Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כל האמת על טויוטה פריוס

asaf_arnon
שימו לב! השרשור הזה בן 4545 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חברים

קניתי פריוס 2007 לפני כמה חודשים ואני רוצה להגיד לכם כמה עובדות עליה :

יתרונות:

דלק -

בן עירוני (90 קמ"ש) - 1 ל 22 (לפעמים אפילו יותר טוב)

עירוני (כולל עליות וכו בחיפה) - 1 ל13 (בערך... לא סגור על זה ב-100%)

שזה בערך 35% חיסכון דלק מול משפחתית אחרות . לא רע... בערך 4000 שח בשנה... על 25K ק"מ בשנה. שזה יפה.

גודל -

אוטו גדול - בגז + מרחב (יותר גדול ממזדה 3 2011 - בה נהגתי)

ישיבה על הכביש - טובה בשבילי (אני נהג ממוצע קצת דופק קיקים אבל לא בטירוף).

כוח - האוטו מגיב לאט (לוקח חצי שניה - שניה מהרגע שלחצת על דוושת הגז עד הסוף עד שאתה מרגיש את הכוח) אבל ברגע שהוא מקבל את הכוח הוא מאיץ כמו קורולה 2007 / מזדה 2011 שזה סבבה לגמרי בשבילי.

צעצועים - יש מסכי טאצ ושליטה מההגה (אני אישית לא אוהב צעצועים אבל יש למי שרוצה) ואני מדבר על הדגם הבסיסי.

מחיר - המחירון היה 90000. קניתי אותו ב79000. ולא היתה עליו דפיקה אחת. הפריוסים מאוד שמורות. אמהמה קשה למצוא אוטו עם ק"מטראז נמוך (שלי היה 115000).שזה בערך 10000 מעל מכוניות משפחתיות אחרות. שזה כלום תכלס...

חסרונות עיקרים:

המושב לא נוח יחסית. לקח לי חודש להתרגל.

סחירות - הבנתי שלוקח זמן עד שמוכרים את האוטו הזה...שזה אומר כאב ראש. יש שמועות גם שתיקון בטריות זה יקר אבל יש ביטוח לעוד הרבה זמן...

קרינה - יש רק במושבים האחוריים . וגם זה יש הטוענים שלא בריא ויש הטוענים שזה לא משנה.

חסרונות משיניים:

יש המון התרעות וצפצופים (חגורה , רוורס).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החסכון בדלק לא שווה לדעתי את ההפרש במחיר. ב20K פחות אפשר לקנות קורולה מאותו שנתון, ייקח לך 5 שנים להחזיר את החיסכון לעומתה בדלק, ואני ממש לא בטוח שתישאר עם הרכב הזה 5 שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין אותכם.

בנאדם מעלה פוסט שכל מטרתו היא לספק מידע לאנשים שאולי ירצו בעתיד לרכוש רכב מסוג זה.

ואתם בתמורה מתחילים להעביר ביקורת על הרכישה שלו.

את הדוגמא על קורולה משומשת מסכום נמוך משמעותית עוד אפשר להבין, אם כי עדיין לא במקום.

אך תגובה כמו "במחיר הזה אתה קונה פלואנס דיזל בת שנה ומקבל את אותה צריכת הדלק על הרבה יותר אוטו" ?!?!

אתה אשכרה ממליץ לו פלואנס דיזל?

אבל אז ראיתי בחתימה שלך שאתה מנסה למכור את השק אשפה המוטורי הזה שנקרא מגאן II והבנתי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל המגאן כבר לא שלי ובמקומה תבוא פלואנס 2 ליטר אבל ככה זה כשאתה יודע מה אתה קונה ולא ניזון משמועות.

ואני אשכרה ממליץ על רכב דיזל בן שנה במקום על היברידי בן 5. אל תשכח שיש לו מע' מצברים שעולה כמו חצי אוטו ואורך החיים שלה מוגבל. אם אתה לא יכול להשתחרר מדיעות קדומות תחליף את הפלואנס באוקטביה.

נכון שאסף פתח פוסט כדי לספק מידע אבל כמו בכל דבר בחיים כשמישהו מספק מידע צריך לספק השוואה לאלטרנטיבות. זה לא שהבחירה היא בין היברידי למאזדה ליסינג. למי שמוכן לחשוב קצת מחוץ לקופסא יש עוד אפשרויות.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין אותכם.

בנאדם מעלה פוסט שכל מטרתו היא לספק מידע לאנשים שאולי ירצו בעתיד לרכוש רכב מסוג זה.

ואתם בתמורה מתחילים להעביר ביקורת על הרכישה שלו.

את הדוגמא על קורולה משומשת מסכום נמוך משמעותית עוד אפשר להבין, אם כי עדיין לא במקום.

אך תגובה כמו "במחיר הזה אתה קונה פלואנס דיזל בת שנה ומקבל את אותה צריכת הדלק על הרבה יותר אוטו" ?!?!

אתה אשכרה ממליץ לו פלואנס דיזל?

אבל אז ראיתי בחתימה שלך שאתה מנסה למכור את השק אשפה המוטורי הזה שנקרא מגאן II והבנתי...

מה הבעיה שלך עם הפלואנס דיזל ? , היתה לך פעם שאתה מעביר ביקורת ?

ולגבי המאגן , כמו שאמר קודמי, כאשר אין לך מושג על מה אתה מדבר אין שום טעם להתייחס ברצינות לדבריך.

