Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות בין פיאסטה לאיביזה

choont2
שימו לב! השרשור הזה בן 4486 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

אני מעוניין לקנות רכב ואני מתלבט בין איביזה לפיאסטה.

קראתי שאיכות תא הנוסעים בפיאסטה יותר טוב אבל האוטו "עצלן", לעומת האיביזה שהאוטו יותר יותר זריז אבל פחות איכותי.

האם זה נכון?

מה אתם ממליצים לי לקנות אם אני רוצה רכב אמין וטוב אבל גם "סקסי", צעיר ומאובזר?

תודה רבה על העזרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אצלנו בבית את 2 הרכבים אני אכתוב את היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם.

סיאט איביזה 1600 s.c גיר ידני, הרכב מרגיש חזק יותר מהפיאטסה, לעומת זאת הפיאסטה מהנה הרבה יותר לנהיגה ונוחה ממנה משמעותית, כמה שזה נשמע מצחיק עם הפיאסטה אני יכול לתקוף פניות בצורה הרבה יותר מהירה מאשר האיביזה (לא בהכרח משהו שאתה מחפש, ולא משהו שהרכב מיועד לו, זהו לא רכב ספורטיבי)

צריכת הדלק באיבזה טובה יותר מאשר בפיאסטה.

לגבי האבזור והבטיחות, בפיאסטה יש 7 כריות אויר לעומת 6 באיביזה, בפיאסטה קיימת בקרת אקלים, לעומת מזגן מכני רגיל באיביזה,

השליטה במערכת השמע נוחה הרבה יותר בפיאסטה מאשר באיביזה, כמו כן מערכת השמע באיביזה נשמעת עדיין טוב יותר (אצלנו כבר מזמן בשתיהן המערכות אינן סטנדרטיות).

אם אתה הולך על דגם הספורט של האיביזה אתה תקבל בנוסף חלון גג פנורמי, משענת יד, מחשב דרך מורחב יותר מאשר בפורד, כסאות ספורטיבים ועוד כמה תוספות שכנראה שחכתי,

מבחינה חיצונית לדעתי הפיאסטה נראית טוב יותר וגם היא יותר נדירה על כבישי ארצנו מאשר הסיאט, כמו כן שמירת הערך של הפיאסטה לבנתיים טובה יותר,

אם ביצועים זה משהו שפחות מעניין אותך הייתי הולך על הפיאסטה, בשורה התחתונה הרכב מרגיש איכותי יותר בעל הנדסת אנוש וחומרים טובים יותר.

cla 250 amg 2014 חבל שלא עם ההנאה הנכונה :roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובה המנומקת! מעריך את זה מאוד.

בעצם אתה אומר שחווית הנהיגה בפיאסטה יותר טובה?

קראתי שהיא מכונית עצלנית, זה נכון? (בהשוואה לאיביזה).

כשאתה עושה את החישוב הכולל - עיצוב, חווית נהיגה, אבזור - מה היית מייעץ לי לקנות מבין השתיים?

בהנחה שאבחר באיביזה - מה עדיף, 1.4 או 1.6?

תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל תלוי לאיזה דגם אתה מכוון,

אם נשווה את האיביזה 1400 לפיאסטה שגם היא בעלת מנוע 1400 הפיאסטה תיהיה חזקה יותר, אם אתה תשווה את האיביזה 1600 לפיאסטה אז האיביזה חזקה יותר,

מבחינת חבילה כוללת אני ושוב אני מדגיש אני!!מעדיף את הפיאסטה מכון שאיכות החומרים וחווית הנהיגה בה טובה יותר מבאיביזה ,לעומת זאת אם אתה בחור צעיר ואוהב קצת את ה"הפוזה" ללא ספק גרסת הספורט של האיביזה מרשימה יותר מהפיאסטה, ואם אתה הולך על מנוע 1600 או 1200 TSI ללא ספק הביצועים והחסכון בדלק יהיו טובים משמעותית מבפיאסטה כל אחד והעדפותיו השונות שניהם רכבים מצוינים לדעתי.

נ.ב אם כמו שהבחור מעליי כתב שהפיאסטה הולכת לצאת עם מנועי האקו בוסט (לי בכל אופן אין מושג) לא הייתי חושב פעמיים אפילו והולך על הפיאסטה!

כאן אתה תקבל גם ביצועים גם חווית נהיגה ותהנה מהנדסת אנוש וחומרים מצוינים.

