Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סוזוקי ספלאש vs סוזוקי סוויפט 2010

moty55
שימו לב! השרשור הזה בן 4106 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

צהריים טובים לכולם

ראיתי את שני הרכבים (ליסינג) הללו במגרש מכוניות באזור חיפה (את המגרש אני מכיר זמן רב).

סוזוקי סוויפט - יד ראשונה ליסינג, 39,000 ק"מ, הדגם המפואר כולל הכל, צבע כסף, מוצע ב70,000 אבל אני מניח שיהיה אפשר לאחר טרייד אין על הרכב שלי כרגע, לנסות להגיע ל60 ואף פחות.

סוזוקי ספלאש - יד ראשונה ליסינג, 80,000 ק"מ, צבע אדום, הרכב מוצע ב 59,000.

רציתי לדעת מי מהרכבים יותר מתאים לדרישות:

אמינות

חיסכון בדלק

אוטומט - חייב

חלפים/טיפולים זולים - ממישהו שיש לו את הרכב.

נוחות נסיעה - כי כרגע אני מרגיש כמעט כל דבר על הכביש.

ברור שהאוטו יילקח לבדיקה השאלה אם כדאי במוסך של סוזוקי או לעשות בדיקה במכונים?

שמעתי שיש בעיה בדגם של הסוויפט בעניין החלפת הבלמים כל 15 אלף ק"מ בגל שחיקה, רציתי לדעת אם יש אמת בכך?

קצת על עצמי..

אני סטודנט בן 23,כך שרוב הנסיעות שלי הם כ 90% בתוך העיר (קריות) ועוד 10% מחוץ לעיר לאוניברסיטה. כיום אני נוהג על סוזוקי יורו-סוויפט שנת 2000 5 דלתות - אוטומט, שלא כל כך חסכונית.

הנסועה בשנה היא לא רבה כ 6000-8000 ק"מ מקסימום.

השאיפה היא להחזיק את הרכב לפחות ל5-6 שנים. הרכב ישמש כרכב משפחה.

תודה רבה ושבת שלום :-P

אופל אסקונה 2010-87, 1600 סמ"ק, אוטומט ז"ל :|

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתחיל לענות לך על פי הסעיפים:

אמינות - שתיהן אמורות להיות אמינות, אבל הסוויפט הוכיחה את עצמה לטווח ארוך יותר

חיסכון בדלק - סביר להניח שכן הספלאש תראה יתרון בעיקר בתוך העיר, מחוץ לעיר היתרון לא יהיה קיים.

אוטומט - חייב - וחבל שכך.

חלפים/טיפולים זולים - ממישהו שיש לו את הרכב. - לא יודע, אתה בתור בעל סוזוקי אמור לדעת מה המחירים.

נוחות נסיעה - כי כרגע אני מרגיש כמעט כל דבר על הכביש. - יפניות מעולם לא היו חזקות בנוחות הנסיעה.

אני באופן אישי לא מבין מה נתפסת על שני הרכבים האלו, לדעתי מכוניות כמו פיאסטה או i20 או אפילו מזדה 2 ברמת הגימור הגבוהה עדיפות עליהן בערך בכל פרמטר אפשרי.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקציב בעיקרון נע בין 45-60k, כולל הלוואה + כולל טרייד אין, כך שאי אפשר לחרוג מכך. ועדיף אם אפשר כמה שפחות.

חשבתי על רכב שישמור טוב על המחירון שלו, וגם יהיה מבוקש לאחר 5-6 שנים. ולא כזה שיהיו ממנו אלפים מליסינג ואז מתפשרים על המחיר (נכון שקונים בזול ומוכרים בזול).

על הפיאסטה הרבה זמן אני עוקב, היא מצויינת בהרבה דברים, וזה שכולם רושמים שהמנוע "עצל" לא כל כך מפריע לי, הבעיה היחידה שאין לו שוק כלל. ראיתי שמוכרים אותה דרך כמה חברות ליסינג שנת 2009-2010 אבל המחירים הם

בסביבות 64 - 70 +. כך שיש חריגה מהתקציב. השאלה אם היא שווה את החריגה?

מזדה 2 מניסיון יש לה חיבור ישיר לתחנת דלק..

i 20 גם בסדר, יצא לי לנהוג עליה, השאלה היחידה אם הדגם של 1400 סמ"ק נחשב לטוב ואמין (דגם הליסינג)?

רוב הזמן אני נוהג לבד ברכב, פעם בכמה זמן נוסעים איתי עוד 2 אנשים. לכן אני לא צריך רכב גדול, עם עדיפות ל5 דלתות +

חיסכון בדלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדגם של ה1.4 ה"בסיסי" הוא הנמכר ביותר,

דודים שלי מחזיקים באחת כזאת ומאוד מרוצים,

יצא לי לנהוג על הרכב בכמה הזדמנויות,

ההגה קל ומעצבן לדעתי (מצד שני גם ביפניות המצב דומה)

הרכב אמין, לא יקר לתחזוקה, די מרווח ביחס לדור הקודם (הגטס),

צריכת הדלק עדיפה ולא רעה בכלל, מדווחים על 1:12-1:13 בעיר, בממון הרכב הוציא 1:16.6 משולב (זה אומר שמחוץ לעיר אפשר להגיע ל1:18-1:19 אפילו),

בסך הכול רכב לא רע ושווה בדיקה.

