Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיפול 30K ל-Škoda Fabia במוסך מורשה, מחיר יקר?

Lidor87
שימו לב! השרשור הזה בן 4616 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מצורף קישור:

http://up352.siz.co.il/up3/zj3qtn1zwy5g.jpg

zj3qtn1zwy5g.jpg

לפני השאלות חשוב לי לציין שבהתחלה המוסך דרש 819₪ עבור הטיפול.

היה לי שובר הנחה בשווי 150₪ ולאחר מכן ההנחה שהיועץ שירות הוסיף לי הייתה של 5%.

שאלות:

באיזה שמן הם משתמשים? האם הייתם ממליצים לרכוש שמן אחר עבור הרכב הנ"ל?

האם המחירים בסדר/זולים/יקרים עבור איכות החומרים והעבודה?

זהו אחד המוסכים המורשים של סקודה.

מדובר בסקודה פאביה 2008 1.6 ידנית - ספורט.

תודה מראש על העזרה.

Toyota Yaris T-Sport 2003

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

"אלמנט מסנן" - אם הייתי בעל המוסך הייתי בוחר שם עם קצת פחות קונוטציות לגששים.

כרגיל במוסך מורשה המחירים יקרים לעבודה, שמן ול"אלמנט מסנן". לדעתי כל זמן שיש לך אחריות תמשיך לטפל שם, יום אחרי שהיא מסתיימת יש מספיק מוסכים מומחי VW בחוץ שיבצעו עבודה טובה ובמחיר הוגן יותר.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה, הייתי צריך שמישהו ישפוך קצת אור על הנושא

למען האמת דיי הטריד אותי שמיד אחרי הטיפול שמעת 819₪

פעם הבאה לא תהיה לי 150₪ הנחה וה-5% שקיבלתי יספקו אותי הרבה פחות.

אגב הרכב לא במסגרת האחריות הוא עלה לכביש בספטמבר 2008.

דבר נוסף: הדבר העיקרי שהטריד אותי הוא נושא השמן למנוע,

מישהו יודע איזה שמן שמו לי?

והאם בעתיד עדיף לי לקנות שמן במקום אחר?

ואיזה שמן הכי מומלץ לרכב שלי?

אין לי בעיה לשלם עבור שמן איכותי כמה שצריך..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמן מבית "סונול" לפי תקני יצרן. מן הסתם 5W40 סיננטי מלא.

להבא, קח את האוטו אל מוסך רון - אין טעם להמשיך במורשה ברגע שסיימת אחריות.

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמן מבית "סונול" לפי תקני יצרן. מן הסתם 5W40 סיננטי מלא.

להבא, קח את האוטו אל מוסך רון - אין טעם להמשיך במורשה ברגע שסיימת אחריות.

כך אעשה, למען האמת שקלתי בחום לקחת את הרכב כבר בטיפול הזה למוסך רון.

מאוד מודה על העזרה.

שבוע מצויין לכולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לידע כללי, לכל מי שמטפל ברכבו בצ'מפיון, כאשר כתוב בצד "צ'מפיון" למשל מסנן אבק "צ'מפיון", או שמן מנוע מדגם "צ'מפיון" מדובר בחלף תחליפי לכל דבר ולא מקורי, הם פשוט לא מציינים את זה בשביל לשקר על הלקוח. שמעתי במו אוזני איך מסבנים לקוח שקנה שירוקו חדשה בסניף ירושלים ששמו לו שמן "הכי טוב שיש" ושזה מאושר צ'מפיון, כשבעצם שמו לו איזה זבל מאיזה פזומט או חארטה כזה, שמעתי את מנהל המוסך הולך למחסן חלפים ששם אני עמדתי ואמר את זה בפירוש לאחראי מחסן שצריך לשנות בכיתוב של השמן מ"תחליפי" לצ'מפיון בשביל שהלקוח לא ידע שזה לא מקורי ושלא תהיה לו הרגשה ששמו לו משהו לא הכי טוב, רק שבמחיר הם גובים תשלום מלא ואפילו גבוהה יותר.

