Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

BMW,שש שנים,80 אלף קילומטר,רבע מיליון ק"מ,318I E36 M40 1992

eladns
שימו לב! השרשור הזה בן 4498 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

את הרכב שלי קניתי לפני 6 שנים+,בתחילת 2005

קניתי אותו ב32 אלף שקל,הייתי אמור לקנות אופנוע אבל בדרך ראיתי את הרכב עם פירסום עליו,יד ראשונה,אמרתי ננסה ,התקשרתי ומכאן לכאן נסגרה העיסקה.

את הרכב קניתי שהיה 169 אלף קלימוטר והיום הוא נושק קרוב מאוד ל250 אלף קילומטר,רבע מיליון

הרכב טופל עד לשנת 2002 במוסך מורשה נירגד ירושלים ויש חותמות על ספר הרכב בנוגע לטיפולים.

כמה יקר להחזיק רכב כזה?

אני אפרט את מה שעשיתי לאורך 6 השנים,כל אחד ישפוט לפי כיסו וריכבו האם יקר להחזיק בגרמניה מזדקנת ומפנקת או שאפילו זול

185,000 - טיפול עשר אלף-500 שקל

188,000 - 4 צמגים חדשים קונטיננטל 1300 שקל

186,000 - כוסית עיבוי החליטה שהיא מתפוצצת -הוחלפה ביחד עם תפוחי הגה 1200 שקל

195,000 - פלגים+החלת חוטי הצתה-עבדו עליי-400 שקל

למה עבדו עליי? כי אמרו שהחוטים לא מקוריים,לקחו את המקוריים ושמו לי של פוקוס.

198,000 - אני טיפש,החלטתי לשטוף מנוע,מים נכנסו למחשב הרכב,מחשב הרכב נשרף לאחר חודש,1500 שקל

כל 5 אלף-החלפת שמן מנוע+מסנן

300 שקל-התחלתי לעשות בעצמי

200,000 - טיימניג+טיפול לגיר שספק אם נעשה-מכונאי גנב ושקרן - 1500 שקל

219,000 - פלגים בוש 120 שקל

220,000 - טיימניג + צלחות ברקסים-דרמים קדמיים. 1800 שקל - מוסך מועתז ברמאללה

225,000 - מצבר 72 אמפר-400 שקל של ורטה,קנייה דרך מקום העבודה שהוזילה המחיר

228,000 - החלפת צינור נשם,צינורות דלק,החלק שנכנס למנוע-צינורות ברזל,פילטר אוויר של המזגן -600 שקל בניר גד מוסך מורשה

229,000 - ברקסים קדמיים אורגינאליים 600 שקל-מוסך נירגד

230,000 - TIMEING 800 שקל

231,000 - התקנת פילטר אוויר K&N -130 שקל דרך חו"ל + חוטי הצתה משומשים ארגינליים 200 שקל

238,000 - דרמים,משאבות שמן אחורי + קדמי +תופי בלם אחורי חדש-תחליפי גרמני 1200 שקל

242,000 - 2 צמיגים חדשים 700 שקל

245,000 - טיפול לגיר-החלפת שמן גיר + פילטר וקופלונג הגה משומש 1100 שקל שהפילטר גיר עלה 30 דולר מאמריקה

247,000 - החלפת שמן מנוע פלוס מסנן פלוס ברקסים קדמיים,רפידות של בוש פרימיום עלו לי 140 שקל באמריקה,עבודה חמישים שקל,שמן מנוע 90 שקל של אגיפ,פילטר של בוש שש דולר

249,000 - המכה הגדולה,3100 שקל אצל מוסך ציקי הכוללים"טיימניג,החלפת מחזיר שמן קדמי,מחזיר שמן אחורי -ששינהם נוזלים בטירוף, החלפת 2 מייסבים אחוריים שהרעישו והחזירו נשמתם לבורא כנראה

+אטלטרנטור משומש -500 שקל,מרון.האורגינל החזיק 20 שנה ורבע מיליון קילומטר-כבוד

דגשים

הרכב הספציפי הזה, עם מנוע M40 מיושן ומפונק, דורש החלפת שמן כל 5 אלף קילומטר+איפוס המחשב.

טיימניג כל שנתיים או 40 אלף קילומטר,מה שמוקדם.

טיפולי החלפת שמן הם פשוטים וקלים. הכל נגיש ואני בוש ונכלם שהסכמתי לשלם על שירות זה.

