Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צריך להחליט: מיצובישי לאנסר החדשה 1500 או קיה פורטה החדשה

bxgti
שימו לב! השרשור הזה בן 4479 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

בעוד כחודש אני נעלץ להחזיר את הפורד פוקוס שלי לליסנג (אחרי 4 שנים ו- 130000 ק"מ היה כיף עם האוטו הזה ).

עכשיו אני צריך להחליט בין שני רכבים :

לנסר 1500

קיה פורטה

דברים שידועים לי :

- אני יודע שהמיצובישי איטית מאוד אפילו יותר מהפוקוס , אני יודע גם שאין בה את היתרונות של הפוקוס כגון :איכות חומרים,אחיזת כביש וכו'.

- בפורטה ההגה ללא רגש , נוחות הנסיעה לא משהו והמושבים נוקשים.

איזה מבין שני הרכבים האלה עדיף מבחינת נוחות נסיעה ואחיזת כביש?

האם הלנסר באמת כזאת עגלה ?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שני הרכבים, לפחות ממה שקראתי עליהם, הם לא פסגת הקבוצה ואפילו רחוקים מכך.

לקיה יש מנוע חזק יותר. מעבר לזה, לדעתי זה עניין אישי.

למה שלא תלך לעשות נסיעת מבחן על כל אחת מהן? ככה תדע מי יותר "עושה" לך את זה.

אגב, קראתי שאוטוטו מגיע הדגם המשופר של הלנסר עם מנוע 1.6 וגריל חדש ואגרסיבי מקדימה.

אם יש לך הזדמנות להמתין, לדעתי עשה זאת.

באופן אישי, אני מת על העיצוב של הלנסר. הקיה נראית סביר, אבל רק עם מגנזיום. עם כיסויי הפלסטיק, ובעיקר בלבן,

היא נראית אנמית במיוחד.

סתם משהו קטן שמצאתי באתר אמריקאי, יתרונות וחסרונות של הלנסר והפורטה:

לנסר: יתרונות - פעולת תיבה חלקה, היגוי חד ומגיב היטב, עיצוב נאה וספורטיבי. חסרונות - פלסטיקה בפנים הרכב, רעש לא נעים של הכביש והמנוע. (ציון סופי 7.6)

פורטה: יתרונות - עיצוב חיצוני פשוט ונעים, סלון שקט ומהוקצע, מושבים ותא מטען מוצלחים, איבזור טוב בגרסת הבסיס. חסרונות - תחושת הגה מוזרה ולא מהנה. (ציון סופי)

בקיצר, בהצלחה ודווח על הבחירה :)

חובב מכוניות מושבע. עזבו חובב, שרוף!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות :

אני רוצה לדעת יותר ספציפי איזה רכב יהיה יותר נוח מבחינת נוחות נסיעה .

לא אכפת לי מהטכנולוגיה המתקדמת של הקיה .

ה- 6 הילוכים לא מבטיחים לי פחות כאבי גב אחרי נסיעה של כמה שעות .

מה גם שהבנתי שההגה בקיה לא מתקשר בכלל וזה יפריע לי מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלנסר הרבה יותר נוחה מהפורטה, ויש לה הגה דיי טוב. ההגה בפורטה בהחלט אחד הגרועים.

הבעיה בלנסר 1500 שהיא עגלה, מאד. אבל חסכונית מאד יחסית למשפחתית.

אם זריזות לא מעניינת אותך, לך על הלנסר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה ה-1500 באה בחשבון ולא ה-1600 החדשה עם 117 כ"ס?

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחבר יש לנסר כזאת מליסינג.

במישור האוטו נוסע סבבה, אבל ברגע שמגיעים לשיפוע קטן המנוע לא יורד מ4000 סל"ד.

פשוט אין לו כוח בסל"ד נמוך. האוטו מאוד רועש בפנים, המושבים... ככה ככה. האוטו מאוד מרווח מקדימה ומאחורה.

הדשבורד שלו נמצא באזור חיוג אחר משאר האוטו, שזה טוב! לאחד כמוני שאוהב לעשות בניות על הקורות והדש.

לא אוהב את הפלסטיקה של האוטו, כשאנחנו שומעים מוזיקה בווליום קצת גבוה אורקסטרת הפלסטיקים בעיקר בדלתות האחוריות בלתי נסבלת. ממש אכזבה. גם הדשבורד לא מי יודע מה יפה. בסה"כ אוטו ליכסינג ממוצע.

הגיר באמת מאוד חלק. והוא גם מהיר ולא הססן כ"כ.

בסה"כ הייתי אומר שזה רכב שאם אתה מקבל אותו בחינם תיקח אותו. אחרת, אל תתקרב אליו בכלל.

אם יש דלקן, מה אכפת לך איזה מנוע זה? תלחץ את הדוושה לרצפה ותפאדל! מה שיהיה יהיה.

או כמו שידידנו האמריקאים אומרים: Pedal to the metal!

Volvo S40 T4 MT

Volvo For Life :-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלאנסר 1500 כבר לא מוצעת בליסינג.

אם אתה מדבר על הזמנה עתידית ( קבלת הרכב בינואר) אז בודאות שתקבל את ה-1600.

מדובר על אותו גיר פשוט ויעיל בשילוב מנוע עם 117כ״ס.

עדיין אין מידע לגבי הביצועים, אבל ניתן לשער שנקודת החולשה העיקרית של דגם ה-1500 שופרה.

כצ׳ופר תקבל גם עיצוב מעודכן (חזית של דגם הלימטד/ספורטבק),גלגלי מגנזיום ופנסים אחוריים שקופים.

הרכב ניראה טוב,מרווח ונוח יחסית.

אני הייתי בוחר בו מבין השתיים (שוב, בתנאי שאנחנו מדברים על ה-1600 החדש).

