Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פולקסווגן ג'טה או פורד פוקוס 2.0 ?

asafar7
שימו לב! השרשור הזה בן 4351 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

צהריים טובים לכולם!

אני מתלבט איזה רכב משפחתי עדיף יותר הג'טה או הפורד פוקוס מנוע 2.0?

הצרכים שלנו הם מושבים מרווחים מאחור (כולל 2 מושבי בטיחות לילדים+מקום למבוגר),תא מטען גדול,צריכת דלק חסכונית ותחזוקה שוטפת במחירים סבירים(טיפולים/חלפים וכו') אשמח לעזרה מניסיונכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפוקוס היא סטיישן אני מניח? הפוקוס הרבה יותר מאבזרת מהג"טה, בסטיישן היא גם הרבה יותר שימושית, היא יותר מומלצת לדעתי, אבל אף אחת מהם וגם בכל הקטגוריה לא תכיל שני כסאי בטיחות + מבוגר מאחור בנוחות.

אם המרכב הוא סדאן, I35 היא הכי טובה לטעמי, שווה לנסות נסיעת מבחן, רק שים לב לגג הנמוך מאחור.

אם כבר אתה מסתכל על רכבים במחיר של 140K, ועלויות תחזוקה נמוכות ומרווח הם הדרישות שלך, טויוטה פריוס ב152K היא אופציה טובה מאוד, מרווחת, וחסכונית ב40-50% יותר משני הרכבים האלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה על התגובה אבל הטויוטה לא מעניינת אותנו אנחנו בהתלבטות בין הפורד פוקס 2.0 האצ'בק לבין הג'טה בדגם היותר בכיר עם ה 160 כ"ס העניין הוא שיש תוספת מחיר לא קטנה השאלה האם היא שווה את התוספת הזו או לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפוקוס הצ"בק היא הרכב עם תא המטען הכי קטן בקטגוריה, כך שלדרישותיך היא לא מתאימה.

לג"טה הייליין יש מנוע מאוד חזק, ירגיש חזק משמעותית ממנוע 2 ליטר, ויצרול ברמה של 1.6 חסכוני, אבל המכונית מאוד יקרה יחסית למה שהיא מציעה. זה רכב נישה, רק לאנשים שרוצים מנוע מאוד חזק על משפחתית ממוצעת, האם היא שווה, ל99% מהאנשים היא מהווה תמורה גרועה למחיר.

שני הרכבים לא מתאימים לרשימת הדרישות שלך, לא ברור למה דווקא שני אלה אתה רוצה, אם פוקוס הצ"בק מספיקה, למה דווקא ג"טה לא גולף?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצרכים שלנו הם מושבים מרווחים מאחור (כולל 2 מושבי בטיחות לילדים+מקום למבוגר),תא מטען גדול,צריכת דלק חסכונית ותחזוקה שוטפת במחירים סבירים(טיפולים/חלפים וכו') אשמח לעזרה מניסיונכם.

לצרכיך, רנו פלואנס 1.5dCi עם הגיר הרובוטי (מצמד כפול בדומה לפוקוס והג'טה) תהיה הבחירה העדיפה ועוד ישאר לך עודף (שלא לדבר על צריכת דלק ממוצעת של 19 ק"מ לליטר).

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העניין הוא שהגולף נראית לי קטנה מידי בגלל שאני אצטרך בעז"ה לשים 2 בוסטרים במושב האחורי ונצטרך עגלה לתאומים מאחור אז בגלל זה היא ירדה מהפרק. השאלה איזה רכב יתאים כי מצד אחד אני רוצה רכב משפחתי שיענה על הצרכים הללו אבל לא יהיה עם עיצוב משעמם כדוגמת הפלואנס והטויוטה פריוס? דרך אגב התעניינתי לפני חודשיים בטויוטה אוריס אבל אחרי שראיתי שמרכיבים אותה בטורקיה ירדתי ממנה, השאלה אם אתם חושבים שהיא מתאימה ואם כן אז אם אתם יודעים אם יש בארץ אוריס היברידית ואיפה מייצרים אותה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין הבדל גדול בין הפוקוס הצ"בק והגולף (או הג"טה) ברוחב, תא המטען של שתי ה VAG גדול יותר.

שורה תחתונה רכב הצ"בק לא מתאים להורים לתאומים טריים, ובשבילך האפשרות העדיפה לא מוזכרת, פוקוס סטיישן, או כמו שהציעו לך, פלואנס דיזל, או הרבה יותר מתאים, סניק דיזל.

הכי טוב מבחינתך, קח את העגלה והבוסטרים לרכבי ההדגמה ותיווכח שם למה מתאים ומה לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיון, הרכב הכי פרקטי עבורכם יהיה הסקודה רומסטר. המרווח בין המושבים האחוריים לקדמיים גדול משמעותית מכל המתחרות מה שמתורגם באופן מיידי בחוסר יכולת של הדרדקים לבעוט בגב המושבים הקדמיים.

