Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אופל קורסה 1.4 ידני

roshel
שימו לב! השרשור הזה בן 4390 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

היום הזמנתי אופל קורסה ידנית 1.4 עם המבצע שהיה שקיבלתי מערכת מולטימדיה מיגון וחישנים

וגם נתן לי צבע מתנה ב-86,000

מה אתם אומרים על הרכב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נוהג על הקורסה (ידנית) כבר כחודש וחצי מאז שקיבלתי את שלי. יש לי גם את מערכת המולטימדיה אבל בלי חיישני רוורס. אני בסה"כ מאוד מרוצה מהרכב. הוא חזק יותר מהמתחרות הזולות יותר שלו (אני קניתי במבצע הסתדרות המורים בזכותה של אמא שלי, ככה שההפרש מבחינתי יצא די מינורי) ולפי נסיעות המבחן שעשיתי (וגם מנסיעה על פיאסטה 1.2 ידנית חדשה של אחותי) ההבדל מורגש. הבאסה היחידה בדגם הידני לדעתי הוא עניין חלונות החשמל שמגיעים בהתקנה מקומית, בניגוד לדגם האוטומטי. אני באופן אישי קצת התבאסתי מזה (אבל בכל זאת בחרתי את הרכב הזה, בגלל יתרונותיו האחרים) ואז כשקיבלתי את הרכב הוא הגיע עם החלונות המקוריים מהיצרן (בנסיעת המבחן נהגתי גם באוטומט וגם בידני, ככה שאני יודע בדיוק איך זה נראה) אז הייתי ממש מבסוט. אולי אצלך זה גם יהיה ככה.

המערכת מולטימדיה ממש סבבה. הGPS עובד מעולה (בחיים לא היה לי GPS שננעל כ"כ מהר על לווינים) וגם איכות השמיעה בBT לשני הצדדים היא מצויינת. חבל רק שהמערכת מגיעה רק עם שני רמקולים ושני טוויטרים. אולי בעתיד אני אוסיף עוד שני רמקולים מאחורה.

איכות הנסיעה טובה מאוד. ההילוכים נוחים וחלקים והמנוע הוא לא למבורגיני אבל ההפרש מהמכוניות הזולות יותר בהחלט מורגש. מה שממש הדהים אותי הוא שבעמידה זה ממש מרגיש כאילו האוטו כבוי - כלום! שום רעש או רעד הכי קטנים. אני עברתי לקורסה מגולף, והגולף היא כמובן רמה אחרת מבחינת איכות חומרים וגם בניסעה היא היתה שקטה מעט יותר, אבל בעמידה ברמזור אפילו הגולף לא היתה עד כדי כך "לא מורגשת". הנסיעה על הכביש המהיר היא גם ברמה גבוהה (לא שלגולף, אבל בכל זאת) וסה"כ אני מאוד מרוצה מהרכב.

אם יש לך עוד שאלות אז בכיף, ותתחדש!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלת תם? 86 אלף ש"ח זה לא הרבה כסף לרכב 1.4 ידני?

בפחות כסף יש היום סקודה פאביה, פולקסווגן פולו, סיאט איביזה, פורד פיאסטה ואפילו קיה ריו. אבל בלי מערכת מולטימדיה.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפחות כסף יש היום סקודה פאביה, פולקסווגן פולו, סיאט איביזה, פורד פיאסטה ואפילו קיה ריו. אבל בלי מערכת מולטימדיה.

המנוע גם עדיף. 1.4, 100 כ"ס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק היום נהגתי על קורסה כזאת שקנה גיסי, אז ההתרשמות טריה.

ההגה קל מדי לטעמי, נוחות נסיעה על הצד הקשה אך לא חובטת מדי, סבירה בסה"כ. אהבתי את המנוע, גיר סביר בתפעול. מושב נהג מאד קשה, אפילו הפריע לי. זויות גלגול סבירות.

ההתקנה המקומית של החלונות נראית רע, במיטב המסורת של תחילת שנות ה-90. צריכת דלק, לפי גיסי, בסביבות 1:16 בשימוש מעורב אך בינעירוני בעיקרו, זאת על פני 5000 ק"מ.

בגדול - רכב יקר לעומת התמורה. הפלוס המהותי הוא המנוע, היתר לא משהו לכתוב עליו הביתה.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אז ככה סקודה פאביה רכב מכוער, הפולו יותר יקרה בגירסה של ה 5 דלתות הפורד פיאסטה לא נוחה לי בגלל שהמערכת

שם מפריעה לרגל ובנוסף במושב האחורי הגג נמוך מדי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עם צביקה, 86 לאופל נראה לי יקר מאוד. בטח ביחס למה שיש לשוק להציע.

ה5000 שחסכת היום ייטו לצד השני כשתרצה למכור את הרכב.

אסור לשכוח שמדובר באחד הרכבים הכי פחות סחירים בארץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי זו עסקה לא רעה בכלל. מדובר ברכב חזק יותר מכל אלו שנמכרים ב 69999, 75000 וכו'...וגם אין מה לעשות, איכות ההרכבה (למעט חלונות החשמל בהתקנה מקומית) טובה יותר מסקודה פאביה לדוגמה. אני גם לא חושב שכל מה שצריך לחשוב עליו זה סחירות וההפסד במכירה, מי שקונה ככה רכב (במחשבה אם יפסיד עליו כמה אלפים יותר במכירה) עושה טעות לדעתי. אני לא אומר שזה לא שיקול אבל אם זה יהיה השיקול של כולם, תראה רק מזדות על הכביש.

