Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סוזוקי ליאנה - בעיה רעידות שלא נפתרת

NaC
שימו לב! השרשור הזה בן 4619 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

ברשותי סוזוקי ליאנה שנת 2003.

הרבה זמן אני סובל מרעידות ברכב במצבים שונים- ע"מ לקבל הכוונה מדויקת לסוג הבעיה ופתרונה, אציג את הסימפטומים לבעיה:

1. בהתנעה קרה (למשל התנעת בוקר) הרכב עולה לטורים גבוהים ומורגשות רעידות בכל חלקי הרכב.

2. כאשר המנוע חם (בטמפ' עבודה), ישנם רעידות כאשר הרכב עומד: במצב D מורגשות רעידות חזקות יחסית, ובמצב N רעידות מופחתות. יש לציין שהטורים יציבים ועומדים על 600-700 סל"ד.

3. כאשר מופעל מזגן והמדחס נכנס לפעולה, הרעידות מתחזקות ולפעמים מגיע למצב שממש כל הרכב רועד.

4. בעת עצירה, במצב N, שמתי לב שבלחיצה ושחרור של דוושת הגז, ישנם רעידות בסל"ד של 1000 כאשר הטורים יורדים.

מזה חודשים שאני מנסה לפתור את הבעיה. הייתי במוסך מורשה, הוחלפה תושבת תחתונה + הגשר שמחזיק את התושבת (המוסך טען שעקב מכה בגשר, כנראה עליה על מדרכה, הגשר התעקם ומשפיע על מיקום וזווית התושבת). כאשר נבדקו שאר התושבות הן נמצאו תקינות.

לאחר כל התיקונים לא נמצא פתרון לבעיה. המוסך טוען שיש לתושבות מעין "זכרון"- כלומר אם תושבת ישבה עקום עקב לחץ מסוים, היא אינה יכולה לחזור למצבה הקודם ולכן יש צורך להחליפה.

המוסך המליץ על החלפת שאר התושבות + ניקוי מע' ההזרקה.

האם יש מישהו שיכול לייעץ לי בבקשה, האם החלפת תושבות וניקוי מע' ההזרקה יפתרו את הבעיה?

האם יתכן שהמוסך לא עלה על מקור הבעיה?

אני חושש שלאחר כל ההשקעה הכספית, של החלפת התושבות וניקוי מע' הזרקה, הבעיה לא תיפתר

תודה על העזרה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

תשמע כנראה שאין לך ברירה אלא להחליף את התושבות . יש לי את אותו הרכב ולא

חוויתי את התקלות שאתה מספר עליהם

תבדוק חוות דעת נוספת ממוסך מורשה אחר לפני שאתה ממשיך

Suzuki Baleno 1998

Suzuki Liana 2005

Mes Que UN Club

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכם על העזרה!

הרכב, שנקנה לפני שנתיים וחצי, עבר בדיקה לפני קנייה בקומפיוטסט- נמצאה רק פגיעת קצה שילדה אחורית ללא אזכור לפגיעה קידמית. כך שאני סבור שרעידות אלו לא נובעות מאבחון זה.

שכחתי לציין שישנם רעידות מורגשות גם בהגה במצב עצירה, ובעת שהמזגן דולק (בעצירה, במצב D) ההגה פשוט משתגע ומתחיל לרקוד.

האם להערכתכם מדובר רק בתושבות מנוע (או גיר), או שישנם אפשרויות אחרות כמו ניקוי בית מצערת, מנוע צעדים או אפילו כוילים וחוטי הצתה פגומים?

מה שהבנתי בחיפוש מעמיק מאוד בפורום- בעיות בבית מצערת\פלגים\חוטי הצתה וכוילים הם כאשר המנוע מגמגם או נמצא בסל"ד לא יציב או בעת רעידות לא רציפות.

האם ניתן למקד לבעיה מסוימת?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התושבת שהוחלפה הינה תושבת צד ימין, שלטענת המוסך הינה בעלת ההשפעה הרבה ביותר על רעידות הקשורות לגוף הרכב.

החלפת התושבת התחתונה לא עזרה בפתרון הרעידות (למרות שהיתה גם בלויה), אך אם המוסך היה ניגש קודם כל לתושבת הימנית, יכול להיות שהדבר היה פותר את הבעיה וחוסך לי לא מעט כסף.

המסקנה- מקצועיות המוסך היא שהביאה לפתרון הבעיה. טיפול של בדיוק 30 דקות פתר לחלוטין את בעיית הרעידות המתסכלת!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4619 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...