Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתלבטת- ניסן אלמרה או טויוטה קורולה?

Just_A_Girl
שימו לב! השרשור הזה בן 4700 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

אני מעוניינת לקנות רכב משפחתי ,יפני ואמין בלא יותר מ 47 אלף שקל. (פלוס מינוס) יד 1 פרטית.

חשבתי על ניסן אלמרה 2006 או לחילופין טויוטה קורולה 2002 (בעלי לא אוהב את הצורה של הקורולות החדשות יותר)

בהתחלה היינו די סגורים על האלמרה אבל הבנתי שיש לה ירידת ערך משמעותית ויהיה מאוד קשה למכור אותה אח"כ.

מה אתם אומרים? מה יותר משתלם לקנות?

תודה מראש

יום נפלא!:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלמרה יוצאת ליסינג/השכרה היא לא מציאה בשוק. לעומת זאת, אחת פרטית לא תשאר הרבה זמן. אחד החסרונות, אם לא העיקרי הוא המחירון.

לא הייתי מסכים לרדת 4 שנים בשנתון, בשביל טויוטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

+1 לאלמרה - מה שקונים בזול מוכרים בזול.

המחיר של הטויוטה מופרז מאוד

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שתי מכוניות נהדרות

השנתון של הקורולה ממש לא מדאיג אותי מההיכרות הארוכת טווח שיש לי עם קורולות.

הקורולה תהיה יותר קומפקטית ויותר חסכונית מהאלמרה.

האמינות המצופה משתי המכוניות במידה וטופלו כהלכה היא אמינות מופתית.

אני נוטה הרבה יותר לטובת המוסכים של טויוטה מבחינת אמינות אישית ושירות לקוח מאשר מוסכים של רנו וזו גם נקודה רצינית לטובת הקורולה.

תיקחי בחשבון שהעובדה שהקורולה היא קומפקטית יותר אומר גם שיהיה לך קצת יותר קל לתמרן אותה אבל מצד שני היא פחות מרווחת ופחות נוחה מהאלמרה (היה לנו את הדגם של שנת 2001 שזה בעצם הדגם שאת מתעניינת בו)

אז אם יש משפחה יחסית גדולה, עגלת תינוק + צורך להשאיר תיקים בתא המטען וכו' וכו' - נקודה לטובת האלמרה.

הקורולה תרגיש לך הרבה יותר זריזה וקלת משקל מאשר האלמרה שתרגיש לך קצת אנמית ורגועה יותר לעומת הקורולה.

בגדול - אם התכנית היא להחזיק את הרכב לתקופת זמן ארוכה כמו 5 עד 6 שנים - אין לך מה לחשוש מירידת הערך של שתי המכוניות כי בזמן המכירה הן כבר יהיו חסרות ערך ולכן זה לא שיקול. אבל היות ואת רוצה להחזיק את הרכב לתקופה ארוכה הייתי הולך על שנתון יותר חדש רק בכדי לקוות שזה גם יאמר בלאי יותר קטן, מהנסיון שיש לי עם קורולות, שוב, הבלאי אפסי והשנתון לא מדאיג עם הרכב טופל כהלכה.

לטווח קצר של עד שנתיים? גם כן - הטויוטה תאבד מעט מערכה בעוד הניסאן תאבד קצת יותר - הייתי קונה דווקא את הטויוטה.

לסכם את זה - זה החלטה של רכב קומפקטי לעומת רכב מרווח

אם אין לך צורך ברכב משפחתי מרווח - אין שום סיבה לא ללכת על הקומפקטי (יותר חסכוני בדלק, יותר קל לתימרון ולחניה).

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כ"כ על ההשקעה בתגובה, אבל אני לא מסכים עם הנקודות הבאות:

1. צריכת הדלק של הקורולה תהייה יותר טובה

2. הטויוטה תרגיש יותר זריזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי האלמרה פרפקט שהיא 1.8 ליטר

לגבי צריכת דלק יכול להיות שאתה צודק אבל עד כמה שידוע לי האלמרה עושה בנסיעות משולבות 1:10 או 1:11 לעומת זאת הקורולה הספציפית הזו צריכה לתת תוצאה קצת יותר טובה.

