Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הדרך הבטוחה להובלת עוגה - 10,000 ק"מ עם GTI

bar72
שימו לב! השרשור הזה בן 4506 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חשבתי לשתף אתכם במחשבותיי לגבי חצי השנה האחרונה, בה ביליתי (כמו שאפשר להבין מהכותרת) לא מעט בחברת ה- GTI DSG שלי. אני כמובן לא מומחה גדול, וזו התרשמות אישית לחלוטין. חלקים מהסקירה יהיו בהשוואה לגולף הקודמת שלי - 160 DSG, משום שזה היה הרכב האחרון שלי, ואחרי הכל מדובר כמעט על אותה מעטפת.

חיצוני: בצבע כחול כהה מטאלי, היא כמעט ולא מושכת תשומת לב. נכון, מידי פעם אנשים שחוצים את מעבר החצייה לפניה פתאום מסתכלים ומרימים מבט, ומידי פעם חבר'ה צעירים שמבינים על מה מדובר שולחים מבטים מופתעים. אבל בגדול, מבחינת רוב השכנים - "האדום היה יפה יותר". מבחינתי זה יתרון, אבל כל אחד וסדר העדיפויות שלו. בנוסף גיליתי, שבאופן עקבי, ומאז רכישת הרכב, כולל בקיץ, אגב, תמיד יירד גשם יום אחרי שאני שוטף את הרכב, אז באופן די עקבי הוא בכלל אפור ולא כחול ;-)

על הצורה הכללית אין הרבה מה לכתוב, סך הכל גולף. לא משהו מרגש מבחינת מראה, אבל גם לא פוצע את העין. מאחור האגזוזים מוסיפים מעט למראה, אבל הנקודה החזקה ביותר היא לדעתי הג'נטים היפים שלה, במין צבע נירוסטה משופשף.

פנימי: רובכם כבר יודעים שאני חושב שמסך המגע המקורי שמגיע עם הרכב (והגיע גם עם ה- 160) הוא פוניקציונאלי ביותר, ומה שנחמד זה שהפעם הוא הגיע בצבעי הריפוד (אדום/לבן/אפור), בעוד שפעם קודמת הוא הגיע בצבעי כתום/ירוק. אני לא יודע אם זה מכוון או שכולם מגיעים כך, אבל זה משעשע ששינו את הצבעים. הוסיפו גם כפתור שניתן ל"תכנות" בין כמה תכונות – אני קבעתי אותו כעוד כפתור MUTE. התקנתי את הדיבורית BT של Kufatech, שמלווה אותי כבר כמה שנים, וחיישנים גרפיים יעילים מאוד.

בדור הקודם היה חיישן אורות, אבל אני נוסע כל הזמן עם אורות, ולכן לא מרגיש את החוסר בו. תאי אחסון יש מספיק - לא כמו בסניק, אבל בהחלט מספיק. ההגה שמנמן ונוח מאוד לאחיזה. אני זוכר שלרועי היתה איזו תלונה על המיזוג בדור 5 שלו, אצלי אין כל בעיה - ואני לא אוהב חום...

מושבים: מעולים. תומכים בכל הכיוונים, מתכווננים גם בגב התחתון, והתמיכה הנוספת הזו בחגורת הכתפיים פשוט מצויינת. עם זאת, תנוחת נהיגה מושלמת לוקח זמן למצוא. משהו שם דורש כוונון עדין של המרחק והזווית. המושב האחורי טוב מאוד גם הוא, וכמובן הבוסטר של הילד מחובר לאיזופיקס שמאוד נוח לתפעול בגלל שהוא בולט, לעומת רכבים אחרים ששם החיבור שקוע מידי. זה לא מהותי, משום שאתה לא מפרק את זה יותר מידי פעמים, אולי פעם בחודש, אבל זה עוד משהו נוח.

מנוע+גיר: טוב, מה יש לדבר. פנינה. נשמע טוב (בעיקר בתוך הרכב), נוסע מעולה. לעומת ה- 160, מרגישים שיש שיפור של כ- 20% ולמעשה כמעט ואין צורך לשים את הגיר ב- S כדי לקבל תאוצות מרשימות, להבדיל מה- 160. הרכב מאיץ בכל מצב, בכל לחיצה. הגיר עובד נהדר (טפו טפו טפו), זה כבר רכב שלישי שלי עם DSG, וההחלפה מאחורי ההגה עובדת בזריזות מרשימה, גם אם הגיר לא נמצא במצב "ידני".

צריכת דלק: גם כאן, 20% יותר מאשר ה- 160. צריכה ממוצעת ע"פ 10,000 הק"מ הראשונים היא 1:10.5/11. לא מי יודע מה חסכוני, אבל בהתחשב בכוח שזה מספק - אין תלונות.

