Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יונדאי קופה שנת 2003, גמגום במנוע בסל"ד קבוע הילוך רביעי

inormous
שימו לב! השרשור הזה בן 4702 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

מדובר על רכב יונדאי קופה 2003

מנוע 2.7L

גיר אוטומט 4 הילוכים

ללא שום תקלות קטנות כגדולות בשנה וחצי האחרונות, עם טיפולים בכל 10 אלף קילומטר או שלושה חודשים בצורה קבועה.

להלן הסיפור:

הרכב שלי נכנס לטיפול 10K קבוע לפני שבוע בערך.

בטיפול לפי התוכנית היה :

שמנים כיד המלך והחלפת פילטר שמן במנוע

ניקוי יסודי של פילטר אוויר פתוח וסעפת יניקה

ברקסים - לא היה צורך להחליף, לא הוחלפו.

בדיקת מערכת קירור ומילוי נוזל לפי הצורך

המוסך עדכן אותי שהאוטו עובד בצורה מעולה ללא תקלות, הטיפול עבר ללא בעיה והאוטו מוכן לאיסוף.

לאחר סיום הטיפול בדרך חזרה הביתה שמתי לב שהרכב במהירות 90-110 קמ"ש כלומר הילוך רביעי בטורים קבועים של 2000 סלד מקרטע קלות.

דרך טובה יותר לתאר את ההרגשה היא כ-CUT קטן כזה במנוע בכל כמה שניות, בצורה לא רציפה.

כלומר יכולות לעבור מספר שניות ללא קרטוע או יכולים לקרות מספר קרטועים רצופים.

הקרטועים הנ"ל לא מורגשים בכלל בהילוך 1-3 מכיוון שבדר"כ האוטו בהאצה ולכן הטורים עולים כל הזמן עד התייצבות על 2 טורים בהילוך הרביעי.

ניסיון להוריד להילוך שלישי ונסיעה על 3000 סל"ד בצורה רצופה מציגים את אותם קרטועים אך בצורה פחות מורגשת.

האוטו "בילה" במוסך בשלושת הימים האחרונים בהם נבדקו כל הנושאים הבאים אך הבעיה לא נמצא ונפתרה יש לציין שהמוסכניק אמין וחביב, אך להערכתי יכולת הדיאגנוסטיקה שלו מוגבלת.

יש לציין שהמוסכניק ציין בפני שלא יבצע תיקונים יקרים ברכב ללא ביטחון מלא שהם יפתרו את הבעיה (למשל החלפת פלאגים לאיכותיים שעלותה כ-1000 ש"ח)

1. בדיקה בעזרת התחברות למחשב רכב חיישני למדא - נבדקו, לא מסרו תקלות.
  2. בסרק הרכב לא מקרטע, גם בעמידה בהילוך ראשון.
  3. (אעדכן את הרשימה שנבדקה לאחר שיחה מחר בבוקר עם המוסכניק)

מתוך הסטוריית הרכב בנסיון להביא לעצות מועילות יותר:

ברכב הוחלף מנוע למנוע מיבוא, שעבר 7000 קילומטר~ לפני 3 שנים

כשבוע לאחר ההחלפה התעוררו ברכב קרטועים כבדים מאוד, שנפתרו בקלות מרובה לאחר החלפת קונקטור חשמלי שחור קטן כלשהו במנוע (למיטב זכרוני היה אחראי על משהו בתחום זרימת הדלק)

לפני מעל לשנה וחצי הרכב סירב להתניע, בדיקה גילתה שהתנתק קונקטור כלשהו במשאבת הדלק מתחת למושב האחורי, ניקוי וחיבור מחדש בצורה יציבה פתרה את הבעיה.

אם אוכל בבקשה להעזר בנסיון האנשים בפורום שיוכלו:

א. להעלות השערות ורעיונות שאוכל לבדוק בעצמי או לנסות להדריך את המוסכניק החביב

ב. להציע לי מוסך או מכון דיאגנוסטיקה שאתם בוטחים בו שלא יהיה יקר אך יצליח לזהות את הבעיה

תודה,

אור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקו את הפלגים?

לפי מיטב הבנתי נבדק פלאג אחד מהצד העליון, נאמר לי שהוא במצב טוב.

לא היתה אפשרות לבדוק את כולם מכיוון שהאוטו V6 ועל מנת לבצע את זה יש לפרק את כל החלק התחתון כדי לקבל גישה.

יש לציין שהמוסכניק ציין בפני שלא יבצע תיקונים יקרים ברכב ללא ביטחון מלא שהם יפתרו את הבעיה (למשל החלפת פלאגים לאיכותיים שעלותה כ-1000 ש"ח)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון:

SMS מהמוסך:

"אני חושב שהבעיה בחיישן מצב מצערת או מנוע צעדים. אבל אין לי איך לאשר את זה סופית."