LIDOR87, כשהרכב שלך יוצא מהאחריות תטיס אותו מיד מהמוסך הזה, ותתחיל לטפל בו בכל מקום אחר, צ'מפיון לא רק יקרנים בטירוף כמו שנוכחת לראות במו עיניך, אלא הם גם מטפלים ברכב בחלקים המקוריים במקרה הטוב ובמקרה הפחות טוב אפילו זה לא.

שלא לדבר על העבודה עצמה, שהרבה פעמים מצריכה לחזור למוסך כמה פעמים. (ואני מדבר מניסיון אישי לצערי)

בנוגע לשמן, צריך לבדוק לפי מפרט המנוע שלך איזה תקן הוא, בכל מקרה, למנוע שלך כמו לכל מנועי המשפחה מתאים שמן סינטטי מלא, והמלצה שלי היא MOBIL1 או AGIP שאני משתמש בהם, ונוסיף אליהם גם EUROL ששמעתי עליו המלצות טובות אבל לא התנסיתי עדיין.

SEAT Ibiza 2001 Stella, Automatic. :cry: נמכרה בצער רב :cry:

Toyota Yaris Hybrid 2014 Active, Automatic. :-Dהבייבי החדשה :-D

אני לא גזען, אני שונא את כולם במידה שווה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לידע כללי, לכל מי שמטפל ברכבו בצ'מפיון, כאשר כתוב בצד "צ'מפיון" למשל מסנן אבק "צ'מפיון", או שמן מנוע מדגם "צ'מפיון" מדובר בחלף תחליפי לכל דבר ולא מקורי, הם פשוט לא מציינים את זה בשביל לשקר על הלקוח. שמעתי במו אוזני איך מסבנים לקוח שקנה שירוקו חדשה בסניף ירושלים ששמו לו שמן "הכי טוב שיש" ושזה מאושר צ'מפיון, כשבעצם שמו לו איזה זבל מאיזה פזומט או חארטה כזה, שמעתי את מנהל המוסך הולך למחסן חלפים ששם אני עמדתי ואמר את זה בפירוש לאחראי מחסן שצריך לשנות בכיתוב של השמן מ"תחליפי" לצ'מפיון בשביל שהלקוח לא ידע שזה לא מקורי ושלא תהיה לו הרגשה ששמו לו משהו לא הכי טוב, רק שבמחיר הם גובים תשלום מלא ואפילו גבוהה יותר.

LIDOR87, כשהרכב שלך יוצא מהאחריות תטיס אותו מיד מהמוסך הזה, ותתחיל לטפל בו בכל מקום אחר, צ'מפיון לא רק יקרנים בטירוף כמו שנוכחת לראות במו עיניך, אלא הם גם מטפלים ברכב בחלקים המקוריים במקרה הטוב ובמקרה הפחות טוב אפילו זה לא.

שלא לדבר על העבודה עצמה, שהרבה פעמים מצריכה לחזור למוסך כמה פעמים. (ואני מדבר מניסיון אישי לצערי)

בנוגע לשמן, צריך לבדוק לפי מפרט המנוע שלך איזה תקן הוא, בכל מקרה, למנוע שלך כמו לכל מנועי המשפחה מתאים שמן סינטטי מלא, והמלצה שלי היא MOBIL1 או AGIP שאני משתמש בהם, ונוסיף אליהם גם EUROL ששמעתי עליו המלצות טובות אבל לא התנסיתי עדיין.

MOBIL1 ו AGIP אתה משתמש ב- 5W40?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל המחיר נשמע לגמרי סביר. אני לטיפולים על אופנוע משלם לפעמים יותר. כניסה למוסך, כל כניסה ושל כל מכונית לא תיגמר אף פעם בפחות מכמה מאות שקלים, לרוב הרבה יותר. אם אתה לא באחריות, יש הרבה דברים שאפשר לעשות לבד ובכל מקרה וזה נכון לכל מוסך, תראה התעניינות, תבקש לראות את החלק שהוחלף, תיקח את החלק הישן, תתעניין ותראה שאתה מבין.. התיחסו אליך אחרת ואם יש כאלה שנוהגים לעבוד על לקוחות שלא מבינים הם נזהרים מאחד כמוך ונותנים שירות טוב.