שימושיות: גולף. כלומר, מצויינת לילד אחד (חוץ מהנהג ;-) ), אולי גם לשניים.

חיבור לכביש: מבחינת הגה, האמת היא שהוא טוב אבל לא מצויין, ואני זוכר פוקוס מסוימת שנהגתי בה בקפריסין, שבה דימיתי הגה יותר טוב. אולי אני טועה, זה היה כבר מזמן, אבל היא השאירה עלי רושם שההגה של ה- GTI לא משאיר. לגבי יציבות - נו, אפשר לומר שגם אם נכנסתם לא ממש נכון לסיבוב, הוא ייסע בדיוק לאיפה שאתם מכוונים אותו, בלי להתרגש יותר מידי, שזה סוג של אלמנט בטיחותי מהמדרגה הראשונה ברכבים חזקים כל כך. לגבי שעשועי זנב ואחרים - אני לא ממש לוקח אותו לאירועים מסוג זה, אבל מידי פעם, באיזה סיבוב קטן, הרכב מצליח לשעשע אותי. כמובן, אני לא מתיימר להבין יותר מידי בתחום זה, אלא רק ליהנות מידי פעם - וגם זה בצמצום... מה שכן, עם הצמיגים המקוריים הרכב ישב מאוד קשה על הכביש והעביר הרבה קפיצות לבטן (ולא לגב, אגב). החלפת שני הצמיגים שנכפתה עלי (מהפוטנזה המקוריים למישלן) דווקא הועילה מאוד בהיבט זה וגם בהיבט רעשי כביש.

בלמים: טובים, אבל חסרה לי "נשיכה" בנגיעה הראשונה.

עלויות: אחרי 10,000 ק"מ הוספתי 1 קילו שמן. מחברים עם מנועים דומים ולפי ספר הרכב – זה נורמאלי, אם כי אני באמת תוהה, בעקבות דיון שהיה כאן לא מזמן, לאיפה הוא הולך... ב- 140 וב- 160, לא הוספתי מעולם.

לסיכום – תענוג.

יתרונות: כוח, נוחות, כוח, מראה סולידי (אם זה יתרון בעיניכם), כוח, ושימושיות. הבעיטות בגב לא נגמרות. וכמובן – כפי שאפשר לראות – המושב מתאים בול להובלה זריזה של עוגת יום הולדת ;-)

חסרונות: לעתים קשה מידי על הצמיגים המקוריים; ואיפשהו, לא נוצר החיבור שציפיתי לו. אני נהנה כל בוקר - שלא יובן אחרת, אבל משהו חסר לי. אולי גיר ידני, אולי סמל של אלפא, אולי עיצוב חיצוני של מגאן RS. לא יודע. על כל פנים, אם היו מביאים את הג'טה עם המנוע הזה – או מחדשים יבוא של ה- VRS – היה לי יותר קל להחליט על הרכב הבא, על אף היבואן. ;-)

IMG_0916.JPG

IMG_1028.JPG

IMG_1114.jpg

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אחלה חוות דעת.

כנראה שגם הקניה הבאה שלי אחרי השירוקו.

לגבי צריכת הדלק, אתה בטח נוסע הרבה בתוך העיר, זה נתון מצויין!

בשירוקו הממוצע הוא 1:14, שהרוב הוא עירוני.

אני מוכן לרדת ב3 ק"מ לליטר בשביל המנוע הזה, לא הבדל כזה משמעותי בדלק(למרות שאני נוסע לפחות 2000 ק"מ בחודש).

לגבי מה שחסר לך, אתה נראה לי אומנם בחור פשוט אבל תגש לאחת הסדנאות, 10 דקות ואתה תבין מה היה חסר לך :-)

אם לא הבנת, אולי זה העוד 50-60 כ"ס האלה שיתנו לך את האנדרנלין.

בתור חבילה, אחד הרכבים הטובים. גם מראה סולידי (אני רוצה כסופה אבל 3 דלתות), מנוע אמין וחזק, נוחות יום יומית ושרוצים היא בועטת ואגרסיבית.

בן.

Got To love It

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אישית מאוד אוהב את הצבע הזה. בקשר למושכת תשומת לב- (אולי כי אני אישית מבדיל בין GTI לרגילות) היא דיי בולטת, עדיין. כמובן ששירוקו יותר :-)

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שמבדילים בין השניים זה בטוח(GTI וגולף "רגילה") אבל עדיין היא לא מושכת את את תשומת הלב יותר מידי.

בשירוקו, כל אחד שולח מבטים או שואל אותך "אחשלי בא לך לעשות רייס? כמה כוח זה אוטו זה?"

