Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מי לא סבל ממיקרוסוויצים בVW MK4?!, מנגנון דלת מסרב להגיב פרטים בפנים

אביתר א.
שימו לב! השרשור הזה בן 4186 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן אנשים

מי ממכם שיש בבעלותו רכב מקונצרן VW לא סבל מהבעיה שמנגנון דלת ביום בהיר פשוט נדפק?!

הרבה נכון.. :evil:

ברוב המקרים מדובר על הלחמות שנשברות והלחמה מחדש פותרת את הבעיה

או שפשוט המיקרוסוויץ על המנעול עצמו פשוט נשחק והדלת מראה שהיא סגורה כל הזמן..

אפשר להגיד שעברתי הכל עם המנגנונים האלו, גם בגולף 2003 שהייתה לי וגם בלאון הנוכחית

אבל בתקופה האחרונה יש לי בעיה עם מנגנון אחד ששיגע לי את הצורה כבר!

בדלת האחורית ימנית, מאחורי הנוסע, הייתה לי בעיה שהדלת הייתה נתקעת ומשחק עם הנעילה בשילוב נסיון פתיחה מבפנים או בחוץ היה פותח את הדלת

לקחתי WD40 שימנתי את הכל- הסתדר לתקופה, הכל היה בסדר..

אבל עכשיו הדלת פשוט נתקעה במצב סגור לא נפתחת לא מבפנים ולא מבחוץ

בבדיקה בוואג קום הדלת תמיד בSAFE שזה אומר שהיא נעולה עם הנעילה המרכזית, כל הדלתות מתפקדות ומגיבות כמו שצריך רק היא תקועה!

טוב כמובן שאחרי שהיא נתקעה פירקתי את כל המנגנונים ועשיתי להם שיפוץ שלא יקרה מצב שעוד דלת לא תפתח.

השאלה שלי מה עושים עכשיו בשביל לפתוח את הדלת?!

יש איזה דרך לתת למנגנון מתח חיצוני שיגרום לו להפתח או משהו בסגנון?

מה עושים במצב כזה??

ושוב שכחתי..

הרכב הוא סיאט לאון 2005

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. תפרק את הריפוד הפנימי ותבדוק שהזרוע עם הוו בחלק העליון לא השתחררה מידיית הפתיחה.

2. נתק את המצבר וחבר אותו מחדש.

זה שאתה רואה SAFE בוואג קום הדבר אומר שהנעילה מאובטחת מכנית וזה לא מצביעה על תקלה.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרק תודה על תגובתך

את הריפוד הפנימי יהיה מאוד קשה לפרק שהדלת סגורה ורוה הסיכויים שמשהו יישבר, אבל בוודאות הכל מחובר כי כבר פתחתי שם בעבר.

- גם אחרי ניתוק וחיבור של המצבר אין תגובה מהמנגנון

- הכוונה שלי היא שבוואג קום אני רואה שהמנגנון במצב SAFE בזמן שהרכב פתוח, וכל שאר המנגנונים מראים מצב פתוח. כאילו משהו תקוע ולא נותן לו לזוז..

נראה לי שהפתרון היחיד הוא לפתוח את הדלת מהצד של הצירים ולהזיז אותה מעט הצידה ואז לפרק ולהגיע למנגנון..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפיתרונות האפשריים הם:

1. חפש חבר :roll:

אחד משחק עם כפתור פתיחה/נעילה בצד דלת הנהג והשני נותן דפיקות באיזור מנגנון הנעילה בדלת (במקרים מסויימים זה עוזר).

2. לפרק מושבים אחוריים ולפרק את הריפוד של הדלת ולהגיע למנגנון ולנסות לשחרר את המנוע החשמלי שנועל את הדלת.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון:

הצלחתי לפרק את הדיפון של הדלת מתוך הרכב, היה קצת קשה אבל יצא בסוף.

בדלתות האחוריות ברכבים האלו יש כמו מוט שיוצא מהמנגנון ומחובר למשקולת שתעזור לו לזוז יותר מהר, החלק שאליו מחובר המוט היה מלא גיפה ולא זז כמו שצריך, משכתי את המוט לכיוון הפתיחה תוך כדי פתיחה עם השלט והדלת נפתחה לשמחתי!

הוצאתי את המנגנון החוצה, ניקיתי טוב טוב את הכל החזרתי למקום ועכשיו הכל עובד כמו שצריך :)

מקווה שהבעיה לא תחזור

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 9 חודשים מאוחר יותר...

טוב עברו להם כמה חודשים טובים מאז..

שוב הדלת תקועה במצב סגור, קניתי מנגנון חדש בשביל להפטר מהבעיה אחת ולתמיד, הבעיה שהמנגנון לא מגיב בכלל גם עם דפיקות עליו, משחקים עם פתיחה סגירה וכו..

יש איזה דרך לפתוח את הדלת, בשביל שאני יוכל להחליף את המנגנון הסורר?

חשבתי כבר לשבור את המנגנון מהייאוש :(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר, זה אחד על אחד כמו אצלי בקורדובה שנת 2000. משהו שם דפוק ברמה שקשה להתמודד עם זה, וגם אם אתה מביא מנגנון מפירוק זה רק עניין של זמן עד שגם הוא יידפק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אביתר מצטער שאני לא עוזר אך אשמח לעזרה.

ברשותי גולף 2003 ואיך לא, מנגנון דלת נהג נדפק.

הוא מתפקד יופי ננעל ונפתח רק בעיה קטנה אין חיווי על פתיחה וסגירה של הדלת בלוח השעונים (כנ"ל תאורת סלון).

תוך כדי נסיעה (כשהדלת סגורה) נדלק אור סלון ונורת חיווי בלוח השעונים על דלת פתוחה+כיתוב DRIVERS DOOR OPEN+ציפצוף.

וזה נעלם כעבור כמה זמן ללא חוקיות (עד המהמורה הקרובה/בלימה/האצה/ סתם בעמידה ללא תנועת הרכב או תזוזה של הדלת).

האם יש לך מושג מה התיקון ואיך אני מתקן את זה או שאני חייב להזמין מנגנון קומפלט חדש?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה!

ומה גזר הדין? האם זה תיקון למוסך? חשמלאי? או שגם חובבן כמוני יכול לבצע את העבודה כולל פירוק והרכבה של המנגנון והלחמה?

האם יש לך תמונה או דגם של המיקרוסוויצ'?

אאל"ט אתה מבירת הנגב, המלצה למקום שמתעסק בזה מבלי לקרוע אותי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה היא אם תמצא מיקרוסוויץ כזה, בעיקרון לא בעיה להחליף אותו לבד.

בקשר להמלצה , ברכב הקודם שלי סידרתי מנגנון אצל סטופר ליד תחנת דלק טן באיזור תחנת הקמח.

הייתה לי אותה בעיה כמו שתיארת בגולף שהייתה לי

עשה עבודה טובה ויחסית בזול, אם אני לא טועה סביב 500 שקל

בדרך כלל אין לי המלצות כי הכל אני עושה לבד , אז תרוויח :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זול?? 700 שקלים זה כבר מנעול חדש עם המיקרוסוויטץ' המקולל.

אני גם עם גולף 99 סובל מכל הדלתות (חוץ מהנהג שהוחלף מנעול לחדש) שלא מדליקות תאורה בפתיחה.

אף אחד מבעלי המקצוע לא מתעסק עם זה בגלל שזה מלא עבודה וישר אומרים להחליף את כל המנעולים, אחרי חשבון מהיר וויתרתי על התאורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4186 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...