Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

GTI מול 159

YNV
שימו לב! השרשור הזה בן 4686 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הגיעה זמנה של הגולף 160 להמשיך הלאה.

על הפרק עומדות שתי מחליפות: GTI או 159.

DSG או סלספיד. לצערי, אין סיכוי לידנית.

האוטו מיועד לאישתי, אבל ישמש כרכב המרכזי בבית (כי הבהמה שלי שותה 1:3-1:4).

את היתרונות והחסרונות של ה-DSG אני מכיר מצויין. את הסלספיד לא יצא לי.

ניתן לנהוג בו כמו תיבה אוטומטית? הוא דורש תרגול מוקדם (ע"ע קורולה)? איך האמינות שלו לאורך זמן (3-4 שנים)?

מה מידת האמינות של ה-159 לאורך זמן? קרקושים, איכות חומרים, התנהגות?

איך השירות של אלפא? אני יודע שמיד כל מגדפי צ'מפיון יתעוררו. אני אקדים ואומר שדווקא אני מרוצה מהם. אולי בגלל שאני מטפל במוסך בנצרת (ואולי אני סתם מזוכיסט, לך תדע).

כמובן שתהיה נסיעת מבחן, אבל אני אשמח לשמוע דעות מבעלי נסיון.

יניב

You can always count on Americans to do the right thing - after they've tried everything else.

W. Churchill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תשליח מהגיר הרובוטי הכושל של טויוטה על רכבים אחרים.

פיאט גרנדה פונטו למשל - דווקא מעבר ההילוכים הוא חלק ולא רואים תלונות מיוחדות מבעלי הרכב הזה.

הDSG הוא מוצלח מאוד

ועד כמה שידוע לי הסלספיד דורשת תהליך התרגלות מסויים אבל ממש לא שומעים את התלונות שרצות על הגיר של טויוטה.

לפי מה שראיתי הסלספיד קיים גם ב147 וגם ב156 שהם דגמים וותיקים - אז מן הסתם כנראה שהגיר הזה ממש לא כל כך נורא.

----------------- לגבי אמינות?

אני ממש לא איש של אלפא (אבל רוצה להיות מתישהו בעתיד) אבל הבנתי שהמשולשים הקדמיים שלהם בעיתיים קצת וצריך להקפיד על שמנים ורצועת טיימינג כל 60K ובטח ובטח שלא יותר מ100K, אם לאמר את האמת - לא נשמע כמו משהו כל כך נורא בשביל נסועה ממוצעת. סה"כ אם תיסע ברכב ותשאיר את הגרזנים בבית ותטפל בו בזמן - אתה אמור להתאהב ברכב, לא סתם יש למותג מועדון שלם בארץ.

צריכת דלק - זה הצד הכואב יותר בעניין אבל כמו שזה נראה - בשבילך זה יהיה חלום רטוב לראות 1:7 :-D

מוסכים - לא יודע... לא מכיר

ניסית את פורום אלפא?

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב-159 אין רצועת טיימינג אלא שרשרת, כך שאין צורך בהחלפה תקופתית.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את הGTI אני לא מכיר אז אתמקד באלפא.

נתחיל ברע

היא לא אוטומטית. מי שמצפה לגיר אוטומטי יתאכזב. הסלספיד בסדר גמור אחרי התרגלות קצרה אבל עדיין מרגישים את העברות ההילוכים, במיוחד ראשון לשני ושני לראשון כמו כן יש לעיתים קופצנות סביב זחילה בפקקים (בהקשר הזה די דומה לDSG). בהשוואה ישירה לDSG אין ספק שכפול המצמדים מנצח בענק.

לגבי כל היתר רק טוב. רכב נעים, אמין בצורה מפתיעה (אני כבר בשניה שלי). כל מה שצוין שתי הודעות מעלי לא נכון לדגם הזה אלא ל147/156. כעקרון אין לה "מחלות" מיוחדות.

צריכת הדלק סבירה אם אתה לא לוחץ אבל מנסיון, אתה לוחץ:-) ומשלם בהתאם. כשהתעקשתי על נסיעה נורמלית לצורך בדיקה הגעתי בנסיעה משולבת ל1:9.5 בסטנדרט אני נע סביב 1:8-8.5

אתייחס לנושא של אישתך, בניגוד לאלפות קודמות שהיו מכוניות למכורים שמוכנים לסבול בשביל להנות, ה159 היא רכב שבפירוש נהנים בו משתי העולמות. גם רכב בעל התנהגות ספורטיבית ומהנה יחסית למתחרות הסלוניות וגם יחסית לחלק מהספורטיביות אבל מצד שני היא גם רכב רגיל, בלי שגעונות וקלקולים, איכות הרכבה ומוצקות פנימית שעדיין מפתיעות אותי, מרווח פנימי נורמלי, בגאג' נורמלי. בקיצור, אוטו נורמלי.

