Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סוזוקי באלנו VS מיצובישי כריזמה

whitekushi
שימו לב! השרשור הזה בן 4383 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברה

אני נמצא בהתלבטות בין שני הרכבים הללו

מה אתם אומרים מה עדיף מבחינת אמינות, דלק, כח וסלון נוח

קריזמה 1600 ידני 1998-2002

בלנו 1600 ידני 1998-2002

ואודה לכם מאוד אם תספרו לי איזה בעיות ידועות בשני הרכבים הללו

ואיזה בעיות נתקלתם בהם אישית

תודה מראש

דני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון אני יכול להמליץ בחום על הכריזמה - סוס עבודה.

חסרונות: איכות דלה של הדשבורד והריפודים -> תופעות שכיחות: מתגי חלונות חשמל רופפים, תריסי מזגן נסדקים וריפוד גג שצונח עם השנים.

ייתרונות: אמינות, אמינות ועוד פעם אמינות. כמו כן, הרכב גדול יחסית ונוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דווקא יכול להמליץ בחום על הבלנו, מהסיבה הפשוטה שהיא חסכונית באופן מיוחד!!!

איך הולכת הפרסומת של עידו רוזנבלום לרנו? "הרכב לא רואה מוסך", טוב, אז הבלנו לא רואה מוסך, וגם לא תחנת דלק.

מנוע 1,600 סמ"ק, זריז מאוד (אני מדבר על הגיר הידני), התנהגות סבירה בסך הכל ופנים הרכב סימפטי, והיא לא כזו גרועה כמו שיכתבו לך מיד בהמשך.

בסה"כ תמורה די טובה לכסף.

ובכ"ז, החסרונות העיקריים שלה לטעמי הן כישלון מוחלט במבחני בטיחות (אין מה לעשות, חייבים להודות באמת..), ותא מטען קטן ביחס לרכבים משפחתיים.

הכריזמה לעומתה מצויינת,עם נוכחות טובה, ובעצם עולה על הבלנו בכל פרמטר. אבל (וזה אבל גדול כשליטר דלק מגרד את ה-10 ש"ח מלמטה) שותה דלק שבא לבכות (אם זה פרמטר).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דווקא יכול להמליץ בחום על הבלנו, מהסיבה הפשוטה שהיא חסכונית באופן מיוחד!!!

איך הולכת הפרסומת של עידו רוזנבלום לרנו? "הרכב לא רואה מוסך", טוב, אז הבלנו לא רואה מוסך, וגם לא תחנת דלק.

מנוע 1,600 סמ"ק, זריז מאוד (אני מדבר על הגיר הידני), התנהגות סבירה בסך הכל ופנים הרכב סימפטי, והיא לא כזו גרועה כמו שיכתבו לך מיד בהמשך.

בסה"כ תמורה די טובה לכסף.

ובכ"ז, החסרונות העיקריים שלה לטעמי הן כישלון מוחלט במבחני בטיחות (אין מה לעשות, חייבים להודות באמת..), ותא מטען קטן ביחס לרכבים משפחתיים.

הכריזמה לעומתה מצויינת,עם נוכחות טובה, ובעצם עולה על הבלנו בכל פרמטר. אבל (וזה אבל גדול כשליטר דלק מגרד את ה-10 ש"ח מלמטה) שותה דלק שבא לבכות (אם זה פרמטר).

שמעתי דווקה שהכריזמה ידנית אוכלת במשולב 1:13

שזה פחות או יותר כמו הבלנו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתה לי כריזמה 98 אוטומטית בעבר וכרגע יש לי כריזמה אייר 2003.

אני יכול להגיד שאני ממש אוהב את המכונית - כמובן שהאייר טובה יותר.

בכל מקרה - הכריזמה נוחה, אמינה מאוד מניסיוני, מרווחת וגדולה (בין קלאס C ל-D בזמנו). אני אוהב אותה מאוד.

