Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמה שאלות לגבי סיאט איביזה החדשה

juop
שימו לב! השרשור הזה בן 4674 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם וערב נעים,

ברשותי סיאט איביזה 2011 שנקנתה ליפני פחות מחודש (וכבר הספיקה לגמוע כ2500 ק"מ)

:)

הדגם הוא 1400 ידני 85 כ"ס, בשפת הדגם "ספורט"

צריכת הדלק עומדת על 1 ל13 בנסיעה משולבת כאשר רוב הנסיעות הם בינעירוניות בעיקר כביש 6

האם זה הגיוני?

האם בהמשך צריכת הדלק אמורה להשתפר או להיות גרועה יותר בעיקבות היפתחות המנוע?

עוד דברים מיוחדים שאתם יודעים על הרכב ויכולים לספר לי.. אני אשמח.

תודה רבה !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריכת הדלק שציינת הגיונית מאוד , למרות שלא ציינת בדיוק מה אופי נהיגתך.

למשל , בנסיעה בכביש 6 אם תסע באופן מתון על 100 קמ"ש תחסוך לפחות 10% למול שיוט ב - 120 קמ"ש.

בנסיעה ללא מזגן תחסוך עוד 5-10 אחוזי צריכה.

צפה לשיפור קל בצריכה בעוד כמה אלפי קילומטרים.

תוכל לבדוק לבד בשיוט בכביש 6 את צריכת הדלק הרגעית במצבים שונים בעזרת מחשב הדרך, למשל במצבים הבאים :

1. שיוט קבוע במישור על 90/100/110/120 (אם יש בקרת שיוט - העזר בה).

2. כנ"ל עם/בלי מזגן.

זכור שהנתון מוצג בליטרים ל - 100 ק"מ.

אם תעלה כאן את הממצאים זה יעזור בהבנת המצב ולוודא/לשלול בעייה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף לכל מה שנאמר לפניי, אציין כי מנסיון אישי מחשב הדרך פחות מדויק בצריכה בינעירונית (בתוך העיר הוא דווקא מאוד מדויק)

אני בנהיגה משולבת ונינוחה (ירושלים + ירושלים-ת"א) עם מזגן מצליח לקבל כ - 1:13.

מעבר לכך ישנו שיפור מסוים בצריכת הדלק עם הזמן, ככה שגם אחרי 2,500ק"מ - תוכל לשים לב לשיפור

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתאר לעצמי שאתה נוסע לפחות במהירות המותרת בכביש 6, כך שזה הגיוניי. יוצא לי גם לנסוע טיפ-טיפה מעבר ל110 בכביש 6, עם מזגן, והצריכת דלק דומה (שלי גם 1400).

116i

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה לכולכם על ההיענות והתשובות הזריזות.

אופי נסיעתי יחסית רגוע, מושך טורים עד 3 3.5

נתוני היצרן מציגים תמונה הרבה יותר יפה של כ1-19 ק"מ לליטר לכן אני שואל ומתפלא כל כך.

בנוסף, מישהו יודע היכן אוכל לרכוש אביזרים לרכב הנ"ל?

לאחר חיפוש מעניק באי ביי ובאינטרנט בכלל, לא מצאתי כמעט כלום .

תודה רבה לכולם על העצות והעזרה, תבורכו.

סופשבוע נעים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי אין שום קירקושים מההגה. הפלסטיק השחור בידית של דלת הנהג לפעמים מוציאה צליל כזה או אחר, כנ"ל לגבי המכסה של המשענת יד שחורק טיפה כשנשענים עליו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשהרכב חדש הוא עדיין לא "נותן" את המקסימום שלו מבחינת צריכת דלק,ככה שככל שתסע יותר, המנוע יתן תוצאות יותר טובות,כשהוא חדש הכוונה,אני זוכר בוודאות שאיך שהרכב יצא מהנייילון הוא אכל לי יותר דלק מעכשיו,לא ספרתי ומדדתי, אבל אני עושה את אותן הנסיעות ככה שאני רואה עכשיו את ההבדל,

וכל אלו עם ה1.13 אני לא מבין ממש איך בבינעירוני אתם מגיעים לזה,אולי עם לחיצות חזקות ברמזורים,כי אצלי יותר לכיוון ה1.15 בניסעות הארוכות,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דובר על נסיעה משולבת.

בנסיעה בינעירונית ירושלים-זכרון יעקב - ירושלים אני מקבל 1-15.5, שזה פחות או יותר מה שצפוי לקבל מהמנוע הנ"ל לפי מה שקראתי ברשת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור בעלים של איביזה, עם 5000 קילומטר שעל הכביש חצי שנה הצריכה עומדת ממוצע על 1-13 במשולב אצלי, הרכב נוסע גם בעיר וגם מחוצה לו.

אין קרקושים הכל במקום, אני אישית מאוד מרוצה מהרכב.

אתה אומר שהנתוני יצרן מראים 19 קילומטר לליטר , אם חשבת שלנתון הזה תגיע כשקנית את האוטו אז אתה אופטימי, גם 1-13 זה מעולה הרכב הזה מאוד מאוד כבד בשביל המנוע שיושב עליו (1.4-1.6) זה מה שאני מרגיש שאני נוסע בו לפחות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מה לעשות, קורה..לפעמים מוקדם יותר לפעמים מאוחר יותר.

אצלי מדובר בחלק של הפלסטיק שפונה לכיוון הנהג, ואני כמעט ואף פעם לא נוגע בו אז זה לא מטריד את שלוותי.

כשאני פותח אני דוחף את הדלת באופן כללי ולא מהידית, וכשאני סוגר זה מהחלק הפנימי של הידית ולא היכן שהפלסטיק עושה רעשים.

לעומת זאת, הרעשים שנובעים לפעמים מהמשענת יד מאוד מטרידים אותי:shock:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4674 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...