לענין השירות, כמי שמחזיק גם רכב של צ'מפיון (סקודה רומסטר) אני יכול לתת רק מחמאות. למען האמת השירות לא נבחן יתר על המידה אבל כשנזדקקתי לו הוא היה בסדר גמור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלכתי לראות היום את ה-159 בסוכנות. כרגע רק להתרשמות. נסיעת מבחן תהיה במועד אחר.

נראית איכותית מאוד וגם המרווח הפנימי מפתיע לטובה. מרווח הראש קצת מוגבל, אבל אני מניח שבלי גג השמש המצב טוב יותר.

אבל, תא המטען נראה קטן בשביל משפחה עם ילד וחצי.

הוא אומנם עמוק, אבל צר ונמוך. נראה שהגולף שקטנה משמעותית יכולה להכיל הרבה יותר בגלל מבנה ההצ'בק.

כל נסיונות השכנוע לאפשר לי לקנות 2.2 סלספיד סטיישן נתקלו בסירוב מוחלט.

גם מנהל המותג שנכח במקום לא הועיל.

זה לא שהם לא מוכרים סטיישן - אבל רק בגרסת 1.8TBI ידנית.

התירוץ שלהם למה לא, היה משהו עם תקנות זיהום אויר. אפילו סוכן המכירות לא האמין לעצמו כשהוא בישר לי.

חבל.

You can always count on Americans to do the right thing - after they've tried everything else.

W. Churchill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרוע המזל, הסוכן צודק. למיטב ידיעתי, המשלוח האחרון של מנוע ה-2.2 הוא באמת האחרון. המנוע הזה אינו אינו מיוצר עוד בשל תקנות זיהום האויר, ומנוע ה-TBI ירש את מקומו. אגב, ה-TBI אינו רע בכלל, פשוט אופי העבודה שלו שונה - לטוב ולרע.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת מרגיז הקטע עם ה2.2 אבל זה מחיר הקידמה. ה2.2 הוא יורו4 ואסור להכניס אותו יותר לארץ. כל היבואנים המוכרים מנועי יורו 4 הצטיידו במלאי ומוכרים רק ממנו.

לענין הבגאג', לי יש שלשה ילדים, אחד קטן שעד לא מזמן נסחבנו עם עגלה עבורו לכל מקום ולא היתה בעיה. הפתח אמנם צר יחסית להצ'דבק אבל הנפח שלו בבחלט מספק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

3.2 נמצא בגלקסיית מחיר אחרת לגמרי.

גם ה-GTI וגם ה-159 2.2 מוצעות במחיר של 200,000 שקל.

W. Churchill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגיר של האלפא מעצבן בהתחלה אבל מתרגלים. לא גרוע בתחושות כמו רובוטי אבל בטח לא חלק כמו DSG. שתי המכוניות פונות גם ללב ולא רק לראש ושונא יפאניות יחייה. הגולף הרבה יותר סחירה ו"משפחתית" ולפי דעתי משתיהן תהנה לנהוג אבל אשתך תסתדר טוב יותר עם הגולף. ואגב צדק מי שהחזיר אותך למסלול המציאות מפני המגיבים פה שמדברים על ה3.2 שהיא עולה מאה יותר. שיהיה בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינה דינמית אלו שתי מכוניות דיי שונות,

אלפא 159 הוא רכב שאני מאוד מחבב (וגם חולק איתי חניה) אבל קצת קשה להשוות ביניהן.

לדעתי קח נסיעת מבחן על שתיהן בתור התחלה וחזור עם רשמים.

נ.ב. אם אתה הולך על 159 שים מצלמה/חיישני רוורס. זה רכב ארוך יחסית.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה רכב לאישתי.

חיישנים, מצלמה ותאילנדי ששוכב בבאגז' וקופץ החוצה לכוון בשילוב לרוורס זה MUST.

W. Churchill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בזמנו אנחנו התלבטנו בין 159 ל-GTI, משומשות כמובן.

כשאתה/אישתך תנהגו על הרכבים ישר תבינו את ההבדלים ביניהם.

ה-GTI רכב ממוקד נהג, האלפא משפחתית גדולה ומעוצבת להפליא.

לא יודע איך אתה טוען שהאלפא מרווחת כשאין בכלל מקום ליושבים מאחור ואני לא מגזים, ממש צפוף!

"If you can't explain it to a six year old, you don't understand it yourself."

- Albert Einstein

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה רכב לאישתי.

חיישנים, מצלמה ותאילנדי ששוכב בבאגז' וקופץ החוצה לכוון בשילוב לרוורס זה MUST.

לא רציתי לומר שלנשים יש בעיה להחנות רכב שהוא יותר מהצ'בק (וגם עם הצ'בק) אז ניסחתי בדיפלומטיות.

:)

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4686 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...