוין כאן שאוקטביה מגיעה עם מערכת מולטימדיה כך שגם כאן שיווין. צריכת דלק אוקטביה מנצחת בהפרש משמעותי, כמעט 15%. יונדאים לא מצטיינים בחסכון, למרות התקדמות שלהם בשנים אחרונות.

סחירות עתידית + ירידת ערך - קשה לדעת, אני אישית שוב חושב שיש יתרון לאוקטביה.

סה״כ רכבים די דומים מבחינת נתונים יבשים, אך, לדעתי, ההפרש במחיר של 10 אלף נותן יתרון ברור לאוקטביה.

לגבי רעשים - פשוט תעשה נסיעת מבחן קצרה, הכי טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאוד בספק אם לאוקטביה תהיה סחירות טובה,

הDSG לא הוכיח את עצמו עדיין, כנ"ל לגבי TSI.

הישראלים אוהבים את השילוב הפשוט של גיר אוטומטי פלנטרי ושל מנוע בנזין סטנדרטי ולא מוגדש.

זה נכון שיש בזמן האחרון נטייה לרובוטי וידני, אבל עדיין אנחנו לא אירופה. :|

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאוד בספק אם לאוקטביה תהיה סחירות טובה,

הDSG לא הוכיח את עצמו עדיין, כנ"ל לגבי TSI.

הישראלים אוהבים את השילוב הפשוט של גיר אוטומטי פלנטרי ושל מנוע בנזין סטנדרטי ולא מוגדש.

זה נכון שיש בזמן האחרון נטייה לרובוטי וידני, אבל עדיין אנחנו לא אירופה. :|

שני הדגמים יהיו בעייתים במכירה עתידית כי יש המון מהם בחברות ליסינג, שתמיד יציעו מחיר נמוך, מימון ואחריות. אבל לכאורה, אולי אני טועה, יש יותר יונדאים cw מאוקטביות בליסינג. עוד לא ראיתי אך יונדאי cw30 בבעלות פרטית. כמה סקודות לעומת זאת כן ראיתי.

זה כמובן לא מדגם מייצג :)

לגבי dsg - יש 5 שנים אחריות, כך שזה אמור לתת יתרון לאוקטביה בת 3 לעומת יונדאי בן 3, שלא יהיה לו אחריות על שום דבר.

Dsg7 עושה צרות לפעמים, אני לקחתי סקודה ידנית :) הכי בטוח.

על tsi 1.2-1.8 אין שום תלונות, לא יודע מאיפה הבאת את זה. צרות לפעמים עושה 1.4 160 twin charger, אבל הוא לא מגיע באוקטביות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אמרתי שיש צרות אלא שזה לא ממש מנוע שהוכיח את עצמו לפרק זמן ארוך והוא מועד לתקלות ובעיות.

כך או כך, CW פרטיות יש, דווקא i30 הולכת לא רע בתור מכונית פרטית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש המון רכבי I30CW פרטיים וגם המון אוקטביות בליסינג בסה"כ מדובר בשני רכבים שהתמורה שלהם זהה ואי אפשר לטעות עם אף אחד מהם אך חשוב לשים לב לכך שיש הבדלים במרכב (סטיישן לעומת 5 דלתות) עם יתרון לסטיישן לטעמי האישי וכי יש הבדל בנהיגה בגלל הגיר הרובוטי הלא סימפטי ב- DSG7 בשילוב עם ה1.2 מבלי לדבר על הבעיות של DSG7 שלא ניתן להתעלם מהן וגם תוספת האחריות לא ממש מרגיעה..

דווקא מבחינת תכנון תא נוסעים והנדסת אנוש האוקטביה מרשימה מאוד עם המון תכונות קטנות שעושות את ההבדל לטובתה ועם לוקחים בחשבון את הפער במחיר האוקטביה לוקחת בפער קטן ועם זאת הפער במחיר נובע מכך שמדובר בדגם ישן שיוצא וגם את זה צריך לקחת בחשבון.

אני חושב שלא ניתן לבחור במקרה הזה ע"פ נתונים יבשים וצריך ללכת להתרשם ולנסוע על כל אחת מהן על מנת לקבל החלטה, להרגיש את נוחות המושב (שמעתי על תלונות על האוקטביה והדור היוצא של ה- I30CW בנושא כאבי גב) להתרשם מסלון הרכב ותא המטען ולקבל החלטה על בסיס התרשמות אישית ותחושה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדגמים החדשים מגיע DSG7 משופר ולכן לדעתי ניתן להתייחס לגיר כמשהו חיובי ולא שלילי. התפעול שלו עולה בכמה רמות על זה של הוינדאי.

לא יצא לי להיות בתוך I30 החדשה אבל יצא לי לנסוע לא מעט בI40 ואיכות החומרים שם לא עדיפה על זו של האוקטביה. אולי ניתן לומר אותה רמה ואולי אף נופלת מזו של הסקודה.

מנוע מתקדם יותר וחסכוני בדלק.

בכללי לדעתי הסקודה נותנת סביבה נעימה יותר להיות בה.

היתרון היחיד שיש ליונדאי לדעתי זה המראה. פנסי החזית עם נורות LED נותנים לI30 (שדומה לI40 בחזית) מראה מהמם לדעתי!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע עד כמה התפעול של הגיר באוקטביה מעל היונדאי כפי שאתה טוען אבל אני יכול להגיד שהגיר באוקטביה עושה לי ולאנשים נוספים בחילה בנסיעה במיוחד בגלל השהיות וקפיצות בהתחלת נסיעה בעוד שביונדאי הגיר תענוג.

אני יודע שזה עניין אישי לגמרי ומשתנה מאדם לאדם אך לא הייתי חותם על הגיר הרובוטי וזה מבלי לדבר עם ה- DSG7 שלמיטב ידיעתי גם במשופר חזרו רכבים למוסכים עם בעיות.

ולכן המלצתי היא כמובן נסיעת מבחן!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשינו נסיעת מבחן על האוקטביה והתרשמנו לטובה. היינו הרבה במהירות נמוכה ולא שמנו לב לבעיית נדנוד בתיבת ההילוכים.

נסיעת מבחן ביונדאי אני לא מצליח לתאם. כבר שבוע שאין עם מי לדבר שם. השארתי פרטים באתר, התקשרתי, השארתי פרטים בפרסום אינטרנטי שלהם, הפנו את הפרטים שלי דרך אתר אוטו. שום כלום, הם כאילו לא מעוניינים.

בסופו של דבר אכן אין מנוס מנסיעת מבחן כי נראה שאין נוק-אאוט לאף צד.

אגב, כדי להשוות רמות רעש, מצאתי את האתר הזה שמודד אמות רעש במכוניות: auto-decibel-db.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם היית מרוצה והאוטו מרגיש לך טוב, הוא זול יותר ואתה מקבל חבילה מאובזרת, על מה ההתלבטות? אולי אם תדע להגיד מה בכל זאת אתה מצפה שהיונדאי תתן לך יעזור לך לקבל החלטה או לנו לתת עצה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4200 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...