מידע ברשת יש המון לגבי הרכב הזה,וגם לגבי חלקים, ניתן להזמין ממש בזול ולא צריך את המוסך שיקנה בשבילך, לדוגמא:

סט אטמים לפילטר גיר+פילטר גיר יעלה בראצנו 800 שקל לפני מע"מ.

בחו"ל-30 דולר.

טיימניג: הייתי בתחילת השבוע בניר גד,שאלתי כמה יעלה, אמרו לי,נתקשר אליךך מחר ואכן התקשרו, אין ערכת טיימניג בארץ, צריך להביא מגרמניה, זה יקח שבוע ויעלה לך טיימניג לעשות אצלינו, 1550 שקל לפני מע"מ. אצל מוסך ציקי זה עולה 700 שקל לפני מע"מ כולל עבודה.

במידה ומביאים חלקים מחו"ל, אחזקת הרכב יורדת פלאים, כמו כן חשוב מאוד לבדוק במספר מקומות את העלויות ולעשות שיעורי בית. כי שבאתי למוסך מוטו פלוס בירושלים ואמרתי לו שיש לי נזילה ממחזיר שמן אחורי,הוא לא ניסה להשחיל לי יותר מדיי אבל ביקש 1000 שקל לפני מע"מ על העבודה ושאל אולי ארצה תוסף שסוגר נזילות ב50 שקל-ברחתי.

סך הכל בחישוב גס, עלה לי 14 אלף שקל,אך עקב טיפולי 5 אלף,ניתן לעגל ל15 אלף שקל או 16 אלף שקל ב6 שנותיי שאני עם הרכב.

מה נשאר לעשות:בולמים.קצת דחוף,עולים בסביבות ה1200-1600 שקל, אני בודק בחו"ל לגבי עלויות להביא לארץ.

ככול שלמדתי יותר, כך הצלחתי להוריד את העלויות.

הרכב מבחינתי מאוד מהנה לנהיגה, לא בעל כוח מטורף אבל מספיק לי,עולה את העליות של ירושלים ב90-100,אני מבסוט. נוח בטירוף.

חשבתי לקנות רכב אחר,יותר חסכוני,כל רכב שראיתי בסדר גודל של 8 אלף שקל הצריך השקעה של יותר מ3 אלף שקל {פולו ידנית,פונטו ידנית}

אין מציאות, אז שומרים על מה שיש.

צריכת דלק: ליטר ל7.8-8 ק"מ בתוך העיר.

אשמח לעזור למי שצריך הכוונה לגבי E36

bmw_logo.jpg

BMW E36 M40 year of 1992

Autobianchi A112 year of 1979

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אחלה סיכום - תודה :)

אבל למה עשית טיימינג 3 פעמים? אמרת כל 40K או שנתיים,וציינת טיימינג בק"מ 200000,220000,ו230000

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב200 אלף שילמתי עבור טיימניג.

אחר כך הסתבר לי מחברים שטיפלו אצל המוסכניק וסמכו עליו בעיניים עצומות,שהוא היה לוקח כסף ולא עושה את העבודה בכלל או לחילופין עושה עבודה מאוד חאפרית.

הייתי ילד בן 22,לא חשבתי על פורומים וכו, ולכן הלכתי למוסכי מדרכה סוג ז' בהתחלה והקשבתי לכל בעל BMW לגבי המלצתו.

שנודע הסיפור לא רציתי להסתכן שהרצועה תקרע.

הלכתי ועשיתי.

BMW E36 M40 year of 1992

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחשב רכב ב-1500 ש"ח? אני מבין שזה יד שנייה, אבל עדיין נשמע מאוד זול לכזה רכיב.

מתוך סקרנות: אתה שטפת את המנוע בעצמך או בעל מקצוע גרם לנזק?

סיקור מעולה, תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמיד חשבתי שבמנועים האלה יש שרשרת טיימינג ולא רצועה. חידשת לי.

חוץ מזה, אחרי 200K עשית טיימינג גם ב-220K, שזה מובן (בגלל שאת הקודם עשה חאפר), רק שלא ממש הבנתי למה עשית עוד פעם ב-230K.

אלוהים, אפילו במנועי TS של אלפא לא עושים טיימינג במרווחים כל כך קטנים! :shock:

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחשב רכב ב-1500 ש"ח? אני מבין שזה יד שנייה, אבל עדיין נשמע מאוד זול לכזה רכיב.

מתוך סקרנות: אתה שטפת את המנוע בעצמך או בעל מקצוע גרם לנזק?

סיקור מעולה, תודה.

שטפתי את המנוע אצל בעל מקצוע. אבל לא נראה לי שהוא בעל מיקצוע.

