Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיאט בראבו?

Alexkoog
שימו לב! השרשור הזה בן 4349 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בוקר טוב לכולם.

נכנסתי לתוך פקק שאין לי יציאה ממנו, מתקשה להחליט על בחירת הרכב.

בגדול, נדלקתי על הפיאט בראבו 2010 120 כ״ס, אני מכיר את הרכב אישית ואוהב אותו נורא, תיבת ההילוכים הרובוטית לא מרתיעה אותי ולהפך, מרגישה כמו אחת שיודעת לתת חווית נהיגה.

הבעיה היא מה קורה ביום שאחרי.. ביום שאחפש קונה.

לרכב יש ירידת ערך גדולה? הפיאט הדגם הנ״ל באמת אמין? יש ביקוש לרכב?

הישראלים שומעים פיאט ולוקחים צעד אחורה..

יש עוד משהו שמשתווה לבראבו באזור של ה-75 אלף באותה איכות?

אם זה מנוע חזק, מאובזרת בכל אזור ויפה ברמות קשות.. כמובן שהשנתון לא יכול לרדת מבחינתי למתחת ל2009 וגם זה בקושי.

אשמח לעזרה, חייב את עצתכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת ירידת ערך זה הכל תלוי כמה זמן תחזיק את הרכב, אם לתקופה של שנתיים שלוש אז לדעתי תספוג ירידת ערך גבוהה, ואם לאזור החמש שש שנים אז הירידה כבר לא תיהיה רלוונטית.

ולגביי תחלופה, יש סיוויק או לנסר 2008/9 ורק תרוויח, הם שומרים יופי של מחירון, לשנהם כוח דומה (140 כ"ס) והם מאובזרים טוב, וגם נראים טוב, וגם למכור אותם יהיה יותר קל מלמכור פיאט (לא מזלזל בפיאט) כי באמת כמו שאמרת שהנהג הישראלי שומע פיאט והוא מתרחק, לעומת רכב יפני שהנהג הישראלי מאוד אוהב.

אבל חיים רק פעם אחת, ואם האוטו הזה עושה לך את זה, ומעלה לך חיוך כל פעם שאתה רואה אותו, אז תקנה ותיהנה מבלי לחשוב על הירידת ערך או הקושי בלמכור.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שאני מתכוון להישאר עם הרכב לתקופה של בין 4-5 שנים.

אם אפשר לשאול למה לאחר תקופה כזו הירידה היא פחות חשובה?

הרי אם תרכוש רכב אחר באותו שנתון ובאותו סכום וההבדל יהיה 10 אלף שקל זה משמעותי לא?

ואגב, יש רמות גימור בבראבו.. ה2010 נכנס לי בתקציב בכלל?

ואגב הדגמים שציינת הם משפחתיות.. פחות בא בחשבון. אני צעיר עם בת זוג כרגע , מחפש יותר קומפקטיות ויותר חסכון בדלק.

עוד שאלה, איך הגירסה הידנית? עדיפה? יש למישהו ניסיון איתה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההפרש בערך בין הבראבו שמתרסקת יחסית במחירון לבין יפאניות מקבילות יהיה סביבות 10K בעוד 5 שנים.

זה לא בגלל שהרכב גרוע, אלא בגלל שהוא כמעט ולא מכר. אני מניח שיש התרסקות דומה לרכבים כמו דייהטסו מאטריה, יונדאי מאטריקס ועוד כאלה שלא מכרו כמעט כלום.

עכשיו, כדי לגלות שהסיפור לא כזה גרוע, תשווה ביטוח של סיביק לבראבו, תגלה את ההפרש השנתי עבורך, תכפיל ב-5 ואת זה תקזז מירידת הערך.

לגבי חיסכון בדלק - פה אני לא בטוח אם יש כזה, מדובר ברכב עם מגדש והוא לא בהכרח חסכוני בהרבה מסיביק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי חיסכון בדלק - פה אני לא בטוח אם יש כזה, מדובר ברכב עם מגדש והוא לא בהכרח חסכוני בהרבה מסיביק.

בנסיעה רגילה יש הפרש משמעותי בגלל התיבה הרובוטית עם 6 הילוכים.

דני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון אישי: בנסיעה בינעירונית רגועה מאוד, הבראבו יכולה להגיע לצריכה של 1:16. אם הולכים לקיצוניות השניה, הצריכה תעמוד על משהו באיזור 1:8.5, אבל אני מראש מזהיר שכדי להגיע לזה אתם תאלצו להעמיד את הרישיון שלכם בסכנה ברורה ומיידית.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק שואל, האם זאת ההשקעה הכי טובה שאני יכול לעשות בסכום הזה עם הדרישות שלי?

ידני או רובוטי ? מה עדיף? ואיזו רמת גימור נכנסת לי בתקציב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נשאל ככה, האם נהגת על הבראבו הרובוטית?

אם לא נהגת, תזמין נסיעת מבחן קודם לכן.

חפש בפורום על פיאט ותיבה רובוטית, תמצא שיש לו מעט פוסטים על זה ועלות התיקונים לא זולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן נהגתי באחת כזו... האמת נהנתי. הבנתי את זה שהעולם מחולק לשתיים- אלו שאוהבים ואלו ששונאים.

אני בטח חופר אבל קשה להגיע להחלטה ובטח למצוא פיאט כזו גם לא קל.. אנשים לא מוכרים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת ירידת ערך - אתה רק מרוויח. אתה תקבל בראבו חדשה יותר מאשר יפנית "מבוקשת" באותו מחיר. מה שתפסיד במכירה קטן יותר ממה שאתה מרוויח בקנייה מכיוון שהירידה החזקה יותר בשנתיים הראשונות. ככה שכלכלית זו בחירה טובה. מבחינת נהיגה, באמת שאין בכלל מה להשוות בין בראבו ללנסר שנזכרה, בלי קשר לכוח סוס על הנייר התחושה היא כאילו שהבראבו זריזה ומלאת חיים פי 3 בערך מהלנסר. הסיוויק, איפשהו באמצע. אבל באמת שאין שום סיבה להסתכל לכיוון הזה. הפיאט אמינה ואיכותית, הגיר הידני כמובן מומלץ למי שלא חייב אוטומטי אבל הרובוטי בסה"כ לא רע בכלל.

ערן | חבר IAROC - הבית לבעלי וחובבי אלפא רומיאו* - נפגשים כל יום שישי בהרצליה פיתוח!

*וגם אבארט :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4349 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...