Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מערכת הנעה 4X4 של סובארו B4 הדור של 165 סוסים

tzvipper
שימו לב! השרשור הזה בן 4753 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני יודע שבארץ אפשר להשיג B4 ידנית. ככל שאני מבין כל B4 הן 4X4.

לא כל כך הבנתי את חלוקת המומנט בין הצירים. זה 50/50? זו הנעה קבועה או שמחשב לפי שיקוליו משלב את הנעה האחורית כמו HALDEX?

יש הבדל במערכת כזאת לרכבים אוטומטיים וידניים? לידני יש הילוך LOW?

אשמח לתשובות.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני זוכר שקראתי כתבה די כללית על מערכת ההנעה הכפולה של סובארו ,ממה שאני זוכר בכל הדגמים הידיניים למעט ה-STI חלוקת המומנט הייתה 50\50 ,הנעה קבועה. לגבי הילוך LOW ו\או נעילת דיפרנציאל אני זוכר שדובר על זה ,אני רק לא זוכר מה נאמר בהקשר.

אם תרצה אנסה למצוא את הכתבה והביא לך קישור אליה ,הכתבה היא באנגלית.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשמח לקרוא את הכתבה. בעיקרון הכי חשוב לי לדעת מה חלוקת המומנט.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדגם המדובר החלוקה היא סימטרית וקבועה לכל הגלגלים,ללא אפשרות ביטול ו/או שינוי החלוקה ידנית.גיר 5 הילוכים בידני,4 הילוכים באוטומט,אין הילוך כוח(LOW) מכיוון שלא מדובר ברכב עם יומרות שטח כאלו או אחרות. אין הבדל במערכת ההנעה בין גיר אוטומט וידני.

"that is petrolhead heaven,

and as we've always maintained,the only way you can get there,is in an alfa romeo"

jeremy clarkson - top gear

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבקשה:

http://www.awdwiki.com/en/subaru/

אם אתה מעוניין יש גם גרסה רוסית ,אני לא קורא רוסית כל כך טוב כמו אנגלית לכן העדפתי את האנגלית.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לניקו פ. וdedicool24.

מסתבר שלסובארו יש מערכת הנעה מאוד אטרקטיבית.

שאלתי בקשר ל-LOWת מכיוון שהיה סטיישין ידני עם LOW וגם דגמים של B3.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלוקת הכח היא כ 90% ל2 הגלגלים הקדמיים ו 10% לאחוריים.

ל B4 הרגילה אין דיפרנציאל ננעל.

ה B4 המעניינת היא ידנית עם מנוע 6 צילינדרים H6 עם 245 כ"ס.

לי יש B4 מודל 2000 עם 330000 ק"מ.

מייסד מועדון החמש - בעל מרצדס 170v ליומן השיפוץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כלומר, למעשה הרכב הנעה קדמית. 10% נשמע מאט - זה עוזר במשהו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כלומר, למעשה הרכב הנעה קדמית. 10% נשמע מאט - זה עוזר במשהו?

10 אחוז אחורי במצב נורמלי(לטובת צריכת דלק ותאוצה ביבש ועוד כמה דברים), ברגע שהאחיזה בגלגלים האחורים נאבדת הם מקבלים יותר אחיזה, ככה הבנתי פעם כשבדקתי על המערכת.

אני אוהב אותך.

סע לאט, סע לאט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי, כלומר לרוב עדיין מדובר ברכב טהור הנעה קדמית.

הייתה לי תקווה שבמצב רגיל חלוקת מומנט שווה בין הצירים. שקלתי לעצמי חלופה מודרנית. ניראה שמ-BMW ומרצדס אין לאן לברוח כי אני מעדיף היגוי שיש לרכבים עם הנעה אחורית.

עדיין B4 רכב מאוד מעניין כי יש לו הנעה סימטרית (אורך ציריות).

תודה על המידע חברים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הבדל באופן פעולת ה-AWD בין הגירסאות הידנית לאוטומטית. האוטומטית אכן מעבירה עד 90% לקדמיים, כאשר ניהול העברת הכוח מפוקח מחשב. ברירת המחדל של הידנית היא 50/50, וניהול חלוקת הכוח הוא ע"י דיפרנציאל מרכזי וויסקוזי.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע שבארץ אפשר להשיג B4 ידנית. ככל שאני מבין כל B4 הן 4X4.

לא כל כך הבנתי את חלוקת המומנט בין הצירים. זה 50/50? זו הנעה קבועה או שמחשב לפי שיקוליו משלב את הנעה האחורית כמו HALDEX?

יש הבדל במערכת כזאת לרכבים אוטומטיים וידניים? לידני יש הילוך LOW?

אשמח לתשובות.

היי, לשאלתך לחברת סובארו כחברה שמתמחה במערכות הנעה כפולה מתקדמות יש מספר רב של מערכות הנעה. לכל דגם סובארו מפתחת מערכת הנעה שאמורה לתת את מרב חווית הנהיגה בהתאם לסוג הרכב, מנוע ותיבת ההילוכים.

לB4 2.0 המצוידת בתיבת הילוכים ידנית, 5 מהלכים קדמיים יש מערכת הנעה כפולה ספורטיבית יותר הכוללת דיפרנציאל מוגבל החלקה. חלוקת הבסיס של המערכת הינה 50:50 המעניקה איזון, יכולת האצה משופרת ותחושת היגוי עדיפה (בהשוואה לדגמי ה 2.0 האוטומטיים). אגב, מעניין לציין שדגמי ה 2.0 הידניים במרכב הסטיישן מצוידים גם בהילוך כוח ייחודי.מצ"ב הסבר מקוצר של היצרן בנוגע למערכת:

image001.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי, כלומר לרוב עדיין מדובר ברכב טהור הנעה קדמית.

הייתה לי תקווה שבמצב רגיל חלוקת מומנט שווה בין הצירים. שקלתי לעצמי חלופה מודרנית. ניראה שמ-BMW ומרצדס אין לאן לברוח כי אני מעדיף היגוי שיש לרכבים עם הנעה אחורית.

עדיין B4 רכב מאוד מעניין כי יש לו הנעה סימטרית (אורך ציריות).

תודה על המידע חברים.

רכב שיענה לדרישה שלך הוא אלפא 159 Q4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

falou ואייל מסובארו תודה על ההסבר.

adi89, באלפא 159 המנוע מורכב לרוחב (אני עדיין מקווה שיום אחד תיהיה 169 עם הנעה אחורית ואולי אפילו גיר אחורי), אורך הציריות הקדמיות לא שווה, על פניה הייתי מעדיף B4 ידנית: חלוקת כוח 50/50 ודפרנציאל מוגבל החלקה: אלו פרמטרים מאוד מעניינים עבורי. מסתבר שבסטיישין יש אפילו בונוס נוסף: הילוך הכוח (כניראה סובארו היחידים שעושים את זה, רוב ג'יפונים לא נהנים מאפשרות כזאת).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההשוואה לQ4 זה משפט לא במקום, לא יודע, אולי זה מילה שלא אומרים.

בכל מקרה מעולם לא חשבתי שאורך ציריות ברכב הוא אחד מהשיקולים בבחירת רכב (ואלוהים יודע שלי יש שיקולים ביזאריים).

אשמח להארות בעניין, האם יש השפעה על התנהגות?

Para comer bien hay que saber manejar

"Dona Rosa"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4753 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...