Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאזדה 3 או קורולה

Michael5139
שימו לב! השרשור הזה בן 4658 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אני רוכש רכב יד שנייה, ומתלבט בין שני דגמים: מזאדה 3 , או טויוטה קורולה.

התקציב שלי הוא עד 55 אלף בערך, אז אני מכוון לשנתון 2005-2006.

אשמח לקצת השוואה בהיבט אמניות (תקלות), חיסכון בדלק ונוחות נסיעה.

אני גם מעדיף גרסת 5 דלתות באופן כללי (אך לא הכרחי).

אמרו לי שמאזדה קצת יותר ספורטיבית, אך פחות חיסכונית. בכמה ה"פחות" הזה מתבטא?

תודה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחתימה שלי אתה יכול לראות מה בחרתי.

את השניה אני לא מכיר ואני לא נוהג לייעץ "משמועות".

(דא"ג המחיר ששילמתי עבור 08 יד ראשונה מבאדג'ט הוא התקציב שלך בערך,זה לא משנה לענייננו, כי יש להם גם קורולות,פוקוסים ולנסרים במחיר הזה. אם זה מעניין אותך, אני חש שעשיתי עסקה במקום אמין, והיחס עכשיו, כשהכסף אצלם והאוטו כבר מזמן על שמי עדיין חם ושירותי מאד).

דלק- 1:10 ממוצע ,כשרוב הנסיעות שלי עירוניות ומיעוטן (25%~) בינעירוניות בעומס מלא. אני לא מה"לוחצים" עברתי את הגיל.

אמינות- 100%. (טפו,טפו,טפו) אבל עברו בקושי שלושה חודשים.

נוחות- יחסית לסיוויק שהיתה לפניה היא נוחה יותר. תנוחת הישיבה גבוהה והגיונית יותר, המושבים אוחזים היטב (ואני 192מ'/110ק"ג עם נעליים :lol: ). לנוסעים מאחור היא קצת צפופה.שלושה מבוגרים יסבלו ממרחב כתפיים ממש לא מספק. הXP PRIORY של הקטן מגרד לי את המשענת של הנהג,והוא לא כיסא בטיחות "ענק".

תא המטען בינוני בנפחו, פתח ההטענה די מרגיז כשצריך להכניס קופסה גדולה וקיפול המושבים משאיר מסגרת מעצבנת שמקשה יותר על סעיף א'. (ואתמול כשחזרנו מאיקאה,אישתי ואחד הילדים חזרו להרצליה ברכבת, אמנם הובלתי ריהוט לחדר שלם, אבל הזעתי קשות ע"מ להטעין אותו לרכב, ממש לא נראה לי מחוייב המציאות בנפח המען שהיה שם.)

המזגן מקרר מצויין למרות השמועות (ואני רגיש מאד לנושא).

מערכת השמע המובנית בסיסית מאד (הוספתי בעצמי רכיב MP3, ראה בפורום טכני).

התצוגות,המכוונים מאד ברורים ונעימים לעין (בעיקר בתאורת לילה,שאז הלוח הלבן הופך לשחור והמדים לאדום זוהר. קונץ חביב מאד :lol: ). תפעול מתגים נוח והגיוני, חוץ מזה שכל פעם שאני מאותת, אני מפעיל אורות גבוהים באותה הזדמנות. אני מקווה שאתרגל לסידור המטופש שכל דחיפה קטנה של ידית האיתות לכוון הדש מפעילה אורות דרך.

מבחינת ביצועים, אל תבנה על "ספורטיביות". הרכב משייט היטב במהירויות צפון-חוקיות גם בעומס מלא,אוחז היטב למרות צמיגי הלינג-לונג שקיבלתי איתו (יום שישי,12 בלילה אני יורד עם כל המשפחה מעין-חוד, אם אתה מכיר, טעות בהערכת מהירות כניסה לסיבוב, תיקון עם ההגה, היגוי יתר שנעצר למזלי בשניה הנכונה).

הטיפיטרוניק צעצוע נחמד, גם באוטומט הרכב "מבין לבד" לפי "עומק" הלחיצה על הדוושה כמה למשוך כל הילוך.

מעבר לזה- זה לא רכב שבא לי סתם לצאת לבלות איתו בכבישי נהיגה. אולי אחרי שאחליף סו"ס צמיגים ארגיש כלפיו אחרת.

