Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה דעתכם על סקודה אוקטביה 1200 טורבו 2011

gzrhtk
שימו לב! השרשור הזה בן 4536 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הרכב המשפחתי הטוב ביותר בכ-120K. ביצועים טובים בהרבה מכל משפחתית, רכב איכותי ומרווח מאוד, תא מטען ענק ונוח ומנוע חסכוני בטרוף בדלק. כל זה מניסיון רב עם אוקטביה 1200 טורבו 2010 (ממה שידוע לי זהה לחלוטין לשנת 2010)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט אופציה ראויה - ועדיין מומלצת נסיעת מבחן.

לא כולם אוהבים את פעולת ה-DSG7 בתחילת נסיעה / נסיעה זוחלת.

כרגע יש בעיה של זמינות רכבים במלאי (תופס גם לגבי פביות TSI), כך ששווה לבדוק איזה רכבים כן נשארו במלאי.

לגבי ביטוח, זה די בלוף. לא צריך להקשיב לכל אחד שזורק "ביטוח יקר" וכדומה.

בעבר אכן היו מחירי הביטוח שלה גבוהים ומוגזמים, וכיום זה אחרת וניתן לבטח אוקטביה במחירים שפויים ביותר, שאינם גבוהים בצורה ניכרת ממשפחתיות אחרות בשוק.

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כנראה גם הולך על רכב כזה בקרוב בגרסת אמביינטה.

כמה צריכת הדלק בחיים האמיתיים?

משום מה נראה לי מרכב שראיתי אצל חבר שגרסת האמביינטה דווקא מגיעה עם רדיו דיסק מקורי בולרו (בגרסת ליסינג), יכול להיות ?

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יופי של רכב.

החסרונות העיקריים שלו זה מחיר ביטוח גבוה מהמתחריות בחלק מהמקומות והעובדה שאין אפשרות לקנות אותו כרגע :?

מביקור ביום שיש בסוכנות:

לגבי האוקטביה - אכן אין אותה כלל במלאי כרגע. מהתרשמות כללית הרכב לא רע, עדיין לא פולקסווגן אבל עדיין,

מורכב טוב ומרגיש טוןב. הבעיה היחידה שאני נתקלתי בה היא מושב כיסא צר מאוד!! אני לא יודע מדוע הם עשו כיסאות עם כאלה "בליטות" כאילו-ספורטיביות בקצות מושב הכיסא, אך זה לא נוח ומצר אותו באופן משמעותי.

לגבי הרדיו דיסק ומסך המגע - מה שהם מציעים הוא לא מקורי, אלא תואם מקורי. את הישן אתה מקבל ובעת המכירה של הרכב אתה בא אליהם לפירוק המערכת תואמת המקור כך שהיא נשארת אצלך בשעת מכירת הרכב. המחיר - 7500 ש"ח - יקר ביותר.

לגבי הפאביה - יש במלאי, ולדעתי אוטו נהדר. למען האמת הרכב שהכי התלהבתי ממנו בסוכנות. לא קטן כלל, בגרסת הספורט מושבים מעולים, איכות נאה וטובה, הרכב מרגיש גבוה ובכלל, יופי של ררב לדעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מביקור ביום שיש בסוכנות:

לגבי האוקטביה - אכן אין אותה כלל במלאי כרגע. מהתרשמות כללית הרכב לא רע, עדיין לא פולקסווגן אבל עדיין,

מורכב טוב ומרגיש טוןב. הבעיה היחידה שאני נתקלתי בה היא מושב כיסא צר מאוד!! אני לא יודע מדוע הם עשו כיסאות עם כאלה "בליטות" כאילו-ספורטיביות בקצות מושב הכיסא, אך זה לא נוח ומצר אותו באופן משמעותי.

לגבי הרדיו דיסק ומסך המגע - מה שהם מציעים הוא לא מקורי, אלא תואם מקורי. את הישן אתה מקבל ובעת המכירה של הרכב אתה בא אליהם לפירוק המערכת תואמת המקור כך שהיא נשארת אצלך בשעת מכירת הרכב. המחיר - 7500 ש"ח - יקר ביותר.

לגבי הפאביה - יש במלאי, ולדעתי אוטו נהדר. למען האמת הרכב שהכי התלהבתי ממנו בסוכנות. לא קטן כלל, בגרסת הספורט מושבים מעולים, איכות נאה וטובה, הרכב מרגיש גבוה ובכלל, יופי של ררב לדעתי.

כמה הערות:

1. האמרה "עדיין לא פולקסווגן" לא ממש במקומה. קח את האוקטביה מול הג'טה היוצאת, ותגלה שהאוקטביה חסונה ונעימה ממנה.

אם נשווה את האוקטביה לגולף - שם הצדק עימך, ואכן ישנו פער מסויים לטובת הגולף.

אם המושבים באוקטביה הרגישו לך צרים ותומכים מידי בצד, כיצד היה לך נוח במושבי הפביה "ספורט"?

הרי הם צרים ותומכים עוד יותר - והמושבים של האוקטביה מרגישים תומכים פחות, אך רחבים יותר באופן מורגש. אתה סותר את עצמך.

2. לפני יומיים בדקתי מול מכריי בשקודה - מלאי הפביות על סף חיסול. לפחות בגרסאות ה"ספורט" 1.2TSI ידני / DSG.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כנראה גם הולך על רכב כזה בקרוב בגרסת אמביינטה.

כמה צריכת הדלק בחיים האמיתיים?

משום מה נראה לי מרכב שראיתי אצל חבר שגרסת האמביינטה דווקא מגיעה עם רדיו דיסק מקורי בולרו (בגרסת ליסינג), יכול להיות ?

