Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום שנתיים איביזה SC ידני 1.6

orankohn
שימו לב! השרשור הזה בן 4363 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

האיביזה הכתומה הידנית - דגם SC מנוע 1.6 - סיימה שנתיים ברשותי וזה עתה עברה טסט וטיפול שנתיים גדול.

במצטבר הרכב נסע מעט (יש לי רכב נוסף לרוב השימושים המשפחתיים) ולאחר שנתיים גמע רק 13,150 ק"מ.

הרכב נשמר בקפדנות וננהג באופן אחראי ושקול.

להלן סיכום עלויות ואמינות :

1. צריכת דלק לשנתיים - מחצית הנסיעות בינעירוניות ואופי הנסיעות רגוע למדי - 988 ליטר ולפי חישוב ממוצע צריכה של 13.22

ק"מ לליטר.

2. היסטוריית טיפולים ואמינות :

* לאחר המסירה נתגלה שמגב אחורי אינו פועל . תוקן במסגרת אחריות צ'מפיון - הוחלף מנוע מגב אחורי לחדש.

* ק"מ - 3200 חודש שישי בכביש - רכב לא מניע עקב מצבר חלש לאחר 10 ימים ללא נסיעה - הותנע ע"י כבלים.

בוצע במוסך צ'מפיון ירושלים טיפול עלום במצבר . מאז אין בעייה , אפילו לאחר שבועיים מתניע היטב.

באותה הזדמנות בוצע עידכון תוכנה מחשב - לא ברור לצורך מה , ובוצע תיקון יזום (RECALL) של החלפת ידית קיפול כסא

(לא שהייתה איזושהי בעייה ידועה לי...).

* ק"מ 6515 - טיפול שנתי במוסך "המכונית" ירושלים (מורשה צ'מפיון) .

החלפת שמן מנוע ומסנן שמן, ביקורת כללית שנה ראשונה. עלות 650 ש"ח.

* ק"מ 7200 - הוספת 300CC נוזל קירור G12++ להשלמת מפלס.

* ק"מ 13142 - טיפול שנתיים גדול במוסך ה"מכונית". ("טיפול 30,000" ק"מ לפי מפרט יצרן).

בוצעה בקרה כללית + ממוחשבת - ללא תקלות.

החלפת שמן מנוע , מסנן שמן , מסנן אויר, נוזל בלמים מלא, תכשיר ניקוי בנזין .

עלות - 1,500 ש"ח.

מעבר לאמור לעיל לא היו שום בעיות אמינות או תקלות. מפלס השמן אינו זז כלל מקו ה - MAX בין הטיפולים.

מבחינת רעשים / קרקושים/ צקצוקים - אין שום בעייה כמו מהיום הראשון. איכות הפלסטיקה / חומרים גבוהה וראוייה לציון.

אין שום בלאי או שחיקה נראית.

למשל, המגבים המקוריים לאחר שנתיים מנגבים מצויין כמו בהתחלה.

צמיגי הפירלי P7 215/45/16 מגלים סימני סדקים קלילים בדפנות , לא ניכרת שום שחיקה בחריצים.

הצבע הכתום עדין ודורש שימור בווקס איכותי - מטופל כל 3 חודשים בווקס HARLY קרנובה.

בסה"כ - בנתיים רכב אמין ואיכותי.

אם משהו מעוניין בחוות דעת מהיבט אחר - נא לבקש.

IMG_9975.jpg

IMG_9958.jpg

IMG_9960.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אתה עושה את הטיפולים במוסך "המכונית",

אבל אם יש בעיה או שצריך להפעיל אחריות הולך לצ'מפיון המרכזי?

אי אפשר לעשות את הדברים הללו גם אצל שאול?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראית נהדר בכתום.

בכללי אני חושב שהצבע של כלל האיביזות דיי עדין, ככה שמאוד חשוב לשמור אם רוצים להישאר עם מראה חדש..

Yondalar, אין בעיה לממש אחריות במוסך המכונית..

אני עשיתי זאת עבור חדירת מים לאחד הפנסים, שהוחלף במסגרת אחריות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניראית מצוין,הצבע מאוד הולם אותו.

אתה מנקה לבד את המנוע?

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיכום מפורט מאוד, כל הכבוד.

עלות הטיפולים לא פחות ממטורפת.

לשם השוואה, טיפול של החלפת שמן [mobile1] + מסנן וביקורת כללית עלה לי 300 ש"ח במוסך מורשה.

טיפול גדול על פי המפרט שציינת עלה לי קצת יותר מ-500 ש"ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הייתי רואה את הרכב הזה על הכביש מיד הייתי אומר לעצמי שכנראה בשבוע האחרון היא נמסרה לקונה.

עריכה: זה נחשב עלות טיפולים גבוהה? דווקא מאוד מניח את הדעת, ציפיתי לעלויות יותר גבוהות ברכב שממותג כ״יקר לאחזקה״

אז: פיאט פונטו 1999 1.2 כ"ס (אוטו זה מטוס)

אז פחות ישן: רנו מגאן 1.6 16V (מכירים אותי במוסך)

אז הרבה יותר קרוב להיום: אופל אסטרה 1.4 טורבו ENJOY PLUS (מה זה סחירות?)

היום: בעיקר רכבת תחתית אבל גם קצת טראם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראית מעולה!!

שלנו בת שנה עם 16 אלף קילומטר,חוץ מטיפול גם ברוך השם שום תקלות!!!

אבל הצבע הכתום, מדהים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת יש צורך לעשות טיפול גדול ויקר- 30,000 כשהרכב עבר רק 13142 ?