סגרתי על קורולה 2001 שכזו קצת מעל 700 קילומטר למיכל דלק פעם אחת ולגבי תחושת הזריזות - היא מאוד קלה וזה תורם לתחושה הזו ביחד עם זה שהיא קומפקטית יותר מכל שאר הקורולות.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרפקט זו סה"כ גרסאת אבזור.

אלמרה 2006 היא בעלת מנוע 1800 בלבד עם תיבת הילוכים אוטומטית ( 1500 בידני).

נניח והצריכה של האלמרה היא 1 ל-12. כמה כבר עוברת אותה, הטויוטה?

האלמרה ממש לא קטנה, אבל גם הקורולה, לפי דעתי, רחוקה מלהיות קומפקטית (אולי RUNX, אבל לא הסדאן).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקורולה עד 2003 הייתה מאוד צפופה, באלמרה יהיה הרבה יותר נוח למשפחה.

לדעתי המחיר הנמוך רק מטה את הכף לטובתה עוד יותר. כשהרכבים כבר בגיל מתקדם למחיר יש שיקול משמעותי ואם אפשר לקנות רכב חדש בשנתיים-שלוש ובאותו מחיר אז עדיף.

אם תמצאו אלמרה טקנה תקבלו רכב שמרגיש קצת פחות בסיסי ופשוט.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלאק ג'וקר

תסמוך על זה שאני כותב מנסיון של חמש שנים על קורולה 2001 - זה רכב קומפקטי

היא הרבה יותר קטנה מהדור הקודם של הקורולה ובוודאי שמשני הדורות שבאו אחריה.

הרכב היה מדהים, מצויין ומאוד אהבנו אותה מכל הבחינות שקשורות למוטוריקה, אבל אני שאני בסה"כ 183 ס"מ ורזה ואבא שלי שהוא טיפ טיפה יותר גבוה ממני מצאנו את הרכב הזה מאוד צפוף וזו הסיבה היחידה שבגללה מכרנו אותה בסופו של דבר.

בקורולה 96 שהיתה אצלי - אתה יושב כמו מלך מבחינת המרווח הפנימי - ב2007 וב2008 שהיו לנו זה עוד יותר מרווח.

לגיסי היתה אלמרה שנת 96 - הדגם הקודם שהיתה מאוד מרווחת והרבה יותר נוחה מהקורולות 93-97 ו98-2002 אבל עגלה מוחלטת ולא בדיוק חסכונית. באלמרה מהדגמים שמדובר עליהם בשרשיר הזה הרכב הוא אחר לגמרי ושווה כל גרוש שתוציאו עליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני סומך עלייך, הסר דאגה מליבך.

אני פשוט מאמין שסעיף הקומפקטיות לא צריך לבוא לידי ביטוי, כאשר עושים השוואה בין אלמרה לקורולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוודאי שסעיף הקומפקטיות צריך לבוא לידי ביטוי

מהסיבה שציינתי מעלה - זו הסיבה שבגללה בסוף הרכב נמכר.

אם פותחת השרשיר מחפשת רכב והיא נהגת יחידה, ללא משפחה אז דווקא עדיף רכב קומפקטי יותר כי הוא קל יותר לתמרון בכל מובן.

אלא אם כן הגברת לא קטנה במיוחד :-D וצריך רכב מרווח

או שיש משפחה וצריך קצת יותר מקום מרכב משפחתי שמנסה להתחזות לסופר מיני בחלל הפנים שלו.

הקורולה הזו קטנה כמעט כמו איזה יונדאי אקסנט או קיה ריו מבפנים - היא באמת כמו שאמרו - צפופה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נכון, בקורולה הזאת בלתי אפשרי לשבת מאחורי נהג גבוה - אין מקום לרגליים בכלל, כאשר מושב הנהג אחורנית עד הסוף.

לא שאלמרה רכב מרווח, אבל בהחלט יותר מקורולה.

לא הייתי מגדיר את קורולה רכב קומפרטי, אלא משהו ביניים (כמו שהייתי מגדיר את אקסנט או ריו).

וכן קורולה קצת יותר חיסכונית וקצת יותר קלילה מאלמרה, למרות ההבדלים בנפח מנוע.

4 שנים הפרש באותו המחיר? גם לדעתי זה יותר מדי, עם כל הכבוד לקורולה הנהדרת.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4700 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...