Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה-פיאט פנדה או שברולט אוואו ?

dikla152
שימו לב! השרשור הזה בן 4465 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

אני רוצה להחליף את הרכב שלי ברכב קצת יותר חדש,

יש לי נכון להיום רכב שנת 97.

אני מעוניינת בערך שנת 2005-2007 עד 30,000 ש"ח וברכב קטן לא מהרכבים הגדולים.

השאלה מה כדאי : פיאט פנדה או שברולט אוואו (כמובן הקטנה לא הביג) ?

איזה רכב יותר אמין, יותר חסכוני?

אם יש לכם המלצות לרכב אחר אשמח לשמוע.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההתבלטות היא רק ביניהם?

הפנדה הרבה יותר חסכונית וכניראה גם תהיה יותר אמינה,היא גם זולה יותר לתחזוקה,מבחינת בטיחותית השברולט מציגה בטיחות ירודה,לפנדה 3 כוכבים אך הם בקטגוריות שונות.

היתרון של אוואו הוא בכוח של המנוע.

אם זה רכב לעיר הפנדה תהיה אופציה מעולה,

יש גם רכבים מקטגוריה של סופר מיני,למשל פונטו ספייס דגמי 2006,היא יותר גדולה מהפנדה,דייהטסו סריון או YRV יכולות להיות גם אופציות טובות רכבים אמינים עם מנועים זריזים.

אם זה רכב ידני אפשר גם לשקול את יונדאי גטס,האוטומטית לא חסכונית אם את רוצה אוטומט,ב2006 בוצעה מתיחת פנים ששיפרה את הנושא והמנוע קיבל תוספת כוח.

את זקוקה לידני או אוטומט.?

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכם ותודה על העזרה,

יש לי רישיון רק על אוטומט, לכן אצטרך רכב אוטומט.

לגבי האוואו, הבנתי שהיא לא כ"כ אמינה ועשויה מחומרים זולים ביחס לרכבים אחרים של שברולט.

יש לכם מושג לגבי האמינות שלה ?

לגבי הנסיעות שלי רוב הנסיעות הן קצרות, אני נוסעת לעבודה בערך 10 דקות בכביש 431

והשאר עירוניות.

מה יתאים לי בעיניכם ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הרכב ישמש בעיקר לנסיעה הזאת אין טעם לקחת משהו מעבר לפנדה.

לפנדה יש גיר רובוטי,לא כולם אוהבים את אופן הפעולה שלו שכן הוא פחות חלק מאוטומט,לא נסעתי אף פעם על כזה גיר ויש אנשים דווקא שאומרים שזה לא נורא,מצד שני תקבלי חיסכון בדלק דומה לרכב ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפנדה תהיה מצויינת עבור השימוש שאת מייעדת לה. ממליץ לקחת שנתון חדש ככל האפשר במסגרת התקציב ולתת עדיפות לדגמים המצויידים בבקרת אחיזה מכיון שהמערכת כוללת גם מודול HILL HOLD שיסייע לך לבצע זינוק בעליה בקלות.

הועלתה כאן נקודה חשובה נוספת: ממליץ לך לבדוק אפשרות להרחיב את ההיצע ולבדוק גם פיאט פונטו ספייס ברמת גימור ELX, שמצויידת בתיבה רציפה.

התיבה הרציפה מוצלחת מאוד והמנוע חזק יותר מזה שמצוי בפנדה על אף הנפח הזהה (16 שסתומים בפונטו לעומת 8 בפנדה).

פנדה או פונטו ספייס - בכל מקרה תקבלי רכב מצוין במחיר נמוך ועם עלויות אחזקה נמוכות. שימי לב רק לקחת את הרכב לבדיקה מדוקדקת ולציין בפני מי שיבדוק אותו עבורך לתת תשומת לב לנוזל הקירור, מכיון שהמנועים הללו רגישים מאוד לנוזל קירור שאינו ייעודי (מסוג PARAFLU).

בהצלחה!

