Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טויוטה קורולה 2007 - לפני טיפול 10K

NadavNew
שימו לב! השרשור הזה בן 4244 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

רכשתי מאבא שלי את הרכב הנ"ל מיד ראשונה, הרכב הזה ממש שמור וכמעט ולא נסעו בו.

לרכב עשו את כל הטיפולים בזמן במוסך טויוטה יוניון מוטורס.

הרכב אצלי כבר כשנה וחצי והקילומטרז' עומד על 30100 ק"מ (אני אחראי על 10000 ק"מ האחרונים), אני משתמש ברכב בעיקר בעיר 70% ו-30% מחוץ לעיר.

אני חייב לציין שמאז שרכשתי את הרכב לפני כשנה וחצי לא פתחתי את המכסה מנוע אפילו פעם אחת :shock: ולא היו באוטו שום תקלות.

צריכת הדלק עומדת על 1 ל-11 בממוצע למרות שאני יכול לשפר בקלות ל-1 ל-13 אם אני אנהג הכי עדין שאפשר.

עברה שנה וחצי ואבא שלי אומר שצריך לעשות טיפול אחרי 10K או אחרי שנה הקודם מביניהם.

השאלה היא איפה עדיף לעשות טיפול ומה כדאי להחליף בהתחשב במצב הרכב וכמה זה צריך לעלות כולל עבודה? (אשמח לקבל פירוט על מחירי החלקים)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב אמנם נסע רק 30,000 ק"מ אבל עכשיו צריך לעבור טיפול 5 שנים או 75,000 ק"מ.(עושים כל 15K או שנה המוקדם מביניהם).אם אתה רוצה לטפל בחברה,גש אליהם לקבל מפרט טיפול+ הצעת מחיר וקח בחשבון תוספת של בלמים במידת הצורך.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בהכרח רוצה לטפל בחברה.

חשבתי שמאחר והאוטו בקושי זז אולי חלק מהמכלולים שלו לא סובלים מבלאי כזה חמור שדורש החלפה, כמובן שהכל יכול להיות אבל הייתי רוצה לדעת מה בעצם חייב או רצוי להחליף בכל מקרה ומה בעצם כדאי לבדוק נקודתית בשביל שלא ידחפו לי החלפות ותיקונים מיותרים.

שאלתי היא איפה עדיף לעשות טיפול ומה כדאי להחליף בהתחשב במצב הרכב וכמה זה צריך לעלות כולל עבודה?

(אשמח לקבל פירוט על מחירי החלקים)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היצרן קובע לכל רכב שגרת טיפולים ובשגרה הזו קובע מה צריך להחליף ברכב כתלות בקילומטראז' או בזמן (הקודם מביניהם). במקרה שלכם, מדובר ברכב שנוסע מעט אז ההחלפות יהיה לפי זמן ולא לפי קילומטראז'.

כעיקרון אם עד עכשיו הרכב טופל לפי הספר אז הטיפול ה-5 שנתי (טיפול 75 אלף) אמור להיות טיפול קטן שכולל בעיקר החלפת שמן ופילטרים. ברקסים כמובן לפי הצורך (יש לפרק גלגלים לבדיקה) ובדיקה כללית לרכב.

אני מצרף לוח אחזקה, שיהיה לך.

לגבי עלויות - בדוק במוסך, לא אמור להיות יקר במיוחד. במידה ואין צורך להחליף ברקסים זה כמה מאות שקלים.

2003-2007_corolla.pdf

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צביקה, מאיפה ה PDF הזה?

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי הייתי שמח לראות עוד קבצים כאלה, קומפלט.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

מחיר סביר. אתה מוזמן לנסות גם אצל:

1) מרכז שירות טויוטה רייכמן בבני ברק.

2) בכור כהן מוטורס באור יהודה.

3) טויוטה רכב השפלה ברמלה.

אל תשכח לציין שהגעת מהפורום!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחירים אמנם סבירים אבל מוסך אחר אמר לי שבמיוחד בגלל שהאוטו לא נסע הרבה שאין

צורך בהחלפת מצתים ואין צורך בהחלפת נוזל בלמים .

קיבלתי מהמוסך הצעת מחיר על סך 400 שח.

האם יש אפשרות לעשות טיפול בחברה ולבקש מהם להחליף רק מה שאני רוצה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

ברור, המוסך רק ממליץ לך מה להחליף, אתה יכול להחליט גם בחיים לא להחליף פלאגים, עם ההשלכות של ההחלטה הזו אתה תצטרך להתמודד ולא בעל המוסך.

בכל אופן, ההצעת מחיר שקבלת במוסך היא לפי המלצת יצרן. כאשר תגיע למוסך יפרקו את הפלאגים ואם יראו שמצבם טוב אז לא ימליצו לך להחליף.

להבדיל לדוגמא משמן מנוע, שגם אם הוא יראה במצב חדש אחרי שנה (מומלץ להחליף כל שנה או X ק"מ) עדיין מומלץ להחליף אותו כי הוא מתחמצן ומאבד מהתכונות שלו עם הזמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיברתי עם מוסך אחר יותר גדול.

הוא יחליף לי כל מה שבחברה ביקשו להחליף בין 450 ל-550.

כמובן שאם יש משהושלא צריך להחליף אז הם לא יחליפו .

לגבי נוזל בלמים אני לא עושה חשבון בדברים חשובים כמו בלמים

פשוט הייתי בדעה (שגוייה) שמדובר במערכת סגורה שלא דורשת כלל התעסקות

אלא רק פעם במאתיים אלף (כמו נוזל קירור לרדיאטור).

בקיצור סבבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4244 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...