Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פירוק תא כפפות ב-C4

lev_p
שימו לב! השרשור הזה בן 4526 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

מישהו יודע איך מפרקים תא כפפות בסיטרואן C4, מהדגמים הראשונים?

פירקתי איזה 6-7 ברגים בחלק העליון של התא, + 3-4 מלמטה. משהו עדיין מחזיק את התא גם מלמטה וגם מצד שמאל.

עובדי מוסך סיטרואן לא הצליחו לענות על השאלה שלי, ובספרים זה גם לא מופיע.

יש טיפים מה ואיך לעשות ע"מ להוציא את התא? הדלת יכולה להישאר, היא לא מפריעה.

Spirit In The Dark

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. חפש מתחת לתא כפפות ברגים. ישנם דגמים (307\C4) שיש בהם עוד 3 ברגים בחלק שנמצא מתחת לריפוד מעל האיזור של רגלי הנוסע. קשה לראות - אבל הם שם.

2. כמדומני, ב C4 יש עוד בורג אחד בצד שמאל בתוך התא, קרוב מאוד לדלת התא.

3. אם יש לך פתח מיזוג אויר פנימי לתוך התא, שלוף אותו.

4. בדוק בתוך התא, ממש בסוף, האם קיים בורג טורקס 30 מפלסטיק. לא בטוח שיש.

כאשר סיימתי עם כל הברגים, אל תפחד למשוך את התא ממש חזק החוצה.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בורג בצד שמאל של התא לא ראיתי - אחפש מחר באור יום. כן יש בורג בצד ימין של התא, שככל הנראה מחבר את התא לקונסול ולגוף הרכב.

את הברגים למטה שיחררתי, וגם את פתח המיזוג.

בתוך התא ישנם 2 ברגים בתיקרה. אותם שיחררתי. את 3 הברגים בין התא לשטיח גם שיחררתי.

אז זהו כאשר אני מושך אני פוחד לשבור את החלק התחתון של פתח תא כפפות, שהינו בעצם חלק מהדשבורד.

ניסיתי לשחרר את התא בצד שמאל בעזרת מברג שטוח - עם כח סביר זה לא זז, ואם יותר כח אני מפחד לשבור את התא. כנ"ל למטה - ממש לא ברור מה תופס את התא.

Spirit In The Dark

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם בשביל הסקרנות, מה למען השם איבדת שם ?

בתקופה שעבדתי במוסך מורשה פג'ו-סיטרואן והייתי מפרק דשבורדים של C4, הייתי מפרק אותם קומפלט עם התא כפפות. אין כלום מאחריו...

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה זה לא מה יש מאחורי תא כפפות אלא בצד :) בדגמים מוקדמים, עד 2006 כולל בגרסאות עם בקרת אקלים, יש בעיה שגלגלי שיניים האחראיים של שסתומים האחראיים על שינוי טמפרטורה נשחקים. לסיטרואן יש קיט מיוחד ע"מ לתקן את הבעיה. מנוע של השסתום הזה השייך לצד הנוסע יושב בדיוק בצד של תא כפפות.

לנושא: מסתבר, שצריך לשחרר את הצירים של דלת תא כפפות, ואז כל כל העסק יוצא החוצה.

עכשיו אני צריך להתקין את הגלגל שיניים החדש גם בצד הנהג. לפי הוראות, צריך להוריד את החלק השמאלי התחתון של כיסוי קונסולה מרכזית (זה עם הפתח לאיוורור רגליים).

יש דרך להוציא את החלק בלי לפרק את הקונסולה המרכזית?

Spirit In The Dark

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, בקובץ המצורף יש הוראות תיקון של היצרן. כך יותר ברור לאיזה חלק אני מתכוון, וגם יעזור אולי לעוד אנשים שנתקלים בבעית של אי-כיוון טמפרטורה של הבקרת אקלים.

heaterboxmod.pdf

Spirit In The Dark

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש דרך להוציא את החלק בלי לפרק את הקונסולה המרכזית?

2 ברגי טורקס 20 וכמדומני אולי עוד קליפס משיכה והכיסוי בחוץ.

החלק שנמצא מתחת להגה יוצא בחלקו במשיכה חזקה החוצה + פירוק מספר ברגי טורקס 20 מתחת לכיסוי הניתן לפתיחה בצד שמאל.

אני זוכר שאכן קיים קיט תיקון לעניין הזה (כנ"ל גם ל 307 2006-> ) וזה לא סיפור יקר (היה, אז, משהו באיזור ה 100 ומשהו שקל לקיט הזה). למיטב ידיעתי היה בקיט יש 2 תושבת הגבהה למנוע + 2 גלגלי שיניים חדשים, אחד לכל צד.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בורג אחד ראיתי - בתעלת המיזוג. איפה השני? אין ברגים אחרים, המוסווים א"י החלק העליון. יש לי טראומה מ-ZX, פוחד למשוך בכוח..

ארז מג'אן אמר שאני הראשון שקנה את הקיט הזה. גם המחיר עלה - 150 + מע"מ

Spirit In The Dark

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4526 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...