Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאזדה 2? (2009)

I.G
שימו לב! השרשור הזה בן 4282 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

אני חושב על להחליף את הרכב שלי למזדה 2 כי הוא קטן, יחסית חסחוני, חזק והבנתי שהוא יחסית מהנה ונוח לנהיגה.

אם אני טועה במשהו ואתם מכירים רכב במחיר דומה שיותר טוב- מוזמנים להציע.

אני רוצה לדעת מה מכאנית דפוק ברכב הזה. לדוגמא- בלנסר שלי, שאמורה לחיות לנצח, יש הרבה בעיות במנוע צעדים (700~800 ש"ח למצערת חדשה והכול טוב).

מה הפאקים שיש במזדה 2 מהגירסה הישנה?

תודה לעוזרים!

Golf 1.6 2002-> Lancer 1.6 2007-> Swift 1.2 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לא ידוע לגבי בעיות כלשהן במאזדה 2 שדוברו כאן או במקום אחר. המאזדה 2 רכב טוב ולדעתי החלופה היותר טובה לרכב הזה היא הסוזוקי סוויפט שמחירה דומה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל רכב חייב להיות משהו דפוק? :-D

מאזדה 2 היא מכונית טובה, אני לא מכיר איזו בעיה רצינית שחוזרת על עצמה, בטח לא משהו מהותי. הרכב באמת עושה את כל מה שכתבת. הוא זריז, קטן, מהנה יחסית אבל דבר אחד הוא לא וזה יחסית חסכוני. צריכת דלק שלו נמוכה יחסית למאזדה 3 אבל גבוהה ממכוניות אחרות בקטגוריה כמו ניסאן מיקרה או פיאט פונטו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו אחת הטעויות הנפוצות- אם הרכב קטן+ככל שנפח המנוע יהיה קטן יותר הוא יהיה בהכרח חסכוני.

יונדאי גטס הוכיחה את זה מאוד יפה בגודל ועם מנוע 1350- הנהגים נכנסו פעמיים בשבוע עם הרכב הזה לתחנות דלק.

רכב שתיין כרוני כמו אלכוהוליסט.גם בדגמים הבאים לא היה שיפור כזה דרמטי (אני החזקתי 1600 )ולקראת הנסוף כבר המאזדה 3 ספיריט של אבי שתתה פחות דלק :shock:.

מאזדה 2 אמנם קטנה יותר אבל לא חסכונית בהרבה ממאזדה 3.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאזדה והמילה חסכוני מעולם לא חיו ברוגע, המאזדה היא מכונית סתמית,יקרה,לא מהנה,ובנסוף בדגמי הבסיס בעלת 2 כריות אויר בלבד, ( עד היום! ) חפש סופר-מיני אחרות שיספקו אלטרנטיבה טובה משמעותית!.

יום טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אינני מכיר את מאזדה 2 מבחינה מכאנית. מה שאני כן יכול לומר עליה זה שלמעט מושב הנהג שהוא יחסית נוח, הגה סביר ומנוע זריז, מדובר ברכב פשוט לא נעים.

התחושה הכללית היא של רכב מאמצע הניינטיז - הפלסטיקה באיכות נמוכה, תיבת ההילוכים סטנדרטית להחריד ואינה חכמה או לומדת, הנדסת האנוש רחוקה מלהיות משביעת רצון והתחושה הכללית היא של קמצנות. גם בדגם המאובזר (עם פנסי הערפל, תפעול הרדיו מההגה וציפוי העור).

אני לא אומר שאין מכוניות אחרות עם מאפיינים דומים (מישהו אמר סיטרואן C1?), אלא שלפחות באלה שלי יצא להתנסות איתן, הן הצליחו לפצות על המגרעות האלה בדברים אחרים - בין אם זה במחיר, בין אם זה בעיצוב ובין אם זה בערך מוסף אחר. במאזדה 2 פשוט לא מצאתי אף אחד מאלה.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למרות כל התכונות השליליות שצינו קודמי,

היתרון הוא הסחירות הגבוה.

