Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה לגבי סקודה פאביה 1.2 ידנית 86 כ"ס מול 105 כ"ס

M B3
שימו לב! השרשור הזה בן 4744 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לאחר חיפוש עמוק אני לא מצליח להבין איך יכול להיות שבשתי הרכבים יש אותו מנוע (1.2 TSI) ואותו גיר ידני.

אבל בכל זאת לאחת יש 86 כ"ס ולשניה 105 כ"ס.

שאלה נוספת היא מה ההבדלים בכוח ? בצריכת דלק ?

ולאור ההבדל במחיר האם שווה לוותר על 19 כ"ס ולהיות מרוצים ?

תודה לעוזרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו יכול לעזור לי מה ההבדלים בין שתי הגרסאות (בטיחות, נוחות וכד').

נ.ב

האתר של סקודה זה האתר הכי גרוע שראיתי בחיים שלי אפילו קטלוגים של הרכבים הם לא מעלים לאתר .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האתר של שקודה ישראל הוא בהחלט אחד המזעזעים, לא יעילים ולא מוצלחים שיש. עד שהוא כבר היה בגדר הבסדר - מישהו החליט לשנות אותו לסגנון האירופאי, אך שכח את להוסיף מפרטים טכניים ומפרטי איבזור :roll:

ההבדלים בין ה-86 ל-105 מתחילים בניהול מנוע שונה. הפער המשמעותי ביותר בא לידי ביטוי ברמות האיבזור.

ה-86 מיובאת אך ורק ב"אמבינטה" הבסיסית, בעוד ה-105 מיובאת גם ב"אלאגנס" וב"ספורט", כאשר ה"ספורט" היא המאובזרת ביותר, ויש לה גם כיול מתלים שונה (בניגוד לדגמים הראשונים [2008. טרום מתיחת פנים]).

ה"ספורט" היא המאובזרת ביותר (כפי שציינתי), גם מבחינת איבזור בטיחותי.

ה"אמבינטה" 86 תהיה הנוחה יותר מכולן - היא נעה על חישוקי 14, לעומת 15' ו-16' ב"אלאגנס" וב"ספורט" (בהתאמה).

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה חיכיתי לתגובה שלך ,

אפשר לדעת מה צריכת הדלק שלך בפועל ? (אם אני לא טועה יש לך את ה-105 כ"ס) ואם אתה חושב שהגרסה החלשה יותר תתן ביצועים טובים יותר מבחינת הצריכה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הכ"ס לא ממש מטריד אותי, מה שהטריד אותי יותר היא צריכת הדלק .

עוד 2 שאלות שעולות בראשי עכשיו :

1) האם חייבים לתדלק את הרכב בדלק 98 או ש-95 יספיק לו ?

2) האם במנוע טורבו הטיפולים יקרים יותר או שווים בערך לרכב ממוצע רגיל ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי התדלוק בוודאות אתה לא חייב לתדלק ב 98.

לגבי הטיפולים חלקם יעלו במחיר זהה ל"טיפולים רגילים" ואני מאמין שחלקים הקשורים לטורבו ולמערכות הנלוות שלו כנראה יהיו יקרות יותר אבל באופן ספציפי אם ידוע לך על חלק מסוים תוכל לברר .

טוב שם טוב משמן טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסוכנות בזמנו הסבירו לי שההבדל בכ"ס נובע משני מגדשי טורבו בדגמים היקרים יותר לעומת מגדש אחת בדגם סטיילנס.

כנראה שיש שם יותר משינוי צ'יפ אבל אני לא יודע אם אמרו לי מידע אמיתי ומדויק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש את ה 86כ"ס הבסיסית להפליא :oops:,ידנית כמובן

תדלוק לאורך כמעט 8חודשים - 1:16 קבוע כשהנסיעות 85% בינעירוני ו15% עירוני (מזגן דלק קבוע בקיץ,בחורף בכלל לא)

הכי חסכוני שהגעתי עד היום היה 1:18.5 בנסיעה לאילת :)

לגבי טיפולים,עשיתי טיפול 15000 לפני קצת יותר מחודש,עלה 450 כולל מע"מ במורשה (עבור סה"כ שמן+פילטר,בדיקות כלליות).

די יקר לטעמי אבל ציפיתי לזה.

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש את ה 86כ"ס הבסיסית להפליא :oops:,ידנית כמובן

.

יש לך את המנוע 1.2 או את הדגם הקודם הידני 1,400 סמ"ק?

דווקא הנתונים שאתה מציין של דלק ועלות טיפול נשמעים לי מצויינים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק אני חושב ש-1:16 זה לא כזה טוב כש-85% מהנסיעות הן בין עירוניות? באוקטביה 1.2TSI ששוקלת יותר ועם מנוע חזק יותר (ה-105 כ"ס כמובן) שאני מניח שגם חסכוני פחות היתי עושה נתון דומה מאוד כשמדובר היה בהרבה יותר נסיעות עירוניות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הכ"ס לא ממש מטריד אותי, מה שהטריד אותי יותר היא צריכת הדלק .

עוד 2 שאלות שעולות בראשי עכשיו :

1) האם חייבים לתדלק את הרכב בדלק 98 או ש-95 יספיק לו ?

2) האם במנוע טורבו הטיפולים יקרים יותר או שווים בערך לרכב ממוצע רגיל ?

1. ניתן לתדלק 95, רק צפה לכל מיני תופעות לוואי בדמות - רעידות בסל"ד סרק, סל"ד סרק לא יציב ותחושה כללית מעט פחות נעימה מאשר על 98.

2. עלות הטיפול הראשון - לפחות - כמעט זהה לשל ה-1.6 היוצא.

3. הכיטוב שהצלחתי להגיע אי פעם - מדוד - היה 1:20. בבינעירוני. בדר"כ צריכת הדלק המדודה - בביעירוני - נעה על סביב 1:16 ומעלה, וזה מאוד תלוי במצב התנועה ובצורת הנהיגה.

צריכת הדלק העירונית היא הפחות מוצלחת ומפתיעה, והיא נעה סביב 1:12, לפעמים מעט יותר - גם כאן זה מאוד תלוי במצב התנועה ובכמה הרגל עצבנית.

כל זה מתייחס לוורסיה הידנית. ב-DSG המצב לא פחות טוב בבינעירוני, אך בעירוני צריכת הדלק תעמוד על כ-1:10.

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4744 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...