Got To love It

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שמבדילים בין השניים זה בטוח(GTI וגולף "רגילה") אבל עדיין היא לא מושכת את את תשומת הלב יותר מידי.

:mm_yeah:

אני מאוד אוהב את סגנון ה"זאב בעור כבש". על זה אומרים גם שמי שצריך- מבין.

קצת מאוחר לומר תתחדש, אז אסיים בתמשיך להנות מהרכב.

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשירוקו, כל אחד שולח מבטים או שואל אותך "אחשלי בא לך לעשות רייס? כמה כוח זה אוטו זה?"

בקשר למשפט הראשון - זה לא בטוח בכלל :lol:

בקשר לשירוקו ול"רייסים", אתה בטח מדבר על כל מאזדה 3 ספיריט ושות' :-D

בכל מקרה, אני מאוד אהבתי את העיצוב האחרון של ה-GTI (יותר מהקודמת, לטעמי הכי יפה מכל ה-GTI שיצאו עד היום), למעט הגאנטים שקצת מאוסים כבר.

ובגלל שלא רשמתי לפני כן - תהנה ממנה כמה שאתה יכול, ותצא "לתקוף" כבישים קצת יותר, תן לה גם להנות :wink:

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שומאכר, מסכים לגבי הג'נטים.

העניין הוא שזה הטרייד מארק של פולקסווגן על הGTI .

לגבי זאב בעור כבש, לקחת GTI כזאת כחולה 5 דלתות+קיט K04 והנה הסליפרית האולטימטיבית.

יש רק אחת שהיתי מעדיף עליה, וזאת הR, בגלל ההנעה הכפולה.

Got To love It

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב-300K ש"ח יש אלטרנטיבות יותר טובות בהרבה (אפילו לקנות GTI רגילה ולשפר אותה ברמות מטורפות, אפילו שהיא לא תהיה עם הנעה כפולה).

רוצה סליפרית אמיתית? תביא מאזדה6 MPS. טוב, אבל זה כבר לשרשור אחר :wink:

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב שנראה פשוט נהדר, נראה שאתה נהנה ממנו מאוד ולפי הכתיבה שלך נראה שאתה בן אדם שרצוי לקנות ממנו רכבים :wink:

לגבי הסליפריות, הקליאו ספורט היא האמא של הסליפרית, ורוב האנשים פשוט מופתעים כשאתה מתגרזן עם הרכב :oops:, רב האנשים כלל לא מודעים לדבר כזה שנקרא קליאו ספורט (אבל זה כבר נושא לדיון אחר ולא נהפוך את זה למי סליפרית יותר או פחות)

פעם Clio b 2001 ידנית/Clio b Sport MK2 2003/פיאט פונטו 98

מגאן RS 225 למכירה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב-300K ש"ח יש אלטרנטיבות יותר טובות בהרבה (אפילו לקנות GTI רגילה ולשפר אותה ברמות מטורפות, אפילו שהיא לא תהיה עם הנעה כפולה).

רוצה סליפרית אמיתית? תביא מאזדה6 MPS. טוב, אבל זה כבר לשרשור אחר :wink:

אתה לא מתחשב במשהו אחד, זה הנעה קדמית! מעל 300-350 כ״ס על הנעה קדמית זה כבר לא מומלץ. הרכב לא יתמודד עם ההספק הזה.

בr ההנעה הכפולה תדע להתמודד עם הרבה מעבר.

Got To love It

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא לי כבר להתקל ברכב שלך מס' פעמים :-P

תמשיך להנות וסע בדרכים טובות ! :wink:

''גם דברים פשוטים יכולים להיות טובים'' - אביה בת ה-10

CBR600RR-sold

z-750-crashed

wrx run by ecutek-sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהאצות חזקות באמת מרגישים לפעמים שזה רק הנעה קדמית, משום שמרגישים את ההגה "נלחם". מצחיק, אבל מה שזה מזכיר לי זה אלפא ספרינט שנהגתי עליה כשהייתי קצין צעיר, ב- 1994. מעורבים בסיפור הזה עוד כמה סיפורים אחרים (כמו למשל למה שכחתי את האורות שלה דולקים, ואיך זה להיות עם בת של גניקולוג ;-) ), אבל זה באמת לשרשור אחר.

ליאור - don't be a stranger, תנופף לשלום לפחות :-) אלא אם ראית את אשתי ברכב, היא בטח לא תקבל את זה בהבנה...

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניסית לנווט עם יד אחת על הכידון של האופנוע ברחובות ת״א?:-P

פעם הבאה תקבל כיף:wink:

''גם דברים פשוטים יכולים להיות טובים'' - אביה בת ה-10

CBR600RR-sold

z-750-crashed

wrx run by ecutek-sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4506 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...