תהנה מהרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך שאני מסתכל על הרכב הזה (והסיבה שגם בחרתי בו, אבל זאת יכול בדיוק להיות הסיבה של מישהו אחר דווקא לא לבחור בו) זה בצורה הבאה: מבחינתי מדובר ברכב מהקטגוריה של הקטנות הזולות (פאביה, איביזה, קליאו, פיאסטה) עם פלוס אחד או שניים. מה הכוונה? כוונתי היא שאין כאן הבדל איכויות לדוגמה באיכות החומרים או הבידוד שתגרום לי להגיד שזה כבר דגם מרמה אחרת שלא שייך לרמת הקטנות בכ-70K. שלא תבינו לא נכון, החומרים אחלה והבידוד בסדר גמור, אבל ברמה של שאר המתחרות כאן. מה הפלוסים? הראשון הוא מנוע חזק משמעותית. בתור מישהו שגר בחיפה והרבה מהנסיעות שלו הן בעליות-ירידות של העיר זה פשוט כיף. עשיתי נסיעת מבחן על הקליאו ועליתי את פרויד. היא עולה אין ספק, אבל בעיקר בזכות ההילוכים הקצרים והיא לא שומרת על הקצב של הקורסה, בטח שלא בקלות. הפלוס השני מבחינתי הוא רק במידה שלוקחים את מערכת המולטימדיה - ואז כמובן מדובר בפלוס של אבזור עדיף על שאר המתחרות, שכולל BT וGPS. כמו שאמרתי קודם, חבל שהשדרוג הזה לא בא עם עוד איזה שני רמקולים (הפיאסטה באה עם 6 בילט-אין) אבל מילא.

עכשיו, הפלוסים האלה עולים כסף. במקרה שלי, בגלל מבצע הסתדרותת המורים, לא היה מדובר בהפרש גדול מאוד, אבל עדיין הוא היה בהחלט קיים. השאלה הנשאלת עכשיו מבחינת כל אחד ששוקל את הרכב היא אם הפלוסים של הרכב (יחד עם המינוסים שלו, כמו חלונות חשמל שאני מסכים שנראים קצת עזה) שווים את תוספת המחיר. לדעתי למי שלא כ-ל הנסיעות שלו במישור וכמובן יש לו את הכסף, הפרש כזה עלול היות שווה על מנת לקבל את המנוע הזה. מי שזה לא מעניין אותו - אין ספק שחבל על הכסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן. בגרסה האוטומטית הרכב מגיע עם חלונות חשמל קדמיים מהיצרן. בגרסה הידנית הרכב מגיע בעיקרון עם חלונות ידניים מהיצרן, ובארץ עושים התקנה של שני חלונות חשמליים. המשמעות של זה היא שבמקום שהכפתורים של החלונות יהיו בדלתות של הנהג והנוסע, בדלת (של הנהג) יש רק את כיוון המראות החשמלי, והכפתורים של החלונות נמצאים מתחת לקונסולה המרכזית. זה לא עניין של חיים ומוות אבל זה נראה משמעותית פחות טוב מאשר בגרסה האטומטית עם החלונות המקוריים. בנוסף, מכיוון שהרכב מגיע מהיצרן עם חלונות ידניים בדלתות של הנהג והנוסע נשארים "פקקים" שסוגרים את מה שהיה פעם המקום של ידית החלון.

כשאני הזמנתי את הרכב ביררתי כמה פעמים אם אפשר להזמין את הרכב עם חלונות חשמל קדמיים מהיצרן (לא היה אכפת לי לחכות) או אפילו לקבל את הרכב עם החלונות הידניים בלי ההתקנה המקומית, והתשובה היתה תמיד לא. באופן מאוד מפתיע, כשבאתי לקבל את הרכב פתאום אני רואה שקיבלתי אותו עם החלונות החשמליים המקוריים מהיצרן. שמחתי מאוד, אבל כמו שאתה מבין החלטתי להזמין את הרכב למרות החסרון הזה (ובלי שידעתי כמובן שיהיה לי כזה מזל).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן. בגרסה האוטומטית הרכב מגיע עם חלונות חשמל קדמיים מהיצרן. בגרסה הידנית הרכב מגיע בעיקרון עם חלונות ידניים מהיצרן, ובארץ עושים התקנה של שני חלונות חשמליים. המשמעות של זה היא שבמקום שהכפתורים של החלונות יהיו בדלתות של הנהג והנוסע, בדלת (של הנהג) יש רק את כיוון המראות החשמלי, והכפתורים של החלונות נמצאים מתחת לקונסולה המרכזית. זה לא עניין של חיים ומוות אבל זה נראה משמעותית פחות טוב מאשר בגרסה האטומטית עם החלונות המקוריים. בנוסף, מכיוון שהרכב מגיע מהיצרן עם חלונות ידניים בדלתות של הנהג והנוסע נשארים "פקקים" שסוגרים את מה שהיה פעם המקום של ידית החלון.

כשאני הזמנתי את הרכב ביררתי כמה פעמים אם אפשר להזמין את הרכב עם חלונות חשמל קדמיים מהיצרן (לא היה אכפת לי לחכות) או אפילו לקבל את הרכב עם החלונות הידניים בלי ההתקנה המקומית, והתשובה היתה תמיד לא. באופן מאוד מפתיע, כשבאתי לקבל את הרכב פתאום אני רואה שקיבלתי אותו עם החלונות החשמליים המקוריים מהיצרן. שמחתי מאוד, אבל כמו שאתה מבין החלטתי להזמין את הרכב למרות החסרון הזה (ובלי שידעתי כמובן שיהיה לי כזה מזל).

ביררתי זאת ולי אמרו שאני יקבל את החלונות המקוריים שהלחצנים נמצעים על הדלת ולא מתחת לקונסולה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4390 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...