בהצלחה בבחירה

נתקו

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשמח לקצת השוואה בהיבט אמניות (תקלות), חיסכון בדלק ונוחות נסיעה.

אני גם מעדיף גרסת 5 דלתות באופן כללי (אך לא הכרחי).

בהיבט של אמינות שני הרכבים בסדר גמור במודלים האלו. מבחינת צריכת דלק המאזדה באמת קצת פחות טובה, אבל צריכת הדלק שלה מאוד תלויה באופי הנהיגה שלך. כבר פגשתי לקוחות שהגיעו והתלוננו על צריכת דלק של 1:8 בערך ועכשיו לא מוכנים לשמוע בכלל על מאזדה. אני לא יודע כמה זה מדעי, אבל יש גם כאלו שמקבלים מספרים אחרים. לדעתי זה פשוט עניין של אופי הנהיגה.

בכל מקרה שים לב שב-55 אלף ש"ח אפשר להתקדם כבר לרכבים ממודל 2007 או 2008, חלקם עם אחריות לשנה-שנתיים ואפילו שלוש. מההיבט של האמינות זאת אופציה לא רעה בכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאחד שהיתה לו קורולה SUN 2007 במשך 4 שנים

המאזדה נותנת לך תחושה ספורטיבית יותר והיא מרגישה זריזה יותר - היא לא, אבל היא נותנת לך את התחושה.

הקורולה הרבה יותר בוגרת ואלגנטית מהמזדה אבל אם המראה מציק לך בעזרת אבזור פשוט מאוד אתה יכול גם לקורולה להראות קצת יותר "צעירה". 4 חישוקי מגנזיום, ספויילר ממש קטנטן (אני מדבר על המקורי) והרכב נראה אחרת לגמרי.

אבל - כמה דברים שאתה צריך לדעת על הקורולה

עדיף ללכת על הGLI ולא על הSUN כי

בקרת אקלים - מזגן דיגיטלי

כסא אחורי מתקפל (בSUN תאמין או לא - אי אפשר לקפל את המושב האחורי!!!)

גימור בקונסולה הנהג בשני צבעים (אני מעדיף דווקא את הגימור השחור של הSUN)

אחד הדברים שהכי הרגיזו אותי בקורולה היתה העובדה שהגובה המקסימלי של ההגה היה עדיין נמוך לי מידי והמפתח היה ממוקם לי ישירות מול פיקת הברך שזה ממש מפחיד במקרה של תאונה, אפילו תאונה קלה!

הדברים הטובים יותר

4 כריות אוויר גם בדגם SUN

הרכב מ-א-ו-ד מרווח ומפנק בגודל הפיסי שלו לעומת המאזדה שאפילו הרגישה לי קצת צפופה...

לדיפונים של הדלתות יש עומק טוב שאתה יכול בקלות להניח עליו את המרפק גם כשהחלון סגור ותאמין או לא - זה מאוד מאוד חשוב לנסיעות ארוכות.

הכסאות היו לי נוחים, סבירים בהחלט לא אתבייש אפילו לאמר טובים אבל המאזדה לא נופלת כאן מהקורולה.

הדגם של 2007 לדעתי לא כזה חסכוני בדלק וזה ממש זניח לעומת המאזדה - אני חושב שבנסיעות משולבות הקורולה מהדגמים האלה עושה 1:11 אפילו לא 1:12

אם אתה רוצה קורולה חסכונית אתה תצטרך או לרדת לשנתונים 98-2002 או לעלות ל2008 (רובוטי) ומעלה.

תא המטען בינוני-גדול עם פתח גדול ונוח בניגוד למאזה שאכן, ראיתי כבר שני חברים לעבודה מחזירים אותה בגלל שהם נאלצו להיאבק עם עגלת תינוק ולקחו יונאדי אלנטרה במקום רק בגלל זה - אני רציני.

אמינות - פרפקטית, הרכב לא אכל שמן לא שתה מים וזה לא דבר חריג בקורולות אפרופו הייתי משאיר אותו לטיפולים ובודק מתוך סקרנות אם חסר משהו - פשוט מטורף.

טיפולים כל 15K או כל שנה.

אחד הדברים שהיה גורם לי לבחור בטויוטה על פני המאזדה הם המוסכים הנהדרים של טויוטה

גילוי נאות - אנחנו עם טויוטות במשפחה כבר מעל עשור ומאוד מרוצים מהם. יש גם סובארו ויונדאי וגם מהם אנחנו מאוד מרוצים.