אני בנסיעה מאוד רגועה בעיר הגעתי גם ל-14-15 די בקלות. בנסיעה בין עירונית בכביש 6 וכו' 19-20 בלי בעיה מיוחדת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתעלק.

ראיתי שנמכרת גם OCTAVIA 1.2 ידנית במחיר מדהים של 109900K אמביאנט.

שאלה שעלתה לי לראש.

אני מניח שהגיר הידני חסכוני יותר בעיר.

איזה גיר יותר חסכוני בנסיעה בינעירונית, ידני6 או DSG7, בנסיעה נגיד של 90 קמש?

עריכה:

דווקא מוזר. אתר סקודה אומר שDSG יותר חסכוני בעיר מאשר ידני. אך צורך יותר דלק בנסיעה בין עירונית בניגד לידני שצורך פחות.

octav.jpg

There's not much you could do or say to phase me

People think I'm a little bit crazy

I get it from all angles, even occasionally Doc Dre-zie'll

Have to step in every once in a while to save me

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד טבלה נחמדה שמצאתי באתר של סקודה.

לכל מי שמעוניין במנוע הTSI.

(יש המון טעויות בטבלה, אך היא משקפת יפה מאוד את שוק הרכב כיום)

comper.jpg

There's not much you could do or say to phase me

People think I'm a little bit crazy

I get it from all angles, even occasionally Doc Dre-zie'll

Have to step in every once in a while to save me

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה הערות:

1. האמרה "עדיין לא פולקסווגן" לא ממש במקומה. קח את האוקטביה מול הג'טה היוצאת, ותגלה שהאוקטביה חסונה ונעימה ממנה.

אם נשווה את האוקטביה לגולף - שם הצדק עימך, ואכן ישנו פער מסויים לטובת הגולף.

אם המושבים באוקטביה הרגישו לך צרים ותומכים מידי בצד, כיצד היה לך נוח במושבי הפביה "ספורט"?

הרי הם צרים ותומכים עוד יותר - והמושבים של האוקטביה מרגישים תומכים פחות, אך רחבים יותר באופן מורגש. אתה סותר את עצמך.

2. לפני יומיים בדקתי מול מכריי בשקודה - מלאי הפביות על סף חיסול. לפחות בגרסאות ה"ספורט" 1.2TSI ידני / DSG.

אז אם בהשוואה בין האוקטביה לגולף הגולף משדרת איכות וחוסן רב יותר - אי אפשר לומר שסקודה עדיים לא פולקסווגן?

לגבי המושבים - אני בחור רזה ולי אישית לא הייתי בעיה לא באוקטביה או בפאביה, אולם להוריי שהם יותר גדולים ממני הייתה בעיה - ירכיהם פשוט היו חצי על המושב וחצי מחוץ לו. בנוסף, התלהבותי ממושבי הפאביה ספורט הייתה בעיקר בשל התמיכה שהם סיפקו.

בגדול אתה לא צריך להתגונן או להגן על הרכבים - הם אחלה, וכמו לכל רכב, יש להם יתרונות וחסרונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אם בהשוואה בין האוקטביה לגולף הגולף משדרת איכות וחוסן רב יותר - אי אפשר לומר שסקודה עדיים לא פולקסווגן?

לגבי המושבים - אני בחור רזה ולי אישית לא הייתי בעיה לא באוקטביה או בפאביה, אולם להוריי שהם יותר גדולים ממני הייתה בעיה - ירכיהם פשוט היו חצי על המושב וחצי מחוץ לו. בנוסף, התלהבותי ממושבי הפאביה ספורט הייתה בעיקר בשל התמיכה שהם סיפקו.

בגדול אתה לא צריך להתגונן או להגן על הרכבים - הם אחלה, וכמו לכל רכב, יש להם יתרונות וחסרונות.

שוב: יש הבדלים בין האוקטביה לגולף. יש בינינו הסכמה מוחלטת. רק חשוב וראוי לציין שהג'טה פחות טובה בסעיף זה משתיהן, וגם ההבדלים בינה לבין הגולף נסגרים מדור לדור - האוקטביה (המתוחה) מרגישה בין ה-MK5 ל-MK6.

לא נשכח שב-MK6 נעשו שינויים די מעמיקים בכל הנוגע לאיכות ולרמת השקט בתא הנוסעים - והיא בהחלט שקטה להחריד.

אני די באמצע - לא צר, לא רחב, לא נמוך ולא גבוה מידי.

לי אישית מאוד חסרה התמיכה של מושבי ה"ספורט" אל מול המושבים של האוקטביה, הם גם מרגישים פחות נוחים לאורך זמן.

ידידי, איני מתגונן - מתקן. מבהיר. מסביר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם

אני מתלבט כרגע איזה רכב משפחתי לקנות אני חושב על סקודה אוקטביה 1200 טורבו 2011.

השמח לשמוע עצות גם על משפחתיות אחרות.

תודה

אם אתה פתוח לאופציה הידנית, אני ממליץ להעיף מבט על הסיאט לאון 1.2TSI, או על האופציה החביבה עלי בקטגוריה- פיאט בראבו.

החיסרון היחיד של הבראבו הוא שתא המטען שלה לא ענק, זה הכל. ממליץ בחום על נסיעת מבחן.

אבל זה במידה ואתה מוכן ללכת על ידני, הגיר הרובוטי של הבראבו ככה ככה.

היא מרווחת מאחורה, סביבת הנהג מקדימה מתאימה גם לאנשים גדולים (1.90 פלוס), המושבים מעולים, יש אחלה מערכת שמע, בקרת אקלים מפוצלת ופתח מזגן מאחורה, יש לה הררים של כוח ביחס לקטגוריה, ועם כל זה היא חסכונית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4536 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...