Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבקש עזרה בנוגע לחיישן מהירות (VSS) - מאזדה 626 2.0 2000

yaya580
שימו לב! השרשור הזה בן 4309 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום וברכה

ברשותי מאזדה 626 שנת 2000. נורית ההולד התחילה להבהב, ואבחון במחשב דיווח על תקלה בחיישן מהירות (VSS). חשוב לציין כי הנורה לפעמים מהבהבת ולפעמים לא, כשהיא מהבהבת ההילוכים לא מתפקדים כראוי, וכשהיא לא - הם די בסדר.

החיישן הוחלף במשומש (במוסך אמין בעיני), ובנסיעה הראשונה התקלה חזרה על עצמה.

המוסכניק הציע להחליף במשומש אחר, מתוך הנחה שהחיישן שהושם הוא תקול, או לחילופין לחכות שבוע שיגיע חיישן חדש.

שאלתי, האם יתכן שהבעיה כלל לא בחיישן, והסיבה שהמחשב מדווח על תקלה בחיישן היא כתוצאה מסיבה אחרת שמשפיעה על החיישן, או שהאיבחון של המוסכניק מדוייק, ואם כן האם כדאי לי להחליף בחדש, או להסתפק במשומש אחר?

שאלה נוספת, האם חלילה יש סיכוי שזה בעיה בגיר שמתבטאת במחשב כאילו הבעיה בחיישן, או שאני יכול להיות רגוע בקטע הזה

אני לשמחתי לא רגיל לבקר במוסכים, כך שעזרתכם המקצועית מאוד תעזור לי!!

תודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם כאשר הנורת HOLD מהבהבת באותו הרגע המד מהירות מפסיק לעבוד רגעית?

האם הרכב חובר לסורק תקלות והיה רשום קוד תקלה הקשור לחיישן VSS?

יתכן והחיישן תקין אך ישנה בעיית חיווט בין החיישן למחשב, או בקיצור מגע רופף וכד'.

בהחלט שחיישן VSS ברכב שלך משפיע על העברת ההילוכים בגיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המד מהירות לא מפסיק להגיב כלל, והרכב אכן חובר לסורק תקלות שגילה שיש תקלה בחיישן מהירות VSS (דרך אגב המוסכניק אומר שזה חיישן מהירות גיר ולכן אין לו השפעה על הספידומטר).

השאלה האם יתכן שה"תקלה" בחיישן הנ"ל נגרמת כתוצאה מתקלה שונה, ובעצם בחיישן אין בעיה, או שמא באמת החיישן החילופי היה תקול (שזה מוזר...)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, אז חזרתי שוב מהמוסך, והוא שם לי אחר שכמובן לא פתר את הבעיה. עכשיו הוא אומר שאני צריך כנראה שיפוץ גיר.

דבר ראשון מקובל לדרוש תשלום חזרה עבור החיישן שמתברר למפרע שלא היה תקול?

דבר שני, האם כדאי לי לשפץ גיר כרגע כשהאוטו עוד נוסע די טוב, או לחכות למוות סופי ורק אז להחליף?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פנה למכון לגירים אוטומטיים שיטפל בבעיה הזו יכול להיות שזאת בעיה של חיישן, במכון לגירים יבדקו את הבעיה ויתנו לך תשובה יותר מדוייקת ממוסך כללי שאינו מתעסק בגירים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

לפני שאתה רץ לשפץ גיר תבדוק שהמגעים של הלחצן הולד בידית הילוכים תקינים.

מאיזה אזור אתה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

שלום וברכה.

היתה לי בעיה שהנורת HOLD הבהבה במאזדה שלי, והבדיקת מחשב הראתה שהחיישן VSS תקול. הוא הוחלף פעמיים - וכלום.

המוסכניק כבר נטה לכיוון גיר, וכן מוסכניק נוסף שנכנסתי אליו לייעוץ, הכריע בהחלטיות שהגיר הלך, והוא ממליץ על החלפת שמן ופילטר של הגיר + תוסף, סה"כ 1000 ש"ח (כן - שמעתם נכון...), ואחרי כל זה זה רק יאריך את חיי הגיר בתקופה לא ארוכה, ולבסוף אצטרך להחליפו.

הקיצר, החלטתי ללכת למומחה לגירים שיצא לסיבוב משמעותי ברכב, והחליט שאין בעיה מכנית בגיר, אלא תקלה חשמלית. תכלס הוא ישב על הרכב זמן לא מבוטל, עד שהחליט ללכת למוסכניק קרוב שהיה בעברו עובד במוסך המרכזי של מאזדה לצורך בדיקת מחשב בתוכנה המקורית של הרכב.

מיד כששמע על התקלה ביקש ממני לפתוח את המכסה דלק, וכשגלה שברכב היה דלקן (בעבר הרכב היה רכב חברה), ניתק תוך שניה את החוט, והבעיה נפתרה כלא היתה.

ההסבר היה שהדלקן מחובר לספידומטר, וכיון שזה חיבור שלא נעשה במקור, המחשב לא יודע לזהות את התקלה.

אז פעם הבאה לפני שממהרים להחליף גיר, עדיף להגיע למומחה אמיתי ולא לזרוק כסף לפח.

(אני אחרי לילה לבן, אז מצטער על הניסוח הלא מהוקצע...)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4309 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...