סה"כ שני רכבים טובים מאוד שיתנו לך תמורה פנטסטית למחיר שלהם - זה עניין של העדפה.

אני באופן אישי מקווה שהרכב הבא שלי יהיה איטלקי או גרמני - די, נמאס :-P

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע אני אוהב את המזדה 3. בקורולה יש מנגנון בדוושה הגז לחיסכון בדלק שכשאתה רוצה להאיץ האוטו ממש לא זז (אני לא בטוח באיזה שנתונים הכניסו את זה אבל שווה לבדוק). אני גם לא אוהב את המנגנון המיושן בחלונות האחוריים. חוץ מזה בדקת מה ההבדלים בביטוח רכב? אולי זה פרמטר שישנה את הקנייה מבחינתך-בהנחה שאין הבדלים כאילו משמעותיים בין הרכבים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"ממש לא זז "

החופש הגדול הגיע...

הקורולה חזקה מהמאזדה,חסכונית משמעותית,אמינה וזולה לאחזקה משמעותית מהמאזדה,שילוב מנוע וגיר בצורה פנטסטית.

רכב שד שלא רואה מוסך מלבד טיפולים שוטפים!

אה,וגם הוא ממש נוח,יחסית למאזדה,תעשה סיבוב=תבין לבד.

בהצלחה.

כולם לומדים,יש כאלה בדרך הקשה ויש כאלה בדרך הקלה, בסוף כולם מגיעים לאותה המסקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי איכות הרכבה וחומרים, הנה סרטון וידאו שמצאתי על האיכות של הקורולה שנתון 2008 ומעלה -

תתחיל לראות מדקה 01:00 -

http://www.youtube.com/watch?v=qsk33oliC70

לא שאני מצדד גם במאזדה מאותן השנים (יש לי אחת), גם אצלי איכות הבניה לא משהו, אצלי יש קירקוש מאיפשהו בנסיעה.

לדעתי הסיבה לאי אחידות באיכות היא עצם העובדה שבשנתונים הקודמים עשו את כל הקונסולה והדשבורד מכמה חלקים שונים, לדוגמא במאזדה שלי -

ישנם 3 חלקים שונים, הימני הוא כיסוי כרית אוויר, האמצעי - פתחי מיזוג אויר שעשוי מפלסטיק שונה

והשמאלי, הקונסולה - אותו החומר כמו הימני.

במאזדה 3 החדשה הם כבר שיפרו את הנושא - וכל הדשבורד עשוי מחלק אחד אחיד ובעל חומר יותר "רך" ולא מפלסטיק

קשיח שנוטה לזוז ולקרקש. גם הרדיו והמסכים הם כבר נפרדים אחד מהשני על מנת שאם מישהו ירצה להחליפו אז

הוא לא יאבד את הפונקציונליות של המסך.

בפאביה המגבים אפילו לא צריכים לעבוד, הם לא מנגבים את הטיפות אלא מפחידים אותן
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואלה יש לי מאזדה 3 שנת 2006 מהחברה מנוע 2000

אוטו מטורף מבחינת ביצועים יחסית למחיר ויחסתי למתחרים האוטו כולו מצווין

בעיה אחת זה מאחורה 3 אנשים קצת קשה להיכנס וקצת צפוף

המנוע 2000 גם מלא בבקרות הייתי ממליץ לך על ה2.0 מאשר 1.6

מבחינת דלק זה אותו תצרוכת דלק ה2.0 יותר יקרה אבל גם יותר שווה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איכות הרכבה מצויינת=הכל כמו לגו,ועדיין אין קירקושים!זה עדיף על קליפסים חד פעמיים...

בכל אופן אתה הבאת רכב רובוטי שבכלל לא קשור לעניין,קורולה עד 2007 שונה לחלטין,הן באיכות הבנייה הפנטסטית והן ברמת הגימור.

למעשה אין שום פרמטר שהמאזדה 3 עולה בו על הקורולה-הטויוטה לדעתי טובה יותר בהכל בעצם!

תעשה סיבוב=תבין לבד.

אלה אם אתה הולך על ה2 ליטר,

כולם לומדים,יש כאלה בדרך הקשה ויש כאלה בדרך הקלה, בסוף כולם מגיעים לאותה המסקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזו מין השוואה מטופשת זו להשוות מאזדה 2 ליטר לקורולה 1.6 ליטר? אתם משווים רכב משפחתי כמעט קומפקטי עם 150 סוסים לרכב משפחתי גדול עם 108 סוסים?