ויש לא מעט אנשים שטוענים שהרכב זריז [לי אישית לא יצא לנהוג בו ,נכון לעכשיו, מה שכן הפלסטיקה באמת מזעזעת וגורמת לי לפזול לרכבים אחרים שיתנו לי הרגשה קצת יותר נחמדה]

טוב שם טוב משמן טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנה כמה לדוגמא:

1. פולו

2. איביזה

3. סוויפט

ועוד http://pricelist.yad2.co.il/search.php?fromPrice=60000&toPrice=80000&fromYear=2009&toYear=2009&carFamily%5B%5D=1

אתה רציני? המאזדה2 יותר מהנה לנהיגה מפולו או איביזה. רק הסוויפט באותה רמת הנאה.

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

בדיוק בשביל אנשים כמוך יש למעלה בדף לשונית "רכב משומש" שבה מרוכזים, לפי יצרנים, שרשורי מפתח על כל דגם בנפרד.

אני אוסיף גם קישור אם אתה מתעצל לחפש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבעלים של מאזדה 2 אני יכול לומר שהוא מספק את הסחורה, רכב זריז ודיי כיפי לנהיגה במיוחד בפניות בגלל המשקל הקל שלו.

המנוע לא הכי שקט אבל כניראה שככה זה מאזדה כי גם מאזדה 3 2012 שנהגתי עליה לא הייתה שקטה.

רכב מומלץ, אלטרנטיבה אחרת היא סיאט איביזה שגם יותר זולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם!

1. איביזה יותר מגניבה- אבל פחות אמינה ומאבדת ערך מהר יותר.

2. נכון לעכשו אני נוהג במצובישי לנסר 2007. אתם מדברים איתי על פלאסטיקה ואיבזור קמצני? אני שמח שיש לי אביזר שכתוב עליו "הגה"!

3. סוויפט לא חלשה יותר וכבדה יותר?

4. מנוע שקט... נסעתי במודל 2012. קצת רועש, אבל לא נורא (לא כמו המזדה 3)

5. אני עכשו עושה בממוצע 1:13 בלנסר שלי. אני מקווה לעשות 1:14 במזדה. אני יודע שזה לא 1:16 כמו באיביזה, אבל ההבדל בשבילי זה בערך 120 ש"ח בחודש. הרבה כסף, אבל כל עוד אני לא אאבד 20K בשנה ירידת ערך על הרכב (לנסר...) זה שווה את זה.

6. איך האובדן ערך של הסוויפט מול המזדה 2? אם זה דומה אז אני אשקול גם את הסוויפט.

7. תודה כבר אמרתי?

Golf 1.6 2002-> Lancer 1.6 2007-> Swift 1.2 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאזדה 2 היא מכונית מאוד אמינה ולא ידוע על בעיות מיוחדות. צריכת הדלק לא ממש טובה ביחס לקטגוריה, אבל לא באמת עד כדי כך גרועה. נוחות הנסיעה טובה, בידוד הרעשים לא הכי טוב שיש,המנוע חזק יחסית, הגיר נמרץ ו"תזזיתי" (מילה שכתבי הרכב אוהבים להגיד עליו) וגם לחיצה קטנה בועטת את הרכב מהמקום (במציאות, הביצועים לא ממש מלהיבים). הבלמים חזקים מאוד, הבטיחות טובה, האבזור לא עשיר במיוחד (אם אני לא טועה 2 כריות אוויר בלבד, אבל עם ESP תקני), איכות החומרים לא טובה, אבל ההרכבה כן טובה והדוקה. ההגה החשמלי לא מעביר מידע ממש מהגלגלים ומשקלו מעט קל, ובכל זאת מדובר בהגה טוב, חד ומהיר שקל מאוד להדק איתו פניות גם במהירות גבוהה.

בנוסף אליה אני יותר מ-ממליץ לפזול ולשקול את הסוויפט. גם היא בעלת התנהגות כביש מהנה, ביצועים טובים (על הנייר הם יותר טובים משל המאזדה, אבל הגיר קצת מסרס את הכוח של המנוע ונותן תחושה עצלנית יותר) וצריכת הדלק עדיפה. אובדן הערך של הסוויפט דומה לזה של ה-2, אבל משמועות (בלבד) הבנתי שהדגם לא כל כך מבוקש כיד שניה. ובכל זאת, אני אישית הייתי מעדיף את הסוויפט (רק כי אני אוהב אותה יותר... :wink: ).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4282 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...