Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

העירייה רשאית לגרור "גרוטאה" שחונה בחנייה פרטית שלי בטאבו?

bosss
שימו לב! השרשור הזה בן 3027 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מניסיון של השכן בבנין שלנו, שהנבלה מלמעלה כל הזמן התלוננה עליו, הזיז את האוטו החוצה, שטף קצת את החניה ואת האוטו, צילם אותו עם עיתון פתוח על מכסה המנוע כשהוא ברחוב, החזיר למקום.

כאשר הפקח הגיע, הראה לו את הצילום, הסביר לו שהרכב נוסע מדי פעם, ושנכון לכרגע, 60 יום הוא בהחלט לא עמד באותו המקום.

עובד יופי כבר מעל 3 שנים :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 70
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

עמית - תקן אותי אם אני טועה - אבל רכב נטוש והחוק שציטטת תקף על חניות ציבוריות - להל"ן - ברחוב או שאני טועה?

ליביו

לא הבנתי איך הבנת שהחוק מתייחס לחניות ציבוריות

"לא יעמיד ולא ישאיר אדם גרוטאת רכב ברשות היחיד, אלא אם כן הגרוטאה מצויה בחצריו של אדם המחזיק בהם כדין או מנהל בהם כדין עסק של גרוטאת רכב".

עכשיו שאני קורה זאת שוב אני בטוח שמדובר על עסק לגרוטאות כדין, שהרי מדובר מראש על רשות היחיד.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתיק אשר נדון בביהמ"ש לתביעות קטנות של תושב העיר ר"ג אשר מכוניתו נגררה ע"י העיריה, השופט אביחי דורון קבע בפסק הדין:

""לפי חוק שמירת הניקיון, רשאית הרשות המוסמכת להורות על גרירת רכב ממקומו אם הושאר ברשות

הרבים במקום אחד במשך תקופה העולה על 60 ימים. התובעת מוסרת שהיא עובדת בסמוך לביתה ולכן אינה משתמשת ברכבה לצורך נסיעה למקום עבודתה, אולם היות והדבר אינו בריא לרכב, היא מזיזה אותו מדי פעם".

" מטרת סעיף 8 לחוק", ציין השופט, "היא למנוע מצב בו גרוטאות רכב או כלי רכב שאין בהם שימוש, אך אינם עולים על הגדרתם כגרוטאה על פי החוק, לא ילכלכו ולא יזהמו את חוצות הערים, ולא יפגעו ברושם הכללי של חוצות הערים ויתרמו את חלקם לשיפור פני העיר".

"מדובר", אמר השופט, "בסעיף דרקוני. די בכך שאדם נוסע לחו"ל לתקופה בת 90 יום, לאחר שעברה מכסת 60 הימים המאפשרת לרשות המקומית לגרור את רכבו של אדם, ומשכך יש לנהוג בחוק זה במשורה, בסבירות ובאופן מידתי".

עוד אמר השופט, כי "כשמדובר במצב שבו אדם מחנה את רכושו סמוך לביתו, באופן שכל אדם נוהג לעשותו, צריך להיזהר מישום החוק. החוק אינו מטיל חובה להשתמש ברכבו, ולו היה מטיל חובה כזו היה נחשב כחוק שאינו חוקתי".

(76940ת"ק)

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי היתה חיפושית ישנה ששכבה כשנה בחנייה ציבורית ליד ביתי, שכן נחמד החליט להתלונן וכך הגיע לו שוטר עירוני במטרה לרשום דו"ח. השוטר התדפק על דלתי, הסביר לי ששכן התלונן (למרות שהרכב לא היה בבעלותי - מעניין איך השוטר ידע שזו שלי), ולחש לי להכניס את הרכב לחנייה.

לאחר חצי שעה חזר ולא ראה מפגע ולכן לא נתן דו"ח ולא גרר את הרכב.

דרך אגב, דחפתי את הרכב לחניה הפתוחה של השכן (בהסכמתו כמובן) ולא לשלי. זה הספיק.

הרכב חנה שם כשנה עד שבעוונותיי הרבים זרקתי אותו לפח.

בריאות לכולם!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אני מבין מהתגובות של החברים פה שאין לי מה לחשוש כל עוד הרכב נמצא בחנייה הפרטית שלי ומכוסה נכון?

אם תסתמך רק על העצות שנותנים לך כאן, ופתאום תגלה שהרשות המקומית שלך לא בדיוק קראה את מה שכתוב בפורום, ופתאום תגלה שהרכב נגרר, למי בדיוק תבוא בטענות ? האם תבוא בטענות לחברי הפורום ?

