Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

וולוו s40 T4

nimnim
שימו לב! השרשור הזה בן 4770 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מתעניין ברכב הנ"ל מהדור הראשון (98-2004)

רציתי לדעת עד כמה מסובך ויקר להחזיק את דגמי הטורבו?,חברתי נוהגת בS40 רגילה שנת 2002 ידוע לי כי בקשו מהם מחיר אסטרונומי עבור מתג חלון הנהג ובמקום הם נאלצו להסתפק ב"קומבינה" של מתג חלופי,הרדיו גם הוא מתנהג מעט מוזר.

ושאר תקלות אלו ואחרות,אבא שלה כל הזמן מקווה שיגנבו להם את האוטו.

רציתי לדעת האם כל הסידרה בעתיית?או שמא הרכב שלהם הוא לימון?

מה מחירי הטיפולים עבור דגמי הטורבו?,ובכללי האם החלקים יקרים? (כיום יש לציין אני נוהג במרצדס 190E)

תודה לכל העונים.

Porsche 944 turbo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי :)

בתור בעלים של רכב מסוג זה (T4 שנת 2000)

אני יכול להגיד לך שמבחינת אמינות לפחות ברכב שלי לא נתקלתי בבעיות מיוחדות.

הרכב אצלי קרוב ל 5 שנים ומלבד טיפולים שגרתיים וקולר שמן שחטף מכה ועשה לי קצת צרות (היא די נמוכה ככה שצריך להיזהר כשמטפסים על מדרכות:) לא היו שם בעיות מכניות טפו טפו טפו.

מה שכן החלקים די יקרים וגם התחליפיים לא ממש זולים, (בקלית אחורית למשל שנשברה לי עלתה יותר מ700 שקל!)

אבל אם אתה אומר שכרגע אתה נוסע על מרצדס.. אז יחסית המחירים של החלקים די דומים למחירים של מכוניות גרמניות,אולי אפילו קצת יותר זולים. תלוי גם כמובן איפה אתה מטפל..

קח בחשבון שתצטרך יותר טיפולים מהרגיל והחלפת שמן כל 7500 ק"מ (מנוע טורבו)

כמו כן אני ממליץ לך להשתמש רק בשמנים סינטיים 100% ולתדלק רק ב98.

בעקרון אבל אם תשמור על הרכב,טיפולים בזמן,לא תקרע אותו,אין סיבה שהוא יעשה לך בעיות,סך הכל רכב אמין מאוד

ומאוד משתלם לקנייה בהתחשב במחירון הנמוך ולמה שמקבלים בתמורה..

אם יש לך עוד שאלות תרגיש חופשי לשאול:wink:

עריכה:

נ.ב

שים לב שלדגם הT4 בשנתונים שציינת יש 2 מנועים שונים ככל הידוע לי,

המנוע שהביאו לארץ ב97-8 שונה מהמנועים שהגיעו בדגמים של 2000-2002

ככה שכל מה שאמרתי מתייחס כמובן למנוע מהדגם שלי B4194T2.

B4194T and B4194T2 are T4 engine types from the phase 1 era."

Both have the 14T turbo (200HP 300NM stock)

the T2 is the very last 1855cc one (the Volvo 2319cc 5 cylinder engine with one cylinder chopped off).

"

לגביי האמינות של המנוע בדגם הישן יותר,אני לא יודע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תשכח שמדובר במיצובישי כריזמה עם טורבו

הברקסים זהים לשל כריזמה וכך גם המכלולים המכאניים.

אבא שלי נוסע על אחת משנת 2003, יד ראשונה, 110 אלף ק"מ. עד כה למעט נזילה מהרדיאטור, לא היו תקלות שאינן "בלאי רגיל".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשוט לא נכון.

הוולבו S40 והמיצובישי כריזמה חולקות פלטפורמה משותפת ויוצרו באותו מפעל, נדקאר בהולנד.

במה הן שונות ?

המנועים שונים, תיבות ההילוכים שונות, המיתלים שונים (ומכויילים הרבה יותר טוב בוולבו), הפנים שונה וכו'.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאותי מטריד,זה כל עניין האלקטרוניקה וחיישנים למנהם,דבר אשר לא מדאיג אותי במרצדס מאחר ומדובר ברכב מיושן.

אגב יש מוסך מתמחה מומלץ באיזור המרכז?

Porsche 944 turbo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נתקלתי בבעיות מהסוג הזה ברכב שלי ,ולא ידוע לי על בעיות חשמל/אלקטרוניקה כלשהן שאופייניות לS40.

לגביי מוסך,אם תחליט בסוף לרכוש אחת,דבר איתי בפרטי אם תרצה אני יפנה אותך למוסך שאני מטפל בו בת"א.

srack

ההשוואה הזאת כל פעם מעליבה אותי מחדש.. :?

תעשה סיבוב פעם אם יצא לך בT4 ואח"כ תגיד שזה כריזמה עם טורבו..

http://www.youtube.com/watch?v=htsIm5S4_6I דרך יוטיוב
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.

http://www.youtube.com/watch?v=rXZdeCvNCNk דרך יוטיוב
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שהתסכלתי קצת על ביקורות ב car survey על חוויות בעלות אישות מכל העולם ויש מגמה מאוד חזקה של חוסר אימינות וטיפולים יקרים מאוד!

Porsche 944 turbo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלקים והטיפולים אכן יקרים(אפילו מאוד)אם מטפלים במוסך מרכזי של VOLVO

השאלה אם זה הכיוון שלך,לטפל בכל תקלה ולחליף כל חלק במוסך מרכזי?