אני זוכרת שכשהייתה לי פיג'ו ושם עושים טיפול כל 30 אלף, ופעם בשנה הייתי באה רק לבדיקה שהכל תקין, עד שהייתי מגיעה לקילומטרז' (או קרוב אליו).

נראה לי מאוד יקר לשלם 2150 ש"ח לטיפולים בשביל לעבור 13142.

הפאביה נמכרה.:-(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה שהסבת את צומת ליבי שיש ריקול לידיות של הורדת המושבים אני אעלה את זה בטיפול הבא שאעשה לרכב.

כמו כן מה הייתה הסיבה לעידכון ?

JVC KW-AVX836

Hertz HSK-165XL @ Celestra FA475x

DC Audio Level 5 m2 12 inch @ DC Audio 3.5K

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע אני לא יודע מה אתכם ועם מה אתם רגילים אבל ברגע שראיתי שטיפול כזה קטן כמו שציינת מגרד את האלפייה חשכו עיני :?

"יוסי פרנקוס- איך לעשות טעויות של טירון ואז להתמודד עם זה ולקום על הרגליים" (לרכישה בכל חנות ספרים בערך יומיים אחרי שאני אמות)
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מספר התייחסויות לדברים נכונים שנאמרו כאן :

* היות וקיבלתי את הרכב בצ'מפיון המרכזי בירושלים הרי באופן טבעי נגשתי לשם לתיקון האחריות הראשוני של המגב , ובהמשך

לבעיית המצבר. באמת שאין לי שום טענה מהותית לטיפול ולשירות של המרכזי בירושלים , למעט הרגשה של "בית חרושת" .

דוגמא : כפי שסיפרתי הרכב לא הניע בחודש השישי לאחר שבועיים מנוחה (הונע בכבלים) . לאחר שבאתי לקבלו במוסך

הפקידה אמרה "טופל באחריות". שאלתי מה הייתה הבעייה וכיצד טופל . המתן - אקרא ליועץ השירות. גם הוא אמר טופל, הכל תקין.

מה בוצע ? למרות רצונו לא ידע להגיד בדיוק. שאלתי מה טיב עדכון התוכנה שבוצע באותו אירוע. תשובה - זו הוראת היצרן וכך צריך.

למרות רצונו לא ידע לפרט.

* בעקבות המלצות חמות ב CARSFORUM החלטתי להמשיך בטיפולים שוטפים במוסך השני בירושלים שהוא עשירית גודל, משפחתי

ועם יחס אישי ומקצועי כאחת. (מוסך "המכונית").

* בהחלט מסכים שעלות הטיפולים השוטפים אינה זולה , ואפשר להגיד יקרה. מצד שני אין לדעתי הרבה מה לעשות.

ידוע שניתן לבצע טיפול מקביל במוסך שאינו מורשה יבואן בעלות נמוכה בהרבה , אבל אז מפסידים מספר יתרונות , והעיקרי

סיכון מימוש האחריות לשנה השלישית , שהיא כידוע אחריות של רצון טוב של היבואן.

* הגיוני שנראה מוזר לבצע טיפול 30,000 (יקר) בק"מ 13,000 אבל אילו הוראות היצרנים - טיפול לפי קילומטראז' או זמן

מה שבא קודם. (בסיאט כל שנה , יש יצרנים שאומרים כל שנתיים).

* בהחלט שאשקול בעתיד לבצע טיפולים במוסך מומלץ שאינו מורשה יבואן - כגון מוסך רון , אפילו שאינו קרוב אלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רועי5 - לגבי מפלס נוזל קירור :

אני כמובן מקפיד על מעקב מפלסי נוזלים באופן קפדני ורצוף. אכן בטיפול השנתי הראשון בק"מ 6,500

הסבתי תשומת לב מנהל המוסך שמפלס נוזל הקירור קרוב לפס ה - MIN. הוא טען שזה תקין , אין מה להוסיף כי זה לא על המינימום

ובכל מקרה זה בבדיקה קרה , לאחר נסיעה והתחממות הנוזל מתפשט ומגיע קרוב ל - MAX. ואכן זה כך.

בכל מקרה לאחר 700 ק"מ מהטיפול החלטתי בכ"ז להשלים גם במפלס קר קרוב לקו העליון והוספתי 300CC של G12++.

מאז עברה שנה ו 6000 ק"מ והמפלס כלל לא ירד אפילו במעט.

הסבר מלומד לתופעה הופיעה בפורום , התמקד בהסברי מרק10 :

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=414090&highlight=%D7%9E%D7%A4%D7%9C%D7%A1+%D7%A0%D7%95%D7%96%D7%9C

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

* לאחר המסירה נתגלה שמגב אחורי אינו פועל . תוקן במסגרת אחריות צ'מפיון - הוחלף מנוע מגב אחורי לחדש.

בקרת האיכות של סיאט לוקה בחסר, וזה משהו שדי מעצבן.

ב-2004 כשקיבלנו את הטולדו, המזגן קירר בדיוק יום אחד. אחרי שהרכב היה רק מספר ימים על הכביש, התברר שלא היה גז במזגן כלל. אחרי שהעניין טופל המזגן לא עשה בעיות מאז, מה שאומר שהרכב יצא מהמפעל ללא גז במערכת המיזוג. אותו דבר לגבי המגב - הם לא בודקים במפעל תקינות מכלולים? אין להם איזה צ'קליסט שהם עושים על מנת לדעת שהרכב יוצא מהמפעל כשהוא פיקס?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4363 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...