קיבלת כאן דעות לכאן ולכאן.

אני חוזר על מה שאמרתי בהתחלה - תבדוק מה אומרים חוקי העזר העירוניים בעיר שלך. יש רשויות יותר נוחות, ויש רשויות קשוחות.

זה גם תלוי בפקח האזורי.

וזה גם תלוי כמה השכנים מנדנדים לרשות המקומית.

ברחוב שאני גר, יש שכן שמדווח לרשות המקומית על כל רכב שנראה נטוש, אפילו אם הוא נמצא שם רק שבוע. הוא מנדנד כל כך, שהפקחים מגיעים ומדביקים דרישה כבר אחרי חודש. וכעבור פחות מחודשיים +- הרכב נעלם. (ונדמה לי שהוא אפילו עוזר לרכבים להיות מפגע חמור, ע"י כך שהוא מנפץ להם שמשה, וזה כבר הופך משחק לילדים ומקום לחתולים בעיקר בחורף). היות ואף אחד עוד לא בא איתו חשבון, כנראה שאלה לא רכבים של תושבי השכונה.

זה לא רק ברכבים, הוא בודק חצרות של שכנים ומתלונן על כל מפגע או חריגה.

כך שזה תלוי כמה השכנים דלוקים על הרכב שלך, או כמה הם אוהבים אותך...

מישהו פעם אמר - אל תהיה צודק, תהיה חכם. והחכם עיניו בראשו ויכלכל צעדיו בתבונה.

בכל מקרה, רכב שנראה שלם ונקי, לא מושך תשומת לב.

אני החזקתי באותו הרחוב אל מול עיני השכן כמעט 3 שנים רכב ללא טסט. אבל דאגתי כל הזמן שיראה נקי, מיד אחרי שטיפה הייתי משאיר את הרכב 3 ימים ללא כיסוי, אח"כ מעביר מקום ומכסה את הרכב.(הייתי מעביר מקום כ- 30-40 מטר בשעה 4 בבוקר, כדי שהשכנים לא יראו שאני דוחף את הרכב).

האמת, כל השכנים חשבו שהרכב תקין ושאני משתמש בו.

לעומת זאת, שכן אחר, למרות שהיה מזיז את הרכב שלו כל פעם למקום אחר, קיבל כבר למחרת דרישה לפנות את המפגע.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שנים מאוחר יותר...

יש לי רכב ישן במצב גרוטאה עומד בחניה פרטית שלי. החניה במגרש חניה המשמש מספר בניינים והיא כאמור שלי (בטאבו).

היום חיכתה לי מדבקת התראת פינוי מהעיריה על החלון הקדמי.

למיטב ידיעתי הם לא יכולים לעשות דבר כיוון שמדובר בשטח פרטי.

אשמח אם משהו הבקיא בנושא יפנה אותי לחוק/תקנה כדי שאוכל לפנות לעיריה עם סימוכין.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקטע הרלוונטי מצוטט

"רכב זה חונה כאן בלא תנועה מזה זמן ארוך"

"במצבו מהווה מפגע בטיחותי ותברואתי וכן הפרעה לציבור"

סיכום של יתר הדברים:

מבקשים תחת חוק "שמירת הנקיון" לפנות את הרכב תוך שבוע ולהציג רשיונות וביטוח בתוקף תוך 48 שעות. אם לא אעמוד בתנאים הם רשאים לגרור אותו ולחייב אותי.

מעולם לא עמדתי לקרוא מדבקה כזו אבל נראה לי שזה נוסח סטנדרטי ששמים על מכוניות נטושות ברחוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנה החוק:

http://www.sviva.gov.il/Enviroment/Static/Binaries/law/psolet01_1.pdf

פינוי גרוטאות רכב - גם משטח פרטי:

8. (א) רשות מקומית או מי שהשר לאיכות הסביבה הסמיכו לכך (להלן -

רשות מוסמכת), רשאית לסלק גרוטות רכב שהושלכו ברשות הרבים או ברשות

היחיד, למעט גרוטאות המצויות בחצריו של מי שמחזיק בהן כדין, או מנהל בהן

כדין עסק בגרוטות רכב.

חונה זמן רב - רק ברשות הכלל:

8א. (א) הושאר רכב ברשות הרבים במקום אחד במשך תקופה העולה על

ששים ימים, רשאית הרשות המוסמכת להורות על גרירתו מהמקום.

האם הרכב הוא מפגע בטיחותי / תברואתי? האם הוא שלם וסגור, או פרוץ וילדים / בע"ח יכולים להכנס?