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שיפור גדול,

ציטוט מ''אוטו'':

הגרסה החדשה מצוידת במנוע 1.6 ליטר, שכבר הוצג בשנה שעברה באירופה. הוא מייצר 117 כ"ס לעומת 109 כ"ס ב-1.5 ליטר וגם המומנט צמח ל-15.7 קג"מ במקום 14.6 בעבר. ההאצה למאה שופרה קלות, מ-14.3 שניות ל-14. כמו בעבר, יחידת הכוח הזו תשודך לתיבת ארבעה הילוכים אוטומטית.

http://www.auto.co.il/%D7%9B%D7%AA%D7%91%D7%94-27997-%D7%9E%D7%99%D7%A6%D7%95%D7%91%D7%99%D7%A9%D7%99-%D7%9C%D7%A0%D7%A1%D7%A8-%D7%9E%D7%A7%D7%91%D7%9C%D7%AA-%D7%9E%D7%A0%D7%95%D7%A2-1-6-%D7%9C%D7%99%D7%98%D7%A8.aspx

זה מה שהם מוציאים ממנוע 1600סמ''ק עם 117כ''ס? מאכזב ביותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי מניסיון עם השתיים וניסיון ממש ארוך וממצה עם הפורטה היא עדיפה על הלנסר.

הפורטה שקטה ונוחה יותר וגם הגיר החדש היא הרבה יותר נעימה ושקטה בשיוט.

איכות החומרים בפנים בפורטה היא דרגה אחת מעל והכל מורכב בצורה איכותית ומקובע למקומו.

בהצלחה ושבת שלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מכיר את הפורטה אבל יש לי נסיון של 60000 ק"מ על לנסר 1500 פרטית שקניתי חדשה ב 2009.

יש לה נקודת תורפה אחת והיא חוסר נשימה בהאצות ביניים. הזינוק דווקא מהיר. בהאצות ביניים הגיר ה"פשוט" מגיב די מהר בקיקדאון. אני מקווה שמנוע ה 1600 יעשה את העבודה יותר טוב. אגב, נדמה לי שזה המנוע הישן של הלנסר קלאסיק אז מעניין יהיה לדעת את צריכת הדלק שלו כי זאת היתה בעיה בדגמים ההם. מנוע ה 1500 (נדמה לי שתוכנן על ידי דיימלר מרצדס) הרבה יותר חסכוני ובכביש שש אני מוציא ממנה 16 - 17 ק"מ לליטר.

מעבר לכך הכל טוב! 7 כריות אויר, כל התקני הבטיחות, מושבים מאד נוחים (אני בן אוטוטו 64 והגב והישבן שלי ידעו רכבים הרבה...), הגה נהדר, לוח שעונים ברור ואינטואיטיבי בלי הרבה פירוטכניקה, הכל נופל לידיים ומערכת שמע לא רעה. אין שום קירקוש...

בגאז' מספיק גדול (לחלקי הענתיקות, לקחתי בו מערכת חשמל שלמה של אוטובוס אספנות...) וטיפולים כלל לא יקרים...

אני מניח שהרכב הבא שלי תהיה לנסר כזאת (כפוף לתהיה שלי בנוגע לצריכת הדלק...)

אלבום התמוונות של המוסטנג 1966 והפלקון 1960 ושני אוטובוסי הטייגר 1965 ו-1975, ראו כאן:

http://www.flickr.com/photos/benihasp/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלנסר 1500 ספיקה ביצועים סבירים ביותר ודומים מאוד למזדה 3 (טובים יותר מ-B3 ופוקוס קודמת, הנוכחית זה סיפור אחר). במזדה 3 למשל מרגישים שהמנוע חזק יותר בגלל שכל הרכב נותן תחושה קלילה ותזזיתית, אבל בפועל היא לא יותר מהירה. לפורטה 126 כ"ס וגיר 6 הילוכים כך שמבחינת ביצועים נטו היא כנראה תהיה חזקה יותר מהלנסר. התנהגות הכביש של הלנסר טובה מאוד ביחס לקטגוריה וההגה החשמלי מתפקד טוב מאוד, אני מאוד הופתעתי מאיך שהרכב "יושב" על הכביש ונכנסה לסיבובים במהירויות לא הגיוניות לרכב כזה (ועברתי אליה מאוקטביה VRS). הנוחות והמרווח ברכב טובים מאוד (השוותי אישית מול יונדאי i30, מזדה 3 ופורטה).

יש לי כבר 1000 ק"מ על ה-1.6 החדשה. סה"כ אין הבדל דרמטי בביצועים אבל המנוע שקט יותר ועושה רושם שעושה הכל בקלות יותר (לרכב רק 2500 ק"מ ולכן אני צופה שיפור נוסף).צריכת הדלק דומה מאוד. ההבדלים באיבזור ביחס לדגם הבסיס של ה- 1500 הם:

1. פגוש קדמי של הספורטבק (גריל טרפזי מלא)

2. פנסי ערפל מקוריים

3. חלונות כהים מקוריים מאחור

4. דיפוני דלתות קדמיות משודרגים

5. ריפוד פנימי שונה

6. בקרת אקלים מכנית (ללא בקרת אקלים מקודם)

7. צג מחשב דרך צבעוני (במקום אדום מקודם)

8. פנסים אחוריים עם רקע כהה

יכול מאוד להיות שלחברות הליסינג יש לנסר 1.5 כי הן קנו הרבה מכוניות מהמשלוח האחרון לפני 3 חודשים. סה"כ רכב טוב מאוד לדעתי, תמיד יהיו מכוניות שיקסמו יותר במיוחד לאלו שלא צריכים לשלם על אחזקת הרכב או למכור אותו אח"כ .

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4479 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...