אבל יש פה אחד ששי או שסי שהגיב שנראה לי שראה יותר מדי "עספור" וחושב שכל המוסכים בעולם זה המוסך חארבש שעוז זהבי עובד בו ועושה קומבינות כל היום. לא קונה את הבולשיט הזה שבמוסך חברה מנהל מוסך ינהל שיחה כזאת כמו שההוא מתאר שיעבדו על הלקוח וישימו שמן חרא. צא מהסרט. לזרוק בוץ סתם זה לא מכובד. מוסך של יבואן זה עסק מסודר שמתנהל לפי תקנים של ISO ולא כל עובד שם קורא לחלק, לחלפים או לשמן איך שבא לו. יש מקטים, יש הוראות יצרן יש הנחיות של מנהל שירות וכו' וכו'. נראה לי סתם חיפשת היזדמנות ללכלך על צ'מפיון בלי קשר לעובדות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה לא באחריות' date=' יש הרבה דברים שאפשר לעשות לבד ובכל מקרה וזה נכון לכל מוסך, תראה התעניינות, תבקש לראות את החלק שהוחלף, תיקח את החלק הישן, תתעניין ותראה שאתה מבין.. התיחסו אליך אחרת ואם יש כאלה שנוהגים לעבוד על לקוחות שלא מבינים הם נזהרים מאחד כמוך ונותנים שירות טוב.[/quote']

קיבלתי, אקח לתשומת ליבי תודה:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל המחיר נשמע לגמרי סביר. אני לטיפולים על אופנוע משלם לפעמים יותר. כניסה למוסך, כל כניסה ושל כל מכונית לא תיגמר אף פעם בפחות מכמה מאות שקלים, לרוב הרבה יותר. אם אתה לא באחריות, יש הרבה דברים שאפשר לעשות לבד ובכל מקרה וזה נכון לכל מוסך, תראה התעניינות, תבקש לראות את החלק שהוחלף, תיקח את החלק הישן, תתעניין ותראה שאתה מבין.. התיחסו אליך אחרת ואם יש כאלה שנוהגים לעבוד על לקוחות שלא מבינים הם נזהרים מאחד כמוך ונותנים שירות טוב.

אבל יש פה אחד ששי או שסי שהגיב שנראה לי שראה יותר מדי "עספור" וחושב שכל המוסכים בעולם זה המוסך חארבש שעוז זהבי עובד בו ועושה קומבינות כל היום. לא קונה את הבולשיט הזה שבמוסך חברה מנהל מוסך ינהל שיחה כזאת כמו שההוא מתאר שיעבדו על הלקוח וישימו שמן חרא. צא מהסרט. לזרוק בוץ סתם זה לא מכובד. מוסך של יבואן זה עסק מסודר שמתנהל לפי תקנים של ISO ולא כל עובד שם קורא לחלק, לחלפים או לשמן איך שבא לו. יש מקטים, יש הוראות יצרן יש הנחיות של מנהל שירות וכו' וכו'. נראה לי סתם חיפשת היזדמנות ללכלך על צ'מפיון בלי קשר לעובדות.

אני מדבר עובדות נטו על מקרה שקרה לי, כתבתי גם אם שמת לב שזה משהו ששמעתי במו אוזני וראיתי במו עיני ואני מוכן לעבור פוליגרף בשביל לדבוק באמת שלי. צ'מפיון זה מוסך חאפר, וזה אני יודע לא רק בגלל ה"שמן צ'מפיון" שלהם אלא בגלל שהייתי צריך לחזור למוסך מספר פעמים בגלל כיוון פרונט לא טוב שהם עשו לי אחרי שהחלפתי אצלם כריות בולמים, צמיגים ועוד כל מיני דברים. רק אחרי הפעם השלישית זה הסתדר לי כשדרשתי להיות נוכח בכיוון מאחד הנציגים שהוא שכן של הבוס שלי.