המושבים האחוריים עצמאיים, זזים קדימה ואחורה ונשלפים. במקרה כמו שלכם שולפים את המושב המרכזי ואז יש מקום לתמרון ולטיפול בילדים מה גם שבגיל מעט מתקדם יותר יש הפרדה פיזית בינהם וזה יהיה חשוב לבריאות הפיזית שלהם והנפשית שלכם :wink:

גם המקום לעגלה ולציוד נוסף מאחור יהיה נדיב מאוד ונגיש בקלות מתוך הרכב שזה גם יתרון משמעותי להתנהלות עם זוג קטנטנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שלשני מושבי תינוק מאחורה ומבוגר רק מיניוואן יתאים.

הסופרב אמנם מאוד מרווחת מאחור אבל המושב האמצעי לא נוח לאדם בוגר ויהיה מאוד קשה להעביר שם נסיעות ארוכות.

אני מציע לבדוק מיניוואנים קומפקטיים.

טויוטה וורסו למשל מציע מושב אחורי לא רע ונע על מסילות ותא מטען שיכיל בקלות עגלות וציוד משום שאין לכם צורך בשני המושבים הנוספים. נכון, תא הנוסעים לא עומד בסטנדרטים של הסופרב וגם לא באלה של הג'טה אבל הרכב מאובזר בסדר ונראה לא רע יחסית למיניוואן.

אפשרות נוספת היא פיג'ו 5008 שמציע תא נוסעים הרבה יותר נאה ואיכותי מזה של הטויוטה וגם מנוע 1.6 טורבו שיתרום בהחלט לביצועים.

על אותו רעיון גם אחיו שהתחפש לג'יפון ה-3008 עשוי להתאים לכם.

ממליץ לכם לעשות סיבוב בכמה אולמות תצוגה ולבדוק את כל האפשרויות בטרם תחליטו.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת אני מתלבט עכשיו בין הפולקסוואגן ג'טה לבין הסקודה סופרב . מה אתם חושבים מה עדיף?

נהגתי על שני הרכבים שניהם מרווחים ונוחים.

נהנתי הרבה יותר לנהוג בג'אטה.

הרכב מרווח, נו, הרכב מגיב לדוושת הגז ואינו אנמי, עם מנוע בריא.

לדעתי קח סיבוב נהיגה על מנת להתרשם מהרכבים ואז תחליט,

יהיה לך הרבה יותר קל.

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה דברים:

א. לגבי ההתלבטות הראשונית שלך, ג'טה. יש לי שתי אחיות עם ילדים. לאחת פוקוס 4ד', שמקללת כל רגע שבו בחרה ברכב הזה. הוא צפוף, אין מקום לילדים (לא בוסטרים עדיין, לזה עוברים בגיל שלוש בערך, אלא כסאות), אין מקום למטען גם בגרסא הזו, עם תא המטען הגדול יותר, דשבורד מקושקש (עניין של טעם), פעולת גיר לא משהו. אגב, לחבר שלנו הלך מחשב מנוע באמצע טיול בדרום. לא נעים. לאחות השניה יש ג'טה 122. חזקה יותר מההונדה סיוויק שהיתה לה, מרווחת יותר מהפוקוס, תא מטען גדול יותר - בקיצור, היא מאוהבת. כמובן, גם כאן יכולות להיות תקלות, אבל בינתיים לא היו לה, והיא צוברת די הרבה ק"מ... בעבר היו לגיר הזה בעיות עם ההסתגלות לארץ הקודש, להערכתי הן נפתרו ובכל מקרה היבואן נותן 5 שנות אחריות לגיר.

ב. מנוע ה- 160 הוא טיל בליסטי לא קטן. די קרוב למנוע של ה- GTI מבחינת תאוצות שהוא מספק. אני מאוד נהניתי ממנו, אבל אני חושב שאם אתה לא פריק של תאוצות, ה- 122 יספק לך בהחלט. להערכתי על ה- 160 אפשר בכל רגע לקבל הנחה של כ- 3-4% אם מתמקחים. אם לא במזומן אז באבזור (למשל דיבורית BT, חיישנים גרפיים, מיגון וכו').

ג. הסופרב מאוד מרווחת, אבל גם מאוד גדולה... השאלה אם מתאים לך להסתובב עם רכב כ"כ גדול, אם אתה צריך לחנות עימו בת"א וכו'. בנוסף, לטעמי האישי הוא די כעור.

מקווה שעזרתי לך.

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין כיצד לא מפחדים לקנות פורד בארץ.

לא נהגתי ברכב,בדיוק כמו שלא אנהג על מאזדה3 2000 .

כל הרכבים האלה יכנסו למלחמות קיום על כל גירסאותיהם עוד 3 שנים בשוק הליסינג.

מה אתם לא רואים מה קורה לבעלי מאזדה 3 פרטיים??

חותכים מחירון ב 20 אחוז,וזה רק פתיחה.

בסוכנות אפילו לא מקבלים את הרכב בטרייד.

היום מאזדה מחר פורד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4351 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...