אם זה הכיוון,ועלות הטיפולים זה אישיו מרכזי אצלך,הייתי ממליץ לך לרדת מהעניין.

מה שאני לא מבין רק זה איך יכול להיות שכרגע יש לך מרצדס ומה שמטריד אותך בבחירת רכב זה עלות הטיפולים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טיפולים שוטפים זה כלל לא הבעיה,וגם לא תיקון קל של כמה מאות שקלים פעם בכמה חודשים.

הבעיה מתחילה כשאר חיישנים ומערכות אלקטרוניות כאלה ואחרות מתחילות לעשות צרות.

אגב במרצדס שלי מלבד טיפול גדול שעשיתי לה לפני שבועיים שכלל החלפת מצבר,פלגים,פילטרים,שמנים,ניקוי מזרקים,החלפת ממסר שרוף, ווסת דלק ואנטנה חדשה 3K,הרכב חסכוני ואמין יותר מהמצופה.

Porsche 944 turbo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנ"ל.

ב5 שנים שהרכב אצלי,כל העלויות של התיקונים הסתכמו ב:

קולר שמן שחטף מכה והייתי צריך להחליף אותו+ניקוי מערכת מים (כחלק מאותו תיקון) סט של פלאגים,מצבר חדש,4 צמיגים, ובקלית אחורית שחטפה מכה.ושים לב שכל מה שציינתי זה דברים שהוחלפו או כתוצאה מדפיקות או כחלק מבלאי טבעי שיש לכל רכב.

כל האלקטרוניקה עובדת פיקס בדיוק כמו שעבדה ביום שקניתי את הרכב,לא חיישנים שהתקלקלו ולא שום דבר אחר.

האוטו אמנם לא נסע מאז הרבה יחסית (קניתי אותו עם 100K והיום אני רק ב140K)אבל בכל זאת 5 שנים זה יחסית הרבה זמן

בשביל שדברים יתקלקלו.. בטח כשמדובר על רכב בן 12

שורה תחתונה-אני לא יודע איפה קראת שלS40 יש בעיות חשמל,אבל לפחות לגביי הרכב שלי זה לא נכון.

תשמע,תעשה את השיקולים שלך ותברר.. כך בחשבון גם את מחיר הקניה ביחס למה שאתה מקבל ברכב.

המחירון של T4 שנת 98 הוא 18K.. ככה שגם אם תקנה אחת (אחרי בדיקה במכון כמובן,אל תקנה בלי לבדוק)

ונניח שפתאום יצוצו כמה בעיות,אז עדיין.. ביחס למה שאתה מקבל ברכב לעומת מה ששילמת עליו,כמה כבר אפשר להפסיד פה?

קשה לי להאמין שיש אלטרנטיבות טובות יותר בכסף הזה למי שמחפש רכב אוטומטי משפחתי עם מנוע מאוד חזק,ביצועים ופוטנציאל עצום לשיפורים.כל רכב אחר מקביל יעלה לך הרבה יותר. (אני זוכר בזמנו כשהרכב שלי עלה 50 אז A4 טורבו לדוגמא מאותו שנתון עלתה 70)

אז אם זה מה שאתה מחפש,וזה התקציב שלך,האמת היא שגם אין לך יותר מידי אופציות אחרות :)

השאלה אבל אם זה מה שאתה מחפש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מחפש רכב שיוטים נינוח עם טאץ יוקרתי ואחזית כביש טובה,

לא צריך הגה מתקשר מידי או שילדה של לוטוס אליז,מה שכן חשוב זה כח זמן,שקט נפשי(אני שונא שיש לי תקלות מוזרות ברכב ואני לא יודע מה התקלקל וכמה זה עוד עשוי לעלות,ובנוסף למי יש זמן?).

אני מודע למחיר הקנייה הנמוך (מאוד) ולתמורה הנהדרת לכסף.

Porsche 944 turbo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחיזת כביש סבירה מינוס!

קח את זה בחשבון ותיזהר,כי היא גם נוטה להטעות..

אני פעם אחת לקחתי סיבוב שהייתי בטוח שהיא עוברת בקלות ועשיתי פורפרה:-D

אז אלא אם כן אתה מתכוון להשקיע כסף בשיפורים תצטרך להתפשר פה קצת.

כוח זמין יש ובשפע כמעט בכל תחומי הסל"ד (הכל יחסי כמובן)

טאץ יוקרתי? יחסית למחיר של הרכב.. אין ספק בכלל!

אלטרנטיבות? לצערי מעט מאוד אם בכלל.

חשבתי אולי אלפא 156 2.5 אבל אז הסתכלתי וראיתי שהמחירון שלה כפול :?

וגם לא בטוח שהיא אמינה יותר בהכרח.

שקט נפשי

תעשה מדיטציה :-P

אין "גרנטי" בשום דבר,ובטח לא כשאתה מחפש לקנות רכב בן 12

וזה לא משנה מאיזה חברה הוא יצא. אתה יכול לקנות סובארו והיא תעשה לך צרות מהבוקר עד הערב,ואתה יכול לקנות

לנצ'יה ולא תראה מוסך. זה הכל תלוי ומשתנה ואי אפשר לדעת.

עצה שלי? תתביית על מה שאתה רוצה,ואם החלטת שזה הרכב שמתאים לך -תחפש אחת שמורה וקח לבדיקה.

מעבר לזה אין לי יותר מה להוסיף. לא שמעתי על בעיות מיוחדות שאופייניות לרכב,ומנסיון אישי שלי עם הרכב שלי לא נתקלתי בבעיות מיוחדות.

שיהיה בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4770 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...