Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ככה זה שאוהבים[עוד משוגע עם אלפא מזדקנת בסיכום תקופה]

Filius_Dei
שימו לב! השרשור הזה בן 4379 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מעטות הפעמים ב30 ומשהו שנות חיי כזכר מן המניין שבהם יכולת לתפוס מבט מתרגש על פרצופי. אומרים שזאת בעיה מולדת,מעין פגם בלידה של בן האנוש הזכרי,שמונע ממנו להביע רגשות,שלא נותן לו לשחרר דמעת אושר,גם אם לפעמים הוא ממש רוצה.

והנה אני עומד מולה,והמבט בעיניים מסגיר אותי.מבט של התרגשות,התפעלות,הבלבול הזה של האם באמת אני בחרתי בה או שבעצם זה הפוך.

קשה להוריד לכתב סיכום חווית נהיגה באלפא רומיאו בלי להיסחף לקלישאות. גדולים ומנוסים ממני ניסו זאת ללא הצלחה, הנסיון להסביר מה בעצם כל כך מיוחד ביצרן האיטלקי הזה,שכל מכונה שיוצאת משעריו כאילו מצוידת בתכונה האנושית כל כך הזאת שנקראת נשמה.

אבל הנה אנחנו,חצי שנה שעברה לה מהר מהצפוי,והגיע הזמן לסיכום קצר.

אמנם היא לא האלפא הראשונה בבעלותי,אבל היא הראשונה שהצליחה לרגש אותי,היא זאת שהסבירה לי מה זה

להיות אלפיסט. המשוגעים האלו שתמיד הסתכלתי עליהם מהצד במבט חצי שואל חצי מזלזל, התמהונים האלו

עם האהבה העיוורת שלהם לכלה שביום טוב מצליחה להסתיר את חלקיה המתפרקים וביום פחות טוב משילה אותם לצד הדרך.

אבל הנה,עכשיו זה תפס גם אותי,ואין לי בעיה להודות בכך. גבירותי ורבותיי,אני תמהוני. תמהוני עם אלפא אדומה.

הכלה,ילידת 97,חגגה לא מזמן 15 אביבים על כבישי ישראל ו200K ק"מ, והזמן נתן אותותיו,בעיקר לאור הזנחה קלה שעברה בשנתיים לפני שנפגשנו.

אז פירקנו ושיפצנו את אטם ראש המנוע שדלף.החלפנו משולשים,וריאטורים,פלאגים,שמנים ועוד כמה קשקושים כדי להחזיר לה את הברק שכל כך מגיע לה.

אמנם העבודה לא הושלמה לה,הסאנרוף עדיין מסרב לעבוד,הבולמים נותנים אותותיהם על סוף חייהם הקרב ובא,וצנרת לא מקורית שנלקחה מגרסת הבוקסר והורכבה על הכלה ע"י אחד מבעליה חסר הטעם(וכנראה גם הממון) ממתינה להחלפה באחת חדשה ומשודרגת.

אפילו שם כבר יש לה,לכלה. אנטונלה. כיאה למאהבת איטלקיה.

כבר היו לי גדולות ממנה,חזקות ממנה וגם חדשות ממנה,ונכון שהיא לא הייתה מושלמת גם שיצאה משערי המפעל עם הניילונים,בעיקר בגלל כמה מהנדסים איטלקים שכנראה עישנו משהו ביום שהיא תוכננה, אבל המכלול השלם שלה הוא כזה שמאפשר לך לסלוח לה על הכל. רק תמצא כביש מפותל,ריק ככל האפשר,ותן לה להוביל אותך אל האושר,אל גן העדן של חובבי הרכב והנהיגה.

ההגה שלה,כאילו שנלקח מחלום רטוב של אנזו פרארי על הרכב המושלם,נותן לך להוביל את הדרך בחדות שאופיינית רק לאלו הנוהגים על 2. הצליל שבוקע ברגע שאתה מדביק את דוושת התאוצה לרצפה גורם לך לכבות את הרדיו ופשוט להקשיב לקונצרט שממלא את חלל הרכב. כל כך כיף,כל כך נכון,איפה היית עד היום אני שואל אותה.

