Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שמן גיר כהה מאזדה 3 ספיריט 05

ג'ובני
שימו לב! השרשור הזה בן 3361 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן לכולם!!

כבר תקופה ממושכת שאני רוצה לשאול את השאלה שבכותרת.אבל רוב האנשים ששאלתי,בכללם מוסכים מורשים מאזדה פורד,אומרים "לא לגעת ולא להתעסק עם שמן הגיר,אין כלל הוראה מהיצרן".

האומנם?

שמן הגיר שלי כהה מאד,ניסיתי לצלם לכם ולהעלות,אבל היא לא יצאה באיכות טובה.

הצבע הוא בסגנון אדמת חמרה כזאת,חום כהה משונה,הרכב עבר 63 אלף,אולי השמן הזדקן? בכל זאת 7 שנים.

בגלל שאני מאד שומר על הרכב שלי, החלטתי לא לוותר ולפחות לשאול שוב. אני אשמח לשמוע מאנשים אם הם בכלל נגעו בשמן הגיר בדגם הזה,או שמה ככה הוא צריך להראות? אני יודע ששמן גיר אמור להראות ורוד חלק.

תודה מראש!

ויום טוב

ג'ובני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

יש דעות לכאן ולכאן - ויש דיונים בנושא .

אצלי לא היו בעיות ( 2 מאזדה 6 2007-8 , מאזדה 626 )

ואנחנו מחליפים לרכבי מאזדה אצלנו אחת ל 3 שנים החלפה חלקית כ 4 ליטר .

קבל דיונים בנושא - ההחלטה שלך --

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=332528

אייל .

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפילו בספר הרכב כתוב INSPECT לא מצויין בשום קילומטראז החלפה.לא בא לי להיות חכם יותר מכולם.

גם לדעתי צריך לרענן באופן חלקי את הנוזל.אייל,אתה ממליץ לפתוח את בורג הקארטר ולבדוק שיצאו 4 ליטר ולשים חדש? או שמה לא יצאו לי באמת 4 ליטרים,וצריך להפעיל את המנוע ואת התיבה לשים על P?

ג'ובני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תעשה זאת לבד - אתה תגרום לנזק .

לא מניעים רכב , ולא מעבירים בין ההילוכים - הרכב ב P .

כאשר המנוע קר - פותחים את בורג ריקון הממסרה באגן .

יורד בערך כ 4 ליטר , נשאר עוד כ 3 ליטר בממיר מומנט - לא צריך להטריד אותך , זה בסדר .

רצוי לאסוף את הנוזל היורד ל מיכל שמן נקי של 4 או 5 ליטר .

כך יודעים בוודאות כמה נוזל ירד , לפי הכמות במיכל .

ממלאים נוזל ממסרות בתקן מאזדה M5 בלבד .

ושוב - גש למוסך ובצע זאת שם - גם מוסך רגיל אפשרי - וגם מוסך המתמחה בממסרות אוטומטיות .

רק הקפד על הכנסת נוזל ממסרה מתאים M5 - זה חשוב מאוד .

חלק מנושא הממסרה הסגורה ללא החלפה שמבקשים יצרני הרכב -

הוא בגלל תקלות בהחלפת נוזל הממסרה - ואי הכנסת נוזל נכון ומתאים ויצירת נזקים .

אייל .

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אתה חושב שזאת הסיבה שמאזדה בקשה לא לגעת בגירים,בגלל אופן עבודה לקוי?

למה לדעתך אני אגרום נזק?האם זאת פעולה המחייבת מוסך? אני שואל ברצינות,הרי אמרת פתיחת בורג ריקון שמן ממסרה,יוצאים בערך 4 ליטר,או לפחות לוודא שירדו לי 4 ליטר,לסגור מייד ולמלא בחדש את אותה הכמות שמן בתקן M5?

ג'ובני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למוסך יש ידע וכלים לבצע את העבודה , ואם יש בעיות הוא יודע להתגבר עלייהן .

עלות העבודה תהיה כ 120-150 ש"ח , מחיר נוזל הממסרה הוא היקר .

יש בורג ריקון , ראיתי אנשים שהרסו את ההברגה או ראש הבורג .

לפעמים יש ששיבת לחץ שצריך להחליף למניעת נזילה .

יש באזור צמות חשמל של חיישנים .

לפעמים הראשונות - תן למוסך לבצע את העבודה ואתה תעמוד בצד תהנה ותלמד .

אייל .

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק מאה אחוז.קיבלתי.

שכר לימוד נקרא לזה.

אבל מה אתה אומר? כדאי לי להיכנס לזה? אני לא מכניס לעצמי שטויות לראש סתם כי הצבע לא נראה לי?

ושאלה לא קשורה אם אפשר.

רמת נוזל ההגה אצלי מאד נמוכה.ממש במינימום.גרמתי נזק? או שפשוט אקנה בקבוקון ואוסיף? יש טעם לרוקן את המערכת או פשוט למלא?

ג'ובני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ג'ובני, בוא נעזוב רגע את צבע השמן. אתה מרגיש שהתיבה לא עובדת כהלכה?

מניסיון אישי - יש דברים שעדיף לא לגעת בהם כי זה רק מעורר את הבעיות.

חובב מכוניות מושבע. עזבו חובב, שרוף!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק מאה אחוז.קיבלתי.

שכר לימוד נקרא לזה.

אבל מה אתה אומר? כדאי לי להיכנס לזה? אני לא מכניס לעצמי שטויות לראש סתם כי הצבע לא נראה לי?

ושאלה לא קשורה אם אפשר.

רמת נוזל ההגה אצלי מאד נמוכה.ממש במינימום.גרמתי נזק? או שפשוט אקנה בקבוקון ואוסיף? יש טעם לרוקן את המערכת או פשוט למלא?

במידה ומפלס הנוזל ההידראולי קרוב או אפילו מעט מתחת למינימום לא נגרם שום נזק למערכת ההידראולית.

תחנה את הרכב במקום מפולס ויישר את הגלגלים. בדוק את המפלס שוב פעם כאשר הנוזל קר כלומר תמתין לפחות שעה.

במידה וחסר נוזל הדבר מצביע על נזילה ולכן יש לבדוק את העניין לעומק במוסך מורשה.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי שמן הגיר - אין שום בעיה להחליף שמן גיר, אפילו מומלץ. אם יש לך רקע מכונאי - אין בעיה לבצע לבד, רק הקפד לשפוך את השמן המשומש למיכל איסוף שמן (במוסך) ולא סתם לפח האשפה, לכביש או לטבע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם היתה בעיה להשתמש בדקסרון 3 במזדה 3 לא היו קוראים לדגם מזדה 3 אלא אלא מזדה 4. :roll:

ועכשיו ברצינות - וויכוח ישן, אבל אין שום בעיה להשתמש בדקסרון 3. העובדה שהחברה ממליצה על שמן שלה זה רק בגלל שהיא מוכרת ביותר רווח את השמן שלה. אם היתה איזושהי בעיה עם השמן אנחנו לא היינו נותנים שנה אחריות על הגירים שלנו. ממה שנתקלתי עד היום, לחלק מהטויוטות ולמרצדס יש שמנים יחודיים. השאר אוניברסלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן ספי,

בדגמים שנתקלת שדורשים נוזל יחודי, מה הצורך בכך, יש משהו שונה במבנה תיבת ההילוכים ומכלליו?

מה יקרה אם נשתמש בנוזל DEX3 למרות זאת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3361 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...