עזרתכם נדרשת, כיצד אפשר לוודא שזה אכן אחד מהחלקים הנ"ל?

בברכה,

אור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חפרתי עמוק בפורומים של יונדאי טיבורון (קופה) בחול

מצאתי מישהו עם בעיה דומה

http://www.newtiburon.com/forums/showthread.php?t=48436

הוא הצליח לפתור את זה לבד, הוא בדר"כ מטפל במכונית שלו לבד...

להלן תרגום התגובה שפתרה את הבעיה מאנגלית:

"אני חושב שאולי יודע מה זה היה אבל אני לא בטוח, יש מחבר שהולך לחיישן קצת מעל קו הואקום שהולך ישירות לחלק העליון של TB, שמתי לב שזה היה היה מנותק ואני לא זוכר שניתקתי את זה

עם זאת, הנה מה שעשיתי היום:

להסיר לנקות ביסודיות את המליאה העליון ( Upper plenum), לנקות את החיישן טמפ '.

הוצאתי ובדקתי את כל הפלאגים בדקתי את הפער שלהם ואיפסתי את כולם בין 0.039 ו - 0.0405 (סוף נמוך של spec), שמתי לב כי הפלאגים האחוריים היו כולם סביב 0.035 או אפילו קצת פחות, והפלאגים הקדמיים היו 0.045 או קצת יותר, זה היה קצת מדאיג.

ניקיתי את ה-TB, הסרתי את השולט על מצב סרק וניקיתי שם גם.

ניקיתי את החיישן MAF שוב עם איזופרופיל.

וכל הזמן עבדתי על המכונית עם בטריה מנותקת לחלוטין"

ביום שני קבעתי עם מוסך אלי את דושי שלפי המלצות בפורום יש לו מחלקת דיאגנוסטיקה טובה.

אגיע אליו עם כל המידע ונראה מה הבעיה וכמה הכל יעלה.

עדיין אשמח לקבל קצת Input מהמומחים של הפורום...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי הבעיה היא במד כמות אויר, שמקבל מידע שגוי בגלל המסנן הפתוח שעבר ניקוי.

לפי מה שאתה אומר, ניתוק המד (כלומר יקבל את ערכי ה-Default) אמור לפתור את הבעיה, לא?

+

אין סכנה לנסות לסוע עם המד מנותק לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לידע כללי - היכן ניתן להשיג חלפים במחיר הוגן ליונדאי קופה בתל אביב? במקרה הצורך...

מדובר על חלפים כגון מד כמות אוויר, מחשב צעדים או חיישן מצב מצערת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שאתה אומר, ניתוק המד (כלומר יקבל את ערכי ה-Default) אמור לפתור את הבעיה, לא?

+

אין סכנה לנסות לסוע עם המד מנותק לא?

לא בהכרח וזה מאוד תלוי בסוג הרכב. אין סכנה של ממש בניתוק החיישן לנסיעה קצרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לידע כללי - היכן ניתן להשיג חלפים במחיר הוגן ליונדאי קופה בתל אביב? במקרה הצורך...

מדובר על חלפים כגון מד כמות אוויר, מחשב צעדים או חיישן מצב מצערת.

סתם שתדע זיוף בגדול יכול להגרם מ- בריחת אוויר, מזרק\ים, חיישן טמפ', חיישן מצב מצערת, חיישן כמות אוויר, פלאגים, חוטי הצתה, סללי הצתה, מחשב מנוע, וכו'.

לבוא ולהגיד לך הבעיה היא יכול להיות או X או Y או Z זה לא מוסכניק מקצועי. וזה גם לא פתרון להתחיל לקנות חלק חלק עד שמשהו יפתור את הבעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בהכרח וזה מאוד תלוי בסוג הרכב. אין סכנה של ממש בניתוק החיישן לנסיעה קצרה.

אוקיי נבדק,

ניתקתי את הקונקטור של חיישן ויצאתי לנסיעה קצרה של מספר קילומטרים

הגמגום הקל - נעלם כלא היה

בזמן מעבר הילוכים הסל"ד לא היה יציב וצנח לעיתים ביחד עם זאת שמעתי את הפילטר אוויר שואב יותר מהרגיל, אני מניח שזה כתוצאה מהניתוק

נדלקה נורת Check (לא engine אלא נורה אחרת) משמעותה שיש תקלה עם החיישן - טבעי.

האם אפשר להניח מכך שכל התקלה נובעת מקונקטור או חיישן תקול?

מה הצעד המומלץ הבא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היכן ניתן למצוא אותו?

אוטו דיפו מחזיקים אותו?

קראתי שהחישן מאוד רגיש ונסיון לניקוי יכול לפגום אותו סופית.

במקרה והוא ימות סופית, מה העלות המשוערת של חלף כזה?

תודה,

אור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4702 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...