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מצטרף להמלצה על הפונטו ספייס עם מנוע 80 כ"ס וגיר רציף,

תמורה טובה לכסף, עם ביצועים טובים יותר, צריכת דלק טובה וביצועים לא רעים כלל.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נוהג כרגע על פנדה רובוטית 2007, (גילוי נאות: היא למכירה ביד 2) הרכב נוסע מצויין, לא נוגע בדלק, וגם לי הייתה התלבטות בגלל שהשימושים שלי הם בית - עבודה כ10 ק"מ, לכן בחרתי בפנדה.

אין ספק שצריך טיפה להתרגל לגיר רובוטי, אבל זה ממש לא נורא.

אצלי התיבה הרובוטית הוחלפה בחדשה לפני כחודש וחצי וזה עסק לא זול (5300 ש"ח) ויש לי אחריות לשנה, אבל עכשיו אני שקט לגבי התיבה לפחות :)

בכל אופן יש לנו שני רכבים במשפחה, ואשתי ילדה, כך שאת הנסיעות עם הילדה אנחנו עושים בC4 של אשתי, אך לפעמים שאני רוצה להסיע את הילדה בפנדה אין מקום... לכן היא בלוח יד2...

בברכה,

אסף בן עטיה

Owner @ Giggsi Cinema Sport's Bar

Alfa Romeo 159 1.9 Manual 2007

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי,

קודם כל תודה.

דבר אחד לא הבנתי- פיאט פנדה לא קיימת באוטומט? רק ברובוטי עבורי? (אם יש לי רישיון על אוטומט אני יכולה כאילו לנהוג ברובוטי ? )

כנ"ל גם לגבי הפיאט פונטו ספייס, לא קיים באוטומט מלא ?

אגב, איך הסובארו אימפרזה ניו אייג'? אמנם אני רוצה רכב קטן, אבל זה הרכב שהייתי נוהגת עליו בשיעורי נהיגה וממש אהבתי... החיסרון שהוא די גדול !!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת רישוי:

רובוטית זה כמו אוטומטית ואת יכולה לנהוג בה

סובארו אימפרזה זה רכב יותר גדול, לא כל כך חסכוני(יחסית לפנדה ) ופשוט לא בקטגוריה שהזכרת עד עתה.

יש רק דרך אחת לשחות 100 מטר בשביל להביא מדליה;

אתה מתחיל הכי מהר שלך, ואז לאט לאט אתה מגביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש לך רישיון על אוטומט אין בעיה עם גיר רובוטי,

לפנדה ולספייס אין גיר אוטומטי רגיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשתי עברה מאוטומט "רגיל" לפנדה הרובוטית בלי שום בעיה. זה לא עניין אם לא עושים מזה עניין. מתרגלים טיפה, כמו שמתרגלים לכל אוטו חדש או לכורסא חדשה בסלון. בכל מקרה היא כבר שש שנים על הפנדה ולא רוצה להפרד ממנה, היו כמה תקלות קטנות לאורך השנים, חלק מהפלסטיקים לא מחזיקים הכי טוב לאורך זמן, אבל שום דבר לא משבית את הרכב - הוא נוסע ונוסע, ועלויות האחזקה שלו אכן נמוכות להפליא. בקיצור אם תמצאי פנדה שמורה שתוחזקה היטב (זה לא רכב שצריך דוקטור בשביל לתחזק... פשוט לא להזניח) - זו עסקה מצוינת.

ערן | חבר IAROC - הבית לבעלי וחובבי אלפא רומיאו* - נפגשים כל יום שישי בהרצליה פיתוח!

*וגם אבארט :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

אני קצת התבלבלתי עם התגובות,

לגבי פיאט פונטו ספייס, האם קיים בטיפטרוניק ולא ברובוטי? ואיזה סוג מומלץ בפיאט פונטו ספייס ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בספייס בגרסאות הS ו SX יש גיר רובוטי.

בגירסה המפוארת ELX שהיא גם יותר חזקה יש גיר שעובד בצורה שונה,הוא ניקרא גיר רציף.

הELX מומלץ גם בגלל הגיר שהוא עדיף וגם בכלל שהרכב חזק יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4465 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...