Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיאט לאון FR או פולקסווגן גולף GTI?

Userr
שימו לב! השרשור הזה בן 4381 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני כבר מבולבל, לא יכול ככה יותר.

שני המכוניות בשנתונים 2007-2008, מה לקחת ?

עדיפות - יוקרה, איכות, מומנט, שותה דלק 1 ל10 גג (?) והכי חשוב - חווית נהיגה. ( אם זה האצה, אם זה מומנט, אם זה היגוי יתר וכו' )

מה יקר יותר לאחזקה? מה הייתם לוקחים תכלס? תפרטו.

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 48
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הגולף היא מכונית שלמה יותר, איכותית יותר, יוקרתית יותר (עניין תפיסתי, אבל שיהיה). המנוע זהה ולכן גם הביצועים והצריכה דומים.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגולף היא מכונית שלמה יותר, איכותית יותר, יוקרתית יותר (עניין תפיסתי, אבל שיהיה). המנוע זהה ולכן גם הביצועים והצריכה דומים.

למה אתה חושב ?

סיאט לאון FR באה עם אבזור "ספורטיבי" הכוללת את מושבי ספורט, לוח שעונים מיוחד וכו'

לעומת GOLF GTI שלא באה עם כל החבילת אבזור ספורט, תקן אותי אם אני טועה.

הכי חשוב בשבילי, מה זול לאחזקה משניהם ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה חבילת אבזור ספורט? תאמין לי שהגולף מרגישה יותר מושקעת ויותר איכותית מהליאון (וגם יותר ספורטיבית). הא הנוסעים בGTI מאוד שונה מהגולף הרגילה. יש לה מושבים מיוחדים (ומעולים), לוח שעונים שונה לגמרי, הגה שונה, דוושות שונות וכו'.

בלי ספק הGTI עדיפה (אני בעלים של אחת), מה גם שבשנים האלו היא הייתה זמינה עם DSG והליאון הייתה ידנית בלבד.

המנוע זהה בשתיהן, רוב המכאניקה דומה והשוני העיקרי הוא בכיול. הגולף מהשנים האלו היא קניה מאוד מוצלחת, ולדעתי האישית מציעה חוויית נהיגה טובה יותר מאשר הGTI החדשה (פחות מלוטשת, יותר מרגשת).

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עלויות אחזקה - צפויות להיות דומות כיוון שהמכלולים דומים. בדוק הבדלים אפשריים במחירי הביטוח (בטח לא מאוד משמעותי).

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

DSG זה חסרון נכון ?

שמעתי מלא תקלות...

יש אותה בידני ובDSG.

לא הייתה לי בעיה אחת עם הDSG עד היום (80 אלף קילומטר), מצד שני אני שומר על הגיר בשביל שגם לא יהיו בעיות. יש אנשים שהיו להם בעיות, יש כאלו שלא. מבחינתי הDSG זה אחד היתרונות הבולטים של האוטו, מצד שני אם משהו מתקלקל, זה לא זול לתיקון (סביב עשירייה). אם הייתי קונה חדש זה היה רק DSG בלי לחשוב פעמיים, במשומש זה תלוי ממי אתה קונה ומה מצב האוטו.

ביטוח 4K למקיף ו1700 לחובה, צריכת דלק שנעה סביב ה1:10 במשולב אם אתה רגוע - בערך כמו משפחתית גדולה. האוטו צריך דלק 98, למרות שהוא יסע גם עם 95. אמין למדי, יש כמה מחלות ילדות ידועות שנפתרו מאז שהוא יצא לשוק. בדגם 2007 יש חיבור USB למערכת, ב2008 אם אני לא טועה החליפו את זה בצ'יינג'ר (כמובן שעדיף הUSB). טיפולים בערך כמו של גולף רגילה (הבלמים משותפים עם הגולף TDI, למשל) אלא אם אתה לוקח DSG ואז יש הוצאה של משהו כמו 1000 ש"ח נוספים פעם ב60K קילומטרים.

האוטו אצלי חמש שנים מאז שקניתי אותו חדש ויש לזה סיבה טובה - לא מצאתי שום דבר ראוי לקנות במקומו עד היום (פרקטי, מהנה, לא מושך תשומת לב, DSG - לא רוצה ידני ולא רוצה אוטומט) ומבחינתי הגולף 6 היא ירידה ברמה, לא עליה (מנוע פחות טוב, בקרה לא מתנתקת עד השנה, היגוי מנותק יותר - יותר סטרילית).

יש גם S3 בשנתונים האלו אם התקציב שלך מאפשר. אני מעדיף את הגולף (מהנה יותר, פרקטית יותר, קלה יותר ובשנים המוקדמות האודי הייתה זמינה רק כידנית) אבל הרבה מעדיפים את האודי (חזקה יותר, הנעה כפולה, מותג).

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

DSG זה חסרון נכון ?

שמעתי מלא תקלות...

חסרון?

ה-DSG בגולף בעל 6 הילוכים ונחשב לאמין.

מה אתה מחפש ידני או DSG?

אני מעדיף ידני בכל מצב השאלה מה אתה.

הביצועים דומים.

מבחינת יוקרה- הגולף איכותית יותר ובעלת תדמית טובה יותר.

כנראה אתה מתכוון ללאון קופרה(240 כ"ס) שמאובזרת במושבים מצויינים סטייל באקט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אותה בידני ובDSG.