האם הוא בבעלותך? האם הוא מיועד לשיפוץ או לפירוק.

בגבול הסביר, אתה יכול לשכנע את המועצה המקומית שזהו רכב לשיפוץ, שנמצא בשטח פרטי, איננו מהווה מפגע בטיחותי או תברואתי ולא מהווה סכנה לאף אחד, ולכן, בגלל זכויות הפרט, אין למועצה עילה לדרוש פינוי שלו.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקטע הרלוונטי מצוטט

"רכב זה חונה כאן בלא תנועה מזה זמן ארוך"

"במצבו מהווה מפגע בטיחותי ותברואתי וכן הפרעה לציבור"

סיכום של יתר הדברים:

מבקשים תחת חוק "שמירת הנקיון" לפנות את הרכב תוך שבוע ולהציג רשיונות וביטוח בתוקף תוך 48 שעות. אם לא אעמוד בתנאים הם רשאים לגרור אותו ולחייב אותי.

מעולם לא עמדתי לקרוא מדבקה כזו אבל נראה לי שזה נוסח סטנדרטי ששמים על מכוניות נטושות ברחוב.

מניסין אישי שהיה לי עם חיפושית כל עוד הרכב ללא ביטוח (טסט לא משנה כל כך) והרכב עומד בחנייה ציבורית של בניין למרות שהקובייה שעליו הוא עומד היא שלך בטאבו הרכב מהווה מפגע בטיחותית(ילדים יכולים לשחק ברכב ,לפרוץ אותו וחלילה וחס איזה ילד יתקע בתוך הרכב)וכן תברואתי. במידה וילד ירכב על האופניים שלו והיתקל ברכב של ויפצע ואין לרכב ביטוח חובה מבחינת החוק יכולים לתבוע אותך ואתה בבעיה.

אם הרכב היה חונה בחנייה פרטית ,בחצר פרטית בבית פרטי זה כבר משהו אחר ואין סיבה לרשויות להציק לך במקרה שכזה.

בהצלחה.

רכבים בבעלותי:

רק אספנות וכמה שיותר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמעתי על מקרה שהעיריה חייבה אדם לסלק גרוטאות מהשטח הפרטי שלו כיוון שזה הפריע לסביבה, למרות שמדובר על חצר של בית פרטי.

פורד קפרי 1600GT 1973 + פורד קורטינה 1975 1600XL + פורד פוקוס 2005 1600 GHIA

מעוניין במידע על קפרי או כל פורדים ישנים אחרים נטושים/זרוקים/למכירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הרכב היה מכוסה כמו שצריך אף אחד לא יידע שזו גורטאה.

תוציא את הרכב למקום אחר למשך שבועיים תכסה אותו ולאחר מכן תחזיר אותו מכוסה.

זה גם יוריד את הפסיקה שהרכב היה ללא תזוזה.

אני הייתי שומר תמיד את הודעות הפינוי על מנת להוכיח אם צריך, שהרכב היה במקום שונה ליפניי זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שנים מאוחר יותר...

ערב טוב.

יש לי רכב ישן, שקצת מסובך להשיג לו חלקים.

נפלה לי ההזדמנות ומצאתי עוד רכב כזה למכירה וקניתי אותו.

שמתי את הרכב הלא נוסע בחניה הפרטית שלי בביניין, ואילו ברכב שלי אני נוסע כל היום ומחנה אותו מחוץ לביניין ברחוב.

משום מה, השכנים שלי הגיעו אליי היום והודיעו לי שאם אני לא מפנה את הרכב הישן מהחניה שלי הם פונים לתרבות הדיור ולרשויות המקומיות כי הרכב "מפריע", וכי זה מסוכן כי להגדרתם "ערבים יטמינו פה פצצה".

אני לא מבין, האם יש כאן באמת בעיה כולשהי בזה שהחנתי בחניה שלי רכב נוסף שלי? לא גרעתי בשום חניה של אף אחד, ונוסף לכך אני אישית מנקה את כל ה"ליכלוך" באיזור החניה שלי(הרכב כמובן לא מלכלך, פשוט הוא מתחת לעץ ואני זה שגורף את הכל כל פעם).

האם יש כאן משהו שאני מפספס?

מותר לי להמשיך לחנות או שאני באמת עלול להסתבך עם הרשויות על כך?

תודה רבה.

קובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה אתה גר?

צלם תמונה של הרכב החונה וצרף אותה לכן.

השכנים מגזימים.

למה אתה לא מכסה את הרכב?

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3027 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...