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לקבל הסבר מדוע הצריכה בבינעירוני כל כך טובה? לפי הבנתי המנוע החשמלי עובד רק עד מהירות 50 קמ"ש וההשפעה שלו בבינעירוני צריכה להיות זניחה. הייתי דווקא מצפה לנתונים יותר טובים בעירוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הבעיה שלך עם הפלואנס דיזל ? , היתה לך פעם שאתה מעביר ביקורת ?

ולגבי המאגן , כמו שאמר קודמי, כאשר אין לך מושג על מה אתה מדבר אין שום טעם להתייחס ברצינות לדבריך.

היו לי שתיים והן היו פח אשפה מוטורי.

אבל מה אני מבין...

בקיצור לא בא לי להרחיב בנושא מאחר וזו לא מטרת השרשור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שזה דוקא מאד רלוונטי, כי יש אוריס הייבריד לא יקרה כל כך, ועוד מעט יאריס הייבריד.

אז מעניין לדעת בטווח הארוך מהי העלות לעומת דיזל. ששם גם צריך ב250K להחליף חצי אוטו במחירים מטורפים.

(דרך אגב שמעתי שגיר DSG שווה את משקלו בזהב, למי שהמליץעל VAG).

אברהם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן חברים

קניתי פריוס 2007 לפני כמה חודשים ואני רוצה להגיד לכם כמה עובדות עליה :

יתרונות:

דלק -

בן עירוני (90 קמ"ש) - 1 ל 22 (לפעמים אפילו יותר טוב)

עירוני (כולל עליות וכו בחיפה) - 1 ל13 (בערך... לא סגור על זה ב-100%) נניח, שמעתי על נתונים פחות אופטימיים, במיוחד בעיר כמו חיפה.

שזה בערך 35% חיסכון דלק מול משפחתית אחרות . לא רע... בערך 4000 שח בשנה... על 25K ק"מ בשנה. שזה יפה.

גודל -

אוטו גדול - בגז + מרחב (יותר גדול ממזדה 3 2011 - בה נהגתי) הכל יחסי, זה לא הישג גדול שהיא מרווחת ממאזדה 3. מהו גודל תא המטען והאם נוח להעמסה? האם 3 מבוגרים יכולים לשבת בנוחות מאחור?

ישיבה על הכביש - טובה בשבילי (אני נהג ממוצע קצת דופק קיקים אבל לא בטירוף). באיזה מהירות אתה נכנס/יוצא בפיתול האחרון (אשר עובר מתחת לגשר הולכי רגל) בכביש פרויד לכיוון מטה, לפני הפנייה ימינה למנהרה (לדוגמא...)?

כוח - האוטו מגיב לאט (לוקח חצי שניה - שניה מהרגע שלחצת על דוושת הגז עד הסוף עד שאתה מרגיש את הכוח) אבל ברגע שהוא מקבל את הכוח הוא מאיץ כמו קורולה 2007 / מזדה 2011 שזה סבבה לגמרי בשבילי. ככל הידוע לי כל עוד מדובר על נסיעה מישורית בקצב "משפחתי" לא אמורים להרגיש מחסור ניכר בכח, אך בעליות (כמו העליות לאוניברסיטה מנשר) יכולה להיות בעיה עקב התרוקנות מהירה של הסוללות. מעבר לכך, קורולה 2007 (וגם 2006 ו2008 לדוגמא) מאיצה מהר יותר ממאזדה 3.

צעצועים - יש מסכי טאצ ושליטה מההגה (אני אישית לא אוהב צעצועים אבל יש למי שרוצה) ואני מדבר על הדגם הבסיסי. מסכי מגע, שליטה מההגה וזהו?

מחיר - המחירון היה 90000. קניתי אותו ב79000. ולא היתה עליו דפיקה אחת. הפריוסים מאוד שמורות. אמהמה קשה למצוא אוטו עם ק"מטראז נמוך (שלי היה 115000).שזה בערך 10000 מעל מכוניות משפחתיות אחרות. שזה כלום תכלס... עשרת אלפים ק"מ הם לא כלום. אני יכול להראות לך כמה פריוסים דפוקות.

חסרונות עיקרים:

המושב לא נוח יחסית. לקח לי חודש להתרגל. הוא שינה את צורתו אחרי חודש?

סחירות - הבנתי שלוקח זמן עד שמוכרים את האוטו הזה...שזה אומר כאב ראש. יש שמועות גם שתיקון בטריות זה יקר אבל יש ביטוח לעוד הרבה זמן... במצב השוק כיום, כנראה שלא רק את הפריוס קשה למכור.

קרינה - יש רק במושבים האחוריים . וגם זה יש הטוענים שלא בריא ויש הטוענים שזה לא משנה. את זה הכי אהבתי. בדקת את זה בעזרת מד קרינה? איזו קרינה? ואיך בדיוק היא קיימת רק במושבים האחוריים??

חסרונות משיניים:

יש המון התרעות וצפצופים (חגורה , רוורס). "חסרונות" אשר קיימים במרבית הרכבים החדשים. מדוע מדובר על חסרון לדעתך?

12345

* מועדון אלפא רומיאו הישראלי IAROC *

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת משרד התחבורה פסל את הרכב? אז כיצד הוא נע על הכביש?

- מהן ההשפעות הרעות ומידתן?

- מהו המצב ברכב בעל מנוע בעירה פנימית?

- מהן מסקנות הבדיקה?

נ.ב. הנתונים אינם חד משמעיים ומשתנים. בנוסף, אם כבר מזכירים את עניין הקרינה, אז גם מקדימה (לפי אותו מסמך) נמדדה קרינה. לבסוף כותב המסמך אף סייג את עצמו וציין כי חלק מהקרינה אין מקורה במערכת ההנעה ההיברידית.

* מועדון אלפא רומיאו הישראלי IAROC *

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4545 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...