הכי הזוי אבל אתה יודע מה היה? קניתי אצלם סמל, כן, סמל פשוט כזה של הסיאט שיש מקדימה, רק שהם נתנו לי סמל שתואם לטולדו בכלל בשנתון אחר בכלל. לא אמרתי נואש, ופירקתי את הגריל מהאוטו ובאתי אל המחסן שלהם (ובזמן שעמדתי שם ליד המחסן שמעתי את השיחה שתיארתי עם השמן של השירוקו), אתה יודע מה הם אמרו לי הטמבלים האלה? שהפלסטיק שלי התכווץ מהחום ונשבר :evil: פשוט חבורת מטומטמים, צחקתי להם בפנים וביקשתי להוכיח שהם טועים, אמרתי להם שאני מוכן לשלם להם כסף מבלי לקחת את הסמל במידה והם צודקים ואני טועה, ונחש מה? יש לי סמל יפה =] ראיתי במו עיני איך מוסכניק של צ'מפיון מוזג תערובת נוזל קירור G12+ שלא לפי הוראות יצרן, קרי: מוזג כמעט עד הסוף נוזל אדום ומוסיף מעט מי ברז מלמעלה, כאשר צריך לערבב אותם במיכל נפרד לפי המזיגה בתערובת של 40% נוזל ו60% מים לכל הפחות!

וזה רק כי אנחנו מדינה חמה, אם היה מדובר בגרמניה או רוסיה אז תעלה את מינון הנוזל ותוריד מינון של מים.

כשאני רואה דברים כאלה, זה מוציא לי את כל החשק לטפל ברכב שלי בכזה מקום.

תתחיל לטפל ברכב שלך בצ'מפיון ותיווכח לבד, איך הם גובים כסף לא הגיוני על חלפים, איך הם מורידים אחריות מעצמם על פאשלות שלהם, ועוד ועוד... לא בכדי התוצרת המעולה שהם מייבאים לארץ, יש לה כזה מוניטין רע כאן אצלנו, זה בעיקר בגלל השירות שלהם.

ואני עוד מקרה קטן ופעוט, יש בארץ כל-כך הרבה אנשים שסבלו מנחת זרועם של מוסכי צ'מפיון שהמקרה שלי מתגמד לידם.

ורק בשביל להעמיד את הדברים על מקומם, זה צ'סי, ולא שאסי או ששי. אני לא צרפתי/צרפתוקאי/בן-דוד שמאיית צ' כש'.

Lidor87, בנוגע לצמיגות השמן אז אני משתמש ב5W40 אבל מחליף כל חצי שנה כמו שעון (שזה בערך כל 5K ק"מ), אבל המנוע שלך יש לו מפרט אחר ולטעמי הוא יכול אפילו לקבל משהו מעט יותר סינטטי ויקר לכיוון ה0W30, אבל אתה חייב לבדוק מהו מפרט המנוע שלך, וזה כתוב לך בספר רכב =]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותי מעניין בשביל הסקרנות, שתשאל במוסך, מהו אותו "אלמנט מסנן".

ממש מעניין איזה תירוץ ייתנו (לדעתי זה "מס בורקס ואינטרנט" שיש במוסכים המורשים :roll:).

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמעתי במו אוזני איך מסבנים לקוח שקנה שירוקו חדשה בסניף ירושלים ששמו לו שמן "הכי טוב שיש" ושזה מאושר צ'מפיון, כשבעצם שמו לו איזה זבל מאיזה פזומט או חארטה כזה, שמעתי את מנהל המוסך הולך למחסן חלפים ששם אני עמדתי ואמר את זה בפירוש לאחראי מחסן שצריך לשנות בכיתוב של השמן מ"תחליפי" לצ'מפיון בשביל שהלקוח לא ידע שזה לא מקורי ושלא תהיה לו הרגשה ששמו לו משהו לא הכי טוב, רק שבמחיר הם גובים תשלום מלא ואפילו גבוהה יותר.

[...]

שתי התייחסויות:

1. מה גורם לך לחשוב ששמן של פז או דלקול הוא נחות? אומנם אישית לא יצא לי להשתמש בשמן שלהם ברכב הקודם שלי, אבל זה רק מפני שחיפשתי צמיגות מאוד ספציפית (10W60) שלא ניתן למצוא אותה אצל יצרנים רבים. ברצינות, אם השמן עומד בתקנים מסויימים, למה לפסול אותו? רק כי הוא תוצרת הארץ?
  2. על סמך מה אתה ממליץ על אג'יפ או מוביל1? האם יש לך מעבדה שבה בדקת ומצאת שהשמנים של החברות הללו באמת מתפקדים יותר טוב במנוע של מכוניתך?