והיא בשלה,ממשיכה לחתוך את הסיבובים בנינוחות לא אופיינית. מתוך 153 הסוסים הרעננים שיצאו מהמפעל אולי לא שרדו כמה עד היום,אולי חלקם התעייפו בדרך,אבל גם כיום היא מורידה מספיק כוח לאספלט כדי למשוך אותך קדימה בקצב שגם חדשות ממנה יתגאו להתהדר בו.

זהו,בינתיים. הסיפור אינו נגמר,הוא רק מתחיל,אבל גם בדרך הארוכה למטרה חשוב לעצור לפעמים,להסתכל אחורה,וגם על ההווה,ופשוט להיות גאה,וגם להינות ממה שהספקנו עד עתה.

אומרים שהאהבה עיוורת,ואולי זה נכון. אז את התמונות שלה אני אשאיר לשיפוטכם.

IMG_20120220_163852.jpg

IMG_20120220_163733.jpg

IMG_20120220_163814.jpg

IMG_20120220_163826.jpg

IMG_20120220_164006.jpg

IMG_20120220_163905.jpg

"that is petrolhead heaven,

and as we've always maintained,the only way you can get there,is in an alfa romeo"

jeremy clarkson - top gear

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היא נראית מעולה לגילה, והיא אפילו לא עד כדי כך זקנה :)

אחרי שתסיים עם המכניקה, קח אותה לדיטיילינג. הצבע הזה זועק להתעורר מחדש!

תהנה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב הראשון שבו נהגתי לאחר שהוצאתי רשיון היה אלפא 33 1.7 שנת 92. הוא לא היה שלי, אבל למשך כחצי שנה הייתי ה"אפוטרופוסית" שלו. הבולמים הקדמיים היו גמורים, המנוע מזייף, המזגן יצא לפנסיה, וזה רק מה שהצלחתי להבחין בו בתור נהגת חדשה... אבל מה- כ"כ נהניתי לנהוג בו שחיפשתי לעצמי תירוצים לצאת מהבית. כיף של אוטו, וסביר להניח שהיום, לאחר נסיון רב יותר, הייתי מעריכה אותו אפילו יותר.

אבל-

מודה ומתוודה, מעולם לא הצלחתי להתחבר לאלפא באדיקות של המשוגעים לדבר.

ולמרות זאת- ממש כיף ומעלה חיוכים לקרוא מישהו שכן מתחבר ל"שיגעון" הזה, ובכלל לרכב לא טריוויאלי בנוף הישראלי.

תן לה חיים טובים :)

מתניידת בפג'ו 206 1.4 ידנית שנת 2004 ( 1 2 3 4 5 )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האלפא שלך מאוד יפה ובצבע הנכון. דיטיילינג או וקס אני חושב היו מוסיפים המון כי הצבע שלה ניראה טוב.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהבתי את הכתיבה שלך ואת אנטונלה. יפיפייה אמיתית שמור עליה וסע בדרכים טובות.

אני לא אוסיף עוד מה שרוב חברי הפורום הציעו על דיטיילינג אבל זה בהחלט דורש.

Peugeot 208GTI 2017 and Hyundai Tucson 1.6T 2019. 😀

Hyundai Tucson 2.0L Open sky 2016-2019- Sold Hyundai Elantra 2006 2.0L 2006-2016-Sold, Peugeot 206XS 2015-2021 Sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור אחד שהחזיק ברכב כזה במשך שנתיים, לא נותר לי אלא להזדהות ולהסכים עם כל מילה שכתבת.

אגב, שושנת העמקים?

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

אהבתי לקרוא.

למיטב זכרוני מכרת 147 2L ידנית, לא?

מה אתה יכול לספר על ההבדלים?

