Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רעש מעצבן (בתא הנוסעים) ב 800 סל"ד (סקודה פאביה)

igal.ep
שימו לב! השרשור הזה בן 3783 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

לכל בעלי הפאביה החדשה,

יש לי רעש טיפה מעצבן (לא שמתי לב לזה לפני כן) בתא הנוסעים כאשר הרכב עומד והסל"ד על 800.

בנסיעה (או כשמעלים טיפה סל"ד מעל 800 על N הרעש מפסיק). זה נשמע כאילו תנודות של המנוע מתפשטות ואני שומע "טררררררררר" מעצבן.

(הרכב בתקופת הרצה)

האם זה משהו מוכר/תקין או שאני סתם פראנואיד ?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שתי אופציות:

1. זהו צליל המנוע - מתכתי ומטרטר. נודה לשילוב של 8 שסת' ומערכת הזרקה ישירה על כך.

אם זאת ה"בעיה" - כדאי מאוד שתתרגל איתה, או שתפסיק לסוע עם חלונות פתוחים בעיר :wink:

2. צינורית דלק - משתחררת מבאנד אחד, נוגעת בקיר אש ונוצרים רעשי חיכוך במצבים מסויימים בלבד, בעיקר במנוע "קר".

תופעה זאת מתרחשת בעיקר ב-DSG, למרות שגם מכר עם 1.4 חדשה נכנס למוסך על אותה תופעה, שלא ברור ממש מדוע היא מתרחשת - לוקח בדיוק דקה וחצי לסדר אותה. מחזקים היטב את הבאנד וזהו.

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שתי אופציות:

1. זהו צליל המנוע - מתכתי ומטרטר. נודה לשילוב של 8 שסת' ומערכת הזרקה ישירה על כך.

אם זאת ה"בעיה" - כדאי מאוד שתתרגל איתה, או שתפסיק לסוע עם חלונות פתוחים בעיר :wink:

2. צינורית דלק - משתחררת מבאנד אחד, נוגעת בקיר אש ונוצרים רעשי חיכוך במצבים מסויימים בלבד, בעיקר במנוע "קר".

תופעה זאת מתרחשת בעיקר ב-DSG, למרות שגם מכר עם 1.4 חדשה נכנס למוסך על אותה תופעה, שלא ברור ממש מדוע היא מתרחשת - לוקח בדיוק דקה וחצי לסדר אותה. מחזקים היטב את הבאנד וזהו.

תודה על התשובה.

בהתחלה הצליל המנוע היה לי נורא מוזר (בהשוואה ל 207 1.6 הצליל שם אחר לגמריי) אבל אחרי השוואה ל ג'טה TSI נוכחתי לדעת שהצליל זהה, אז פה בסדר.

הבעיה היא בתוך הרכב וכשהחלונות סגורים, במידה והם פתוחים לא שומעים כלום.

בקשר לצינורית דלק, אז הרעש אצלי הוא דווקא כשהמנוע חם, לאחר התנעה אין כלום, ועם הזמן זה מתגבר (טר, טררר, טרררררר) עד שבשלב מסויים על 800 סל"ד אני שומע טררררררררררררררררר בתא הנוסעים (זה נשמע כאילו זה בצד ימין מקדימה, אבל כל הדש בורד והפלסטיקים מחוזקים...)

כמו שכבר אמרתי קצת גז --> 1000 סל"ד והרעש מפסיק (זה כאילו המשך הוירברציות של המנוע בסל"ד נמוך)

זה לא נוראי, ואפשר לחיות עם זה, פשוט קצת מציק שברכב חדש יש כזה רעש :|

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יגאל אתה לא לבד. וזיהית יפה מאוד את מקור הרע. צד ימין קדימה.

גם אצלי הייתה את התופעה הזו(שבועיים אחרי שהוצאתי את הרכב מהסוכנות...), ניגשתי למוסך ובאמת כמו ש-RS כתב - זו הצינורית דלק שצריך לחזק למקום.

אתה יכול לעשות את זה לבד - שים ספוג בתוך הבית שם, אתה תראה שתפתח.

לאחר הסידור המנוע יהיה חרישי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יגאל אתה לא לבד. וזיהית יפה מאוד את מקור הרע. צד ימין קדימה.

גם אצלי הייתה את התופעה הזו(שבועיים אחרי שהוצאתי את הרכב מהסוכנות...), ניגשתי למוסך ובאמת כמו ש-RS כתב - זו הצינורית דלק שצריך לחזק למקום.

אתה יכול לעשות את זה לבד - שים ספוג בתוך הבית שם, אתה תראה שתפתח.

לאחר הסידור המנוע יהיה חרישי.

הבנתי, אז אין ברירה, נוסעים למוסך:|

מקווה שזה אכן זה ושם זה יסתדר.

תודה לשניכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי, אז אין ברירה, נוסעים למוסך:|

מקווה שזה אכן זה ושם זה יסתדר.

תודה לשניכם.

יגאל, עכשיו אני בטוח שזאת הבעיה - מקור הרעש הוא אכן מצד ימין, זה נשמע כאילו זה מגיע מתא הכפפות, אבל זה לא.

בהחלט מדובר בצינורית שהשתחררה - וכפי שאמרתי, זאת בדיוק דקה וחצי של עבודה, אל תתרגש מזה. יותר מעניין אותי מדוע זה קורה בחלק מהרכבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום ביקרתי במוסך,

זאת אכן הבעיה (2.5 דקות עבודה, 25 דקות המתנה :))

תודה לכם על התמיכה הנפשית...