שיהיה בהצלחה

cla 250 amg 2014 חבל שלא עם ההנאה הנכונה :roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אלה שתי המועמדות הסופיות כמה נקודות שצריך לקחת בחשבון:

1. איביזה החדשה רכב גניב ביותר, תעשה חיפוש בפורום, רוב חברות הביטוח דורשות התקנת איתוראן (!) + הביטוח יקר יותר משמעותית. אם החלטת ללכת על האיביזה תבדוק את הנושא לפני הרכישה שלא תופתע.

2. במקרה של הפיאסטה אין סיכוי שיום אחרי שתוציא את הרכב מהמסירות תגלה בעיתון שיש מבצע והרכב שלך נמכר עכשיו ב10K פחות. מצד שני אם יש לך מספיק סבלנות אתה יכול לחכות למבצע על האיביזה ולחסוך כמה אלפים טובים.

3. שלוש שנות אחריות בפורד לעומת שנתיים בסיאט.

לא ידוע על שינוי בדגם של הפיאסטה המיובא לארץ בחודשים הקרובים. בכל מקרה ממליץ על נסיעת מבחן בכ"א מהרכבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי לאיזה דגם ספציפי של איביזה אתה משווה, וכך גם לגבי המחיר. אם נשווה בין ה 1.4 אז יש הבדל של כמעט 40 אלף ש״ח לטובת האיביזה אז במקרה כזה ברור שלא כדאי ללכת על הפיאסטה.

אגב, שלא ישלו אותך. זה שהיבואן לא מוריד את המחיר של הפיאסטה (ורכב כזה במצבו היום על המנוע המסרס והגיר עוד יותר לא צריך לעלות יותר מ 80) זה לא אומר שהמחירון לא יירד. ההיפך, אני מכרתי פוקוס מדהימה לא מזמן בכמה אלפים רבים מתחת למחירון.

אם אכן תגיע פיאסטה עם מנוע נורמלי וגיר כמו שיש לפוקוס החדשה, זה כבר סיפור אחר. בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב תודה על כל התשובות!

אם אני מסכם את הדברים של כולם:

* איביזה 1.4 לא ממש שווה מבחינת ביצועים ובמקרה כזה עדיף ללכת על הפיאסטה.

* אם מדובר ב 1.6 אז הבחירה היא כבר התרשמות אישית של חווית הנהיגה "והקליק" שנוצר עם האוטו (עם כי מבחינת ביצועים האיביזה עדיפה).

* איביזה יקרה יותר מבחינת ביטוח וזולה יותר בתצרוכת דלק (אפילו עם מנוע 1.6).

לגבי המנוע החדש של הפיאסטה - זה לא רלוונטי מבחינתי מכיוון שאני מתכוון לקנות רכב מיד ראשונה ולא חדש, כמו גם מנוע ה- 1.2 של האיביזה שהמחיר שלו גבוה משמעותית מ- 1.4 ו- 1.6.

מה לגבי אמינות? שתי המכוניות טובות באותה מידה או שאחת מהן נוטה להתקלקל יותר... (זה שסיאט נותנים רק שנתיים אחריות לעומת 3 שנים בפורד אמור להעלות חשד?)

שוב תודה לכל החברים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צ'מפיון נותנים שנתיים אחריות בלבד. במקרה הזה ידה של הפורד על העליונה. בכלל, פורד רכב אמין למדיי ומבחינת מנוע וגיר, לא צפויות בעיות (בפיאסטה זה מנוע רגיל ללא טורבו וכו וגיר אוטומטי 4 הילוכים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי בוחר בפיאסטה בכל יום של השבוע. היתרון היחסי היחיד של האיביזה על הפיאסטה, לפחות בעיניי, הוא העיצוב החיצוני. אחרי שבוע מתרגלים אליו, ואז היא נותרת חסרת יתרונות.

לא פירטת מה התקציב שלך ואם מדובר ברכב חדש או משומש, בכל מקרה יש בשוק אופציות נוספות ששוות בדיקה. יש פולו 3 דלתות במחיר מצוין, יש פאביה ויש משומשות נחמדות בשוק.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקציב שלי הוא כ- 80,000 (פלוס מינוס)...

אני פתוח להצעות נוספות לגבי רכבי סופר-מיני בתקציב הזה.

Tzvika, אשמח לדעת מה הסיבה שבגללה היית מעדיף באופן ברור את הפיאסטה על פני הדגמים השונים של האיביזה...

תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4486 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...