את הפיאסטה גם כן לא הייתי פוסל על הסף כפי שעשית.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניראה לי מוזר שרכב עם גיר אוטומטי רגיל ולא ממש קל מוציא 18-19 מחוץ לעיר,

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניראה לי מוזר שרכב עם גיר אוטומטי רגיל ולא ממש קל מוציא 18-19 מחוץ לעיר,

אם צריכה משולבת היא 1:16.6

ובעיר הרכב מסוגל לעשות 1:12-1:13

מה זה אומר על הצריכה מחוץ לעיר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם נשווה לרגע בין יונדאי i 20 , פיאסטה, סוויפט והספלאש (למרות שהיא לא בקטגוריה שלהם, והיא אחד מתחת, אם אפשר לקרוא לזה כך - מקרוון), כולם שנת 2009-2010. מה ביניהם עדיף, ביחס לדרישות שציינתי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספלאש מול סוויפט:

אמינות ועלויות - קרוב לוודאי שזהה.

חסכון בדלק - ספלאש, בתנועה עירונית בעיקרה.

נוחות נסיעה - סוויפט.

באופן כללי הסוויפט מרגישה יותר "אוטו" בהרבה מובנים והיא בפירוש עדיפה אם הפרשי המחיר לא גדולים.

הפיאסטה מכונית טובה יותר, וגם אותה ניתן להשיג במחיר מצוין, אפילו מפרטיים.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שהסוויפט מעולה, ב-2010 היא כבר הגיעה עם בקרת יציבות ואני חושב שהיא אחת הסופר מיני היותר נאות.

היא מאוד פולארית בשוק המשומשות עקב מימדים קומפקטים, איבזור טוב, עיצוב אטרקטיבי וצריכת דלק טובה.

אצלנו במשפחה יש אחת מ-2010, כמובן שעדיין חדשה כך שלא היו תקלות וצריכת הדלק המשולבת נעה בין 14 ק"מ לליטר בנסיעה שרובה בין-עירונית ל-12.5 בנסיעה עירונית.

ספיציפית עם נסועה כמו שלך עניין צריכת הדלק לא אמור לתפוס מקום מאוד משמעותי משום שההבדלים יסתכמו במאות בודדות של שקלים בשנה שזה עדיין כסף שיכולת לחסוך אבל יכול להיות ששווה להתפשר קצת בסעיף הזה כדי לקבל יותר בתחומים אחרים.

הסוויפט לא נפוצה בשוק הליסינג מה שאמור לעזור לה לשמור על הערך והביקוש במהלך השנים.

בדיקה לדעתי במכון בדיקה ולאחר מכן לגשת עם הממצאים למוסך של סוזוקי ולקבל הצעות מחיר לתיקון הליקויים ולהוריד מהמחיר בהתאם, כמובן שאת המיקוח לעשות לפני הבדיקה ואז להוריד את התיקונים אם יהיו מהמחיר שסוכם.

בהצלחה ושבת שלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שכשעישיתי חישוב שנתי עם הקילומטרז' שלו, 8000 נניח, יצא שאם ההבדלים בין הרכבים בסה"כ יהיה אקסטרא 1-1.5 קמ"ל זה אמור להתבטא בכ-300 עד 500 ש"ח שנתיים, שזה באמת כלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה ששאלת לגבי שחיקת בלמים - זה נכון מאוד.

יש לי חברה עם סוויפט 2008 חדשה מהחנות והוא מתלונן הרבה על החלפות כל 11-12 אלף ק"מ.

מצד שני, זה יופי של רכב עם אמינות גבוהה ככה שאם זאת הבעייה היחידה שלו, אני בטוח שתתמודד עם זה.

אני אישית לא אוהב בה את הקופצנות (הבולמים מאוד קשיחים) אם כי זה עושה אותה מעט יותר יציבה בפניות ואת

פנים הרכב שהוא פשוט ומיושן למדי. המושבים הקדמיים נוחים, מאחור צפוף מאוד ותא המטען פצפון.

לידיעתך :)

חובב מכוניות מושבע. עזבו חובב, שרוף!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נוהג בסוויפט 2010 , האוטו אמין וחסכוני, שחיקת הבלמים הקדמיים

הייתה בשנה הראשונה בארץ עכשיו כבר לא, כנראה החליפו את סוג הרפד.

בקשר למוסך, עדיין לא היו לי בעיות אבל הטיפולים במורשה יקרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 8 חודשים מאוחר יותר...

אתה בטוח שאתה לא סוכן מכירות של סוזוקי? :-P

הסוויפט והפיאסטה שתיהן טובות. הבחירה ביניהן היא עניין של טעם בעיקר.

הסוויפט הקודמת קצת פחות טובה, ואני מעדיף את הפיאסטה על פניה (אפילו שהיא חזקה יותר). מבחינת שמירת ערך הסוויפט כנראה עדיפה, אבל פה מדובר על משומשות שאיבדו לא מעט.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4106 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...