לא הייתה לי בעיה אחת עם הDSG עד היום (80 אלף קילומטר), מצד שני אני שומר על הגיר בשביל שגם לא יהיו בעיות. יש אנשים שהיו להם בעיות, יש כאלו שלא. מבחינתי הDSG זה אחד היתרונות הבולטים של האוטו, מצד שני אם משהו מתקלקל, זה לא זול לתיקון (סביב עשירייה). אם הייתי קונה חדש זה היה רק DSG בלי לחשוב פעמיים, במשומש זה תלוי ממי אתה קונה ומה מצב האוטו.

איך שומרים על גיר DSG?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך שומרים על גיר DSG?

זה תשאל את פולקסווגן... אני יודע רק איך אני שומר על הגיר. בלי העברות תחת פול גז בין ראשון לשני, בלי הורדה ידנית לראשון לעולם (אם אני מגיע לרמזור, לתת לגיר להוריד לבד), לא לשחק עם הגז באמצע העברה (בהילוכים הנמוכים הגיר לפעמים מתבלבל ומכניס מכה די רצינית), ובלי קיקדאונים. אני נוסע 99% מהזמן במצב הידני ומשתמש בשליטה מההגה, אז כל זה מאוד טבעי. בנתיים עובד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיעות מבחן אישיות שלי בשני הרכבים

1. סיאט לאון מאובזרת יותר מ- GTI , חיישני רוורס, מראות מתקפלות ומתכהות, בקרת שיוט וכו'.

2. FR לוקה בחסר בהתנהגות כביש מול GTI, מתבטא בכניסה לפניות עם תת היגוי.

3. GTI יותר "משפחתית", מתבטא בתאי איחסון, תא מטען מעט גדול יותר, שקט בתא נוסעים, עדיין חווית נהיגה יותר טובה מ- FR.

4. FR זולה יחסית ל- GTI וניתן להוריד במחירון שלה עוד, תלוי במצב הרכב והמוכר שלו.

5. יחסית מכיוון ש- FR זולה יותר היא פונה לקהל צעיר יותר ומכאן כאשר נוהגים ברכב צעירים יותר, שומרים פחות על הרכב (יחסית)

שוב כל זה יחסי, אני אישית מכיר צעירים אשר מחזיקים רכבים אלו ומלקקים אותם.

תשאל את עצמך מה הצרכים שלך ? האם אתה בן אדם של קו ישר או פניות, ביצועי מנוע ותאוצה זהים.

אתה מחפש אוטו שישמור ערך או רכב של לקנות בזול ולמכור בזול.

בכל מקרה שני רכבים אלו מעולים לנהיגה, איכותיים מאוד עם הבדלים כפי שציינתי.

שוב, זו דעתי האישית ואין בה כדי לפגוע באף אחד.

תיהנה.

עזוב הכל תן בימנית :lol::lol::lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיעות מבחן אישיות שלי בשני הרכבים

1. סיאט לאון מאובזרת יותר מ- GTI , חיישני רוורס, מראות מתקפלות ומתכהות, בקרת שיוט וכו'.

2. FR לוקה בחסר בהתנהגות כביש מול GTI, מתבטא בכניסה לפניות עם תת היגוי.

3. GTI יותר "משפחתית", מתבטא בתאי איחסון, תא מטען מעט גדול יותר, שקט בתא נוסעים, עדיין חווית נהיגה יותר טובה מ- FR.

4. FR זולה יחסית ל- GTI וניתן להוריד במחירון שלה עוד, תלוי במצב הרכב והמוכר שלו.

5. יחסית מכיוון ש- FR זולה יותר היא פונה לקהל צעיר יותר ומכאן כאשר נוהגים ברכב צעירים יותר, שומרים פחות על הרכב (יחסית)

שוב כל זה יחסי, אני אישית מכיר צעירים אשר מחזיקים רכבים אלו ומלקקים אותם.

תשאל את עצמך מה הצרכים שלך ? האם אתה בן אדם של קו ישר או פניות, ביצועי מנוע ותאוצה זהים.

אתה מחפש אוטו שישמור ערך או רכב של לקנות בזול ולמכור בזול.

בכל מקרה שני רכבים אלו מעולים לנהיגה, איכותיים מאוד עם הבדלים כפי שציינתי.

שוב, זו דעתי האישית ואין בה כדי לפגוע באף אחד.

תיהנה.

דעתך אכן אובייקטיבית ונכונה רק רציתי לתקן ולהוסיף:

1.משפחתית- הלאון מרווחת יותר ומשפחתית יותר בצורה דיי מובהקת.

2.הלאון שעברה "מתיחת פנים" ב-2009 שונה מבחינת התנהגות. המתלים כויילו מחדש והרכב אף הונמך בגרסאת FR.

הקופרה בעלת תת היגוי רציני, ה-FR דומה בהתנהגות ל-GTI.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דעתך אכן אובייקטיבית ונכונה רק רציתי לתקן ולהוסיף:

1.משפחתית- הלאון מרווחת יותר ומשפחתית יותר בצורה דיי מובהקת.

לא רוצה להיכנס לויכוח משום שאני אוהב את שני הרכבים, ומשום שה- FR היא - במחיר שלה - לדעתי הרכישה הטובה ביותר אם אין לך אישה שמתעקשת על רכב חמישה כוכבי בטיחות, אבל משפחתית יותר מהגולף היא ממש לא.

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4381 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...