Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מנוע מצלצל לאחר החלפת רצועות תזמון- יונדאי סונטה 99

jozepe11
שימו לב! השרשור הזה בן 4471 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היום בשעה טובה הרכב הוכנס למוסך מורשה על מנת לבצע החלפת רצועת תזמון(את כל השאר אני עושה לבד),

הוחלפו - רצועת תזמון +מותחן,רצועת איזון+מותחן,2 גלגלות,2 רצועות מנוע ומשאבת מים.

את החלקים אני הבאתי (מקוריים מלבד משאבת מים - נקנו ביונדאי שופ),

הטיפול ארך כ-5 שעות שבסופן מנהל העבודה ואני יצאנו לסיבוב בדיקה,

חזרנו אל המוסך וכשיצאתי מהרכב שמעתי רעש שלא היה קודם.יש לציין שהרכב מטופל על ידי בזמן, כל החלפים שאני מרכיב הם בדר"כ מקוריים כל הטיפולים נעשים בזמן ולפי המלצת היצרן(יש לי ליפט בעבודה)כל בעיה מטופלת עד שנפתרת, בקיצור הרכב לא מוזנח בכלל מבחינה מכאנית(מבחינה קוסמטית זה כבר משהו אחר - גם אשתי נוהגת ברכב!המבין יבין)אני מכיר כל צליל ורעש שיש ברכב.

פתחנו מכסה מנוע ויש מעין צלצול שלא היה מהכיוון של בין המנוע לתא הנוסעים.

הרכב הועלה חזרה על הליפט ופורקו רצועות המנוע על מנת לשלול שהרעש מהאביזרים(הגה אלטרנטור מדחס ומשאבת מים),

עדיין היה את הצלצול, הרכב הורם והרעש נשמע מתוך הקרטר ולא מכיוון הטיימינג(גם הצמדתי את האוזן אל מכסה הטיימינג העליון והרעש לא נשמע משם).

מנהל העבודה אומר שהרעש הוא ממשאבת השמן - איך אפשר לוודא את זה?

אני לא הצלחתי לזהות במדוייק מאיפה הרעש.

השאלה שלי היא מה לעשות?הרכב נכנס בלי הרעש ויצא עם רעש, יכול להיות שזה צירוף מקרים אבל זה עדיין מעצבן ומתסכל.

הרכב הוא יונדאי סונטה שנת 99 מנוע 2000 עם 180000 ק"מ.

תודה יוסי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הרעש נשמע מאגן השמן צריך לפרק אותו ולבדוק.

ניתקלתי בקאיה עם רעש כמו שהזכרת מהקרטר, הבעיה הייתה שהמותחן שרשרת של משאבת השמן נשבר וכתוצאה מכך השרשרת התרופפה והתחככה באגן.

עדכן אותנו לגבי הבעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפתוח מכסאות תזמון שוב ולעבור על העבודה, במיוחד לבדוק את ההתקנה של רצועות גלי האיזון.

למרות שכשמקרבים את האוזן למכסה רצועת התזמון הרעש לא נשמע משם?

האם רצועת גל האיזון/מותחן יכולים לגרום לרעש כזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי בכל מקרה יש טעם לפתוח את הקרטר ולו רק לוודא שהשרשרת של משאבת השמן מתוחה ותקינה, זו מערכת קריטית שבמידה ויהיה כשל אתה תשאר בלי המנוע כתוצאה מחוסר לחץ שמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרעש הוא מעין צלצול,

כמו מיסב (של פולי)לא תקין או חגורה,

לכן חשבתי בתחילה שהבעיה באחד האביזרים עקב מתיחה/חוסר מתיחה של רצועות אבל הרצועות פורקו והמנוע הונע בלעדיהן ועדיין יש את הרעש מה ששולל את מה שחשבתי.

כאשר הרכב על הליפט הרעש נשמע בבירור מחלקו התחתון של המנוע לכיוון תא הנוסעים.

דנידין, נאמר לי במוסך שהמתיחה של האיזון היא אוטומטית (עצמית).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לינק להקלטה של הצלצול - מצטער על האיכות מודה לטכנולוגיה - מוקלט עם הפלאפון.

למי שמאזין אני מדבר על הצלצול שברקע.

http://soundcloud.com/yossisti/2-614#

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4471 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...