RS, שאלתי את הבחור שטיפל בי מדוע זה קורה, התשובה שלו "פגם בייצור" :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום ביקרתי במוסך,

זאת אכן הבעיה (2.5 דקות עבודה, 25 דקות המתנה :))

תודה לכם על התמיכה הנפשית...

RS, שאלתי את הבחור שטיפל בי מדוע זה קורה, התשובה שלו "פגם בייצור" :)

יגאל, על זה נאמר - נו... טוב.

המוזר שזה לא קורה בכל הרכבים, רק בחלק, והרב הם DSG.

העיקר שזה נפתר.

המשך הרצה נעימה :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 חודשים מאוחר יותר...

נושא קצת ישן אבל אני חווה את אותה בעיה. פאביה כבר כמה חודשים טובים על הכביש, אחרי אלפי קילומטרים. זה התחיל השבוע וזה לא היה קיים לפני. בדיוק כמו שפותח השרשור מתאר (800 סל"ד יש רעש, אבל לא ישר אחרי הנעה אלא רק כמה דקות אחרי כשהמנוע כבר חם. וב-1000 סל"ד ומעלה אין רעש).

זה אכן נשמע מצד ימין כשאתה בתוך הרכב, אבל כשמרימים את המכסה מנוע שומעים את הרעש חזק מכל התא מנוע (הדהוד נוראי) ולא ממש ברור מאיפה הוא בא.

איך אני יכול לוודא שזה אכן זה ולסדר את זה? אם זה פשוט לתקן לבד אני אעשה את זה כי באמת אין לי כח וזמן להגיע למוסך בזמן הקרוב...

אני אשמח לתמונות של הצינורית הסוררת לראות כדי לנסות להבין במה מדובר.

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתעלק על הבעיה,

ברשותי Polo TSI, ארבע חודשים על הכביש.

לפני יומיים באתי לאסוף את החברה מהעבודה, והשתקתי את המערכת, ושילבתי לפארקינג, ב800 סל"ד פתאום אני שומע רעש של טרטור (טרררררררררר) מאזור תא הכפפות, פתחתי את התא כפפות וחשבתי שאולי יש איזה בקבוק או מצית שזרוק שם ועושה רעש, סידרתי והתחלנו לנסוע ולא ייחסתי לזה חשיבות, הגעתי הביתה, ובחניה באזור שקט - שוב כשאני בפארקינג אני שומע את הרעש, עברתי לכיסא הנוסע וסידרתי למופת את תא הכפפות ככה ששום דבר לא זז ממקומו, ועדיין אני שומע את הרעש, הרמתי את מכסה המנוע ואכן אני שומע רעש של טרטור לא תקין (לפחות בעיניי) כאילו משהו מסתובב ונתקע.

למחרת על הבוקר נסעתי למוסך (השחר מוטורס - חולון - היכן שנרכש הרכב), נכנס למוסך ואומר לבוחן שאני שומע רעש של טרטור מהתא נוסעים, וגם רעש לא תקין מהמנוע, הוא פותח את המכסה מנוע מקשיב חצי דקה ואומר לי זה רעש תקין ככה זה הרכב, אמרתי לא אין מצב שזה רעש תקין, הוא קרא לעוד בחור שם שגם הוא טוען שהרעש תקין ואין מה לעשות.

כמובן שהודעתי לא שאני לא זז משם, כי אין שום מצב בעולם שזה רעש תקין, האוטו חדש - ארבע חודשים על הכביש, ואין שום מצב בעולם שאני אמור לשמוע רעש כזה לא מהמנוע, ובמיוחד לא בסביבת הנהג בתוך הרכב.

הוא אומר שיקח לו זמן למצוא את זה, למרות שהוא חושב שזה תקין, כי לך תדע מה זה... אמרתי לו אני יושב מחכה קח את כל הזמן בעולם, התברבתי שם חצי יום, ובזמן שחיכיתי חיפשתי קצת בלפטופ מידע על הבעיה, ומסתבר בהרבה פורומים בחול שאכן זו בעיה ידוע בפולו, בפאביה וכו.... אחרי חצי יום הוא והוא אומר לי פתרתי את הבעיה - שאלתי אותו מה הוא עשה, אז הוא אמר שהיה איזה צינור שצריך לחזק ליד המנוע, וכמו כן הוא החליף מסנן דלק (לא מבין מה הקשר).

נכנסו לאוטו ובדקנו והכל היה נשמע תקין, או שאולי מיהרתי לעבודה... (כמו כן מה שהוא תיאר שהוא עשה, תאם את מה שקראתי באינטרנט).

היום בבוקר אני מניע את האוטו ליד הבית מחכה 3 דקות - והופ מה אני שומע את אותו הרעש....

השאלה מה אני יכול לעשות עכשיו? אין לי זמן להסתובב שעות במוסך עד שאולי הוא ימצא את הבעיה, ויתחיל להחליף כל מיני מסננים.

כמו כן אני אשמח לשמוע מנציגת צ'מפיון שמסתובבת פה - כי בכל זאת מדובר ברכב חדש וממש לא בא לי לשמוע שקרים מהמסוכנקים שלהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז כן אני גר ברמת גן, וצמפיון נמצאים מטר ממני.

הבעיה היא שרכשתי את הרכב בחולון, אז עד עכשיו כל בעיה הלכתי לשם, השרלה אם יהיה בכלל הבדל בזה שאני אלך למוסך אחר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3783 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...