אני התלבטתי קשות בין TI מצויינת של הבחור עם התלת אופן (בגרסה מוקדמת) בסמלון, שתי הודעות מעליי,

או להתקדם קצת ליותר חדש. במקרה צצה הזדמנות שמורה ומתוחזקת ל-147 2L ידנית שאני מאוד נהנה ממנה,

אבל תמיד תוהה "מה היה אם".

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם על התגובות והמחמאות. רומנים עוד לא התחלתי לכתוב,אבל אולי בעתיד,מי יודע.

מה שלא נעלם מעיניכם גם לא נעלם מעיניי,דיטיילינג בהחלט ייעשה לצבע,כמו שאמר GOLF ברגע שפחות או יותר תסתיים עבודת המכניקה.

אלעד ,חד אבחנה,אכן זה המקום.

itay, אכן הייתה ברשותי 147 2 ליטר ידנית במשך כשנה. לצערי למרות כל המחמאות שניתנו לה אני פחות התחברתי לדגם.

המתלים הרגישו לי רכים מדי,הורדת הכוח לגלגלים הרגישה לי לא החלטית מספיק,ובכלל הדינמיות של הרכב יותר שידרה סע רגוע ותהנה מהנוף,עזוב אותך ללחוץ על הדוושה,זה עולה הרבה כסף הנוזל הזה שמניע אותי.

ה146 מרגישה יותר ממוקדת,יותר ספורטיבית,ויותר חדה שזה מגיע לנהיגה פרופר. ל147 יש המון יתרונות אחרים,אבל הם פחות דיברו אלי ולמה שאני מחפש.

"that is petrolhead heaven,

and as we've always maintained,the only way you can get there,is in an alfa romeo"

jeremy clarkson - top gear

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני זוכר בשנת 85 שאחי חלם על אלפא סוד,היה משוגע על האוטו, אחי שחסך קנה אלפא סוד 82 לבנה יפיפייה יד שנייה מאיזה זקן חובב אלפות, נסע עליה יומיים חזר על גרר

תיקן , נסע עוד קצת נתקע

וככה היו החיים שלו

האוטו תמיד נסע לאן שרצה אבל אף פעם לא היה לו כוח לחזור לבית

ולא נדבר על החלודה שהאוטו היה מקבל

ואחי

הוא השתגע אבל כבר לא על אלפות

הוא התחיל לשנוא אלפות

עד שיום אחד הוא וחבר נסעו נסיעה לים ונקלעו לתאונת שרשרת קלה והאוטו התקמט עליהם והיה צריך לחתוך את האוטו

מאז אחי לא מוכן לשמוע על אלפות

אבל אין מה

המכוניות האלה יפייפיות ברמה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת חלודה ואמינות מאז שאלפות הפכו להיות פיאט המצב השתפר לטובה בעשרות מונים וכך גם הבטיחות. יותר אין חלודה גם על אלפות בנות 20 (אלא אם כן הרכב עבר טראומה שלא תוקנה כמו שצריך אבל אז זה כמו לכל רכב). אלפא 145/146 מבוססות על פיאט טמפרה, זה לא שלדה מפיתוח עצמי של אלפא (לאומת 75 ו33).

מחלודה ואמינות של אלפא נישארו רק סטיגמות.

אלפא 164 שהייתה לי הייתה די אמינה עם 282Kק"מ+. היא שמרה על החיים של מי שלקח אותה ממני וגמרה את הקריירה שלה על הכביש בתוך איזה קיר. ולא היה צריך לחתוך אותה כדי להוציא את האנשים.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהבתי את הכתיבה וגם את האלפא, אבל אני משוחד :-)

ראובן, חבר מועדון אלפא רומיאו קלאסיק ישראל

בפייסבוק: ALFA ROMEO CLASSIC ISRAEL

נפגשים בימי שישי ביכין סנטר פ"ת החל מ-16:30

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4379 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...