זה רק מראה לכם שעצם העובדה שמישהו עושה כזו השוואה היא בגלל שהמאזדה 1.6 ליטר באמת נופלת בכל פרמטר מהקורולה למעט אולי עיצוב חיצוני מרשים מאוד שבכלל מקנה למאזדה מראה של רכב ספורט.

אכן בדגמים של 2003-2007 איכות ההרכבה והחומרים טובה יותר מזו של הרובוטית בשנת 2008 (מנסיון רב)

התקנתי מערכת מאוד חזקה בקורולה והצלחתי להנות ממנה אפילו מבלי לבודד את הדלתות (אני לא יודע מה זה אומר לכם אבל אני בכלל מגיע לכאן מפורום אודיו... זה העולם הפרטי שלי).

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזק את המגיב שמעליי, מאזדה 3 1.6 רכב עצל עם גיר 4 הילוכים ממש עצלן כמוהו המנוע, הכי עצוב שלא שינו שם כלום גם עם מתיחת הפנים ועדיין רואים את הרכב בכל פינה, צריכת דלק גבוהה לעומת המתחרות וכל אלה שמדברים על אמינות הרכבים הללו עדיין לא מבוגרים מספיק כדי למדוד את זה.

אישית הייתי הולך על הטויוטה גם בגלל כל מה שרשמתי למעלה וגם בגלל שבא לי להקיא כבר כל פעם שאני רואה 3 על הכביש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחד הדברים היחידיים שהצליחו לשמח אותי כשראיתי תמונות מההצפה באוסטרליה היה מאזדות 3 נשטפות לעבר המוות שלהן

:-D

גם שם יש מכת חרקים אה ז"א מאזדות :-P

אני רק יכול לאמר שבזמן שחיפשתי רכב נכנסתי לסובארו אימפרזה GX עם 125 כוחות סוס ובאמת - הקורולה סחבה טוב יותר - נראה לי שפשוט לא התחברתי לרכב וכנראה בכביש פתוח הייתי זוכה להרגיש שיש לסובארו יתרון אבל זה לא מה שהיה.

אבל המאזדה 2 ליטר היא חיה רעה ובאמת נהניתי לנהוג בה - אי אפשר להשוות את הקורולה בשום צורה למאזדה מהדגם הזה כי המנוע פשוט חזק יותר.

אבל נקודה מעניינת למחשבה תהיה יונדאי אלנטרה 2 ליטר שמגיעה גם כן עם סאנרוף ומגנזיום ולא חסר לה כוח, פחות או יותר אותה צריכת דלק אולי אפילו יותר טובה כשאני חושב על זה וגולת הכותרת - מחירון מאוד נמוך תמורת רכב שהוא פשוט תענוג.

לדעתי היא גם נוחה יותר מהמאזדה... אבזור? אפשר להתגבר על הכל, איכות הרכבה - באלנטרה כבר אפשר לאמר הוגן למחיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם כשאני חיפשתי,נהגתי על האימפרזה וגם על הB3 ואין בכלל מה לדבר,כבדות ועצלות.

לעומת זאת בקורולה אתה רק נוגע בגז והרכב ישר עף קדימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם לא מבין את הסרטון הטיפשי שהועלה ע"י SEMI-T

הבחור שם מושך את כל החלקים של הרכב וקוטל את הטויוטה על זה שכל החלקים יוצאים במשיכה - כאילו הוא מפגר? זה נועד להיות ככה...

יתרה מזאת חלק שמוצמד בטיקטקים וצריך לרדת בכוח - הסיכוי שישבר הרבה יותר קל.

זה רכב זול! אמנם לא בארץ אבל בכל מקום אחר בעולם קורולה זה רכב של סטודנטים ואמהות שצריכות להגיע למכולת עם הילדים בדרך לגן... זה כמו לקנות סוזוקי אלטו מבחינתם לעומתינו.

ואם אתם חושבים שמאזדה 3 לא מתפרקת במשיכות של החלקים אתם טועים - ועוד איך, זה תוכנן ככה.

זה היה אחד הלינצ'ים הכי מפגרים שראיתי על מכונית יפנית זולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4658 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...