Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אופל קןרסה 2011 אוטו', תקתוק מהגיר בתחילת נסיעה.

D1winner
שימו לב! השרשור הזה בן 4439 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום, תודה שנכנסתם.

אופל קורסה 2011, 1.4 אוטו'.

בתחילת נסיעה, מעבר בין הילוך ראשון בשני מלווה ברעש מוזר של תקתוקים רק במעבר בין הילוך ראשון לשני.

בתחילת הנסיעה, לאחר כמה דקות של נסיעה אין את הרעש יותר, כשמניעים את הרכב כשהוא חם ומתחילים את הנסיעה אין את הרעש המדובר.

הרכב נכנס למוסך, טענו שזה רעש רגיל, וככה זה כל הקורסות האלה.

טענו שזה רעש מ הABS, לדעתי זאתי סתם תשובה לסבן את בעל הרכב.

הרכב כשנה על הכביש, 10,000 ק"מ, ננהג רגוע, טיפול בזמן, נקנה כחדש מ UMI.

יש רעיונות? בעלי קורסה 1.4 אוטו האם גם לכם יש את התופעה הזו?

תודה.

אני אוהב אותך.

סע לאט, סע לאט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום רב,

הדרך הכי פשוטה לבדוק היא להכניס את הרכב למוסך רשת של UMI המתמחה בגירים אוטומטיים לבדיקה. עדיף להשאיר אותו לילה כדי שבבוקר כשהוא קר ניתן יהיה לבדוק אותו.

תופעה שמתרחשת רק כשהרכב קר עלולה להגיע ממקור אחר לחלוטין ולא מהגיר.

אשמח לעזור.

איל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סופר גיר, תודה על התגובה.

הרכב הוכנס למוסך מורשה UMI ונשאר שם בלילה.

כשלמחרת לקחנו את הרכב טענו שהרכב תקין והרעש וההרגשה של התקתוקים בדוושה של הגז עדיין קיימים.

הם טענו שהרעש בא מהמערכת של ה ABS, נראה לי תמוהה בגלל זה אני שואל כאן.

אתה מכיר את התופעה?

אני אוהב אותך.

סע לאט, סע לאט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידידי, צר לי לומר לך זאת - זה קיים גם בוואגיות שעברו תחתי, וזה אכן חיישן ABS שעושה בדיקה למערכת. אומנם הרכבים שלנו היו ידניים, אבל העקרון דומה (זה היה מופיע אך ורק בראשון וכנקישה).

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה תקין אז סבבה :) אם תוכל להסביר לי איך זה עובד.

אם הרעידות היו בדוושת הברקס אז אפשר להבין.

מדוע הרעידות בדוושת הגז? זה לא מתחבר לי קצת..

וזה מתרחש רק כשהרכב קר, אם הרכב חם אז זה לא קורה.

הABS לא עושה בדיקה כשהרכב חם? לא מתחבר לי

אני אוהב אותך.

סע לאט, סע לאט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום וברכה,

בבעלותי אופל קורסה 2011, 1.4 ידנית חדשה מהיבואן.

גם אני נחשף לבעיית רעש התיקתוקים בכל תחילת נסיעה כשהרכב "קר" (לאחר שהרכב לא נסע מספר שעות) אף על פי שיש לי תיבת הילוכים ידנית. יוצא מכך שמקור הבעייה איננו בתיבת ההילוכים.

גם אני בתור רוכש מודאג ניגשתי עם רכבי החדש אל המוסך לבדיקה (המוסך המורשה המרכזי של אופל בפתח תקווה) אך כשהגעתי לשם הרכב כבר היה "חם" ולא היה ניתן כמובן לשמוע את הרעשים בתחילת הנסיעה אך בכל אופן ביקשתי שיבדקוהו וכך היה.

אני חייב להודות שלא הייתה בדיקה בציציות אלא יותר מעין נסיעת מבחן לוודא שהכל שמיש.

לבסוף קיבלתי את חוות הדעת שאמרה:

"הרכב תקין, הרעשים הנשמעים בתחילת נסיעה הם כתוצאה מבדיקה עצמית של מערכת ה ABS"

מה שנשאר לי לעשות הוא להאמין לבודק....לגשת למוסך נוסף של אופל..או לחפש מידע באינטרנט ופה מצאתי אתכם.

המומחים שבינכם, מה אתם אומרים? האם זה קביל לשים מעל ל80000 ש"ח על רכב ולקבל רעשים כל תחילת נסיעה בגלל בדיקה עצמית? מהניסיון שלי כבעל רכבים אחרים (פאסאט, מאזדה 3, פורד פוקוס, יונדאי גטס, מאזדה 323) אופל היא לא היחידה עם ABS ולאחרות כמדומני אין רעשים כאלו...

מחכה לשמוע את דעתכם,

יעקב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום רב,

אם אתה עדיין מודאג למרות כל הבדיקות שביצעת, אתה מוזמן אלינו למוסך לבדיקה נוספת, כמובן ללא חיוב.

אשמח לעזור.

איל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...
שימו לב! השרשור הזה בן 4439 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...