גם על הקבלה רשום: אין אחריות מכל שהיא על ציוד חשמלי.

שוב,זאת הייתה טיפשות מצידי וטימטום. כל מי ששואל אותי איפה לעשות שטיפת מנוע אני אומר לו מה שקרה לי, וצועק עליו שלא יעז לשטוף את המנוע. כל עוד הרכב לא עומד בתצוגות רכב והמנוע מכרום,אין מה לשטוף.בית מרקחת תעשה בבית לא על ראש מנוע.

אלעד :תמיד חשבתי שבמנועים האלה יש שרשרת טיימינג ולא רצועה. חידשת לי.

הרכב שלי הוא משנת יצור 1992,מנוע M40

בשנת 93 הרכבים היו נראים אותו הדבר {כמעט-יש ונטה לחלון האחורי שזורקת אוויר חם לפזר האדים} והמנוע שונה לM42 ולM43,שם יש שרשרת טיימניג. אני לא עשיתי שיעורי בית.לא נורא,מכל טעות למדתי.

BMW E36 M40 year of 1992

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע אם כל אחד שופט לפי כיסו אני הייתי אומר שזה יקר מאוד אפילו, אני עד עכשיו שנתיים מצוינות ומבורכות עם ההונדה שלי ואפשר לסכם את העלות של כל הטיפולים שעשיתי (2 במקרה) ב1600 שקל בשנתיים, אישית? מעדיף קצת פחות פאר ונוחות עם הרבה שקט נפשי :lol:.

Mercedes Benz CLA 200 8)

The best or nothing

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמיד חשבתי שבמנועים האלה יש שרשרת טיימינג ולא רצועה. חידשת לי.

גם אני.

אצלי כן יש שרשרת.

ב-7 השנים שהאוטו אצלי לא נגעתי בה. הגיליון של הרכב שלי הרבה יותר נקי והפאולים היחידים שהיו לי איתו בתקופה הזו כללו משאבת מים שהלכה פעמיים, יחידה של אורות רוורס ומנגנון של חלון חשמל.

אולי עוד כמה דברים שוליים שאני לא זוכר.

אפילו קלאץ' לא עשיתי בתקופה הזו.

סה"כ מדובר במכוניות מאוד אמינות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע אם כל אחד שופט לפי כיסו אני הייתי אומר שזה יקר מאוד אפילו, אני עד עכשיו שנתיים מצוינות ומבורכות עם ההונדה שלי ואפשר לסכם את העלות של כל הטיפולים שעשיתי (2 במקרה) ב1600 שקל בשנתיים, אישית? מעדיף קצת פחות פאר ונוחות עם הרבה שקט נפשי :lol:.

מה אתה משווה רכב שנת 2007 לרכב שנת 92 ?

חשב את ירידת הערך שספגת בשנתיים האלה ותראה לאן את מגיע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוץ מזה, אחרי 200K עשית טיימינג גם ב-220K, שזה מובן (בגלל שאת הקודם עשה חאפר), רק שלא ממש הבנתי למה עשית עוד פעם ב-230K.

אלוהים, אפילו במנועי TS של אלפא לא עושים טיימינג במרווחים כל כך קטנים! :shock:

האוטו עמד שנה,לא היה כסף להחזיק אותו,קניתי בית.

אז לא עשיתי הרבה ק"מ.

BMW E36 M40 year of 1992

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פתחתם לי תאבון מחודש לבימרית :-P.

שלומי, אצלך מנוע 2 ליטר?

התחלתי מאוד להילחץ, יש לי גם וילונות שחורים באוטו והראייה עוד יותר נמוכה, גם אורות דמוי קסנון של פיליפס שלא מאירים שום דבר בגשם כמעט) והיה די מפחיד. סעו בזהירות !
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יופי של סקירה, מזמן לא ראיתי פירוט כזה מדויק.

הגעת לאיזו שהיא מסקנה בקשר למקום מומלץ לטיפולים?

אני יודע שקצת קשה לענות על זה כי אתה עושה כל מיני דברים בעצמך,

אבל האם (סתם לדוגמה) טיפולים קבועים אצל נירגד הם משהו מומלץ

למי שמוכן לשלם קצת יותר ולעבוד קצת פחות על ייבוא כל מיני דברים מחו"ל?

עוד שאלה: איפוס מחשב אתה מבצע לבד?

(נ.ב.: אלטרנטור שמחזיק מעמד 20 שנה - מדהים)

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה חזרתי לפני יומיים מהארץ, שם נהגתי במשך שבוע ברכב של אבא שלי, סיוויק 2008 בדיוק כמו שלך,בוא נעמיד כמה דברים על דיוקם ברשותך:

1. אין מה להשוות עלויות אחזקה של רכב בן 20 לרכב בן 4.