החסרון הגדול - מנוע חלש יחסית (98 כ"ס) - ואל תאמין לאלה שמספרים שזה המנוע של הסופר לאנסר עם 113 כ"ס כי הוא בפירוש לא. מה גם שהתיבה אמנם חלקה אבל הססנית מאוד, לא ממהרת להוריד הילוכים והרכב עצמו מרגיש עצל ואיטי באופן יחסי. אבל שוב, אני מדבר על האוטומטית, אין לי ספק שהידנית תהיה יותר מהירה.

הבאלנו נחשבת גם היא אמינה מאוד אבל אני אישית מעולם לא אהבתי את הפשטות יתר שלה - היא מרגישה זולה ברמות לא

אמיתיות (תסתכל על סוככי השמש לדוגמה..).

חובב מכוניות מושבע. עזבו חובב, שרוף!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב שכריזמה ידנית קיימת בארץ רק בשנתונים 98-99 עם מנוע זהה של הסופר לנסר 113 כ"ס חזק יחסית וחסכוני בגיר ידני.

כריזמה משנת 2002-2004 קיימת בארץ רק בגרסה האוטומתית עם 103 כ"ס.

היתרונות של הכריזמה מול הבלנו מסתכמות במרחב פנימי וגודל חיצוני, כי אכן גם הבלנו וגם הכריזמה אמינות באותה המידה, וצריכת הדלק דומה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כריזמה

אבא שלי עם הרכב הנ"ל שהוא שנת 99 על הכביש יד ראשונה, + 200 אלף ק"מ בממוצע, והרכב טפו טפו טפו

כמובן כל המחלות עליהן דובר כאן הן נכונות, פלסטיקה לא משהו בכלל מהבפנים והתריסים של המזגן נשברים בד"כ (קשה למצוא אחת שמורה טוב ב 100% אבל תמיד אפשר למצוא קרוב),

מבחינת אמינות האוטו הזה סוס עבודה.

אני בעל סופר לנסר והלוואי והיתי קונה במקום את הכריזמה.

אוכלת דלק נכון 1-12 בממוצע אבל אם תמצא ידנית בורכת.

מה שגם הכריזמה היא היחידה שכשהיא שמורה וחדשה, נראית כמו רכב שנת 2010 על הכביש..הצורה שלה אף פעם לא מתיישנת.

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב שכריזמה ידנית קיימת בארץ רק בשנתונים 98-99 עם מנוע זהה של הסופר לנסר 113 כ"ס חזק יחסית וחסכוני בגיר ידני.

כריזמה משנת 2002-2004 קיימת בארץ רק בגרסה האוטומתית עם 103 כ"ס.

היתרונות של הכריזמה מול הבלנו מסתכמות במרחב פנימי וגודל חיצוני, כי אכן גם הבלנו וגם הכריזמה אמינות באותה המידה, וצריכת הדלק דומה.

לך תמצא אחת במצב טוב...ואם כן תשלם עליה הרבה מעל המחירון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ על כריזמה.

אני נוסע על סופר לנסר קלאסיק ומרוצה מהרכב, באופן כללי אמין מאוד.

בעיות : חלונות חשמל לא עובדים.

ממליץ לך בחום לבדוק את הגיר היטב לפני, מה מצב שמן הגיר, האם הוחלף פילטר...

"שלום מותק מדבר סרג'יו קונסטנסה, מה שלומו?"

אוהבים אותך פולי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוץ מתצרוכת הדלק ואולי הבדלים מינוריים בעלויות טיפולים.

הכריזמה לא סופרת את הבלנו מבחינת איכות הרכב.

המתלים שלהם נלקחו מטכנולוגיה של BMW

הגיר שלהם הוא גיר לומד.

נוחות ורכות הנסיעה של הרכב פשוט נהדרת בשביל משפחתומטית ועוד יפנית ועוד שנות ה90.

אם הכריזמה במצב טוב - אין מה לחשוב בכלל.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכריזמה הרבה יותר מפנקת, מרווחת ומרגישה כמעט אירופאית במחירים הנמוכים שבהם היא נמכרת.

אם אתה מוצא אחת שמורה, היא עדיפה על הבלנו לטעמי.

Kia Sportage Premium 2023

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4383 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...