השאלות שלי הן רציניות לחלוטין וללא טיפת ציניות. אשמח לקרוא את תובנותיך ואולי גם להחכים מעט מהן.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שתי התייחסויות:

1. מה גורם לך לחשוב ששמן של פז או דלקול הוא נחות? אומנם אישית לא יצא לי להשתמש בשמן שלהם ברכב הקודם שלי, אבל זה רק מפני שחיפשתי צמיגות מאוד ספציפית (10W60) שלא ניתן למצוא אותה אצל יצרנים רבים. ברצינות, אם השמן עומד בתקנים מסויימים, למה לפסול אותו? רק כי הוא תוצרת הארץ?
  2. על סמך מה אתה ממליץ על אג'יפ או מוביל1? האם יש לך מעבדה שבה בדקת ומצאת שהשמנים של החברות הללו באמת מתפקדים יותר טוב במנוע של מכוניתך?

השאלות שלי הן רציניות לחלוטין וללא טיפת ציניות. אשמח לקרוא את תובנותיך ואולי גם להחכים מעט מהן.

בנוגע לשמן פז, אז הבעלים הקודם של האוטו שלי השתמש בו, השמן היה כנראה מאיכות מעט ירודה והרכב התחמם מאוד אחרי נסיעות קצרות שנסעתי איתו (ואני ממש לא מתפרע על הגז), תוסיף לזה נזילת מים מהפלאנג' שהייתה לרכב ומאוורר סדוק שהחלפתי, זה לא תרם לטיב חיי המנוע, אז החלטתי שאם אני רוצה שהוא יחיה מעט יותר זמן, צריך לטפל בו עם משהו קצת יותר טוב. באשר למוביל1 זה היה השמן הראשון שהתחלתי להשתמש בו כשקניתי את האוטו, כמובן אחרי שקראתי רבות בנושא כאן על דפי הפורום ושמעתי המלצות מחברים בעלי ואגיות מאותם השנים (2 חברים עם פולואים). דבר ראשון שאני חייב לציין זה שהמנוע החל לעבוד שקט יותר, ואני מתכוון הרבה יותר, ההאצות נהיו יותר שקטות (אלא אם כן סחבק ממהר לאנשהו), היו מידי פעם קפיצות סל"ד בעיקר בקצה ההילוך השלישי והכניסה לרביעי (מזכיר לך שזה אוטומט ולא ידני), והם נעלמו כמעט. אפילו כשהרכב קר אז בהנעה אין לי קפיצה עצבנית כזאת לכמה שניות של המנוע כמו שהייתה פעם, עכשיו הוא מתון יותר. בטיפול השני לא היה באותו מקום שממנו אני קונה שמנים שמן מוביל1, אז חקרתי קצת וראיתי שהרבה ממשתמשי הוואגיות בוחרים בAGIP 5W40, חיפשתי ומצאתי =] אייג'יפ הוא טיפל'ה יותר יקר אבל לא הפרש משמעותי מהמוביל1, וחוצמזה הוא עושה את העבודה בצורה נפלאה, המנוע שקט טפו טפו טפו, למרות שהעליות של ירושלים לא עושות טוב לאף אחד, ואני שמתי לב שהמנוע "מזיע" פחות מהפקק שמן למעלה וזה יותר נקי, כנראה שהצמיגות עושה את שלה, ואם לפני כן האוטו טופל עם שמן בצמיגות 10W40, אז כנראה שהשמן סינטטי מלא עושה את העבודה טוב יותר, וכמובן איכות טובה יותר. ומאז אני עם AGIP, למרות שאם תהיה המלצה על משהו אחר ומשופר, אני אשמח לבדוק.

שמעתי המלצות על EUROL, אבל לא ניסיתי, בגלל זה אני נותן חוות דעת רק על מה שנסעתי איתו.

אני לא פוסל שום שמן, אבל אם אף אחד לא משתמש בו מבין כל האנשים שאני מכיר שיש להם רכב מהקונצרן, (שזה יותר מ-10 אנשים שלכולם יש וואגיות מכל היצרנים וכל הצבעים), אז זה כנראה אומר משהו... יום מקסים =]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4616 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...