2. הסיוויק אחלה רכב כשלעצמו ואני באמת חושב שהיא יותר טובה מהמתחרות שלה, גם מרווחת יותר, נוחה יותר, חזקה יותר וחסכונית יותר. (בהשוואה למאזדה 3, קורולה ושות׳).

3. אני מוכן לחתום על כך שגם היום בגיל 20, הב.מ.וו של פותח השרשור מרגישה הרבה יותר טוב מהסיוויק הצעירה, אלה רכבים בכלל לא באותו ליגה ואפילו לא קרוב לכך.

בקיצור, אין באמת מה להשוות בין הסיוויק לבין הסדרה 3 אפילו כשמכניסים את פערי השנים למשוואה, הסיוויק אמינה מאוד ונעימה במונחים יפניים, הב.מ.וו למעט צריכת הדלק טובה יותר בהכל במונחים אוניברסליים.

הקטע היפה הוא שאם אתה מבין מראש מה נקודות החולשה של הרכבים האלה אתה יודע לטפל בהם מראש וחוסך הרבה כאבי ראש ומגלה שהרכבים האלה אפילו יכולים להפתיע אותך באמינות.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

י

אבל האם (סתם לדוגמה) טיפולים קבועים אצל נירגד הם משהו מומלץ

למי שמוכן לשלם קצת יותר ולעבוד קצת פחות על ייבוא כל מיני דברים מחו"ל?

עוד שאלה: איפוס מחשב אתה מבצע לבד?

כן,יש מדריך קל ביותר:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=296796&highlight=%D7%90%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%A1

ויש בחור משכמו ומעלה,העונה לשם משתמש "הנסיך." קוראים לו רון,והוא ממש מבין בBMW.

הוא,עמוס,אושרי,טוסטוס,אנשים שלא הפסקתי לשגע בכדי לקבל תשובות.

(נ.ב.: אלטרנטור שמחזיק מעמד 20 שנה - מדהים)

טיפולים קבועים בנירגד \ קמור \המרכזי הם אסון.

הם לא סופרים אנשים כמוני עם מכוניות רעועות ומעדיפים ליפול על סידרה חמש, במו אוזניי שמעתי בחור בשם ולדמיר, שמתבקש לשלם לקמור 14 אלף שקל,כן,14 אלף שקל לאטרנטור לסידרה 5 משנת 2006,מה זה אלטרנטור מזהב? כל האוטו עולה 80 אלף!!!

אני כרגע פעם ראשונה אצל ציקי, שיסיים נבדוק את אייכות ההרכבה, השינוי ברכב, לבינתיים ראיתי שם בחורים טובים, יהודים, לא חאפרים, מבינים עניין, בדקתי אותם בשאלות שטחיות ומורכבות והם ענו ללא כל בעייה.

שלא כמו שבנירגד לדוגמא יש כמה ילדים טובים,ערבים שנראה שברחו מבית הספר, ועובדים שם,אולי הם מקצועיים, אבל זה נראה ששם הם עובדים לפי הזמן,תן עבודה,רוץ עם הפטיש אוויר. את זה לא ראיתי אצל ציקי. לא ממהרים. לקח לו 3 שעות לקבל את הרכב,יש זמן,הרכב יעלה על הליפט, יבדק,לאט לאט, תנתן הצעת מחיר וזהו.

לא ראיתי שם שהם עפים.

אני מאמין שאם תבוא למקום כמו ציקי ותהיה לקוח קבוע,הוא יבוא לקראתך במחיר.

אני יעדכן,הרכב יצא משם רק ביום שני או שלישי.

יש עבודה על הרכב ולא ממהרים,יש להוריד גיר בכדי להגיע למחזיר שמן אחורי.

BMW E36 M40 year of 1992

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למרות שמצב המנוע אצלי הוא לא בכי רע, חשבתי להעביר אותו שטיפה, מתוך אובססיה מסויימת לניקיון(?). בכל מקרה, הורדת אותי מזה, תודה :).

גם אצלי בבית, יש סיוויק 08 ולא הבנתי את ההשוואה, אבל הסיוויק, בתור משפחטומטית, היא מעולה. בגרסאת ES היא מאוד מפנקת (לנו יש את ה-LS) ורמת האיבזור שלה, מעולה.

אני כנראה לא אגזים, אם אומר שלכל אחד מאיתנו, יש רצון לאיזו בימר או לפחות היה כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4498 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...